Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LPG w Chorwacji i krajach tranzytowych

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
GrzesiekBstok
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 14.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) GrzesiekBstok » 13.05.2011 10:07

przez Austrię nie jeździłem i w sumie nie planuję, więc się nie wypowiadam :)

w tym roku znów wybieram się przez Słowację i Węgry, tylko zastanawiam się czy jechać przez Barwinek czy Chyżne
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 13.05.2011 13:34

Witam.
Na koniec sierpnia planuję wyjazd do Cro. Jadę z Białegostoku. Myślę o trasie Lublin-Rzeszów-Barwinek-Koszyce-Sena-Budapeszt-Letenye-Cro.
1. Czy jadąc tą trasą dostępność LPG jest znośna - nie trzeba zjeżdżać z trasy, autostrady itp. żeby zatankować przynajmniej raz na 100-200 km?
2. Czy bez problemu kupię viniety na granicy z Węgrami? (na Słowacji chce ominąć ten krótki kawałek.
Pozdrawiam[/b]
Dario85
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 267
Dołączył(a): 14.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dario85 » 17.05.2011 00:51

Z winietami i ich zakupem nie ma problemu. W zeszlym roku wegierska winieta wygladala jak rachunek z tesco:) W tym roku zmienily sie ceny niestety na gorsze no i bardziej oplaca sie kupic dwie 5 dniowe niz ta dluzsza. JAde troszke inna trasa ale na Węgrzech napewno w Budapeszcie znajdziesz stacje ... i na autostradzie koło Balatonu też jest.

W Chorwacji natomiast jeśli jedziesz autostradą są stacje z gazem .. tyle, że droższym tak wynika z komunikatu na INA http://ina.hr/default.aspx?id=306
jadac stara jedynka stacje masz na pewno w Slunj i Knin.
dbh
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dbh » 19.05.2011 14:22

podbijam pytanie odnosnie LPG na trasie Barwinek - Koszyce - Budapest - Gorizian.

Wiadomo w Barwinku do pelna, pozniej w Koszycach tak samo, a pozniej chcialbym zatankowac gdzies przed Budapesztem bo 2 lata temu jak jechalem to od Budapesztu juz jechalem na PB.

czy ma ktos namiar na jakas stacje przy autostradzie w okolicach Budapesztu gdzie mozna zatankowac LPG ?

nie korzystam z GPS wiec najlepiej jakby ktos napisal konkretnie co i gdzie. pozdrawiam
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 19.05.2011 14:28

dbh napisał(a):podbijam pytanie odnosnie LPG na trasie Barwinek - Koszyce - Budapest - Gorizian.

Wiadomo w Barwinku do pelna, pozniej w Koszycach tak samo, a pozniej chcialbym zatankowac gdzies przed Budapesztem bo 2 lata temu jak jechalem to od Budapesztu juz jechalem na PB.

czy ma ktos namiar na jakas stacje przy autostradzie w okolicach Budapesztu gdzie mozna zatankowac LPG ?

nie korzystam z GPS wiec najlepiej jakby ktos napisal konkretnie co i gdzie. pozdrawiam


Klik

Na dole strony jest pdf ze stacjami i adresami.
dbh
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dbh » 19.05.2011 14:45

Jacek S napisał(a):
dbh napisał(a):podbijam pytanie odnosnie LPG na trasie Barwinek - Koszyce - Budapest - Gorizian.

Wiadomo w Barwinku do pelna, pozniej w Koszycach tak samo, a pozniej chcialbym zatankowac gdzies przed Budapesztem bo 2 lata temu jak jechalem to od Budapesztu juz jechalem na PB.

czy ma ktos namiar na jakas stacje przy autostradzie w okolicach Budapesztu gdzie mozna zatankowac LPG ?

nie korzystam z GPS wiec najlepiej jakby ktos napisal konkretnie co i gdzie. pozdrawiam


Klik

Na dole strony jest pdf ze stacjami i adresami.


dzieki

ale bardziej chodzilo mi o jakis konkret blisko autostrady bo lista stacji jest ogolnodostepna

znalazlem jeszcze takie cos
http://maps.google.pl/maps/place?cid=44 ... _gal09X2CQ
Belgosia
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 11.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Belgosia » 06.06.2011 10:51

Czy bez problemów mogę podróżować przez tunele mjąc istalcję benz.+gaz? Pytam bo doszły mnie niepokojące słuchy :cry:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 06.06.2011 11:17

Sądzę że to totalna bzdura. Nie wyobrażam sobie nawet jak można by egzekwować taki przepis. Postawić bramki przed tunelem :?: :lol:
dakard
Odkrywca
Posty: 116
Dołączył(a): 03.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) dakard » 22.06.2011 13:42

Link z namiarami na LPG w Słoweni + Chorwacja ( tutaj tylko sieć petrol )

http://www.petrol.si/bencinski-servisi/ ... d#avtoplin

P.S. Czyli zatankuje się w Mikulowie i doleję trochę w Lenart lub Ptuj żeby wystarczyło do pierwszej stacji z LPG w Cro.
aglig
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 111
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) aglig » 24.06.2011 10:12

Czy ktoś może potwierdzić cenę LPG na węgrzech 216 HUF za litr czyli jakieś 3,22 zł za litr. ?
jackiller
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 184
Dołączył(a): 29.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackiller » 09.07.2011 14:08

dakard napisał(a):Link z namiarami na LPG w Słoweni + Chorwacja ( tutaj tylko sieć petrol )

http://www.petrol.si/bencinski-servisi/ ... d#avtoplin

P.S. Czyli zatankuje się w Mikulowie i doleję trochę w Lenart lub Ptuj żeby wystarczyło do pierwszej stacji z LPG w Cro.

W ptuju w zeszłym roku LPG nie było
rafal1435
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 26.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafal1435 » 10.07.2011 10:13

Ile przejezdzacie km na zbiorniku gazu i czy wystarcza wam na dojazd do samej Chorwacji?
Ja mam zbiornik gdzie wchodzi 35-36l i przejezdzam na nim w cyklu mieszanmym 280-300KM, teraz zmniam gaz na sekwencje to mysle bedzie z 330KM a na trasie z 350KM, czy to mi wystarczy by zrobic trase na gazie?
Dario85
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 267
Dołączył(a): 14.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dario85 » 10.07.2011 10:24

Na autostradzie sa ze dwie stacje. W drodze powrotnej UWAGA okolo 60km przed budapesztem na stacji AGIP perfidnie mnie oszukano ... gaz byl po 225 forint. a za 21 litrow zlodziej policzyl mi 25 euro bo niby nagle mieli awarie terminali platniczych. W strone Cro jak i z powrotem sa po oby stronach stacje MOL
zellt
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 09.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) zellt » 10.07.2011 13:01

Witam,

to może tegoroczne ceny LPG zapodacie:

PL - ok 2,40zł
H - ok 225forintów

Jak na Słowacji, Bośni, Chorwacji i Czarnogórze ??

Pozdrówki
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 10.07.2011 13:14

zellt napisał(a):Witam,
to może tegoroczne ceny LPG zapodacie:
PL - ok 2,40zł
H - ok 225forintów
Jak na Słowacji, Bośni, Chorwacji i Czarnogórze ??

W Chorwacji - 4,98 kuna oraz na stacjach Tifon przy autostradzie 5,12 kuna.
W Słowacji nie tankowałem ale widziałem cenę przy autostradzie do Bratysławy 0,71 euro.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
LPG w Chorwacji i krajach tranzytowych - strona 19
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone