Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LPG- na trasie SŁOWACJA,WĘGRY ,CHORWACJA

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Doman73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 281
Dołączył(a): 17.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doman73 » 20.05.2014 20:06

Na Wegrzech przy autostradach LPG bez problemu...
donambasadore
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 04.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) donambasadore » 14.06.2014 16:42

Witam wszystkich, 28.06. wyjeżdżam do Cro tą trasą, pierwszy raz na lpg, ale czeka mnie Budapeszt, bo takie plany zwiedzania mamy. Może posiada Ktoś dane czy na OMV Jarovce I, za Bratysławą można LPG tankować?? Chce mieć większy zapas a robie 400-420km na zbiorniku, tyle, że nie wiem ile mi zje jazda po Budapeszcie. Wiadomo, że jak coś, to zatankuje wszędzie, ale gdyby było jakieś info to będę wdzięczny. Pozdrawiam
kokos0
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 332
Dołączył(a): 24.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kokos0 » 15.06.2014 21:01

Raul73 napisał(a):
DocentDepczyk napisał(a):Słowacja
3. Slovnaft Ruzinov, Cesta na Senec, 82104 Bratislava - Vajnory (260km od Żywca).



To właśnie jest MOP "Zlate piesky" :D


W nocy trzeba dalej tankować samemu?
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 15.06.2014 22:04

kokos0 napisał(a):
Raul73 napisał(a):
DocentDepczyk napisał(a):Słowacja
3. Slovnaft Ruzinov, Cesta na Senec, 82104 Bratislava - Vajnory (260km od Żywca).



To właśnie jest MOP "Zlate piesky" :D


W nocy trzeba dalej tankować samemu?


Nie - tankuje obsluga.

Chociaz to nie jest regułą - wydaje mi się, że zależy od zmiany. Raz tankowałem sam, a poza tym zawsze obsługa. Zawsze pytałem przy kasie.
gitmar
Odkrywca
Posty: 85
Dołączył(a): 10.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) gitmar » 15.06.2014 22:07

Autorowi wątku radzę prześledzić ten wątek: lpg-w-chorwacji-i-krajach-tranzytowych-t32910.html
Myślę, że wszystko o interesującej go trasie jest tam napisane...
kokos0
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 332
Dołączył(a): 24.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kokos0 » 15.06.2014 22:10

Raul73 napisał(a):
kokos0 napisał(a):
Raul73 napisał(a):
DocentDepczyk napisał(a):Słowacja
3. Slovnaft Ruzinov, Cesta na Senec, 82104 Bratislava - Vajnory (260km od Żywca).



To właśnie jest MOP "Zlate piesky" :D


W nocy trzeba dalej tankować samemu?


Nie - tankuje obsluga.

Chociaz to nie jest regułą - wydaje mi się, że zależy od zmiany. Raz tankowałem sam, a poza tym zawsze obsługa. Zawsze pytałem przy kasie.


Ja za każdym razem musiałem tankować sam :)
szczaw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 208
Dołączył(a): 26.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) szczaw » 18.06.2014 19:25

dzięki za podpowiedź gitmar ,co do tego linku zawsze trzeba przeczytać dobre rady
marconi88
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 11.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marconi88 » 18.06.2014 20:07

Ja od 6 lat wyjazdów do Cro korzystam z takiej stronkihttp://seznamlpg.cz, w miarę rozwoju sieci LPG systematycznie auktualizowanej.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.06.2014 20:38

Dziwna ta mapka,bo na innych mapkach jak patrzyłem ,to zaraz za Bratyslawą jadąc D2 (jarovce) jest stacja OMV i tam LPG,a na Twojej nie ma :D to jak to jest z tą aktualizacją :?: W Ćakovec ( centrum ) też jest stacja,a na Twojej nie ma :?:
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 01.08.2014 20:08

Witam koledzy, czy ktoś tankował może na Słowacji w miejscowości Šahy- Homok przed granicą Węgierską?
Stacja nazywa się Slovnaft 48°03'34.1"N 18°57'40.0"E, można tam płacić kartą?
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 02.08.2014 08:28

papse napisał(a):Witam koledzy, czy ktoś tankował może na Słowacji w miejscowości Šahy- Homok przed granicą Węgierską?
Stacja nazywa się Slovnaft 48°03'34.1"N 18°57'40.0"E, można tam płacić kartą?



Można - tankowałem 3 tygodnie temu.
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 02.08.2014 09:10

Dzięki, naczytałem się o Słowacji różnych rzeczy np. tego, że za lpg płatność tylko gotówką itp.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 03.08.2014 19:19

Co do tankowania LPG na stacjach Slovnaft.

Dystrybutory gazu na tych stacjach wyglądają tak:

0024.jpg


Zwróćcie uwagę, że pomiędzy wyrazami "stojan" i "je" mamy wolne miejsce. Jest ono tam celowo - do włożenia karteczki z wyrazem "nie". I to od obsługi zależy, czy ta karteczka tam jest, czy jej nie ma. Na Zlatych Pieskach (dystrybutor ze zdjęcia) jej nie było i tankowałem sam - nocą. Natomiast w Sahy była i tankowała obsługa (w środku dnia).

Dlatego też nie ma żadnej reguły, czy obowiązuje samoobsługa, czy też nie. Nie zależy to ani od lokalizacji, ani od pór dnia.

Zresztą w Polsce też nie ma ścisłych reguł. W Płocku, na stacji, na której od ponad roku jest samoobsługa, ostatnio widziałem zakaz - tankują tylko pracownicy stacji. Gdy spytałem, dlaczego, okazało się, że ktoś po tankowaniu wyrwał przewód z dystrybutora - i teraz chwilowo tankuje obsługa.

Natomiast co do płatności - jeszcze nie spotkałem na Słowacji stacji Slovnaftu, na której nie można było płacić plastikiem.
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 08.08.2014 17:42

Raul73 napisał(a):Natomiast co do płatności - jeszcze nie spotkałem na Słowacji stacji Slovnaftu, na której nie można było płacić plastikiem.

Dzięki, dobrze wiedzieć :)
Co do tankowania LPG po drodze, to mam jeszcze taki pomysł, żeby dotankować do pełna jeszcze w Polsce w Jabłonce i to teoretycznie powinno mi wystarczyć do samej HR. Mój zasięg na zbiorniku w trasie to ok 530-550km - tylko teoretycznie bo z boksem nad głową i bagażnikiem po dach jeszcze nie jechałem :roll:
Czy nie ryzykować i zatankować w Sahy?
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 08.08.2014 22:46

papse napisał(a):
Raul73 napisał(a):Natomiast co do płatności - jeszcze nie spotkałem na Słowacji stacji Slovnaftu, na której nie można było płacić plastikiem.

Dzięki, dobrze wiedzieć :)
Co do tankowania LPG po drodze, to mam jeszcze taki pomysł, żeby dotankować do pełna jeszcze w Polsce w Jabłonce i to teoretycznie powinno mi wystarczyć do samej HR. Mój zasięg na zbiorniku w trasie to ok 530-550km - tylko teoretycznie bo z boksem nad głową i bagażnikiem po dach jeszcze nie jechałem :roll:
Czy nie ryzykować i zatankować w Sahy?



Możesz zatankować trochę w Sahy - dla spokojności. :wink: :wink:

Ewentualnie gdyby zabrakło, to końcówkę do Letenye dojechać na benzynie.

Ale na pewno nie tankować LPG na Węgrzech - ceny jak za zboże :!: :!: :twisted: :twisted:

A kilkanaście kilometrów na benzynce to i dla silnika zdowo. :D :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
LPG- na trasie SŁOWACJA,WĘGRY ,CHORWACJA - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone