Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LPG w Chorwacji i krajach tranzytowych

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 09.05.2017 15:55

Pääkäyttäjä napisał(a): Najtańszy gaz w Austrii znalazłem tu (chyba nawet całkiem niedaleko Loipersdorf). Wracając w grudniu z Zagrzebia, zapłaciłem tam za gaz 0.61 EUR za litr. Teraz tam chyba jest 0.66 EUR. Trzeba zjechać z autobany ale jest to tuż przy węźle. Miejsce trochę odstrasza ale jest OK, jest tam Spar - nie jest źle....

AdamBeata napisał(a):Na ProRast w Ilz przy samej autostradzie jest całodobowy gaz i ceny mają w okolicy 0,66E. Ja tam co roku tankuję bo na Loipersdorf i kilku BP przy autostradzie rzeczywiście trochę przeginają z ceną.


Piszecie o tej samej stacji - aktualna cena gazu na niej ta sama co na BP Griffen czyli 0,699 tyle, że na powrocie w ostatnią sobotę mieli padnięty dystrybutor i gazu niet :evil: Jadąc w tamtą stronę tankowaliśmy na niej i wszystko ok było także złośliwość przedmiotów martwych.

Dystrybutor jest oddzielnie z tyłu za budynkiem jakby kto szukał :)
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 09.05.2017 17:25

To jest dokładnie ta stacja ze Sparem. W nocy trza dzwonić dzwonkiem aby babka odblokowała dystrybutor. Tam w sumie całą noc jest ruch bo w całym tym kompleksie jest jakiś dom uciech męskich jak to szyldy reklamują :)
fixz_9
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 02.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) fixz_9 » 12.05.2017 22:11

Wiem, że idę na łatwiznę ale sam bym komuś pomógł gdybym posiadał odpowiednią wiedzę.
Powie mi ktoś na jakich dokładnie stacjach mogę zatankować NOCĄ LPG?
Miasta:
Bratysława ok.21.00
Ptuj(Słowenia) ok. 02:00 może 03:00
Jasenice(CRO) ok.07:00 może 08:00

troszkę gubię się już w szukaniu na myLPG więc zwracam się z prośbą do Was - bardziej doświadczonych.
btw. to będzie moja pierwsza podróż do Cro.
gertstary1
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 14.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gertstary1 » 14.05.2017 12:33

Witam,mój samochód nie lubi benzyny -kopci,jedzie max 80 wiec kilka km dojade ,ale wole tego unikać,zasieg na lpg max 300km,zrobiłem sobie notatki,liste stacji lpg po drodze i tak juz 4 raz w droge,dojechałem z Piły aż do Dubrownika.W tym roku Szybenik i Zadar,plan tankowania...przed granica przed Miedzylesiem,żeby tam za długo nie czekać,potem przez Czechy,Słowacje,tankowanie w Stupava,stacja Jurki lpg po 0,49e,Wegry bez tankowania,wjazd do CRO i tankowanie Cakovec teraz chyba 4,09kn , potem stacja przy wylocie na stara 1 w Karlovac i dojezdzam do Szybenika.W Bratysławie przy wylocie na Rajka jest całodobowy LUK OIL ,ostatnio tankowalismy okolo pólnocy jak pamietam po 0,59e,cała droga bezpłatna-bez winiet i autostrad-dla mnie urlop zaczyna sie po trzaśnieciu drzwiami i podróż to już przygoda,polecam stronke my lpg.eu tylko trzeba szukać,zapisywać i sprawdzać na mapach googla
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 14.05.2017 17:01

gertstary1 napisał(a):...polecam stronke my lpg.eu tylko trzeba szukać,zapisywać i sprawdzać na mapach googla

Dziękujemy. Nie znaliśmy tego...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.05.2017 23:04

fixz_9 napisał(a):Wiem, że idę na łatwiznę ale sam bym komuś pomógł gdybym posiadał odpowiednią wiedzę.
Powie mi ktoś na jakich dokładnie stacjach mogę zatankować NOCĄ LPG?
Miasta:
Bratysława ok.21.00
Ptuj(Słowenia) ok. 02:00 może 03:00
Jasenice(CRO) ok.07:00 może 08:00

troszkę gubię się już w szukaniu na myLPG więc zwracam się z prośbą do Was - bardziej doświadczonych.
btw. to będzie moja pierwsza podróż do Cro.


Cześć,

sprawdź PW, odpisałem Ci w kwestii stacji, na których akurat sam tankowałem :) Bratka to OMV na D2 - Lamač a w Ptuju to Petrol przy rondzie Ormoška.

Pozdro.
fixz_9
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 02.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) fixz_9 » 15.05.2017 21:18

Dzięki wielkie!
Odpisałem na priv, tam już chyba pozostaniemy hehe :D
ralphi
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 12.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ralphi » 16.06.2017 08:54

Info z dzisiaj, Shell Mikulov LPG brak - cena 15,9 czk.
Stacja Bavory 3 km przed Mikulovem LPG jest - cena 14,9 czk. Platnosc karta bezproblemowa
Thomas87
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 18.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thomas87 » 28.06.2017 19:47

Dzisiaj tankowane w Zadarze 3,81kn. :? Znośnie...
W poniedziałek na drugiej stacji, na autostradzie od strony Węgier 4,09kn. 8O
zawikatie
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 01.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawikatie » 29.06.2017 17:55

szczecin dubrovnik przez plitvice i spowrotem cała trasa (łącznie 4,5 tys km) tylko i wyłącznie na gazie. jedyny problem napotkałem przed wjazdem do austrii bo miałem końcówkę butli i juz stacji lpg nie było- znalazlem lpg w miejscowosci Bad Reichenchall(najtanszy gaz w calej wyprawie)
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 29.06.2017 18:09

zawikatie napisał(a):szczecin dubrovnik przez plitvice i spowrotem cała trasa (łącznie 4,5 tys km) tylko i wyłącznie na gazie. jedyny problem napotkałem przed wjazdem do austrii bo miałem końcówkę butli i juz stacji lpg nie było- znalazlem lpg w miejscowosci Bad Reichenchall(najtanszy gaz w calej wyprawie)

Jechałeś z Polski tylko przez Austrię? 8O
Aaa przez Niemcy. Gaz w Niemczech najtańszy? 8O
Wszelki duch Pana Boga chwali. Co się porobiło... :roll:

:mrgreen:
zawikatie
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 01.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawikatie » 29.06.2017 19:45

ogolnie mowiąc wszedzie +- gaz kosztował te 2,70zl w tym Bad Reichenchall był troche tańszy, ale konkretów nie podam bo juz tak dokladnie nie pamietam a paragonów nie zbierałem
Jacenty89
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 24.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacenty89 » 06.07.2017 19:02

Ja za tydzień startuje w niedziele 16-tego popołudniu przez Niemcy i ogólnie obawy są jak to będzie z tym tankowaniem LPG podczas pierwszej podroży do Cro.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.07.2017 19:11

Jacenty89 napisał(a):Ja za tydzień startuje w niedziele 16-tego popołudniu przez Niemcy i ogólnie obawy są jak to będzie z tym tankowaniem LPG podczas pierwszej podroży do Cro.


Niemcy mają inny adapter... wypożyczenie na stacji to kaucja nawet do 50 EUR. JA w ten sposób długo zapamiętam wypad do Oberursel w październiku.
Jacenty89
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 24.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacenty89 » 06.07.2017 19:12

No słyszałem o tej kaucji. A co się wydarzyło ze na długo zapamiętasz wyjazd?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
LPG w Chorwacji i krajach tranzytowych - strona 53
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone