Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LPG w Chorwacji i krajach tranzytowych

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 06.01.2011 21:24

Czy wie ktoś może jak jest z dostępnością gazu w Bośni? Chodzi mi o trasę z Makarskiej do Mostaru i powrót przez Ljubuski. Wiem że jest stacja na granicy w Metkovic, ale bośniacka cena podana na stronie PZM (w przeliczeniu ok. 2,16zł za litr) jest bardzo zachęcająca. Tylko czy ta cena nie idzie też w parze z kiepską jakością? Bylbym wdzięczny za informacje jeśli ktoś tankował w Bośni.
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 06.01.2011 22:02

Raul73 napisał(a):Nieprawda! W Polsce tankowałem po 2,10


a ja po 1,95!
A w Trogirze ceny wyglądały tak:
Obrazek

Czyli 4,29 x 0,65 kn ( kurs z wakacji) =2,78 !

Tak więc jak Cię proszę.....nie zarzucaj mi kłamstwa! :evil:


:wink:
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 06.01.2011 22:38

Raul73 napisał(a):Czy wie ktoś może jak jest z dostępnością gazu w Bośni? Chodzi mi o trasę z Makarskiej do Mostaru i powrót przez Ljubuski. Wiem że jest stacja na granicy w Metkovic,......Bylbym wdzięczny za informacje jeśli ktoś tankował w Bośni.

Tankowałem gaz w Metković. Wracając z Peljeśaca do Polski przez BiH. Ta stacja nie leży przy głównej (w tym kierunku) drodze i chwile musiałem jej szukać. W Bośni wtedy (chyba 2004) na trasie przez Mostar, Banjalukę do granicy z Cro w Stara Gradiśka natknąłem się tylko na jedną stację LPG - na Przełęczy Makljen. Nie wiem jak to wyglada w stronę Ljubuski. Generalnie w tym czasie dostępność LPG w Bośni wydawała się uboga. Ale to było jakieś 6 lat temu...
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 07.01.2011 00:04

anakin napisał(a):
a ja po 1,95!


No to ci się trafiło tanio! Wiesz, ja jestem z Płocka, a u nas ceny paliw są.... :twisted: :twisted: :twisted:
Za to w Vodnjan k/Puli tankowałem po 4,17 kn.

Zastanawia mnie ta wysoka cena kuny o ciebie! Mój bank (PKO BP) przeliczał mi po 0,6 zł, a byłem w Chorwacji w jednym z najgorszych finansowo momentów (początek lipca) - gdy złotówka była słaba i dopiero się umacniała po wiosennych spadkach.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 07.01.2011 08:39

Raul73 - a nie zrobisz tej trasy na jednym zbiorniku?

Oprócz stacji w Metković znalazłem jeszcze tu:
-Ljubuški B.P. Kerametal ulica Bana Jelačića
-Ljubuški B.P. Gojan ulaz u Ljubuški
-Ljubuški NG Commerce Proboj
-Mostar B.P. Čule Mag.put M-17
-Mostar B.P. Gagro Mag.put M-17
-Mostar Plin komerc Hajduka M. Tomića
-Mostar OIL AC Hrvatskih Branitelja bb
-Mostar INA na ulazu iz pravca Sarajeva
-Imotski Mag.cesta,Grubine Ivica Jonjić

Pzdr
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 07.01.2011 09:36

Raul73 napisał(a):Zastanawia mnie ta wysoka cena kuny o ciebie! Mój bank (PKO BP) przeliczał mi po 0,6 zł


Płaciłem karta i bank przeliczył kunę po.........0,55 gr! :D
Tak więc.......Nie było tak źle.
0,65/kn to cena z kantoru.Chciałem Ci jedynie pokazać,że ta różnica wynosiła faktycznie 70 gr.
Z pewnego punktu widzenia oczywiście. :wink: 8)
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 07.01.2011 12:44

Jacek S napisał(a):Raul73 - a nie zrobisz tej trasy na jednym zbiorniku?


Zrobię spokojnie, bo to w sumie ok. 300 km z Makarskiej do Mostaru i z powrotem. Tyle że jeśli w Chorwacji gaz kosztuje ok. 2,65 zł, a w Bośni ok. 2,10 zł, no to jest okazja żeby trochę zaoszczędzić. Ale chyba jednak masz rację - lepiej będzię wlać pod korek w Brat k/Makarskiej, bo ta stacja w Metković jak sprawdzałem na mapie jest trochę w bok od głównej, a w Bośni nie mam pewności co do jakości gazu. Chyba że ktoś ma jakies info? Najgorsze że w internecie pawie nie ma dobrych map drogowych Bośni, Automapa też nie. :(

Dzięki za namiary na stacje.
Pozdr.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 07.01.2011 13:34

Jeśli chodzi o jakość gazu - tankowałem tylko dwa razy - żadnych przykrych przygód...ale to było w 2008
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 07.01.2011 14:11

Jacek S napisał(a):Jeśli chodzi o jakość gazu - tankowałem tylko dwa razy - żadnych przykrych przygód...ale to było w 2008


Dzięki za informacje. Wyliczyłem sobie teraz że (o ile ceny się nie zmienią) na pełnym baku wyjdzie mi ok. 20 zł różnicy, więc chyba się nie opłaca. Ale warto mieć adresy stacji na wszelki wypadek - jakiś objazd, brak gazu w Metković czy coś...
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 11.02.2011 08:40

Niech będzie razem (żeby nie uciekło)
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?p=665381#665381
Mariusz_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 502
Dołączył(a): 15.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz_M » 11.02.2011 09:23

Arek napisał(a):
Raul73 napisał(a):
Jacek S napisał(a):Proszę - ceny z dziś w HR



Czy "INA Auto Gas" to LPG? Mam nadzieję że nie, bo cena powalająca. Z tego co wiem to w Chorwacji LPG nazywa się "Autoplin", więc może to jest CNG albo jeszcze coś innego?


Nadzieje płonne... to samo po chorwacku


Kurde rok sobie opuściłem Chorwacje (bo już mi sie znudziła), ale względy finansowe (po co przepłacać jak nie widać róznicy ;-) znów nakazują patrzec w strone Chorwacji.
Rok mnie nie było a tu takie zmiany. Od zawsze LPG u nich tankowałem najpierw po 3,05 Kn potem 3,30 (ceny jakby urzędowe, wszędzie te same). A teraz taki skok. Nooo Nooo... Na tysiąc kilometrów po Cro to już na LPG 200Kn więcej. Szkoda. Ale dla mnie to żaden powód, żeby tam znów nie jechać. Ale licząc tegoroczny wyjazd po "tamtych" znanych mi cenach wyraźnie go zaniżam.
Marek40
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1713
Dołączył(a): 30.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek40 » 13.02.2011 14:45

W ubiegłym roku po tyle tankowałem
Obrazek
Z tego co widze to ceny sie wyrównują
Ale na chorwackim gazie mi się dużo lepiej i "dłużej " jeździło niż na naszym .
qfel
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 28.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) qfel » 29.03.2011 15:10

Nie wiem czy było ale fajną mapkę ze stacjami znalazłem, teraz szukam jeszcze podobnej na Słowację.

http://www.plinske-crpalke.si/zemljevid
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 29.03.2011 16:24

qfel napisał(a):Nie wiem czy było ale fajną mapkę ze stacjami znalazłem, teraz szukam jeszcze podobnej na Słowację.

http://www.plinske-crpalke.si/zemljevid


Cześć.

Może na początek tyle (bo widzę, że tu już byłeś).

Pzdr
qfel
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 28.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) qfel » 21.04.2011 10:57

Czy jadąc w nocy zatankuję LPG w Bratysławie na tych stacjach w Zlotych Piaskach a potem w Mariborze czy będzie problem?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
LPG w Chorwacji i krajach tranzytowych - strona 17
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone