Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LPG- na trasie SŁOWACJA,WĘGRY ,CHORWACJA

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
szczaw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 208
Dołączył(a): 26.12.2011
LPG- na trasie SŁOWACJA,WĘGRY ,CHORWACJA

Nieprzeczytany postnapisał(a) szczaw » 23.03.2014 21:04

Witamy serdecznie, dzięki waszej pomocy Chorwację mamy już trzy razy za sobą aleeee na DIESLU,od początku roku 2014 czytaliśmy dużo na temat "gdzie tankować gaz " większość treści dotyczy trasy przez Austrię, Słowenię lub stronę dalszą zachodnią a nasze grono interesuje jak wygląda sytuacja z stacjami lpg na trasie Słowacja, Węgry, Chorwacja -może ktoś podzieli się swoimi wiadomościami, opinią na ten temat .Będziemy bardzo wdzięczni, widzieliśmy mapki z państwami dojazdowymi, tam jednak brak jest godzin pracy, czy można płacić kartą, może ktoś ma sprawdzone stacje i może podać namiary, etc - jedziemy na LPG pierwszy raz, na baku możemy zrobić około 350 km myślę że nie narażamy się moderatorom pisząc te zapytanie ale na temat trasy w/w jest naprawdę mało a jak jest może być już nie aktualne a myślimy że przyda to się sporemu gronu Cro-maniaków- dzięki z góry (POLSKA B-jak Białystok) :D
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1902
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 23.03.2014 22:13

Podobnie jak Ty mam zasięg ok. 350 km na LPG.
Jak się postarasz to na granicę SLO/HU możesz "dotrzeć" jeszcze na polskim LPG, skoro masz zasięg 350 km - tankując ostatnio raz np. w Cieszynie.

Ja jadąc do CRO zrobiłem błąd - zatankowałem LPG w Zwardoniu i myśląc że następnym razem zatankuje w Bratysławie tak by Wegry przejechać na LPG Słowackim / a dlaczego napisze poniżej /
Niestety zagapiłem się i przeoczyłem stację LPG w Bratysławie i na Węgry wjechałem z butlą z zawartością 10 % LPG.

Na Wegrzech zaraz za przejściem granicznym znalazłem stację ale nie było akurat LPG. Także po wyczerpaniu LPG jechałem ok 150 km przez Wegry na PB / i nawet dobrze dla silnika od czasu do czasu / - nigdzie nie było stacji z LPG.
Węgrzy nie zakładają LPG ponieważ cena gazu jest niewiela niższa od PB. W przeliczeniu 1 litr LPG na Wegrzech w sierpniu 2013 kosztował ok 4,2 zł !!!!

Zatankowałem LPG dopiero za przejściem granicznym z CRO.

Na Węgrzech jest bardzo mało stacji z LPG ale było ich więcej jak wracaliśmy i to na trasie M1, poza trasami płatnymi LPG ze świecą szukać.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 23.03.2014 23:17

Tankujesz pod korek w Żorach (o wiele taniej niż w Cieszynie) - stacje do wyboru, w centrum jest ich chyba ze 6 obok siebie (Auchan, Orlen, Shell i Lukoil). Do Bratysławy spokojnie starcza.

Przy wjeździe do Bratysławy masz Slovnaft Zlate Piesky - tam tankujesz od korek.

Na Węgrzech tankowanie odpuszczasz, bo ceny bandyckie.

Dojeżdżasz do Letenye o tam kierujesz się na stare przejście L:etenye/Gorican. Tam po chorwackiej stronie masz stację INA.

A dalej to już z górki, po w Chorwacji masz LPG na co drugiej stacji.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1902
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 24.03.2014 09:32

Raul73 napisał(a):Tankujesz pod korek w Żorach (o wiele taniej niż w Cieszynie) - stacje do wyboru, w centrum jest ich chyba ze 6 obok siebie (Auchan, Orlen, Shell i Lukoil). Do Bratysławy spokojnie starcza.

Przy wjeździe do Bratysławy masz Slovnaft Zlate Piesky - tam tankujesz od korek.

Na Węgrzech tankowanie odpuszczasz, bo ceny bandyckie.

Dojeżdżasz do Letenye o tam kierujesz się na stare przejście L:etenye/Gorican. Tam po chorwackiej stronie masz stację INA.

A dalej to już z górki, po w Chorwacji masz LPG na co drugiej stacji.


Dokładnie tak jak pisze kolega Raul73.
Na starym przejściu Letenye/ Gorican jest stacja z LPG.

O ile taniej jest w Żorach niż w Cieszynie ? Kwestia kilkunastu groszy pewnie.
szczaw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 208
Dołączył(a): 26.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) szczaw » 24.03.2014 19:19

łał dzięki koledzy za szybkie odpowiedzi ale najważniejszego nie napisałem czyli przekraczamy granice w Barwinku potem Kosice, Miszkolc, Budapeszt i jego obwodnica i wzdłuż Balatonu.Dalej czekam na wskazówki tych co tą trasą jechali a wam jeszcze raz dzięki
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.03.2014 19:36

szczaw napisał(a):łał dzięki koledzy za szybkie odpowiedzi ale najważniejszego nie napisałem czyli przekraczamy granice w Barwinku potem Kosice, Miszkolc, Budapeszt i jego obwodnica i wzdłuż Balatonu.Dalej czekam na wskazówki tych co tą trasą jechali a wam jeszcze raz dzięki

Wzdłuż Balatonu :?: a nie lepiej M7.

http://gazeo.pl/lpg/od-a-do-z/podrozowa ... ,7009.html
fludzi
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) fludzi » 24.03.2014 19:53

Witaj,
Kolego jeśli chodzi o LPG na Twojej trasie to sprawa wygląda następująco:

W Barwinku tankujesz się do pełna na stacji ORLEN-u, spokojnie dojeżdżasz do stacji na słowacko - węgierskim przejściu granicznym (dosłownie na samym przejściu, 100m wcześniej po lewej stronie jest mała stacja na której zatankujesz LPG - wcześniej jest stacja Shell'a ale tam LPG nie ma) - wskazówki dotyczą przejazdu starą drogą, w chwili obecnej jest już otwarta ekspresówka, jeśli nią pojedziesz do stacji LPG będziesz musiał się cofną około 600m (48°32'09.5"N 21°15'25.2"E współrzędne stacji z LPG)

Węgry musisz "przelecieć" na LPG + polskie paliwo (około 475km) ponieważ tak jak wspominali poprzednicy cena za LPG na Węgrzech jest kosmiczna i wg mnie nie ma ekonomicznego uzasadnienia tankowanie LPG na Węgrzech

Dojeżdżając do przejścia węgiersko - chorwackiego wybierasz stare przejście graniczne (jest o tym mowa innych wątkach), tam znajduje się stacja INA (współrzędne 46.415078, 16.688642) na której spokojnie zatankujesz LPG, a dalej na Chorwacji to już prawie na każdej stacji na autostradzie znajdziesz AUTOPLIN ;)

Powodzenia!
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1902
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 24.03.2014 21:20

Raul73 napisał(a):Przy wjeździe do Bratysławy masz Slovnaft Zlate Piesky - tam tankujesz od korek.

A gdzie dokładnie jest ta stacja ?
Ryba007
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 26.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ryba007 » 24.03.2014 22:26

Ja w tamtym roku jechałem na LPG.
Całą trasę miałem zaplanowaną łącznie z tankowaniem.

I tak. wyjazd z Tarnowa z pełną butlą LPG. Na Słowacji objeżdżam płatną autostradę pomiędzy Presov a Kosice. Pierwsze tankowanie tuż za Kosice a przed Sebastovce na stacji OMV (po lewej stronie). Można zatankować tuż przed granicą, ale jechałem w nocy i nie wiedziałem czy jest czynna 24/7.
Po przejechaniu ok 150 km za Miskolc tankuję do pełna. Stacja MOL w pobliżu miejscowości Kal.
Do granicy Chorwackiej zostaje ok 370 km jadąc obwodnicą Budapesztu. Tankowanie LPG na starym przejściu Letenye. Kolejna stacja w miarę potrzeb. Na KRK dojechałem bez konieczności tankowania. teraz jedziemy na południe więc będzie potrzeba zatankować w okolicach Zadaru.

Droga powrotna podobnie. W Letenye do pełna, później po jakiś 140 km za Siofok jest stacja Agip. Zostaje ok. 380 km do Słowacji.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 24.03.2014 22:58

wikol napisał(a):
Raul73 napisał(a):Przy wjeździe do Bratysławy masz Slovnaft Zlate Piesky - tam tankujesz od korek.

A gdzie dokładnie jest ta stacja ?


Wjeżdżasz do Bratysławy - pierwszy węzeł (tuż przed lotniskiem) nazywa się Vajnory (obok niego jest małe jezioro). Zaraz za tym węzłem jest włąśnie ta stacja. Jeśli powiększysz sobie mapęna Google Maps, to wyskoczy ci nazwa "Slovnaft Ruzinov" oraz "Zlate Piesky".

W drugą stronę MOP jest trochę dalej, przy samym lotnisku - ze stacją OMV, ale też z LPG.
szczaw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 208
Dołączył(a): 26.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) szczaw » 25.03.2014 21:40

jestem bardzo wdzięczny za pomoc -do zobaczyska na trasie
szczaw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 208
Dołączył(a): 26.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) szczaw » 03.04.2014 21:33

Łał co jest grane ,przecież watek nie jest zamknięty ,piszcie jak naszą trasą WSCHODNIĄ którędy jechać i gdzie tankować GAZ ,przecież to przyda się innym uczestnikom -można podawać współrzędne to też na navi działa -ZACZYNAJCIE bo urlopy tuż ,tuż
DocentDepczyk
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 21.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) DocentDepczyk » 19.05.2014 10:18

To może ja przedstawię swój plan na tankowania na trasie WAW - Makarska (jazda przez Zwardoń, Bratyslava, Csorna, Szombathely, Lenti, Letenye, Zagreb i dalej):

W exporcie
Polska
1. Warszawa LPG+Pb95
2. Statoil, ul. Wesoła 124, Żywiec
Słowacja
3. Slovnaft Ruzinov, Cesta na Senec, 82104 Bratislava - Vajnory (260km od Żywca). W zapasie mam jeszcze OMV Pri Seci, ul. Pri Seci 6, 85101 Bratyslava (zjazd zaraz za Dunajem - 270km od Żywca)
Chorwacja
4. Petrol Sveti Kriz Cakovec, Mala Subotica, Cakovecka ulica 1 (zjazd na Cakovec i Ptuj, ok. 260km od Bratyslavy)
5. Tifon, Jasenice bb, 23243 Obrovac (ok. 340km od mala Subotica)
i docieram do Makarskiej :)

W imporcie
Chorwacja
1. Tifon, Jasenice bb, 23243 Obrovac
2. Petrol Sveti Kriz Cakovec, mala Subotica, Cakovecka ulica 1
Słowacja
3. OMV Zlate Piesky, Bratyslava
Polska
4. tu już wg uznania, w końcu jesteśmy u siebie ;)

Jak to widzicie?
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 19.05.2014 21:18

DocentDepczyk napisał(a):Słowacja
3. Slovnaft Ruzinov, Cesta na Senec, 82104 Bratislava - Vajnory (260km od Żywca).



To właśnie jest MOP "Zlate piesky" :D
MaJaKi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 235
Dołączył(a): 26.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MaJaKi » 19.05.2014 21:29

na Węgrzech na nowych Molach z reguły gazu nie ma, a na starych bywa dane z 2013 r.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
LPG- na trasie SŁOWACJA,WĘGRY ,CHORWACJA
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone