Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LPG

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Heike
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 26.08.2015
LPG

Nieprzeczytany postnapisał(a) Heike » 14.09.2015 20:16

Witam :-)

W czwartek po raz pierwszy jadę z rodziną do Chorwacji. Wyjeżdżamy spod Oświęcimia około 18. Będziemy jechać na Cieszyn, potem Czechy-Austria-Słowenia-Chorwacja.
Czy możecie podpowiedzieć, gdzie na tej trasie są sprawdzone stacje LPG?
Auto robi mi na baku około 440 km, ale pewnie przy pełnym obciążeniu przejadę trochę mniej.
Będę wdzięczny, jak ktoś mógłby mi pomóc - najlepiej podając konkretne adresy stacji.
Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam :-)
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 14.09.2015 20:40

Mówisz- masz..
W czymś jeszcze można Ci pomóc?
Heike
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 26.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Heike » 14.09.2015 20:46

anakin napisał(a):Mówisz- masz..
W czymś jeszcze można Ci pomóc?


Dziękuję za link :-)
Przeglądałem tamten wątek, ale szczerze mówiąc jest zbyt obszerny...
Czyli proponujesz tankowanie u nas przed granicą, potem Mikulov, następnie gdzieś w Słowenii i Chorwacji?

Pozdrawiam :-)
Heike
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 26.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Heike » 14.09.2015 21:03

I tak przeglądam stację na Słowenii i widzę, że jest problem z całodobowymi...
Czy ktoś ma adres takiej stacji? Od Czech i Austrii do Chorwacji [Tribunj].
wafel
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 09.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wafel » 14.09.2015 21:34

Witaj,
Dziś w nocy przejechałem tę trasę i to właśnie na LPG:) Ostatnie tankowanie w PL zrób na stacji BP przed granicą z Czechami. Jadą od Gliwic na Ostrawę będziesz mia stację LOTOS, a dalej BP. Jak zobaczysz potężny maszt z Logo BP po prawej, będziesz wiedział, że o tą chodzi. Jedź sobie spokojnie dalej, aż do miejscowości MIKULOV w Czechac ---> stacja będzie przy głównej drodze. Nie zjeżdżaj z niej za znakiem LPG, który jest tuż przed MIKULOVEM. Mikulov jest ostatnią miejscowością w Czechach. Z daleka zobaczysz zamek na wzgórzu po lewej. Na pierwszym rondzie musisz zjechać na stację SHELL na lewo. Uwaga!! Stacje SHELL są po prawej i lewej stronie ronda, ale tylko pe lewej jest gaz. Do zatankowania gazu musisz tam zawołać obsługę chociaż dziś w nocy była tam cały czas kolejka po LPG i pracownik był na stałe. Dalej będziesz jechał ok. 190 km do stacji AGIP w Austrii. Jest ona w między Wiedniem, a Grazem. Tam cena LPG dziś w nocy wynosiła 0,75 EUR za litr więc wystarczy, że zalejesz za ok 12 litrów i spokojnie dojedziesz do Chorwacji. Nie ma potrzeby dolewania LPG na Słoweni nawet jadąć przez objazd autostrady (tak jechałem). Za granicą Chorwacji stacji LPG jest masa:)
waldis
Croentuzjasta
Posty: 293
Dołączył(a): 06.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldis » 14.09.2015 21:41

Heike napisał(a):...Przeglądałem tamten wątek, ale szczerze mówiąc jest zbyt obszerny...

Lenistwo? Ignorowanie pracy innych? Mam w pogardzie forum? Czy coś innego?
Heike
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 26.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Heike » 14.09.2015 21:45

Nie. Po prostu praca i rodzina. Nie mam możliwości przeglądania całego forum,aż do 18 kiedy wracam z pracy. A mając żonę i dzieci nie mogę poświęcić kilku wieczorów na przeczytanie tego wszystkiego - tym bardziej, że nie wszystko tam będzie potrzebne dla mnie...Wystarczyło trochę pomyśleć, a nie oceniać innych przez swój własny pryzmat ;-)
waldis
Croentuzjasta
Posty: 293
Dołączył(a): 06.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldis » 14.09.2015 21:57

Heike napisał(a):Nie. Po prostu praca i rodzina. Nie mam możliwości przeglądania całego forum,aż do 18 kiedy wracam z pracy. A mając żonę i dzieci nie mogę poświęcić kilku wieczorów na przeczytanie tego wszystkiego - tym bardziej, że nie wszystko tam będzie potrzebne dla mnie...

Sądząc po czasie reakcji, to nic nie robisz, tylko siedzisz na forum.
Heike napisał(a):Wystarczyło trochę pomyśleć, a nie oceniać innych przez swój własny pryzmat ;-)

Pomyślałem. I oceniłem. Kilka lat temu:
zamordyzm-czy-wolnosc-slowa-bylo-uzytkownik-asikx-t20018.html#p292415

Ale pewnie nie znajdziesz czasu.
Pozdrawiam i miłych wspomnień z wyjazdu.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.09.2015 22:32

Heike napisał(a):Witam :-)

W czwartek po raz pierwszy jadę z rodziną do Chorwacji. Wyjeżdżamy spod Oświęcimia około 18. Będziemy jechać na Cieszyn, potem Czechy-Austria-Słowenia-Chorwacja.
Czy możecie podpowiedzieć, gdzie na tej trasie są sprawdzone stacje LPG?
Auto robi mi na baku około 440 km, ale pewnie przy pełnym obciążeniu przejadę trochę mniej.
Będę wdzięczny, jak ktoś mógłby mi pomóc - najlepiej podając konkretne adresy stacji.
Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam :-)

Pomoc dostałeś - wątek zamykam :idea:

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone