Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LPG na trasach do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
karus
Croentuzjasta
Posty: 248
Dołączył(a): 06.07.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) karus » 13.07.2018 10:18

Pääkäyttäjä napisał(a):
karus napisał(a):Czechy: Heršpická 804/8, 639 00 Brno-střed-Štýřice, Tschechien

Słowenia: Ormoška cesta 26b, 2250 Ptuj, Slowenien

A po co tak komplikować sobie życie i zjeżdżać z trasy??? Masz stację LPG w Mikulowie, później zaraz po przejechaniu granicy Austria-Słowenia (w samej Austrii LPG jest trudno dostępne) , później co jakiś czas jest LPG po trasie przy autostradzie więc bez przesady... zatankować trochę więcej benzyny by było na wszelki wypadek i jechać normalnie bez zjeżdżania - no chyba, że się chce parę groszy zaoszczędzić :)


Akurat stacja na ulicy Heršpická w Brnie jest na trasie, to samo tyczy się Petrolu w Ptuju - ten akurat na objeździe MLP. Shell w Mikulowie lubi mieć drogi gaz a i słyszałem, że kasują za niego tylko gotówkę (kawałek dalej, jest MOL i też mają gaz - także nie są "ostatnią stacją w CZ"). W Austrii LPG przy takim zasięgu to jak zatankować w Brnie/Bavorach/Mikulovie, doturla się do ProRast w Ilz, również przy autostradzie.

Pozdro.


No jak dla ciebie zjeżdżanie parę kilometrów z autostrady w miasto jest po trasie to OK. Co do LPG w Mikulowie to z tego co pamiętam to płaciłem kartą ale to było 5 lat temu...

ps. według tej mapki na tym ostatnim MOLu nie ma lpg http://seznamlpg.cz/
Użytkownik usunięty
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.07.2018 10:45

karus napisał(a):No jak dla ciebie zjeżdżanie parę kilometrów z autostrady w miasto jest po trasie to OK. Co do LPG w Mikulowie to z tego co pamiętam to płaciłem kartą ale to było 5 lat temu...

ps. według tej mapki na tym ostatnim MOLu nie ma lpg http://seznamlpg.cz/


W krótym miejscu jest te parę kilometrów z autostrady? Jak ktoś leci ze Svitav, to ma po drodze. Jadąc w stronę Wiednia, z węzła Vídeňská to są raptem 2km... z drugiej strony wątpię, żeby jechał z D1 bo zawracanie pod Bauhausem jest AFAIR, niedozwolone. Zresztą - co komu do tego, kto gdzie tankuje? Jak ktoś ma karty flotowe, znizkowe, Vitay, Zegnay, itp. ma do tego prawo, LOL.

Co do mapki - wejdź se na stronę molcesko.cz i sam sprawdź. Twój seznam jest mocno nieaktualny bo nawet na Street View widać dystrybutor z dupnym białym napisem LPG (stoi obok automatu nr 1/2). Co do poslední čerpací stanice v ČR: osobiście na tym Shellu niczego niczego więcej tankować nie zamierzam (najdroższe paliwo w okolicy, czas stania w kolejce, wątpliwa jakość obsługi a wierz mi - przy kupowaniu paliwa, sikaniu, kupnie czegoś do picia i ew. winiet nie mam wygórowanych wymagań) ale koledze kazali za gaz płacić gotówką, toteż mówię co słyszałem.
karus
Croentuzjasta
Posty: 248
Dołączył(a): 06.07.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) karus » 13.07.2018 11:05

Pääkäyttäjä napisał(a):
karus napisał(a):No jak dla ciebie zjeżdżanie parę kilometrów z autostrady w miasto jest po trasie to OK. Co do LPG w Mikulowie to z tego co pamiętam to płaciłem kartą ale to było 5 lat temu...

ps. według tej mapki na tym ostatnim MOLu nie ma lpg http://seznamlpg.cz/


W krótym miejscu jest te parę kilometrów z autostrady? Jak ktoś leci ze Svitav, to ma po drodze. Jadąc w stronę Wiednia, z węzła Vídeňská to są raptem 2km... z drugiej strony wątpię, żeby jechał z D1 bo zawracanie pod Bauhausem jest AFAIR, niedozwolone. Zresztą - co komu do tego, kto gdzie tankuje? Jak ktoś ma karty flotowe, znizkowe, Vitay, Zegnay, itp. ma do tego prawo, LOL.

Co do mapki - wejdź se na stronę molcesko.cz i sam sprawdź. Twój seznam jest mocno nieaktualny bo nawet na Street View widać dystrybutor z dupnym białym napisem LPG (stoi obok automatu nr 1/2). Co do poslední čerpací stanice v ČR: osobiście na tym Shellu niczego niczego więcej tankować nie zamierzam (najdroższe paliwo w okolicy, czas stania w kolejce, wątpliwa jakość obsługi a wierz mi - przy kupowaniu paliwa, sikaniu, kupnie czegoś do picia i ew. winiet nie mam wygórowanych wymagań) ale koledze kazali za gaz płacić gotówką, toteż mówię co słyszałem.


Zgadza sie w Brnie jest to ok 2,5 km, w Ptuj już 4 km niby niewiele ale należy pamiętać, że to jest miasto i możesz czasem te 2 czy 4km gnić w korku aby dobić sie znów do autostrady, moim zdaniem nie warto ryzykować, szczególnie za dnia. Oczywiście każdy ma prawo tankować gdzie chce.

Co do Shella w Mikulowie to ja jechałem we wrześniu więc żadnych kolejek czy tłoku nie było ale skutecznie mnie zniechęciłeś i w tym roku już zjadę na MOLa.
pzdr
leonhc
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 13.07.2018
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) leonhc » 13.07.2018 16:05

W Milulovie na tej stacji naprzeciwko Lidla są trudności z płatnościami kartą.
W stronę Chorwacji pracownik uprzedził nas, że płatność tylko gotówką.
Wczoraj, na powrocie, przed tankowaniem upewniałem się, że można płacić kartą, jednak przy kasie okazało się, nie odczytało naszych kart i musieliśmy ratować się od odkupieniem euro od napotkanych rodaków.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 13.07.2018 16:13

Mnie tez uprzedzono ze nie ma płatności kartą w Mikulovie....

Ale ja kupiłem sobie korony czeskie przed wyjazdem.
Chciałem uniknąć przelicznika Euro/Pln na poziomie 3,50 :mrgreen:
birkin
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 06.09.2016
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) birkin » 13.07.2018 21:56

karus napisał(a):Co do Shella w Mikulowie to ja jechałem we wrześniu więc żadnych kolejek czy tłoku nie było ale skutecznie mnie zniechęciłeś i w tym roku już zjadę na MOLa.
pzdr


Witam.
A ja miałem w planach zajechać na ten Shell i płacić kartą :? Czy na następnym MOL'u jest możliwość zapłacić kartą?
W Chorwacji planuję tankowanie w:
Crodux - (Ciglenica Zagorska 60A, 49223, Sv.Križ)
LukOil - (22000, Danilo)
INA - (A1, 47250, Straža, Chorwacja)

Czy tam mogę zapłacić kartą?
Użytkownik usunięty
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.07.2018 22:03

W Mikulově jest jeszcze MOL (karty akceptują) po prawej stronie za Shellem i kadynem, wcześniej w Bavorach po prawej stronie jest mała stacja tylko z LPG (biorą kartya) czynna od 6 do 22. Kawałek dalej jest Benzina po lewej stronie (czynna od 5 do 23), z LPG i akceptują karty.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 15.07.2018 01:22

W Mikulovie na Shellu koło Lidla nigdy mi się nie przytrafiło nie zapłacić kartą przez ostatnie kilka lat. Wczoraj w nocy na powrocie z Cro płaciłam bez problemu. W drodze do Cro 30.06 też. Pierwszy raz jednak w nocy trafiliśmy kolejkę, tankowali na 2 węże więc poszło bardzo sprawnie.
Na ProRast znowu był nieczynny dystrybutor. W drodze do Cro jeszcze działał.
W zeszłym roku wracając z majówki lub z Cro, już nie pamiętam dokładnie kiedy ale też miał awarię ... pewnie nasi wyżłopali cały gaz, innych rej nie widywałam tam :D
Użytkownik usunięty
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.07.2018 09:14

No widzisz, z Shellem w Mikulově jest jak z EuroOil w Antošovicich - są specyficzne problemy, które nie zawsze występują. Takowoż z ProRast Ilz - mnie tam dystrybutor dział zawsze.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 15.07.2018 09:40

Na Shellu koło Lidla jest gaz ? :mrgreen:

Kurde a ja zawsze tankuje naprzeciwko tam gdzie dystrybutor jest 100m od stacji na wysepce.... człowiek jednak cale zycie sie "óczy" :oczko_usmiech:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 15.07.2018 10:03

Pääkäyttäjä napisał(a):No widzisz, z Shellem w Mikulově jest jak z EuroOil w Antošovicich - są specyficzne problemy, które nie zawsze występują. Takowoż z ProRast Ilz - mnie tam dystrybutor dział zawsze.

A widzisz :) w tym zestawieniu, to Mikulov u mnie najlepiej wypada :mrgreen: ProRast i EuroOil zawiodły po 2x dopiero :mrgreen:
sito_zabrze napisał(a):Na Shellu koło Lidla jest gaz ? :mrgreen:

Kurde a ja zawsze tankuje naprzeciwko tam gdzie dystrybutor jest 100m od stacji na wysepce.... człowiek jednak cale zycie sie "óczy" :oczko_usmiech:
Na tym Shellu dystrybutor też jest osobno i ale chyba bedzie bliżej niż 100 m od kasy :mrgreen:
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 15.07.2018 10:09

gusia-s napisał(a):
Pääkäyttäjä napisał(a):No widzisz, z Shellem w Mikulově jest jak z EuroOil w Antošovicich - są specyficzne problemy, które nie zawsze występują. Takowoż z ProRast Ilz - mnie tam dystrybutor dział zawsze.

A widzisz :) w tym zestawieniu, to Mikulov u mnie najlepiej wypada :mrgreen: ProRast i EuroOil zawiodły po 2x dopiero :mrgreen:
sito_zabrze napisał(a):Na Shellu koło Lidla jest gaz ? :mrgreen:

Kurde a ja zawsze tankuje naprzeciwko tam gdzie dystrybutor jest 100m od stacji na wysepce.... człowiek jednak cale zycie sie "óczy" :oczko_usmiech:
Na tym Shellu dystrybutor też jest osobno i ale chyba bedzie bliżej niż 100 m od kasy :mrgreen:


To wina Czechów. Na pylonie świetlnym z cenami jest tylko 95 i Diesel. To mnie zmyliło. A w czerwcu jechałem 18-ty raz przez Mikulov..... :mrgreen:
argo3
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 04.05.2018
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) argo3 » 15.07.2018 10:34

Małe pytanko czy w Mikulově na Shellu i MOL oraz wcześniej w Bavorach jest wszędzie LPG i jeśli ktoś ostatnio tankował to jakie ceny. Na myLPG.eu nie aktualne.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 15.07.2018 10:36

argo3 napisał(a):Małe pytanko czy w Mikulově na Shellu i MOL oraz wcześniej w Bavorach jest wszędzie LPG i jeśli ktoś ostatnio tankował to jakie ceny. Na myLPG.eu nie aktualne.


2 tygodnie temu :

Bavory 16.02 korony
Koło Lidla 15.90

Bavory czynne tylko do godziny 23
argo3
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 04.05.2018
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) argo3 » 15.07.2018 10:48

Czy koło Lidla to jest Shellu, jadę po raz pierwszy.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
LPG na trasach do Chorwacji - strona 129
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone