Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Lubię wracać tam, gdzie byłam już :)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sroczka66
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2566
Dołączył(a): 25.08.2009
Lubię wracać tam, gdzie byłam już :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) sroczka66 » 28.10.2017 16:32

Jak to się zaczęło – odcinek 1

Długo zastanawiałam się, czy w ogóle pisać relację, bo przecież dawno mnie tu nie było i tyle pięknych i ciekawych miejsc w tym czasie opisaliście, że ja ze swoim skromnym powrotem w te same strony nikogo pewnie nie zainteresuję. Poza tym, nasze dwa ostanie wyjazdy to takie typowe chorwackie leniuchowanie z głównym naciskiem na ODPOCZYNEK.

Ale potem pomyślałam, że przecież wciąż pojawiają się tu nowi Cromaniacy, których, być może, w tych moich spokojnych wakacjach też coś zaciekawi :?: .

Poza tym, pisanie relacji, to przecież przeżycie na nowo tych wspaniałych chwil i swoista terapia na jesienne smuteczki :D .

Postanowiłam, że moje wypociny to będą dwie relacje w jednej (wyjazd w 2016 i 2017 roku), jednak pisząc ten post tak naprawdę nie wiem, jak to wszystko będzie wyglądać, ale spróbuję :D

Wyjazd w 2016 roku był wyjazdem jubileuszowym i rocznicowym, bo podczas tego naszego pobytu wypadały moje okrągłe urodzinki (lepiej nie pamiętać, które) i nasza 28 rocznica ślubu <3

Tak więc po ostatnich wakacjach w CRO w 2009 relacja tutaj i w 2010 – relacja tu, po 6 latach chudych, w których bardzo krótkie wakacje spędzaliśmy jedynie nad polskim morzem, przyszedł czas na powrót tam, gdzie parę lat temu zostawiłam moje serce.

Wakacje w 2016 roku to prezent od męża na moje okrągłe urodziny. Jeszcze 15 lipca nie miałam pojęcia, że za dwa tygodnie wszystkimi zmysłami będę chłonąć moja ukochaną Chorwację.

Natomiast wyjazd w 2017 roku to pobyt, nazwijmy to, „pożegnalny”, bo mąż, z racji wykonywanego zawodu, we wrześniu tego roku opuścił mnie na jakiś czas…

Tradycyjnie, kilka "zdjątek" na początek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Pozdrawiam :D

Czuję się, jak debiutantka :mrgreen: :papa:
Ostatnio edytowano 29.10.2017 16:53 przez sroczka66, łącznie edytowano 4 razy
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 28.10.2017 16:39

Brela i Baska Voda-a więc już czekam na dalszy ciąg i pozdrawiam.
Igłą pinii
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 728
Dołączył(a): 28.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Igłą pinii » 28.10.2017 16:54

Cieszy mnie każda nowa relacja, zwłaszcza w taką pogodę, jak dzisiaj. Z radością poczytam o wszystkich słonecznych miejscach Riwiery Makarskiej :)
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 28.10.2017 18:21

Super prezent od M to się ceni:) Czekam na dalszą część relacji :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.10.2017 19:18

sroczka66 napisał(a):Czuję się, jak debiutantka :mrgreen: :papa:

Lubię relacje debiutantów :wink: :lol:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 28.10.2017 20:45

I ja chętnie poczytam... już mi się łezka w oku zakręciła - jak zawsze, gdy w listopadzie czytam o początku czyichś wakacji :evil: :(
sroczka66
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2566
Dołączył(a): 25.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sroczka66 » 29.10.2017 12:17

No to w drogę – odcinek 2

Skoro powiedziałam A, to chyba wypada powiedzieć B i „ciągnąć dalej ten wózek”, czyli dwie relacje w jednej.

Witam wszystkich, którzy tu zajrzeli, zagladaja lub będą zaglądać :hut:

Dziękuję tym, którzy sie odezwali i utwierdzili mnie w przekonaniu, że warto kontynuować relację :oops:

Terminy:
Wakacje 2016: 30 lipca – 13 sierpnia 2016
Wakacje 2017: 19 lipca – 1 sierpnia 2017

Trasa jak zwykle: Polska – Niemcy – Austria – Słowenia – Chorwacja

Mamy tak samo jak większość z Was, czyli początek wakacji czujemy już w tym momencie, kiedy ładujemy się do samochodu i ruszamy :lol:

Do upragnionego celu – nasza ukochana Baška Voda w Dalmacji :D - mamy 1846 km, zawsze po przekroczeniu połowy trasy, robimy wieczorno/nocne odpoczywanie.

Kilka zdjęć z trasy (jeśli chodzi o zdjęcia, to żaden ze mnie fotograf, zdjęcia robione wyłącznie komórkami przez cały czas naszego pobytu) – rozczarowanych z góry przepraszam :oops:

Jak zawsze w podróży towarzyszy nam nasza samochodowa maskotka - dziczek :mrgreen:

Jedziemy w 2016
Obrazek



Obrazek


Jedziemy w 2017
Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Tak jak pisałam wcześniej, trasę dzielimy na dwa odcinki, zatrzymując się na odpoczynek i nocleg.

W 2016 roku odpoczywaliśmy w Graz :)
Nie rezerwowaliśmy wcześniej noclegu, bo przeglądając różnego rodzaju "bookingi", nie widzieliśmy zagrożenia, żeby takiego noclegu nie znaleźć. O tym, że nie była to do końca mądra decyzja, przekonaliśmy się juz na miejscu :?

Trochę nam zeszło, zanim znależliśmy wolny pokój w jednym z hoteli. Z tego też powodu spacer po Graz wypadł późną wieczorową porą i nie był zbyt długi :roll:

Krótki spacer
Obrazek


Obrazek



Krótkie odstresowanie
Obrazek

I powrót do hotelu
Obrazek


W 2017 roku przystanek zrobiliśmy sobie w austiackim miasteczku Bruck an der Mur.

Hotel rezerwowaliśmy wcześniej, toteż więcej czasu mieliśmy na spacer po tym urokliwym miasteczku :D

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


W kolejnym odcinku dotrzemy do ukochanej CRO :lol:

Pozdrawiam :papa:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18273
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 29.10.2017 12:44

Janusz Bajcer napisał(a):
sroczka66 napisał(a):Czuję się, jak debiutantka :mrgreen: :papa:

Lubię relacje debiutantów :wink: :lol:


Mam tak samo jak Janusz , szczególnie że znam Twoje poprzednie relacje :lol:


Pozdrawiam
Piotr
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9098
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 29.10.2017 15:33

Chętnie będę tu zaglądać
piotrf napisał(a): szczególnie że znam Twoje poprzednie relacje

Wcześniejszych nie czytałam, a linki do nich, które podałaś w pierwszym poście nie chcą się otwierać, może tylko u mnie :roll:
sroczka66
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2566
Dołączył(a): 25.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sroczka66 » 29.10.2017 15:47

elka21 napisał(a):Chętnie będę tu zaglądać
piotrf napisał(a): szczególnie że znam Twoje poprzednie relacje

Wcześniejszych nie czytałam, a linki do nich, które podałaś w pierwszym poście nie chcą się otwierać, może tylko u mnie :roll:


Nie mam pojęcia, dlaczego 8O

Wydaje mi się, że robiłam wszystko zgodnie z instrukcja zamieszczania linków, ale widocznie coś pomieszałam :?

Pomoże ktoś rozwiązać problem?
sroczka66
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2566
Dołączył(a): 25.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sroczka66 » 29.10.2017 16:55

elka21 napisał(a): Wcześniejszych nie czytałam, a linki do nich, które podałaś w pierwszym poście nie chcą się otwierać, może tylko u mnie :roll:


Teraz działają - wkradł się mały błąd, ale już jest OK
janka.mik.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1437
Dołączył(a): 20.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 29.10.2017 17:20

Witaj Jolu :lol:
Chętnie będę Twoim gościem :lol:
Brela i Baska Voda są na liście moich ulubionych, więc miło będzie przypomnieć sobie te miejsca i popatrzeć co się zmieniło.
pozdrawiam :papa:
Janka
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 29.10.2017 17:31

Uwielbiam powroty w miłe, znajome i sympatyczne miejsca. W naszym wypadku, powodów powrotu do takich zaprzyjaźnionych, ulubionych i cudownych miejsc w Cro, na pewno jest kilka...

Bardzo chętnie spojrzę Twoimi oczami :D
Jarek999
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 473
Dołączył(a): 09.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek999 » 29.10.2017 21:53

I ja się przysiądę do znanych i lubianych zakątków... :D
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12138
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 29.10.2017 21:54

Z przyjemnością dołączę do takich powrotów :D
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Lubię wracać tam, gdzie byłam już :)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone