Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LPG w Chorwacji i krajach tranzytowych

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tigero
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 07.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tigero » 07.08.2017 10:27

Jeździmy od kilku lat przez Słowację, Węgry i Chorwację nigdy nie było problemu końcówki jak u nas.Pierwsze tankowanie u nas przed granicą w Zwardoniu potem w Bratysławie, potem przed granicą węgiersko-chorwackąw Latynye bo do Zagrzebia mało stacji z LPG omijamy Austrię (omv finansuje nordstream 2 ) od zagrzebia nie ma problemu.
BaRTaSs88
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 24.02.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) BaRTaSs88 » 24.02.2018 19:17

Witam.
Wybieramy się do Baska Voda w ostatnich dniach maja.
Ponieważ to nasz pierwszy wypad samochodem do Chorwacji, a ja mam samochód w LPG, staram się jak najsolidniej podejść do tematu tankowań po drodze i na miejscu. Stąd moje pytanie: czy ta stacja w Bast jest w maju czynna? Czy można tam płacić kartą? Jakie są godziny otwarcia? Jeśli ktoś zna odpowiedź na którekolwiek pytanie, bardzo proszę o odpowiedź.
gonzo
Croentuzjasta
Posty: 409
Dołączył(a): 01.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gonzo » 25.02.2018 13:26

BaRTaSs88 napisał(a):Witam.
Wybieramy się do Baska Voda w ostatnich dniach maja.
Ponieważ to nasz pierwszy wypad samochodem do Chorwacji, a ja mam samochód w LPG, staram się jak najsolidniej podejść do tematu tankowań po drodze i na miejscu. Stąd moje pytanie: czy ta stacja w Bast jest w maju czynna? Czy można tam płacić kartą? Jakie są godziny otwarcia? Jeśli ktoś zna odpowiedź na którekolwiek pytanie, bardzo proszę o odpowiedź.

https://www.mylpg.eu/stations/croatia/s ... A32EC6B122
Lpg to żaden problem zatankujesz bez problemu na autostradzie przed zjazdem do Baski.
BaRTaSs88
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 24.02.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) BaRTaSs88 » 25.02.2018 13:51

Dzięki za odpowiedź, ale jadę na 10 dni i na pewno będziemy tam na miejscu jeździć autkiem :)
Widziałem informację pod tym linkiem, ale już od dawna nikt nie potwierdzał, czy ta stacja jest czynna, a na mapach Google w ogóle jej nie ma (i w sumie się nie dziwię patrząc na zdjęcia Street View)...
Stąd ponawiam pytanie, czy ta stacja będzie otwarta jeszcze przed początkiem czerwca? :)
gonzo
Croentuzjasta
Posty: 409
Dołączył(a): 01.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gonzo » 25.02.2018 13:59

BaRTaSs88 napisał(a):Dzięki za odpowiedź, ale jadę na 10 dni i na pewno będziemy tam na miejscu jeździć autkiem :)
Widziałem informację pod tym linkiem, ale już od dawna nikt nie potwierdzał, czy ta stacja jest czynna, a na mapach Google w ogóle jej nie ma (i w sumie się nie dziwię patrząc na zdjęcia Street View)...
Stąd ponawiam pytanie, czy ta stacja będzie otwarta jeszcze przed początkiem czerwca? :)

Poszukaj tutaj lpg-na-trasie-czechy-austria-slowenia-chorwacja-t9948-735.html
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 25.02.2018 15:16

BaRTaSs88 napisał(a):Dzięki za odpowiedź, ale jadę na 10 dni i na pewno będziemy tam na miejscu jeździć autkiem :)
Widziałem informację pod tym linkiem, ale już od dawna nikt nie potwierdzał, czy ta stacja jest czynna, a na mapach Google w ogóle jej nie ma (i w sumie się nie dziwię patrząc na zdjęcia Street View)...
Stąd ponawiam pytanie, czy ta stacja będzie otwarta jeszcze przed początkiem czerwca? :)

Jeśli nie ta, to 8 km od Baski masz LPG na stacji Ina https://goo.gl/maps/MKfEMistFo42 na początku Makarskiej (całoroczna i całodobowa), a na końcu Makarskiej kolejna więc żaden problem skoro i tak zamierzacie się kręcić tu i tam :)
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 25.02.2018 16:02

Tak jak Gusia pisze. Bylem w 2017 w Baśce. Zero problemu z gazem na miejscu. 2 wypady do marketu w Makarskiej i auto zatankowane. A po drodze do Cro brakło mi gazu w Słoweni.... Zrobiłem 30km na benzynie :mrgreen:

W Makarskiej gaz tanszy niz na autobanie. To tez bierz pod uwage
gonzo
Croentuzjasta
Posty: 409
Dołączył(a): 01.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gonzo » 25.02.2018 16:11

sito_zabrze napisał(a):Tak jak Gusia pisze. Bylem w 2017 w Baśce. Zero problemu z gazem na miejscu. 2 wypady do marketu w Makarskiej i auto zatankowane. A po drodze do Cro brakło mi gazu w Słoweni.... Zrobiłem 30km na benzynie :mrgreen:

W Makarskiej gaz tanszy niz na autobanie. To tez bierz pod uwage

Nie wiem jak jeździsz ale jak omijasz autostradę w Słowenii to tutaj możesz zatankować lpg https://www.google.at/maps/place/Ormo%C ... 15.8802895
BaRTaSs88
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 24.02.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) BaRTaSs88 » 25.02.2018 16:22

Hej! dziękuję Wam za odpowiedzi! :)
A propos gazu w Słowenii, zastanawiam się nad jeszcze jedną sprawą... Czy dużo tańszy jest od gazu w Austrii? Oczywiście mam na myśli stacje przy głównej trasie...
Biję się z myślami, czy tankować LPG w Mikulovie, a później dopiero w Ptuj, czy po drodze jeszcze w Ilz, a później w Chorwacji...
Te 370km raczej powinienem dać radę przejechać, tylko biorę pod uwagę fakt, że na tym odcinku będę gdzieś w środku nocy i jest ryzyko, że na przykład w Ptuj akurat gazu nie będzie lub awaria etc. i co wtedy?
Dlatego moje pytanie brzmi: czy z Waszego doświadczenia duża jest różnica w cenie gazu między tą stacją WELOG Ilz, a tą całodobową w Ptuj przy jednym z rond?
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 25.02.2018 17:03

BaRTaSs88 napisał(a): ... Te 370km raczej powinienem dać radę przejechać, tylko biorę pod uwagę fakt, że na tym odcinku będę gdzieś w środku nocy i jest ryzyko, że na przykład w Ptuj akurat gazu nie będzie lub awaria etc. i co wtedy? ...
Dojedziesz na benzynie :mrgreen:

BaRTaSs88 napisał(a): ... Dlatego moje pytanie brzmi: czy z Waszego doświadczenia duża jest różnica w cenie gazu między tą stacją WELOG Ilz, a tą całodobową w Ptuj przy jednym z rond?
Różnica marginalna - 0,739 Ilż, 0,679 Ptuj ... ceny z lutego br.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 25.02.2018 17:05

gonzo napisał(a):
sito_zabrze napisał(a):Tak jak Gusia pisze. Bylem w 2017 w Baśce. Zero problemu z gazem na miejscu. 2 wypady do marketu w Makarskiej i auto zatankowane. A po drodze do Cro brakło mi gazu w Słoweni.... Zrobiłem 30km na benzynie :mrgreen:

W Makarskiej gaz tanszy niz na autobanie. To tez bierz pod uwage

Nie wiem jak jeździsz ale jak omijasz autostradę w Słowenii to tutaj możesz zatankować lpg https://www.google.at/maps/place/Ormo%C ... 15.8802895


Jechałem we wrześniu z 3 letnim dzieckiem wiec nie chcąc sluchać marudzenia jechalem autostradą zeby bylo jak najszybciej. Wiem ze w sezonie jest odwrotnie jeśli chodzi o Słowenie
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 25.02.2018 17:08

BaRTaSs88 napisał(a):Hej! dziękuję Wam za odpowiedzi! :)
A propos gazu w Słowenii, zastanawiam się nad jeszcze jedną sprawą... Czy dużo tańszy jest od gazu w Austrii? Oczywiście mam na myśli stacje przy głównej trasie...
Biję się z myślami, czy tankować LPG w Mikulovie, a później dopiero w Ptuj, czy po drodze jeszcze w Ilz, a później w Chorwacji...
Te 370km raczej powinienem dać radę przejechać, tylko biorę pod uwagę fakt, że na tym odcinku będę gdzieś w środku nocy i jest ryzyko, że na przykład w Ptuj akurat gazu nie będzie lub awaria etc. i co wtedy?
Dlatego moje pytanie brzmi: czy z Waszego doświadczenia duża jest różnica w cenie gazu między tą stacją WELOG Ilz, a tą całodobową w Ptuj przy jednym z rond?


Ja mając zasięg na lpg 380-400km tankowalem w Zabrzu, Mikulovie, a potem juz w Cro przy autobanie. 30km na benzynie to kilka złoty róznicy miedzy cenami obu paliw. Mam zawsze 1/2 lub 2/3 baku benzyny wiec nie ma sensu sie rozwodzić i szukać po nocy na siłe stacji. Jedziesz na wakacje :oczko_usmiech:

Bartass jakim autem jedziesz ? Jaki silnik ?
BaRTaSs88
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 24.02.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) BaRTaSs88 » 25.02.2018 17:16

Czyli wniosek nasuwa się jeden - lepiej zatankować wcześniej w Ilż i mieć spokój aż do okolic Ogulina w Cro :)
Dzięki Gusia ;)
Sito, a o której stacji piszesz? Bo patrzę na Google Maps i jest co prawda za Macelj INA na autostradzie, ale tylko po stronie w kierunku Słowenii.
PS. Jadę Mazdą 3-ką z silnikiem 2.0 150KM. W trasie spalanie LPG przy moim stylu jazdy mam na poziomie około 9,5 - 10 litrów, a do butli wchodzi ok. 41 litrów gazu.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 25.02.2018 17:23

BaRTaSs88 napisał(a):Czyli wniosek nasuwa się jeden - lepiej zatankować wcześniej w Ilż i mieć spokój aż do okolic Ogulina w Cro :)
Dzięki Gusia ;)
Sito, a o której stacji piszesz? Bo patrzę na Google Maps i jest co prawda za Macelj INA na autostradzie, ale tylko po stronie w kierunku Słowenii.
PS. Jadę Mazdą 3-ką z silnikiem 2.0 150KM. W trasie spalanie LPG przy moim stylu jazdy mam na poziomie około 10 litrów, a do butli wchodzi ok. 41 litrów gazu.


Druga lub trzecia stacja w Cro. Nie pamietam dokładnie.
Moje auto pali 8.5 benzyny lub 10 gazu. Benzyna Polska tankowana po 4.50 a gaz w Cro po ok. 3zł daje 38zl na benzynie za 100km i 30zl na gazie. Jadąc 30km na benzynie "straciłem" jakieś 3zł.... Mysle ze szkoda sie nad tym rozwodzić. Benzyne i tak musisz miec w baku :oczko_usmiech:
BaRTaSs88
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 24.02.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) BaRTaSs88 » 25.02.2018 17:26

Logiczne, bez niej ani rusz! ;)
Jeszcze raz dzięki!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
LPG w Chorwacji i krajach tranzytowych - strona 55
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone