Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LPG na trasach do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 30.07.2017 10:10

AdamBeata napisał(a):Ja tam zawsze jestem w środku nowy więc nawet pies z kulawą nogą się tam nie kręci i muszę dzwonkiem babki dobrych parę razy dobudzać aby mi dystrybutor odblokowały :)
Zatankowane ponownie na powrocie z piątku na sobotę - 0,669 literek. Przed nami ktoś tankował, wiec babki nie spały ;) . Drożej wiadomo, ale zawsze na lpg austriackim robimy większy dystans.
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 30.07.2017 18:28

Ja w tym roku olałem tankowanie w Austrii. Zatankowałem więcej benzyny, a od ostatniego tankowania przed Mikulovem następne zrobiłem na autostradzie w Cro. W tym roku postawiłem na oszczędności czasowe niż portfelowe.
michu1978
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 23.07.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) michu1978 » 01.08.2017 11:00

Czy może ktoś się orientuja jak wygląda sytuacja z stacjami LPg w Czechach na odcinku Brno - Brzecław chodzi mi raczej czy przy samej granicy koło Brzecław są jakieś
Wczesniej zawsze tankowałem przed Mikulovem, ale w tym roku zmiana trasy.
i tak samo na oddcinku w Austrii Ilz - Badkersburg, czy jednak lepiej i taniej tankować na Słoweni. bo z tego co pamietam to w Austrii drogi gaz mają??
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 01.08.2017 13:07

michu1978 napisał(a):Czy może ktoś się orientuja jak wygląda sytuacja z stacjami LPg w Czechach na odcinku Brno - Brzecław chodzi mi raczej czy przy samej granicy koło Brzecław są jakieś
Wczesniej zawsze tankowałem przed Mikulovem, ale w tym roku zmiana trasy.
i tak samo na oddcinku w Austrii Ilz - Badkersburg, czy jednak lepiej i taniej tankować na Słoweni. bo z tego co pamietam to w Austrii drogi gaz mają??

Z uporem maniaka ... https://www.mylpg.eu/ prawdę Ci powie.
Masz stacje, masz ceny - znasz trasę to sprawdź gdzie po trasie co jest.
Polecam zainstalować sobie apke mylpg na smartfona i sprawnie można wyszukiwać w trasie pobliskie stacje, podaje odległość i prowadzi do celu. W apce jeszcze nie ma info o godzinach pracy stacji i aktualnych cenach ale wczesniej planując podróż i to można ustalić poprzez powyższą stronkę.
Użytkownik usunięty
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.08.2017 13:43

Od siebie dodam, że do szukania stacji LPG w Czechach, mocno przydatna jest strona mapy.cz - na niej są często i ceny i godziny otwarcia.
michu1978
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 23.07.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) michu1978 » 02.08.2017 08:58

dzieki za pomoc. coś juz udało mi się znalesc w Breclav i nawet przy trasie
jaypablo
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 06.08.2017
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaypablo » 07.08.2017 08:47

Będę jechał przez Austrię. Słyszałem, że nie warto tam tankować LPG bo jest drogo.
Lecę BMW E46 330i - także na benzynie nie jest to ekonomiczne auto.

Moja trasa:
22.JPG


powrót już nieco inaczej
33.JPG
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2661
Dołączył(a): 13.03.2011
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 07.08.2017 10:04

jaypablo napisał(a):Będę jechał przez Austrię. Słyszałem, że nie warto tam tankować LPG bo jest drogo.
Lecę BMW E46 330i - także na benzynie nie jest to ekonomiczne


A jaki masz zbiornik gazu ? Tankujesz przed wjazdem do Austrii i jak Ci braknie to 50-100km przelecisz na polskiej benzynie. Ja tak w zeszlym roku zrobilem i w tym tez tak lecę. Tankuje u nas 3/4 baku benzyny na trase. Mi brakło 50km do stacji z gazem w Cro. Benzyna nasza wychodzi podobnie do gazu w Austrii

Szwagier teraz wrócił z Cro E60 2.2 benzyna i powiedzial ze zmieścil sie w 8L benzyny..... oczywiście bez szaleństw po drodze :wink:
jaypablo
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 06.08.2017
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaypablo » 07.08.2017 10:48

sito_zabrze napisał(a):
jaypablo napisał(a):Będę jechał przez Austrię. Słyszałem, że nie warto tam tankować LPG bo jest drogo.
Lecę BMW E46 330i - także na benzynie nie jest to ekonomiczne


A jaki masz zbiornik gazu ? Tankujesz przed wjazdem do Austrii i jak Ci braknie to 50-100km przelecisz na polskiej benzynie. Ja tak w zeszlym roku zrobilem i w tym tez tak lecę. Tankuje u nas 3/4 baku benzyny na trase. Mi brakło 50km do stacji z gazem w Cro. Benzyna nasza wychodzi podobnie do gazu w Austrii

Szwagier teraz wrócił z Cro E60 2.2 benzyna i powiedzial ze zmieścil sie w 8L benzyny..... oczywiście bez szaleństw po drodze :wink:


Zbiornik 40L.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2661
Dołączył(a): 13.03.2011
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 07.08.2017 11:38

40L to akurat zeby objechać Austrię i Słowenię bez tankowania, o ile potrafisz jechac tym 330i tak zeby zmieścić sie w 10L na 100km :mrgreen:
jaypablo
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 06.08.2017
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaypablo » 07.08.2017 14:47

sito_zabrze napisał(a):40L to akurat zeby objechać Austrię i Słowenię bez tankowania, o ile potrafisz jechac tym 330i tak zeby zmieścić sie w 10L na 100km :mrgreen:


Prawda jest taka, że nigdy nie udało mi się zejść poniżej 12l. Tak 13l-14l/100 muszę liczyć.
Powiedzmy, że będę jechał przepisowo. BMW w automacie ;)
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 07.08.2017 16:50

Zapewne nie raz już ktoś o to pytał, wiec z góry dzieki za info.
Dotarliśmy na Brač ok. godz. 19:00.
Według mylpg.com są dwie stacje w Supetarze z lpg, jedna ok 1km. za Lidlem, którą trudno nazwać stacją :roll:, i Ina za rondem w drodze na Bol.
Obie nieczynne 8O
Wie ktoś gdzie można na Braču zatankować Lpg?
kamil33221
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 05.08.2016
Którędy autem z LPG

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamil33221 » 08.08.2017 15:19

Witam,

Być może nie powinienem zakładać nowego wątku lecz siedzę i czytam już jakiś czas i nie znalazłem zadowalającej mnie odpowiedzi (być może kiepsko szukam?).
Do sedna. Będę jechał drugi raz autem z LPG do Chorwacji. Pierwszy raz jechałem przez Czechy, Austrię i Słowenię. Popełniłem błąd i nie zaplanowałem dokładnie trasy, więc miałem problem z tankowaniem, tzn. mało gdzie był gaz a jak już był to ceny z kosmosu. Dwa razy jeździłem dieslem przez Słowację i Węgry i tą trasę lepiej wspominam lecz być może dlatego, że nie miałem takich problemów.

Jadę z Podlaskiego i nie mogę się zdecydować którędy jechać. Serduszko mi podpowiada trasę przez Węgry lecz google maps mówi, że przez Czechy jest 2h szybciej oraz na forum ta trasa ma chyba więcej zwolenników.
Jest ktoś kto przerabiał obie trasy z LPG i mógłby się wypowiedzieć?

Pozdrawiam Kamil.
klopot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1615
Dołączył(a): 22.06.2005
Re: Którędy autem z LPG

Nieprzeczytany postnapisał(a) klopot » 08.08.2017 15:52

Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Którędy autem z LPG

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.08.2017 17:00

kamil33221 napisał(a):Witam,

Być może nie powinienem zakładać nowego wątku lecz siedzę i czytam już jakiś czas i nie znalazłem zadowalającej mnie odpowiedzi (być może kiepsko szukam?).

Witam.
To nie powód aby zakładać nowy wątek. Można pytać w istniejącym.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
LPG na trasach do Chorwacji - strona 123
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone