Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LPG na trasach do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
beniu11
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 193
Dołączył(a): 06.08.2005
Lpg w Mikulowie

Nieprzeczytany postnapisał(a) beniu11 » 14.05.2006 19:58

Mam pytanko czy w Mikulowie na stacji przy Motoreście można płacić za lpg kartą płatniczą :?: Dwa lata temu było to niemożliwe,Jeśli nie to może się ktoś orientuje na jakiej stacji przed Mikulowem można zapłacić kartą.Chcę uniknąć wymiany Euro na Korony.Potrzebuję tylko na paliwko. Pozdrawiam. :)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 14.05.2006 20:37

ja nie pomoge

w czechach zawsze placilem koronami, mialem ich nieco wiecej aby w drodze powrotnej starczylo na pizze :). z karta czasem moze byc roznie bo niektore stacje LPG to przyslowiowa "budka u Pana Kazia" a jak raz chcialem zostawic pare koron na te pizze to zaproponowano mi taki przelicznik euro, ze postanowilem zaryzykowac placenie euro w pizzerni - dobrze zrobilem bo za 9 ojro zjedlismy 2 lub 3 super pizze, salatki i sporo zimnego picia bylo - pizza z żampionami i feferonami oczywiscie :)

lepiej na LPG miec gotowke koroniarska :lol:
swiniakk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 129
Dołączył(a): 29.06.2005
Re: Lpg w Mikulowie

Nieprzeczytany postnapisał(a) swiniakk » 14.05.2006 22:15

beniu11 napisał(a):Mam pytanko czy w Mikulowie na stacji przy Motoreście można płacić za lpg kartą płatniczą :?: Dwa lata temu było to niemożliwe,Jeśli nie to może się ktoś orientuje na jakiej stacji przed Mikulowem można zapłacić kartą.Chcę uniknąć wymiany Euro na Korony.Potrzebuję tylko na paliwko. Pozdrawiam. :)

Przy samym MIKULOVIE jak wpadasz od strony BRNA po prawej stronie masz stacje paliw taką czerwoną ( widać z daleka ) tam spokojnie zapłacisz kartą ...
beniu11
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 193
Dołączył(a): 06.08.2005
Re: Lpg w Mikulowie

Nieprzeczytany postnapisał(a) beniu11 » 14.05.2006 22:22

swiniakk napisał(a):
beniu11 napisał(a):Mam pytanko czy w Mikulowie na stacji przy Motoreście można płacić za lpg kartą płatniczą :?: Dwa lata temu było to niemożliwe,Jeśli nie to może się ktoś orientuje na jakiej stacji przed Mikulowem można zapłacić kartą.Chcę uniknąć wymiany Euro na Korony.Potrzebuję tylko na paliwko. Pozdrawiam. :)

Przy samym MIKULOVIE jak wpadasz od strony BRNA po prawej stronie masz stacje paliw taką czerwoną ( widać z daleka ) tam spokojnie zapłacisz kartą ...

Chyba sobie przypominam, ale nie wiedziałem że tam jest Lpg.
Dzięki :)
Rafael
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 15
Dołączył(a): 08.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafael » 11.06.2006 19:06

Jadąc na wyspe Krk, tankowałem gaz na znanych stacjach w Miklovie(CZ)
oraz Lopiersdorf(A) - co do Cro to tankowałem na stacji Petrol (ok 20 km za Zagrzebiem w kierunku Karlovac - można wjechać jadąc tylko w tym kierunku).
Wracając ok. 50 km od Rijeki w kierunku Karlovac na stacji Tifon.
Bardzo duża stacja ( w barwach żółto czarnych),bar,prysznice,duży parking.
rycerzyk
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 15.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rycerzyk » 15.06.2006 10:55

witam szanownych cromaniaków.26.06 wybieram sie do cro, jadę trasą: cieszyn, bratysława, wieden, graz itd iinteresuje mnie sprwa , gdzie w słowacji możliwie najbliżej granicy austriackiej mogę zatankować gaz.chodzi mi o stacje 24h poniewaz wyjeżdzamm z okolic łodzi ok 19:00 więc na słowacji powinienem być ok pólnocy.zasięg na gazie mojego auta to ok 400-450 km więc chciaałby przejechac austrie bez tankowania.z góry dzięki za odpowiedzi
Tomek O.
Croentuzjasta
Posty: 286
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek O. » 16.06.2006 19:21

Njabliżej granicy to stacja w Bratysławie - jadąc autostradą po prawej stronie duża stacja. Trzeba uważać bo łatwo przegapić wjazd na nią a cofnąć się nie ma jak :)
dario123
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 23.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) dario123 » 23.06.2006 09:26

Witam

Mam pytanie. Czy muszę kupić redukcję do tankowania LPG żeby tankować gaz na trasie do Chorwacji? Czy też nie ma żanego problemu z tankowaniem? Jeżeli muszę kupić to bardzo proszę napisać jaką. Znalazłem parę aukcji na allego :

http://www.allegro.pl/search.php?string=redukcja+lpg


Pozdrawiam

Darek
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 23.06.2006 10:53

dario123 napisał(a):Witam

Mam pytanie. Czy muszę kupić redukcję do tankowania LPG żeby tankować gaz na trasie do Chorwacji? Czy też nie ma żanego problemu z tankowaniem? Jeżeli muszę kupić to bardzo proszę napisać jaką. Znalazłem parę aukcji na allego :

http://www.allegro.pl/search.php?string=redukcja+lpg


Pozdrawiam

Darek


NIE MUSISZ !!!
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.06.2006 11:17

Czy muszę kupić redukcję do tankowania LPG
Dario,jeżeli w polsce tankujesz bez przejściówek(włoska instalacja) to niema problemu w drodze do Cro. :!:
romero
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 07.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) romero » 25.06.2006 14:41

Tomek O. napisał(a):Njabliżej granicy to stacja w Bratysławie - jadąc autostradą po prawej stronie duża stacja. Trzeba uważać bo łatwo przegapić wjazd na nią a cofnąć się nie ma jak :)


Tomku
Czy możesz sprecyzowac dokładnie miesjce tej stacji paliw, czy jest to już na obwodnicy Bratysławy , czy też jescze przed ,
micz43
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 10.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) micz43 » 26.06.2006 09:03

Jakie są obecnie ceny gazu w CZechach??? Może ktoś wie ile kosztuje LPG w Znojmo
janusz_sul
Odkrywca
Posty: 76
Dołączył(a): 26.04.2006
Lpg

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz_sul » 26.06.2006 10:03

W dzisiejszym AUTO ŚWIAT podano cenę LPG w Chowacji 4,95 . Ciekawy jestem czy to prawda. CZy ktoś może to potwierdzić .
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Lpg

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 26.06.2006 10:58

janusz_sul napisał(a):W dzisiejszym AUTO ŚWIAT podano cenę LPG w Chowacji 4,95 . Ciekawy jestem czy to prawda. CZy ktoś może to potwierdzić .


Nie prawda ,tankowałem 8.06. blisko Osijeka i cena dalej 3.05.Pozdrawiam
bzyq74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1160
Dołączył(a): 21.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bzyq74 » 26.06.2006 12:30

micz43 napisał(a):Jakie są obecnie ceny gazu w CZechach??? Może ktoś wie ile kosztuje LPG w Znojmo


15,5-16,5 CZK
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
LPG na trasach do Chorwacji - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone