Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LPG na trasach do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
beniu11
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 193
Dołączył(a): 06.08.2005
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) beniu11 » 13.06.2013 20:02

maksikaz napisał(a):Też miałem taki 'szalony " plan via Niemcy. 2 lata temu LPG tabkowałem przy austostradzie przed Lipskiem , ale gdzie to było-bij zabij nie wiem. Jedno co dobre,że opis stacji pokazywał juz z daleka,ze jest LPG,

A dlaczego szalony. Coś nie tak z tą trasą. Bo ja mam coraz większą ochotę. :lol: :lol: Odpada winieta w Czechach,ale chyba dochodzą 2 płatne tunele w Austrii. Jeśli jest inaczej to napiszcie mi. Jak w Niemczech z tym gazem przy autostradach,występuje,czy raczej sporadycznie. :roll:
beniu11
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 193
Dołączył(a): 06.08.2005
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) beniu11 » 13.06.2013 20:11

W markecie takim co ma kropki kupiłem dzisiaj przewodnik po HR. wydaje mi się że jest ok. To tak do wiadomości jakby ktoś potrzebował. 8) 8)
glonik21
Croentuzjasta
Posty: 187
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) glonik21 » 13.06.2013 22:28

[/quote]
Napisz po powrocie jakie są obecne ceny LPG po drodze i w Cro.[/quote]

Na Chorwacji LPg aktualnie 4,69 lub 4,79 Kuny.
mateuszsos
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 10.06.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) mateuszsos » 14.06.2013 11:33

Witam jak obliczyłem ceny gazu w Austrii przy spalaniu 20 % więcej niż benzyny postanowiłem jechać od Klagenfurtu po Chorwacje na benzynie różnica wychodzi 20gr więcej na benzynie więc nie warto po nocy szukać gazu tylko jechać jak najszybciej przed siebie.Tankuję tylko w Czechach w Mikulovie.
maksikaz
Croentuzjasta
Posty: 178
Dołączył(a): 23.03.2012
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) maksikaz » 15.06.2013 18:55

Zamierzam tankować LPG na stacji Bliska w Cieszynie-będę tam około 15.00 w sobotę. Gdzie kupić winietki? Podajcie jakiś namiar na pewne ,miejsce gdzie można kupić winietki za rozsądna cenę.
beniu11
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 193
Dołączył(a): 06.08.2005
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) beniu11 » 15.06.2013 20:20

maksikaz napisał(a):Zamierzam tankować LPG na stacji Bliska w Cieszynie-będę tam około 15.00 w sobotę. Gdzie kupić winietki? Podajcie jakiś namiar na pewne ,miejsce gdzie można kupić winietki za rozsądna cenę.

Ja kupuję na pierwszej stacji benzynowej cena oficjalna bez żadnych narzutów. Oprócz tego np. w Boboszowie po przekroczeniu granicy jest sklep spożywczy oprócz piwa Czeskiego są również winiety,myślę że tam będzie tak samo. Szerokiej drogi :papa:
maksikaz
Croentuzjasta
Posty: 178
Dołączył(a): 23.03.2012
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) maksikaz » 16.06.2013 06:37

Będę wdzięczny za podanie dokładnych namiarow na stacje po czeskiej stronie. Czy można płacić karta?
beniu11
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 193
Dołączył(a): 06.08.2005
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) beniu11 » 16.06.2013 06:48

maksikaz napisał(a):Będę wdzięczny za podanie dokładnych namiarow na stacje po czeskiej stronie. Czy można płacić karta?

Ja nie miałem takiej sytuacji w Czechach gdzie nie mogłem zapłacić kartą :) za paliwo czy winietę,no może oprócz stacji w Mikulovie na samej granicy,gdzie za LPG przyjmowali tylko gotówkę. Ponoć to się już zmieniło. Tu masz link który ci pomoże pierwszy-raz-w-chorwacji-t35100-60.html?hilit=winiety%20w%20czechach#p1171146
Andzik
Croentuzjasta
Posty: 243
Dołączył(a): 28.04.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzik » 16.06.2013 12:00

Witam,
może komuś się przydadzą poniższe informacje :) Ceny LPG:
ORLEN Międzylesie - 15.06 - 2,23 zł
Czechy - SHELL Mikulov - 15.06 - ok. 19,8 CZK? (nie pamiętam dokładnie ceny ani ilości paliwa (nie mam paragonu) ale jakoś tak by wychodziło)
Austria - ENI (A2 w pobliżu Markt Allhau) - 14.06 - 0,879 EUR
Słowenia - PETROL Ptuj - 14.06 - 0,735 EUR
Chorwacja - PETROL, LUKOIL, inne - 02-14.06 - 4,69 kn czasem 4,64 kn
beniu11
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 193
Dołączył(a): 06.08.2005
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) beniu11 » 16.06.2013 14:55

Czechy 18.90 czyli 3,21 licząc koronę po 17gr. Drogo biorąc pod uwagę że w Austrii cena troszkę wyższa.
maciejk9
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 20.06.2007
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciejk9 » 17.06.2013 14:13

Witam,
czy może ktoś napisać jaki będzie całkowity koszt opłat drogowych przy przejeździe przez Czechy, Austrię i Słowenię? W tym roku wybieram się do Cro osobówką na LPG i ta trasa jest najkrótsza. Zeszłego lata byliśmy autokarem i jechaliśmy przez Węgry i Słowację. Sam nie wiem co lepiej wybrać. Zależy mi na znalezieniu złotego środka między kosztami a czasem podróży. Jestem też ciekawy jak wygląda sprawa "końcówek" do tankowania w innych krajach bo nie wiem w jaką przejściówkę się zaopatrzyć żeby potem nie było problemu... Dzięki za pomoc!!!
O&M
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 14.07.2011
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) O&M » 17.06.2013 15:20

beniu11 napisał(a):
maksikaz napisał(a):Zamierzam tankować LPG na stacji Bliska w Cieszynie-będę tam około 15.00 w sobotę. Gdzie kupić winietki? Podajcie jakiś namiar na pewne ,miejsce gdzie można kupić winietki za rozsądna cenę.

Ja kupuję na pierwszej stacji benzynowej cena oficjalna bez żadnych narzutów. Oprócz tego np. w Boboszowie po przekroczeniu granicy jest sklep spożywczy oprócz piwa Czeskiego są również winiety,myślę że tam będzie tak samo. Szerokiej drogi :papa:


Frydek - Mistek, chyba o stację w tej miejscowości chodzi. Wystraszyłem się w zeszłym roku że przejechałem, bo to jakieś 25 km od Cieszyna :)
Andzik
Croentuzjasta
Posty: 243
Dołączył(a): 28.04.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzik » 17.06.2013 17:35

maciejk9 napisał(a):Witam,
czy może ktoś napisać jaki będzie całkowity koszt opłat drogowych przy przejeździe przez Czechy, Austrię i Słowenię? W tym roku wybieram się do Cro osobówką na LPG i ta trasa jest najkrótsza. Zeszłego lata byliśmy autokarem i jechaliśmy przez Węgry i Słowację. Sam nie wiem co lepiej wybrać. Zależy mi na znalezieniu złotego środka między kosztami a czasem podróży. Jestem też ciekawy jak wygląda sprawa "końcówek" do tankowania w innych krajach bo nie wiem w jaką przejściówkę się zaopatrzyć żeby potem nie było problemu... Dzięki za pomoc!!!


Popatrz tu na ceny winiet w Czechach, Austrii i Słowenii (ciężko podać konkretną opłatę nie wiedząc jaką trasą i na jaki czas chcesz jechać).
Nas opłaty wyniosły 2*8,30 - winiety w Austrii. Przez Czechy lecieliśmy niepłatnymi, a w Słowenii ominęliśmy autostradę jadąc przez Mureck, Lenart i Ptuj.

Co do tankowania LPG. W Polsce używamy końcówki i za pomocą tej samej, bez problemów tankowaliśmy w ww. krajach i w Chorwacji.
umacko79
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 17.06.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) umacko79 » 18.06.2013 13:40

Witam,
jade pierwszy raz na Chorwacje w piątek :-)
maqm pytanie jak nazywa sie LPG w Czechach.Austrii,Słweni i Chorwacji,
wiem że to pytanie pewnie nie raz się przewijało przez forum ale prosze o pomoc :-)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 18.06.2013 14:47

umacko79 napisał(a):Witam,
jade pierwszy raz na Chorwacje w piątek :-)
maqm pytanie jak nazywa sie LPG w Czechach.Austrii,Słweni i Chorwacji,
wiem że to pytanie pewnie nie raz się przewijało przez forum ale prosze o pomoc :-)


Witam.

LPG, autogas, plin, autoplin.

:papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
LPG na trasach do Chorwacji - strona 61
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone