Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LPG w Chorwacji i krajach tranzytowych

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 17.08.2011 22:08

kinglog napisał(a):2. Cieszyn na full (cena jak to przed granicą trochę wyższa ale żadna katastrofa)


Ja zrobiłem ten sam błąd w ubiegłym roku, jadąc pierwszy raz przez Cieszyn. Od tamtej pory sobie zapisałem: nigdy nie tankować w Cieszynie :!: :!: Najdroższe paliwo na całej trasie. W tym roku zrobiłem inaczej: Skoczów na full. Wyszło sporo taniej.
mumin30
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 23.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mumin30 » 23.08.2011 11:41

A jak wygląda sprawa gazu w czechach ? Są stacje na trasie KŁODZKO - OLOMOUC - BRNO ?
diagnosta1986
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 30.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) diagnosta1986 » 23.08.2011 12:05

mumin30 napisał(a):A jak wygląda sprawa gazu w czechach ? Są stacje na trasie KŁODZKO - OLOMOUC - BRNO ?


ja tankowalem 23 lipca w miedzylesiu po 2,38 i w milukovie a wlaściwie ze 2 km przed po lewej stronie po 17,4 czk
po drodze w czechach gaz byl zadko moze w co 4 stacji
puzniej w sloweni w ptuj na ormowska cesta bodajze na www.petrol.si jest wyszukivarka
gonzo
Croentuzjasta
Posty: 409
Dołączył(a): 01.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gonzo » 23.08.2011 12:20

diagnosta1986 napisał(a):
mumin30 napisał(a):A jak wygląda sprawa gazu w czechach ? Są stacje na trasie KŁODZKO - OLOMOUC - BRNO ?


ja tankowalem 23 lipca w miedzylesiu po 2,38 i w milukovie a wlaściwie ze 2 km przed po lewej stronie po 17,4 czk
po drodze w czechach gaz byl zadko moze w co 4 stacji
puzniej w sloweni w ptuj na ormowska cesta bodajze na www.petrol.si jest wyszukivarka
Też tam tankuję mają dobry gaz, ta stacja to Benzina.
gitmar
Odkrywca
Posty: 85
Dołączył(a): 10.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) gitmar » 28.08.2011 01:16

Ceny tankowanego LPG podczas wyjazdu:
Grójec Bliska - 2.37zł
Kraków BP - 2.45zł
Sahy (Słowacja) Shell - 0.71 euro
Węgry MOL (gdzieś na Balatonem) - 222 HUF = ca.3.40zł - nie tankowałem bo nie musiałem
Gorican Chorwacja INA - 4.98 KN
Vrpolje Crobenz na autostradzie między Sibenikiem na Splitem - 4.98 KN
Ploce Sirovina - 4.98KN

Powrót
Tiffon na autostradzie w okolicach Benkovac - 5.12 KN
Gorican INA - jak wyżej
Zilina Slovnaft - 0.70 euro
Kraków BP - 2.44zł

W międzyczasie tankowałem też w Mostarze (Bośnia i Hercegovina) - 1.15 BAM = ok.2.45zł - opłaca się tankować w Bośni, ceny LPG od 1.15 do 1.2 BAM. PB95 - 2.30 BAM czyli nawet poniżej 5zł

Węgierskie stacje omijałem szerokim łukiem, na Słowacji nie widziałem taniej niż 0.70 euro (prawie 3zł), może gdzieś w mniejszych miastach...
Ok widziałem 0.66 euro na Shellu w Bańskiej Bystrzycy, ale akurat mieli rozliczenie i stacja zamknięta. Było też 0.60 euro na stacji w Krupinie ale również zamknięta (niedziela ok.1 w nocy)
Na Słowacji trzeba uważać - mało jest stacji całodobowych, ja jadąc do HR trafiłem tylko w Sahy Shell (trasa E77)...
dlugi81
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 31.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) dlugi81 » 31.08.2011 12:44

Raul73 napisał(a):
kinglog napisał(a):2. Cieszyn na full (cena jak to przed granicą trochę wyższa ale żadna katastrofa)


Ja zrobiłem ten sam błąd w ubiegłym roku, jadąc pierwszy raz przez Cieszyn. Od tamtej pory sobie zapisałem: nigdy nie tankować w Cieszynie :!: :!: Najdroższe paliwo na całej trasie. W tym roku zrobiłem inaczej: Skoczów na full. Wyszło sporo taniej.


Jaka stacja w tym Skoczowie ?
Bo Orlen przy S1 w stronę Cieszyna jest tylko po drugiej stronie a druga stacja w mieście (ul. Katowicka 2). Jaka to jest stacja 24 h przy S1 w stronę Cieszyna ?
dbh
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dbh » 05.09.2011 15:32

gitmar napisał(a):Gorican Chorwacja INA - 4.98 KN

.


moze ktos opisac jak wjechac na ta stacje jadac od strony Wegier? patrzac na mape wyglada to tak ze trzeba jechac dalej i chyba przy pierwszych bramkach zrobic oberka i dopiero "na powrocie" mozna zjechac?


i jeszcze prosba czy moze ktos podeslac namiar na jakas stacje z LPG przed Budapesztem jadac od strony Miscolca (blisko autostrady zeby nie trzeba bylo szukac po nocy)? od razu zaznaczam ze nie korzystam z navi dlatego wszelkie informacje o POI sa mi niepotrzebne
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 05.09.2011 22:02

dlugi81 napisał(a):Jaka stacja w tym Skoczowie ?
Bo Orlen przy S1 w stronę Cieszyna jest tylko po drugiej stronie a druga stacja w mieście (ul. Katowicka 2). Jaka to jest stacja 24 h przy S1 w stronę Cieszyna ?


BP za Skoczowem!


dbh napisał(a):moze ktos opisac jak wjechac na ta stacje jadac od strony Wegier? patrzac na mape wyglada to tak ze trzeba jechac dalej i chyba przy pierwszych bramkach zrobic oberka i dopiero "na powrocie" mozna zjechac?


Mniej więcej tak jak piszesz - robisz nawrotkę na węźle Gorican i zjeżdżasz na powrocie w lewo.
Horas91
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 13.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Horas91 » 26.02.2012 19:42

Gdzie mogę sprawdzić aktualne ceny lpg?

Pozdrawiam
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 27.02.2012 09:27

Horas91 napisał(a):Gdzie mogę sprawdzić aktualne ceny lpg?

Pozdrawiam


http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=31990
tamtam
Croentuzjasta
Posty: 182
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tamtam » 27.02.2012 20:00

Cześć.

Czy w miejscowości Lendava na Słowenii jest stacja LPG?
Chciałbym na Słowenii zatankowac LPG ze względu na niższą cenę.
Będę jechał drogą 86 przez Węgry, potem Słowenia (Lendava) i Chorwacja.

Pozdrav
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 28.02.2012 09:05

tamtam napisał(a):
Czy w miejscowości Lendava na Słowenii jest stacja LPG?
Chciałbym na Słowenii zatankowac LPG ze względu na niższą cenę.
Będę jechał drogą 86 przez Węgry, potem Słowenia (Lendava) i Chorwacja.

Pozdrav



Petrol, Pince-Marof 55, 9220 Pince-Marof, LENDAVA, na wylocie z Lendavy w kierunku Letenye
tamtam
Croentuzjasta
Posty: 182
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tamtam » 28.02.2012 12:13

Arek napisał(a):
tamtam napisał(a):
Czy w miejscowości Lendava na Słowenii jest stacja LPG?
Chciałbym na Słowenii zatankowac LPG ze względu na niższą cenę.
Będę jechał drogą 86 przez Węgry, potem Słowenia (Lendava) i Chorwacja.

Pozdrav



Petrol, Pince-Marof 55, 9220 Pince-Marof, LENDAVA, na wylocie z Lendavy w kierunku Letenye


Dziekuje za odpowiedź.
Czy ta stacja jest czynna 24h i czy można płacić kartą na niej?
Czy jest jeszcze jakaś stacja z LPG w środku Lendavy, bo ja jadę na granicę z Chorwacją w Mursko i szukam czegoś bliżej trasy przejazdu.

Pozdrav
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 28.02.2012 12:54

tamtam napisał(a):Czy ta stacja jest czynna 24h i czy można płacić kartą na niej?

Czynna 24 h, przyjmują cash, jest bankomat.


tamtam napisał(a):Czy jest jeszcze jakaś stacja z LPG w środku Lendavy, bo ja jadę na granicę z Chorwacją w Mursko i szukam czegoś bliżej trasy przejazdu.


W centrum Lendavy są dwie stacje Petrolu, nie oferują jednak LPG.

Jeśli jedziesz przez Mursko to w zależności gdzie będziesz wjeżdżał na autocestę LPG masz w Sveti Križ, Čakovečka 1a (0-24), albo Pušćine, Čakovečka 150a (0-24) lub też w Varaždin, Ulica braće Radića Bb (6-22)
tamtam
Croentuzjasta
Posty: 182
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tamtam » 28.02.2012 14:59

Arek napisał(a):
tamtam napisał(a):Czy ta stacja jest czynna 24h i czy można płacić kartą na niej?

Czynna 24 h, przyjmują cash, jest bankomat.


tamtam napisał(a):Czy jest jeszcze jakaś stacja z LPG w środku Lendavy, bo ja jadę na granicę z Chorwacją w Mursko i szukam czegoś bliżej trasy przejazdu.


W centrum Lendavy są dwie stacje Petrolu, nie oferują jednak LPG.

Jeśli jedziesz przez Mursko to w zależności gdzie będziesz wjeżdżał na autocestę LPG masz w Sveti Križ, Čakovečka 1a (0-24), albo Pušćine, Čakovečka 150a (0-24) lub też w Varaždin, Ulica braće Radića Bb (6-22)


O stacjach na Chorwacji to wiem, ale tam jest droższe paliwo.
Jeśli nie ma LPG w samej Lendavie, to chyba jednak zapłacę za droższe paliwo na Chorwacji, bo różnica w cenie litra LPG nie jest aż tak wielka.

Pozdrav
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
LPG w Chorwacji i krajach tranzytowych - strona 21
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone