Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LPG w Chorwacji i krajach tranzytowych

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 21.04.2011 12:14

qfel napisał(a):Czy jadąc w nocy zatankuję LPG w Bratysławie na tych stacjach w Zlotych Piaskach a potem w Mariborze czy będzie problem?



Nie będzie problemu :) 24h czynne
qfel
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 28.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) qfel » 21.04.2011 12:38

Raul73 napisał(a):Nie będzie problemu :) 24h czynne


To, że czynne nonstop to wiem, tylko czy kupie LPG w nocy.
Niektórzy pisali tu wcześniej, że gaz sprzedają tylko do 22.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 21.04.2011 21:11

Na Zlatych Pieskach kupowałem właśnie ok. 22ej - w obie strony. Raczej na pewno po 22ej też ożna tam dostać gaz, bo to są wielkie stacje - jedne z największych na trasie.
Za to za Mariborem bez problemu tankowałem ok. 3 nad ranem
gonzo
Croentuzjasta
Posty: 409
Dołączył(a): 01.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gonzo » 21.04.2011 21:15

qfel napisał(a):
Raul73 napisał(a):Nie będzie problemu :) 24h czynne


To, że czynne nonstop to wiem, tylko czy kupie LPG w nocy.
Niektórzy pisali tu wcześniej, że gaz sprzedają tylko do 22.

Też się z tym spotkałem że lpg był sprzedawany do 22 h chodź stacja była otwarta.
qfel
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 28.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) qfel » 22.04.2011 12:02

Raul73 napisał(a):Za to za Mariborem bez problemu tankowałem ok. 3 nad ranem

Raul73, pamiętasz konkretnie na jakiej stacji za Mariborem, jakieś namiary?
dzięki
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 22.04.2011 21:01

Znalazłem paragon. Dokładny adres to:

OMV Slovenija D.o.o.
Gerecja Vas 1
2288 Hajdina

Tankowanie dokładnie o godz. 4:03.

Stacja ta nie jets dokładnie po drodze na Ljubljanę, trzeba trochę zjechać. Ja ją znalazłem przypadkiem, bo zjechałem o 1 zjazd za późno. Ale dużo drogi się nie nadkłada.
Dokładnie jest to za miejscowością Prepolje. Trzeba zjechać zaraz za lotniskiem na zjeździe Maribor-Jug i potem autostradą A4. Po kilku kilometrach jest stacja.
Potem nie wracasz do Mariboru, tylko jedziesz jakieś 3 km dalej i zjeżdżasz w prawo w drogę nr 2 (kierunek Sloivenska Bistrica). Po ok. 17 kilometrach wracasz na autostradę do Ljubljany.

Gorzej jeśli jedziesz bezpłatnymi drogami -wtedy ta stacja odpada. Ja jechałem na Istrię, więc mi się winieta opłacała. Ale jeśli stacja OMV na mało uczęszczanej drodze byla czynna nocą, to inne tego dystrybutora chyba też?


Co do Bratysławy, znalazłem też paragon ze stacji Zlate Piesky. Tankowanie dokładnie o 22:48 - gaz bez problemu, płatność kartą też. :D
Dario85
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 267
Dołączył(a): 14.01.2011
Lpg

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dario85 » 01.05.2011 14:59

http://ina.hr/default.aspx?id=306 sa dwie ceny gazu o tym samym oznaczeniu ... bład na stronie ?
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 11.05.2011 10:30

Poratujcie -czytam ale watek ma 20 stron ;) moze ktos wspomóc z namiarem (albo na nazwę lub moze namiary GPS) na pierwsze stacje z gazem czynne 24h/dobę na trasie autostrady jadąc od granicy Slo-Chr w kierunku Zagrzebia (2 lata temu trafilismy dopiero coś z 50 km za granicą).
Ew czy w np. Ptuju jest jakaś nocna stacja z gazem - będziemy tam około 1.30 w nocy :D
Bo potem to wiem że stacji jak grzybów po deszczu ;)

Zeby nie było że nie szukałam znalazłam to: ale z mapki wynika ze to niestety w drugą stronę - tak zwana powrotną 'BP Jakovlje-istok'.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 12.05.2011 10:16

CinnamonGirl napisał(a):Poratujcie -czytam ale watek ma 20 stron ;) moze ktos wspomóc z namiarem (albo na nazwę lub moze namiary GPS) na pierwsze stacje z gazem czynne 24h/dobę na trasie autostrady jadąc od granicy Slo-Chr w kierunku Zagrzebia (2 lata temu trafilismy dopiero coś z 50 km za granicą).

Zakładam,że wjeżdżasz do Słowenii z Wegier z Redics i wjeżdżasz do Cro w Mursko Sredisce. Następnie dojeżdżasz do Cakovca w którym skręcasz w lewo na autostradę. Tuż przed wjazdem na nią (po lewej stronie jadąc DO Cro) jest całodobowa stacja z LPG - SV. KRIŻ. Tankowałem tam kilkakrotnie - gaz zawsze był.
Mruk
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 12.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mruk » 12.05.2011 16:14

Może to pomoże wszystkim kierowcom z autem na LPG

Mapa Stacji LPG w Chorwacji
http://wyprawy.neostrada.pl/lpg/lpg.jpg

Zaznaczone są tam stacje z autogazem.
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 12.05.2011 17:10

Nieprecyzyjnie sie wyraziłam jadę Austria-Slo (Mureck-Lenart-Ptuj)-Chr. Najwyzej przejedziemy te 40 km jak ostatnio na benzynie ;) lub zatankujemy w Austri z 10 l ;)
romuald22 - twój namiar przyda sie na drogę powrotną.
Dario85
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 267
Dołączył(a): 14.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dario85 » 12.05.2011 17:43

Mruku zaznaczone, ale nie wszystkie. Ja jade stara 1 i w Slunj oraz Knin jest Autoplin :)
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 12.05.2011 19:29

2 lata temu bezproblemowo tankowaliśmy gaz na całej trasie a jedynym newralgicznym miejscem był odcinek Macelji-Zagrzeb. Stacje znaleźlismy jakies 40-50 km za granicą. Niby mało, ale gaz skończył sie tuż za granicą chorwacką ;) więc sie zastanawiam po prostu, czy jest gdzieś jakaś bliżej otwarta przez całą dobę ;), która nam umknęła.
GrzesiekBstok
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 14.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) GrzesiekBstok » 13.05.2011 09:38

jechałem z Białegostoku do Marusici (przez słowację i węgry)
jedyny problem z lpg miałem na Węgrzech
w tamtą stronę zjechaliśmy z autostrady na jakiś podrobiony Agip- cena wyszła ponad 3 zł za litr

w drodze powrotnej nie chciało mi się nigdzie zjeżdzać więc po wjeździe z HR do HU przejechałem jakieś 60-70 km na NoPB,po czym na luzaku zatankowałem lpg- na 4 stacji za granicą (wg gościa na bramce miał być na drugiej)

imho warto stosowac zasadę:
mając zasięg na zbiorniku np. 400 km, po przejechaniu 250-300 km zaczynamy rozglądać się za stacją z lpg
jak jest to dobijamy do pełna i tyle
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 13.05.2011 09:53

GrzesiekBstok napisał(a):imho warto stosowac zasadę:
mając zasięg na zbiorniku np. 400 km, po przejechaniu 250-300 km zaczynamy rozglądać się za stacją z lpg
jak jest to dobijamy do pełna i tyle


Pewnie ze dobra praktyka którą stosujemy w 99%, tylko ze jadąc przez Austrię tankuje się w Bratysławie i potem... no własnie albo po ponad 400 km w Chorwacji albo na jedynej stacji z gazem przy austriackiej autostradzie gdzie za gaz liczą sobie jak za zboże ;) a gaz nie zawsze tam jest np 2 lata temu akurat dystrybutor na ww stacji był chwilowo nieczynny :twisted:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
LPG w Chorwacji i krajach tranzytowych - strona 18
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone