Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LPG na trasach do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
micz43
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 10.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) micz43 » 27.06.2006 11:55

dzięki
mpapu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mpapu » 30.06.2006 10:10

W Cro wszedzei jest gaz po 3,05 kuny, w Czechach róznie od 14,1 do 15,6( po tyle tankowałem w Mikulowie). generalnie przy autostardach jest drożej.
Z kolei w Niemczech jest dużo stacji gdzie samemu się tankuje LPG. Cena 60 centów.
JB
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 29.05.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) JB » 01.07.2006 18:31

W Mikulowie po obu stronach drogi stacje Shell ( 24 h) gdzie mozna zatankowac gaz. Cena: 15,90 kć (dzis tankowałam :) ) Mozna płacic w koronach i w euro (wydaja tez w euro), kartą płacic nie można.
W Choracji cena gazu: 3,05.
beniu11
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 193
Dołączył(a): 06.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) beniu11 » 02.07.2006 12:48

JB napisał(a):W Mikulowie po obu stronach drogi stacje Shell ( 24 h) gdzie mozna zatankowac gaz. Cena: 15,90 kć (dzis tankowałam :) ) Mozna płacic w koronach i w euro (wydaja tez w euro), kartą płacic nie można.
W Choracji cena gazu: 3,05.

Przed Mikulovem 3 km. po lewej stronie stacja "BENZIN" niebieskie kolory jadąc w kierunku do granicy z Austrią. Mozna płacić kartą. Pozdrawiam. :)
Elektrik
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 28.04.2006
Re: Lpg w Mikulowie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Elektrik » 03.07.2006 12:59

beniu11 napisał(a):Mam pytanko czy w Mikulowie na stacji przy Motoreście można płacić za lpg kartą płatniczą :?: Dwa lata temu było to niemożliwe,Jeśli nie to może się ktoś orientuje na jakiej stacji przed Mikulowem można zapłacić kartą.Chcę uniknąć wymiany Euro na Korony.Potrzebuję tylko na paliwko. Pozdrawiam. :)

Tankowałem tam 3 i 19 czerwca br. Niestety nie można na tej stacji płacić kartą. Jest to stacja Shella, ale dystrybotor gazu jest własnością innej spółki/osoby, który obsługiwany jest przez pracowników shella. Możliwe sposoby płatności to EUR lub korony czeskie.
Fatboy
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 53
Dołączył(a): 04.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatboy » 04.07.2006 15:08

za niecaly miesiac wybieram sie na maly tour po Europie i zachaczam oczywiscie piekna Chorwacje. Ostatnio przerobilem auto na gaz, wiec moge swobodnie teraz z narzeczoną zwiedzić sobie Stary Kontynent.

Czytając topik dowiedziałem się sporo informacji, jednakze czy mógłby ktoś napisać jak sytuacja na chwile obecna przedstawia się w Słowenii i Austrii (wspomniana już stacja Agip). Oczywiscie interesuje mnie cena / litr lpg.

Jeżeli ktoś wybierał się także ostatnio troszkę dalej, to interesują mnie ceny we Włoszech, Francji, Hiszpanii i Portugalii :wink:

Pozdrawiam i witam wszystkich :wink:
beniu11
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 193
Dołączył(a): 06.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) beniu11 » 04.07.2006 21:21

Jeśli chodzi o stację AGIP w Austrii to cena na zeszly tydzień to 0,78 centów. Italia to niezmiennie 0,50 centów są niewielkie róznice w zależności od stacji.Pozdrawiam :) Jeśli chodzi o Słowenię to ponoć jest jedna stacja w Mariborze w samym centrum. Tak nam tłumaczyli pracownicy stacji benzynowej. Cena 0,50 centów.
Fatboy
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 53
Dołączył(a): 04.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatboy » 04.07.2006 23:20

dzieki sliczne za informacje o cenie we Włoszech :-) bardzo mnie ta cena zaskoczyła, bo sprawdzajac na pzmtravel mozna sie chwilke zastanowic, podobnie zreszta jak podaja informacje ze lpg kosztuje prawie 5 kun / litr w Chorwacji :/ . widze, ze trzeba bedzie dotankowac sie w Mikulowie i dojechac spokojnie na Krk (2 baki 92litry :-) ) , bo Austriacy żerują na tym, ze jest jedna stacja z lpg na przelocie do Chorwacji ... :x

pozdrawiam
tigra12
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 15.06.2003
GAZ na innej trasie

Nieprzeczytany postnapisał(a) tigra12 » 06.07.2006 22:19

Wszysscy piszą o gazie w Czechach i w Austrii
jadę inną trasą może mi ktoś podpowiedzieć co i jak i gdzie i za ile kasy kupie winiete na Węgrzech

a trasa to Barwinek-Presov-Koszyce-Miskolc i autostradą przez Budapeszt do końca balatonu i na drogę nr68 (E 661) na granicę w BARCS

proszę o stacje GAZU i które są całodobowe....

dzięki z góry za ODP
AndrewP
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrewP » 07.07.2006 19:54

Dodam tylko, że na trasie przez Słowenię jest stacja z lpg (Petrol) przy autostradzie w Lubljanie cena 130 sit za litr, można płacić kartą. Tankowałem tam w trasie na Istrię. :)
Pako
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 01.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pako » 10.07.2006 19:33

Ja Wam powiem tak - właśnie wróciłem, auto też na gaz, jechałem zupełnie bez planowania tankowania przed wyjazdem, w dodatku jechałem do Chorwacji przez Słowację i Węgry, a spowrotem przez Słowenie, Austrię i Czechy - w sumie razem z wycieczkami na miejscu przejechałem trochę ponad 3500 km z czego tylko około 250 km na benzynie! Tak więc nie jest źle.
DanielF
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 18.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) DanielF » 18.07.2006 10:45

A jak ceny gazu w Chorwacji? Nadal 3,05?
kuba65
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 10.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kuba65 » 18.07.2006 11:30

DanielF napisał(a):A jak ceny gazu w Chorwacji? Nadal 3,05?

Za tyle tankowałem a wróciłem w sobotę
koonrad
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 07.03.2006
Re: GAZ na innej trasie

Nieprzeczytany postnapisał(a) koonrad » 18.07.2006 12:06

tigra12 napisał(a):Wszysscy piszą o gazie w Czechach i w Austrii
jadę inną trasą może mi ktoś podpowiedzieć co i jak i gdzie i za ile kasy kupie winiete na Węgrzech

Winietke kupisz na stacjach (ja kupowałem na Shellu), albo za przejściem.
Koszt 4-dniowa 1520Ft.
rmk
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 04.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rmk » 18.07.2006 17:08

Z Chorwacji wróciłem dzisiaj w nocy. Co do tamtejszych cen gazu, to potwierdzam, że wszędzie i niezmiennie jest to 3,05 kn. Przestrzegam przed zbytnim zaufaniem do stacji Agip w Loipersdorf (103 km za Wiedniem przy autostradzie A 2 na Graz). Usiłowałem tam zatankować w nocy z 2 na 3.07 i niestety mi się nia udało, ponieważ nie było gazu. Na ile znam niemiecki, to zrozumiałem, że dostawa jest raz w tygodniu i czasem gazu nie ma. Tak więc lepiej jednak mieć w zbiorniku trochę benzyny. Ja osobiście jadąc z Wrocławia zawsze tankuję w Smreczynie przed samym Boboszowem, potem w Mikulovie na Shellu przed granicą, następnie w Lubljanie (2 stacje). W Chorwacji gaz kupowałem w Buje, Buzet (OMV), Rijece (OMV Vrata Jadrana), Kraljevicy, Zadarze (2 stacje na drodze dojazdowej do miasta od autostrady, przed Splitem, przed Makarską (3 km w lewo w drodze od Splitu) i w Ploce. :D
Ostatnio edytowano 18.07.2006 18:00 przez rmk, łącznie edytowano 2 razy
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
LPG na trasach do Chorwacji - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone