Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LPG na trasach do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
birkin
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 06.09.2016
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) birkin » 09.01.2018 07:36

Ok. Dzięki za info.
Użytkownik usunięty
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.01.2018 12:55

birkin napisał(a):Czy na żadnej stacji nie potrzeba już (bo chyba gdzieś czytałem, że jakiś czas temu były potrzebne) adapterów czy tylko na niektórych koncernach? Niedawno założyłem gaz i w lipcu pierwszy raz będę jechał z lpg do Chorwacji (przez Austrię, Czechy i Słowenię) i nie wiem czy muszę się zaopatrzyć z adapter.


Nie, na tej trasie żaden adapter nie jest potrzebny - wszystkie to tzw. Tomasetto aka Italian Dish.
W Austrii raz zdarzył się mi dystrybutor na BP, gdzie były dwie różne końcówki pistoletu (jeden wkręcany Acme, drugi Tomasetto).

Pozdro.
el_grego
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 12.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_grego » 10.01.2018 12:11

Pääkäyttäjä napisał(a):
W Austrii raz zdarzył się mi dystrybutor na BP, gdzie były dwie różne końcówki pistoletu (jeden wkręcany Acme, drugi Tomasetto).

Pozdro.


To dlatego że w AT, DE, CH i kilku innych krajach sporo aut ma końcówki ACME, jako drugi równorzędny typ z DISH (końcówką włoską, obowiązującą m.in w PL)

...ale na wszelki wypadek powtórzę to co inni pisali już wiele razy tutaj - we wszystkich krajach pomiędzy PL a CRO jako podstawowa i główna końcówka jest używana "DISH" czyli włoska... czyli ta sama co w Polsce!
cwir
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 08.05.2018
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) cwir » 10.05.2018 21:02

lukas605 napisał(a):... z tym że na autostradzie na długości około 50km przed granicą Chorwacja-Słowenia brak lpg, więc proponuję zatankowac odrobinę wcześniej,

Ja na mylpg znalazłem stację Tifon zaraz przy zjezdzie nr 4 Sv Kriz - i wg mylpg jest otwarta już od 5 rano.
Korzystał ktoś z niej kiedyś?
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 11.05.2018 11:09

cwir napisał(a):
lukas605 napisał(a):... z tym że na autostradzie na długości około 50km przed granicą Chorwacja-Słowenia brak lpg, więc proponuję zatankowac odrobinę wcześniej,

Ja na mylpg znalazłem stację Tifon zaraz przy zjezdzie nr 4 Sv Kriz - i wg mylpg jest otwarta już od 5 rano.
Korzystał ktoś z niej kiedyś?
Stacja jest potwierdzona 7.05.2018 łącznie z bieżącą ceną także można wierzyć, że jest. LPGa tam zrobili dopiero w zeszłym roku i to widziałam, że dystrybutor był ale nie tankowałam akurat.
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 12.05.2018 00:43

Co roku wjeżdżam na autostradę i z niej zjeżdżam zjazdem Sv Kriż Zacetrje i zaraz przed wjazdem na autostradę jest stacja benzynowa z LPG bo zawsze na niej tankuję.
maniek_wroc
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 27.07.2017
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniek_wroc » 13.05.2018 11:06

Trochę lipa z tą stacją trzeba zjechać z autostrady ... ;-/ Startuje z Wrocławia tym razem autkiem na LPG i wyznaczyłem sobie takie postoje:
Start - Wrocław
1. Orlen - Miedzylesie.
2. Shell - Mikulov.
3. Petrol - Maribor.
4. Tifon - Jasenice
Meta - Podaca
byq
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 05.07.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) byq » 25.05.2018 19:13

Gdzie najlepiej zatankować LPG w okolicy Bratysławy jadąc od Brna i w kierunku HU.
Na jednej stacji podobno są bardzo duże kolejki, zawsze czy tylko w piątek wieczór lub sobotę?
Będę jechał w poniedziałek i najlepiej by było tankować przy samej autostradzie.
MyLpg mi wyświetla stacje, ale pytanie o LPG sprawdzone z tankowaniem szybkim i bezproblemowym.
Użytkownik usunięty
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.05.2018 13:54

W Bratce jest OMV przy autostradzie... Chyba w liczbie dwóch (jedna przed druga juz w granicach miasta).
byq
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 05.07.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) byq » 27.05.2018 16:55

dzięki, już spoglądam na Bratysławę :)
Użytkownik usunięty
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.05.2018 17:53

byq napisał(a):dzięki, już spoglądam na Bratysławę :)


Jedna stacja jest tu (tankowałem tu kiedyś będąc u kumpla), druga to Diaľnica D2 Lamač - jest to jedyna sensowna stacja, bo na inne to trzeba się motać...
aprilka
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 06.02.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) aprilka » 27.05.2018 19:25

Czy na stacji INA w Gradacu jest LPG? Ewentualnie gdzie w okolicy można zatankować?
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 28.05.2018 14:26

aprilka napisał(a):Czy na stacji INA w Gradacu jest LPG? Ewentualnie gdzie w okolicy można zatankować?


https://www.mylpg.eu/stations/croatia/
el_grego
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 12.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_grego » 28.05.2018 14:43

aprilka napisał(a):Czy na stacji INA w Gradacu jest LPG? Ewentualnie gdzie w okolicy można zatankować?


Niestety nie ma, najbliższa LPG to w Ploce koło Lidla: Crna Rika 9
Bartek_8610
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 25.05.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek_8610 » 31.05.2018 15:00

jechał może ktoś do chorwacji ostatnimi czasy przez slowacje i słowenie jakie ceny lpg gdzie tansze?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
LPG na trasach do Chorwacji - strona 126
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone