Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LPG na trasach do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 04.09.2017 14:41

rocker napisał(a):... Pomoże ktoś w kwestii tankowania LPG na autostradzie chorwackiej? Na każdej stacji jest "elpidżi"?

Milion razy było, że nie na każdej a i link gdzie sprawdzić też był podawany ostatnio stronę wstecz.
https://www.mylpg.eu
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 05.09.2017 08:27

dzięki Gusia, nie wszystkie informacje były aktualne więc wolałem dopytać. Aplikację mam, ale po prostu chciałem dopytać już konkretnie namierzone stacje.
lukas605
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 12.09.2017
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukas605 » 12.09.2017 14:11

Witam,
Jestem tu nowy i od razu przepraszam, bo pewnie temat był już poruszany. Dzisiaj w nocy planuje wystartować z Zabrza do Chorwacji, przez Czechy, Austrie oraz Słowenie, przy czym chce ominąć autostradę właśnie w Słoweni. Może ktoś podpowiedzieć gdzie najlepiej tankowac lpg, zbiornik mieści 32l spalanie w granicy 9,5.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 12.09.2017 16:05

lukas605 napisał(a):Witam,
Jestem tu nowy i od razu przepraszam, bo pewnie temat był już poruszany. Dzisiaj w nocy planuje wystartować z Zabrza do Chorwacji, przez Czechy, Austrie oraz Słowenie, przy czym chce ominąć autostradę właśnie w Słoweni. Może ktoś podpowiedzieć gdzie najlepiej tankowac lpg, zbiornik mieści 32l spalanie w granicy 9,5.

Jakbyś przeczytał kilka postów wstecz to byś stwierdził, że nie pewni ... a na pewno był poruszany milion razy.
Dwa posty wyżej masz link do strony stacji LPG - wejdź i rozplanuj sobie tankowanie. :twisted:
lukas605
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 12.09.2017
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukas605 » 12.09.2017 22:15

Wybacz ale mam z tym problem, będę jechał z Google maps i myślałem że ktoś ma już rozplanowane stacje w Czechach i Austri.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 12.09.2017 22:46

lukas605 napisał(a):Wybacz ale mam z tym problem, będę jechał z Google maps i myślałem że ktoś ma już rozplanowane stacje w Czechach i Austri.
W Czechach Mikulov Shell po lewej jadąc tam, lub ciut przed miastem też jest stacja, są znaki przy drodze. W Austrii ProRast tuż przed Ilż, zjazd z autostrady nr 138 bo stacja po drugiej stronie. Pobierz sobie aplikację mylpg ... jest prosta jak budowa cepa. Pokazuje w trasie najbliższe stacje i prowadzi do jak google. Można też wyszukiwać po krajach.
lukas605
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 12.09.2017
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukas605 » 13.09.2017 02:15

Śliczne dzięki za pomoc.
lukas605
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 12.09.2017
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukas605 » 25.09.2017 20:44

Jeszcze raz bardzo dziękuję Gusia-s za pomoc. Średnie spalanie ok 10l, butla w kole mieści około 32l.
Pierwsze tankowanie w Zabrzu, spokojnie dojechałem do Czech i tankowanie w Mikulov później Austria ProRast i kolejne tankowanie już w Chorwacji na autostradzie w kierunku Dalmacji Północnej na stacji CRODUX DERIVATI, ogólnie w Chorwacji jest sporo stacji z lpg. Dla osób chcących ominąć autostradę w Słoweni, to blisko granicy z Chorwacja w mieście Ptuj w Słoweni jest stacja RETROL na ul. Ormoška 26b czynna 24h. Jeśli chodzi o drogę powrotną to analogicznie z tym że na autostradzie na długości około 50km przed granicą Chorwacja-Słowenia brak lpg, więc proponuję zatankowac odrobinę wcześniej, lub tak jak wyżej opisałem już w Słoweni w Ptuj dotankować. Aplikacja mylpg, nie jest tak bardzo dokładna, przynajmniej jeśli chodzi o Chorwacje.
discoshaker90
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 01.10.2017
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) discoshaker90 » 01.10.2017 16:04

W czwartek wróciłem z podróży do Breli i z tankowaniem gazu po drodze nie było żadnych problemów. Ostatnie tankowanie w Polscie na BP Maszana, potem dotankowanie do pełna w Mikulovie, a kolejne już dopiero na pierwszej stacji Crodux w Chorwacji :) Cała Austria i Słowenia przejechana na gazie z Czech :) W Słowenii jechałem objazdem autostrady przez Lenart i Ptuj. Tak jak pisali poprzednicy jadąc tą trasą można zatankować gaz w Ptuj na stacji Petrol. W samej Chorwacji jest już bardzo dużo stacji oferujących LPG.
UwTw
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 20.11.2017
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) UwTw » 27.11.2017 21:10

My jechaliśmy w lipcu przez Słowację i Węgry z noclegiem w Siofoku... nauczka na przyszłość - nie tankuj na Węgrzech. Jak zobaczyłam kwotę operacji na koncie po przewalutowaniu to padłam. Dobra uczta w Konobie na miejscu dla naszej licznej grupy by była... Nauczka na przyszłość - rozplanować tankowanie na Słowację i Chorwację.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 28.11.2017 10:16

UwTw napisał(a):My jechaliśmy w lipcu przez Słowację i Węgry z noclegiem w Siofoku... nauczka na przyszłość - nie tankuj na Węgrzech. Jak zobaczyłam kwotę operacji na koncie po przewalutowaniu to padłam. Dobra uczta w Konobie na miejscu dla naszej licznej grupy by była... Nauczka na przyszłość - rozplanować tankowanie na Słowację i Chorwację.
LPG najlepiej sobie odpuszczać przy głównych arteriach w Austrii i na Węgrzech - cena zazwyczaj w granicach 0,8 eu a czasem i drożej.
birkin
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 06.09.2016
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) birkin » 08.01.2018 22:47

Brenner 77 napisał(a):Witam,

Trasa Kraków - Czechy - Austria - Słowenia (ominięcie autostrad) - Mali Losinij
P.S. nigdzie nie potrzeba adapterów


Czy na żadnej stacji nie potrzeba już (bo chyba gdzieś czytałem, że jakiś czas temu były potrzebne) adapterów czy tylko na niektórych koncernach? Niedawno założyłem gaz i w lipcu pierwszy raz będę jechał z lpg do Chorwacji (przez Austrię, Czechy i Słowenię) i nie wiem czy muszę się zaopatrzyć z adapter.
pyton
Cromaniak
Posty: 1539
Dołączył(a): 09.04.2012
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) pyton » 08.01.2018 23:58

birkin napisał(a):
Brenner 77 napisał(a):Witam,

Trasa Kraków - Czechy - Austria - Słowenia (ominięcie autostrad) - Mali Losinij
P.S. nigdzie nie potrzeba adapterów


Czy na żadnej stacji nie potrzeba już (bo chyba gdzieś czytałem, że jakiś czas temu były potrzebne) adapterów czy tylko na niektórych koncernach? Niedawno założyłem gaz i w lipcu pierwszy raz będę jechał z lpg do Chorwacji (przez Austrię, Czechy i Słowenię) i nie wiem czy muszę się zaopatrzyć z adapter.


Brenner 77 napisał, że jak jechał to nie było potrzeba adapterów, i było ok :wink:
A Ty się pytasz czy " na żadnej stacji " :?:
Kto wie jaką drogą pojedziesz, gdzie zaglądniesz, co zobaczysz i może adapter się przyda 8)
birkin
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 06.09.2016
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) birkin » 09.01.2018 00:15

pyton napisał(a):
birkin napisał(a):
Brenner 77 napisał(a):Witam,

Trasa Kraków - Czechy - Austria - Słowenia (ominięcie autostrad) - Mali Losinij
P.S. nigdzie nie potrzeba adapterów


Czy na żadnej stacji nie potrzeba już (bo chyba gdzieś czytałem, że jakiś czas temu były potrzebne) adapterów czy tylko na niektórych koncernach? Niedawno założyłem gaz i w lipcu pierwszy raz będę jechał z lpg do Chorwacji (przez Austrię, Czechy i Słowenię) i nie wiem czy muszę się zaopatrzyć z adapter.


Brenner 77 napisał,
Kto wie jaką drogą pojedziesz, gdzie zaglądniesz, co zobaczysz i może adapter się przyda 8)


Dlatego właśnie zapytałem czy jest jakaś "norma" i wszystkie dystrybutory mają taki sam "pistolet" (tak jak w Polsce) czy jest raczej samowolka i niektóre stacje mogą mieć inne "pistolety" niż standardowe.
pyton
Cromaniak
Posty: 1539
Dołączył(a): 09.04.2012
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) pyton » 09.01.2018 00:46

birkin napisał(a):
Dlatego właśnie zapytałem czy jest jakaś "norma" i wszystkie dystrybutory mają taki sam "pistolet" (tak jak w Polsce) czy jest raczej samowolka i niektóre stacje mogą mieć inne "pistolety" niż standardowe.

Moim zdaniem "norma" jest :wink:
A jak Ci się przydarzy odstępstwo, to dalej nie pojedziesz ?
Zwracaj bardziej uwagę na ceny paliwa a nie o dostępność "pistoletu".
Gazu w Austrii nie tankowałem (ze względu na cenę), tankowałem na Węgrzech (bez sensu ze względu na koszt, wychodzi na to samo co przejazd na benzynie).
Adapter sobie odpuść :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
LPG na trasach do Chorwacji - strona 125
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone