Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LPG w Chorwacji i krajach tranzytowych

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Woly72
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 22.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Woly72 » 22.04.2018 10:20

Witam
Powoli mentalnie szykuje się do wyjazdu i pytanie w związku z tym.
Czy nadal na Słowacji żądają gotówki za LPG czy to już przeszłość? Czeka mnie tankowanie na OMV za Bratysławą.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 22.04.2018 16:02

Woly72 napisał(a):Witam
Powoli mentalnie szykuje się do wyjazdu i pytanie w związku z tym.
Czy nadal na Słowacji żądają gotówki za LPG czy to już przeszłość? Czeka mnie tankowanie na OMV za Bratysławą.

Co prawda przez Słowację jechałam dawno ale nikt ode mnie gotówki nie żądał 8O
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.04.2018 05:14

Woly72 napisał(a):Witam
Powoli mentalnie szykuje się do wyjazdu i pytanie w związku z tym.
Czy nadal na Słowacji żądają gotówki za LPG czy to już przeszłość? Czeka mnie tankowanie na OMV za Bratysławą.


Jak dotąd, tylkow ČR i SR spotkalem się z tym, że gotówkę brali na małych stacjach, gdzie stał zbiornik i dystrybutor i nic więcej - są to tak sporadyczne sytuacje, że możesz spać spokojnie. Nie sądzę, żeby za Blavą na OMV mieli tylko płatności w gotówce.
bafik2004
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 08.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) bafik2004 » 26.06.2018 21:44

Jechał ktoś ostatnio przez Słowację/Węgry do Chorwacji i mógłby podrzucić ile płacił w tych krajach za litr LPG?

*uprzedzając hejterów, tak wiem, że są stronki z podanymi cenami dla całej Europy ale niestety różnią się ich cenniki i nie wiadomo w które wierzyć

Dziękuję
Pozdro
Kr0pla
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 03.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kr0pla » 27.06.2018 20:11

Witam

Cena za 1 litr LPG z okresu 8-19 czerwca

W Słowacji na mopie przed Bratysławą 0,64 E ( kierunek HR) 0,67 E ( kierunek PL )
Autostrady HR 5,14 kuny na całej długości
Okolice Makarskiej 4,94 kuny
tomek7b
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 28.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomek7b » 09.07.2018 18:13

Witam, Czy możecie potwierdzić, że stacja PROrast w Austrii jest czynna 24h. W zeszłym roku tam tankowałem i nie b yło problemu, ale w tym roku google pokazuje, że jest czynna 5-23??
I ewentualnie drugie pytanie czy na Autostradzie w Słowenii jest jakas stacja z LPG (tak żeby za daleko nie zjeżdżać),
Dzięki za pomoc i szerokości :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.07.2018 10:11

tomek7b napisał(a):Witam, Czy możecie potwierdzić, że stacja PROrast w Austrii jest czynna 24h. W zeszłym roku tam tankowałem i nie b yło problemu, ale w tym roku google pokazuje, że jest czynna 5-23??
I ewentualnie drugie pytanie czy na Autostradzie w Słowenii jest jakas stacja z LPG (tak żeby za daleko nie zjeżdżać),
Dzięki za pomoc i szerokości :papa:


GM chyba trochę się myli. Dla pewności, zapytałem właściciela:

From: Andrea
Sent: Tuesday, July 10, 2018 9:58 AM
To: Damian; Office
Subject: AW: Frage nach autogas Tankstelle in Ilz.

Guten Tag,

Wir haben 0-24 Uhr geöffnet – 7 Tage die Woche (Montag bis Sonntag – rund um die Uhr – 0-24 Uhr, 24 Stunden).
Wir freuen uns auf Ihren Besuch!

Mit freundlichen Grüßen,
Welog Truck & Trailer GmbH
tomek7b
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 28.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomek7b » 10.07.2018 10:22

Cóż za profesjonalne podejście, dziękuję :)))
przemocts
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 03.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemocts » 11.07.2018 14:30

Witam gdzie taniej zatankuje gaz na Węgrzech czy w cro ?
jinx
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 14.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) jinx » 15.07.2018 14:22

tomek7b napisał(a):I ewentualnie drugie pytanie czy na Autostradzie w Słowenii jest jakas stacja z LPG (tak żeby za daleko nie zjeżdżać),
Dzięki za pomoc i szerokości :papa:


Ja tankowałem LPG na Petrolu na granicy austriacko-słoweńskiej przy okazji zakupu winiety.
Z powrotem po wyjeździe z Cro (ostatnie dwie stacje w Chorwacji przed granicą w Macelj nie mają LPG!!!) tankowałem też na Petrolu przed zjazdem na Podlehnik. Warto przypomnieć, że tuż za tą stacją autostrada już jest płatna i to ostatnia szansa na zakup winiety.
koval
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 06.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) koval » 06.08.2018 16:47

przemocts napisał(a):Witam gdzie taniej zatankuje gaz na Węgrzech czy w cro ?

W Chorwacji
Najlepiej na stacji INA.
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 02.09.2018 09:57

Nie wiem jak z LPG ale z dieslem nigdy nie miałem problemów czy to była stacja INa czy Crodux a nawet Petrol.
Na Węgrzech tankowałem tylko na MOLu.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.01.2019 18:00

Tankował ktoś LPG na pierwszej stacji po wyjedzie z tunelu Sveti rok ? Mieli inny adapter przez co nie moglem zalać gazu... pytam z ciekawości bo znów planuje tam tankować i nie wiem czy się coś zmieniło.
Dokladnie chodzi mi o tę stacje : Tifon d.o.o. BP JASENICE SJEVER ...
CzechuXX
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 19.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) CzechuXX » 25.01.2019 21:29

Czy to jest stacja paliw na której nie można płacić kartą (Jest na niej bankomat)?
Jeśli tak to możliwe, że tankowałem i było wszystko w porządku.
kris755
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 23.01.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) kris755 » 10.07.2019 14:27

jak aktualna sytuacja ze stacjami lpg
czechy-austria-słowenia-chorowacja (novi vinodolski)
z góry dziękuję za pomoc
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
LPG w Chorwacji i krajach tranzytowych - strona 56
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone