Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LPG na trasach do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2661
Dołączył(a): 13.03.2011
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 15.07.2018 09:53

argo3 napisał(a):Czy koło Lidla to jest Shellu, jadę po raz pierwszy.


Koło Lidla przy rondzie są 2 stacje. Kiedyś byly to 2 Shelle. Teraz jedna to Shell druga jakaś prywatna
Piotr2385
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 15.07.2018
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr2385 » 15.07.2018 10:22

krzysztofff90 napisał(a):Witam

Będę śmigał do Chorwacji z okolicy Poznania i wezmę chyba stację takie jak kolega @kacperwo ;)

1.Międzylesie
2.Heršpická 804/8, 639 00 Brno-střed-Štýřice, Tschechien - 170 km od 1
3.Ormoška cesta 26b, 2250 Ptuj, Slowenien - 420km od 2
4.Odmorište Zir Mogorić 251, E71, 53000, Mogoric - 300km od 3
5.Dojazd do Omisia - 220 km od 4

Będzie okej?

Jeszcze jedna sprawa winiety mam kupione Czechy, Austria i Słowenia.
Powiedzcie mi jak wygląda sprawa z ta autostrada w Słowenii?
Kilka lat temu omijałem przez Ptuj a teraz jak lepiej śmigać ta autostrada czy tez omijac?
Bo jesli bede mial jechac autostrada to inna stacje musze szukac ;)

Pozdrawiam ;)

Też omijałem słoweńską autostrade i kilka kat temu i w tym roku. Da się to zrobić bez problemu, ale teraz to godzina jazdy dłużej niż autostradą i kierujesz sie na przejscie Cvetlin. Dokładne wskazówki na stronie Robimypodroze (mozna wygooglować)
Korzystałem z nich i przejazd jest bez problemów, ale słoweńska policja nawet w sobote o 6 rano pilnune prędkości. Dodatkowo trafiliśmy na korki w Chorwacji więc podroż była długa i ciężka. (jedziemy z dziećmi na noc). Z powrotem grzecznie kupiłem winietę na słoweńską autostradę. Reasumując można ominąć, jedziesz dłużej. Jak jedziesz z noclegiem albo dodatkowa godzina w trasie Ci nie straszna to można przyoszczędzić, a i oderwać się od monotonii autostrady.
przemek210297
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 18.07.2018
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemek210297 » 18.07.2018 15:10

Witam serdecznie, z góry przepraszam jeżeli się powtórzę, ale z tego co widzę większość użytkowników forum posiada dość pokaźne zbiorniki, co nie pozwala mi skopiować proponowanych stacji w swojej trasie. Maksymalny zasięg w moim przypadku to jakieś 330 km. Dlatego też mimo wszystko prosiłbym Was o pomoc i odrobinę wyrozumiałości :mrgreen:

Zatem planuję jechać z Łodzi w okolice Omisia, a więc trasa będzie dość standardowa (Łódź --> Ostrawa --> Brno --> Wiedeń --> Graz --> Maribor --> Karlovac --> Split). Chcę jechać autostradami, a w Splicie zjechać na trasę biegnącą wzdłuż morza. Dlatego zależy mi by stacje były bezpośrednio przy trasie.

Czytając Wasze Forum mam już pewne przemyślenia. Tankuję pod korek w Łodzi, a następnie tuż przed przekroczeniem granicy w Mszanie na BP (ok. 265 km), następnie Mikulov i wspominana przez Was stacja MOL (ok 240 km).
Dalej pojawia się problem, bo nie mam pojęcia gdzie zatankować. Wypadałoby w okolicach Grazu, ale gdzie konkretnie - nie wiem. Liczę na Waszą pomoc. Dobrze by było, jakby z Mikulova do tego punktu było ok 320 km.
Kolejnym przystankiem będzie Macola Odmoriste Zir, a później to już okolice Omisia, albo sam Split.

Podsumowując:

Łódź --> Mszana BP (ok. 265 km)
Mszana BP --> Mikulov MOL (ok. 240 km)
Mikulov MOL --> XXX (ok. 320 km)
XXX --> Macola Odmoriste Zir (ok. 320 km)
Macola Odmoriste Zir --> Split/Omiś (ok. 225 km)

Dobry plan? No i oczywiście byłbym wdzięczny za podpowiedź w kwestii stacji XXX oraz tej ostatniej w okolicach Splitu.
Wielkie dzięki za pomoc!!!
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 18.07.2018 16:33

przemek210297 napisał(a):Witam serdecznie, z góry przepraszam jeżeli się powtórzę, ale z tego co widzę większość użytkowników forum posiada dość pokaźne zbiorniki, co nie pozwala mi skopiować proponowanych stacji w swojej trasie. Maksymalny zasięg w moim przypadku to jakieś 330 km. Dlatego też mimo wszystko prosiłbym Was o pomoc i odrobinę wyrozumiałości :mrgreen: ...

http://www.mylpg.eu pomoże Ci rozplanować jak chcesz.
My w PL tankowaliśmy nie w Mszanie a dalej praktycznie na granicy tutaj
Jak zalejesz w Mikulovie to dojedziesz do Słowenii, tuż za granicą Austria/Słowenia masz stację tutaj - 317 km.
W Austrii jest po drodze Eni Loipersdorf - drożyzna prawie 0,9 eu/l i ProRast przed Grazem ale bywa, że dystrybutor nie działa. Nie masz akiej potrzeby to omijaj i dopiero w Słowenii tankuj.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2661
Dołączył(a): 13.03.2011
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 18.07.2018 22:38

przemek210297 napisał(a):Witam serdecznie, z góry przepraszam jeżeli się powtórzę, ale z tego co widzę większość użytkowników forum posiada dość pokaźne zbiorniki, co nie pozwala mi skopiować proponowanych stacji w swojej trasie. Maksymalny zasięg w moim przypadku to jakieś 330 km. Dlatego też mimo wszystko prosiłbym Was o pomoc i odrobinę wyrozumiałości :mrgreen:

Zatem planuję jechać z Łodzi w okolice Omisia, a więc trasa będzie dość standardowa (Łódź --> Ostrawa --> Brno --> Wiedeń --> Graz --> Maribor --> Karlovac --> Split). Chcę jechać autostradami, a w Splicie zjechać na trasę biegnącą wzdłuż morza. Dlatego zależy mi by stacje były bezpośrednio przy trasie.

Czytając Wasze Forum mam już pewne przemyślenia. Tankuję pod korek w Łodzi, a następnie tuż przed przekroczeniem granicy w Mszanie na BP (ok. 265 km), następnie Mikulov i wspominana przez Was stacja MOL (ok 240 km).
Dalej pojawia się problem, bo nie mam pojęcia gdzie zatankować. Wypadałoby w okolicach Grazu, ale gdzie konkretnie - nie wiem. Liczę na Waszą pomoc. Dobrze by było, jakby z Mikulova do tego punktu było ok 320 km.
Kolejnym przystankiem będzie Macola Odmoriste Zir, a później to już okolice Omisia, albo sam Split.

Podsumowując:

Łódź --> Mszana BP (ok. 265 km)
Mszana BP --> Mikulov MOL (ok. 240 km)
Mikulov MOL --> XXX (ok. 320 km)
XXX --> Macola Odmoriste Zir (ok. 320 km)
Macola Odmoriste Zir --> Split/Omiś (ok. 225 km)

Dobry plan? No i oczywiście byłbym wdzięczny za podpowiedź w kwestii stacji XXX oraz tej ostatniej w okolicach Splitu.
Wielkie dzięki za pomoc!!!


Ja robie na gazie podobną ilość kilometrów. Tankuje w Mikulovie. W połowie Słoweni gaz mi się kończy. Przełączam na benzyne i tankuje na pierwszej stacji z gazem juz w Cro. Policzmy :

Moje auto pali 10L gazu lub 8,5 benzyny

100km na gazie kupionym w Słoweni to jakieś 30zł
100km na benzynie kupionej w Polsce 42zł

Jeśli dolecisz te 50km na benzynie "stracisz" jakieś 6zł....
Warto kombinować ?
Nalej sobie 1/2 lub 2/3 baku naszej benzyny i nie martw sie gazem.

W Cro juz gazem nie nie martw. Jest na co drugiej stacji :wink:
szakal36
Croentuzjasta
Posty: 212
Dołączył(a): 23.05.2009
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) szakal36 » 19.07.2018 06:45

https://www.mylpg.eu/lpg-station-route-planner
Polecam stronę LPG.eu
Tam bez problemu zaplanujesz trasę i zobaczysz gdzie są stacje LPG
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 19.07.2018 06:51

szakal36 napisał(a):https://www.mylpg.eu/lpg-station-route-planner
Polecam stronę LPG.eu
Tam bez problemu zaplanujesz trasę i zobaczysz gdzie są stacje LPG

Jakoś nie dopatrzyłem się tam opcji zmiany trasy na inną niż sugeruje lpg.eu... :?:
korek99
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 12.07.2018
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) korek99 » 19.07.2018 07:11

Yanush napisał(a):
szakal36 napisał(a):https://www.mylpg.eu/lpg-station-route-planner
Polecam stronę LPG.eu
Tam bez problemu zaplanujesz trasę i zobaczysz gdzie są stacje LPG

Jakoś nie dopatrzyłem się tam opcji zmiany trasy na inną niż sugeruje lpg.eu... :?:


Tam gdzie masz "TO" dajesz punkt pośrednie, rozdzielone średnikami, np:

FROM: Kraków, Polska
TO: Letenye, 8868 Węgry;Vodice, Chorwacja
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 19.07.2018 07:26

korek99 napisał(a):
Yanush napisał(a):
szakal36 napisał(a):https://www.mylpg.eu/lpg-station-route-planner
Polecam stronę LPG.eu
Tam bez problemu zaplanujesz trasę i zobaczysz gdzie są stacje LPG

Jakoś nie dopatrzyłem się tam opcji zmiany trasy na inną niż sugeruje lpg.eu... :?:


Tam gdzie masz "TO" dajesz punkt pośrednie, rozdzielone średnikami, np:

FROM: Kraków, Polska
TO: Letenye, 8868 Węgry;Vodice, Chorwacja

Dziękuję. Działa :D :papa:
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 19.07.2018 07:56

przemek210297 napisał(a):Dalej pojawia się problem, bo nie mam pojęcia gdzie zatankować. Wypadałoby w okolicach Grazu, ale gdzie konkretnie - nie wiem. Liczę na Waszą pomoc. Dobrze by było, jakby z Mikulova do tego punktu było ok 320 km.


Przecież co chwilę są jakieś stacje przy drodze. Skończy się gaz to jedź chwilę na benzynie i zatankuj przy następnej stacji i po problemie :wink: po co sobie takimi rzeczami zaprzątać głowę ? a co zrobisz jak okaże się, że stacja, którą zaplanujesz będzie nieczynna akurat ? :lol:

W tamtym roku tak miałem, planowałem, że gaz zatankuje przed Bratysławą ale z powodu burzy brakło prądu więc dojechałem butle do końca, przełączyłem się na benzynę i gaz zatankowałem dopiero gdzieś dalej jak chciałem skorzystać z toalety :wink: W tym roku nic nie planuje, wyjeżdżam z 2 pełnymi bakami i jak będe chciał stanąć przed Brts to dotankuje a jak nie to dopiero na Węgrzech lub nawet już w Chorwacji. Na benzynie też auto musi troszkę pojeździć :wink:
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 19.07.2018 18:39

Od jakiegoś czasu robię tak samo: tankuję oba baki do pełna. Jak się zapali rezerwa to rozglądam się już za stacją, a jak się skończy gaz zanim coś znajdę to czekam na pierwszą lepszą po drodze i jadę na benzynie. W samej Chorwacji to nie problem z gazem, a jak zatankuję na końcu Czech to do Cro na gazie dojeżdżam. Planowanie konkretnych stacji już nie raz kończyło się rozczarowaniem (brak gazu, mega kolejka, zepsuty dystrybutor, etc...). Biorąc pod uwagę ceny gazu np. w Slo i A, a cenę benzyny w PL i doliczając trochę większe zużycie gazu to strasznej tragedii cenowej nie ma.
lobsen
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 24.05.2005
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) lobsen » 19.07.2018 18:55

    Tankować dwa baki i niczym się nie przejmować. A jak ktoś lubi wiedzieć więcej, proponuję zainstalować myLPGeu.mobile lub korzystać z map gogle, opcja szukaj na trasie. Generalnie stacji z LPG od zatrzęsienia.
    michu1978
    Globtroter
    Posty: 56
    Dołączył(a): 23.07.2015
    Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

    Nieprzeczytany postnapisał(a) michu1978 » 20.07.2018 10:16

    Czy może ktoś się orientuje , czy w Brzeclav są stacje lpg. Mam mały dylemat czy jechac na Mikulov i tam tankować , czy jednak jechac autostradą do samego Brzeclava i tu tankowac lpg. Mikulov znam i wiem że ta jedna stacja to mała pomyłka co jest koło ronda. Jeszcze jedna jest przed Mikulovem , ale ona jest otwarta dopiero od 6 a ja już bede wczesniej tam.
    Tylko tez też chodzi o wybór trasy, bo w Austii szybciej wskoczę na autostrade jadąc od Mikulova niż przez Brzecłav
    korek99
    Globtroter
    Avatar użytkownika
    Posty: 32
    Dołączył(a): 12.07.2018
    Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

    Nieprzeczytany postnapisał(a) korek99 » 20.07.2018 10:24

    W Breclaviu jest całodobowy MOL z lpg.

    Co do wyboru trasy to pewnie zależy o której tam będziesz- w nocy można spróbować przez Mikulov, ale tak jak teraz to google sam zaleca bardziej przez Breclav, bo stoi się na tym wahadle co jest przed Mikulovem.
    michu1978
    Globtroter
    Posty: 56
    Dołączył(a): 23.07.2015
    Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

    Nieprzeczytany postnapisał(a) michu1978 » 20.07.2018 10:45

    dzieki za informacje . wybiore trase przez Brzeclav
    Poprzednia stronaNastępna strona

    Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

    cron
    LPG na trasach do Chorwacji - strona 130
    Nie masz jeszcze konta?
    Zarejestruj się
    reklama
    Chorwacja Online
    [ reklama ]    [ kontakt ]

    Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

    Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

    Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone