Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LPG na trasach do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
t-o-m-o
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 22.03.2014
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) t-o-m-o » 10.07.2017 11:02

CROmac napisał(a):Ja też pierwszy raz autem na LPG. Może i pisano już o tym ale muszę się upewnić czy w Chorwacji od 22.00 do 6.00 będą czynne stacje LPG na autostradzie od Macejln do Makarskiej ? Ewentualnie które ?


https://www.mylpg.eu/stations/croatia/ - klikasz w stację i masz info w jakich godz. są czynne a większość po trasie ma N/A :)
Użytkownik usunięty
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.07.2017 11:39

CROmac napisał(a):Ja też pierwszy raz autem na LPG. Może i pisano już o tym ale muszę się upewnić czy w Chorwacji od 22.00 do 6.00 będą czynne stacje LPG na autostradzie od Macejln do Makarskiej ? Ewentualnie które ?


Crodux, INA czy ewentualnie Petrol na swoich stronach mają wyszukiwarki stacji. Dasz sobie radę :)
giffki
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 15.05.2017
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) giffki » 12.07.2017 23:11

witam forumowiczów. W tym roku pierwszy raz Chorwacja, jedziemy do Vela Luki. Ponieważ mam w samochodzie gaz, spróbowałem opracować sobie taką oto trasę - punkty pośrednie to oczywiście stacje paliw. Co sądzicie, czy coś zmienić? Tankował ktoś na wymienionych stacjach? Czy są korki na tych stacjach? Czy da się płacić kartą?

1. To jeszcze Polska - MOP Wieszowa na A1, lecę z Warszawy, więc idealny punkt dla mnie
2. Czechy, okolice Brna przy drodze E461 - Top Petrol, Rajhrad. Tam jest jeszcze opcja w Motoreście u Toma - pokazuje stacje na myLPG, ale google nie widzi, więc nie jestem pewny
3. Austria - stacja przy A2, jeszcze przed Gratzem - Loipersdorf, stacja ENI
4. to już Chorwacja E65 - nieco za Zagrzebiem, Stacja Petrol Odmoriste Jastrebarsko
5. E 65, za Szybenikiem - Lukoil Odmoriste Vrpolje Primorsko
6. Już sam koniec, okolice Orebica Ravlic Petrol Station

no to wszystkie punkty, proszę o jakąś podpowiedź i ocenę planów

Słonecznie pozdrawiam :)
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 12.07.2017 23:25

giffki napisał(a):... Tankował ktoś na wymienionych stacjach? Czy są korki na tych stacjach? Czy da się płacić kartą?

Tankowałem LPG na wielu innych stacjach. Nie ma korków. Wszędzie da się płacić kartą. Chyba, że powiedzą - "terminal nawalił". Dobrze mieć wtedy pare euro/kun w kieszeni.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 12.07.2017 23:28

Loipersdorf ma złodziejską cenę gazu dochodzącą do 0,9 eu. Lepiej sobie odpuścić tankowanie tam. Przed Grazem masz stację z lepszą ceną PRORast LPG station
Neudorf bei Ilz 163, 8262 Neudorf bei Ilz, Austria

https://goo.gl/maps/6AjmZDSJG352
Dystrybutor z tyłu budynku.
giffki
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 15.05.2017
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) giffki » 13.07.2017 09:43

super, dzięki za uwagi. Jakby ktoś jeszcze miał jakieś doświadczenia z tymi stacjami, to proszę :)
Użytkownik usunięty
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.07.2017 10:33

Z tymi wielokrotnie wymienianymi czy innymi?

Ta w Ilz za Sparem wygląda nieciekawie, samo otoczenie też ale jest spoko. Stacje BP i Eni mają drogo. Jak zatankujesz w Brnie lub Bavorach (ewentualnie Shell Mikulov) to powinno Ci to wystarczyć do Ilz (mówię powinno - ja miałem 3.0 V6 i przy emeryckiej jeździe, tj. 110 km/h maks, stykało i jeszcze zostawało do ProRastu).

Motorest U Toma nie ma stacji - tam jest tylko knajpa. Top Petrol - jeszcze jakiś czas temu, trzeba było wzywać obsługę do zatankowania - dlatego potem wybierałem Benzinę w Bavorach albo taką miniaturową stację tylko z LPG na Parkoviště Spálena Hospoda :D
Wcześniejsze Chemisy i PapOil gazu nie mieli (nie wiem, czy na PapOil się przypadkiem coś nie zmieniło).

Z innych stacji benzynowych z gazem, przypadkiem trafiłem na stację, obok której kieeeedyś mieszkałem - w Brnie Slatině, przy D1 - Exit 201, Robin Oil (gaz sprzedają od 6 do 22 pomimo tego, że stacja jest nonstop).

Petrol, o którym piszesz - dotankowywałem tam gaz, stacja spoko, LPG jest po prawej stronie, za dystrybutorami pod dachem. Dalej nie wiem, bo to nie mój kierunek a od trzech miesięcy mam diesla :mrgreen: :papa:
giffki
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 15.05.2017
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) giffki » 13.07.2017 10:46

Zasięg mam 320-350, najwyżej troszkę na Pb pojedziemy :)
Patrzyłem też pod takim kątem, aby nie mieć kolejek - z cyklu pierwsza stacja w Chorwacji i wszyscy tam tankują, więc czekamy 2h :). Spodziewam się też, że na "początku Chorwacji tłok większy, potem im dalej na południe - luźniej :)
Dzięki za szczegółowe spostrzeżenia. Dodam wymienione przez Ciebie stacje do listy wyboru, kto wie na której będzie wygodniej tankować.
Jeszcze 8 dni do startu :)
Użytkownik usunięty
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.07.2017 11:07

giffki napisał(a):Zasięg mam 320-350, najwyżej troszkę na Pb pojedziemy :)
Patrzyłem też pod takim kątem, aby nie mieć kolejek - z cyklu pierwsza stacja w Chorwacji i wszyscy tam tankują, więc czekamy 2h :). Spodziewam się też, że na "początku Chorwacji tłok większy, potem im dalej na południe - luźniej :)
Dzięki za szczegółowe spostrzeżenia. Dodam wymienione przez Ciebie stacje do listy wyboru, kto wie na której będzie wygodniej tankować.
Jeszcze 8 dni do startu :)


Kolejki się mi nigdy nie przytrafiły. To znaczy, przytrafiły - ledwo z domu nie wyjechałem i z lenistwa chciałem zatankować na BP w Mszanie. Stałem tam 20 minut, bo jeden pajac z drugim, obaj z Lajkonikowa, po zatankowaniu poszli sobie na kawusię i ploteczki. Oczywiście wywołani, nie odezwali się. W Mikulowie zobaczyłem kolejkę i wróciłem się na stację Benzina. Na żadnej ze stacji, na których tankowałem gaz, nie było problemu - w większości gaz jest na osobnym dystrybutorze ale np. austriackie BP czy Eni, często INA czy Petrol, mają gaz razem z pozostałymi dystrybutorami i z reguły czekania było na dwa-trzy auta.

Teraz mam ropniaka, to mi się może zmienić czas oczekiwania. Zobaczymy, kiedy zatęsknię za benzyną i gazem :D
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 13.07.2017 20:21

Pääkäyttäjä napisał(a):
giffki napisał(a):
Teraz mam ropniaka, to mi się może zmienić czas oczekiwania. Zobaczymy, kiedy zatęsknię za benzyną i gazem :D


Przy pierwszej poważniejszej awarii zatęsknisz :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Użytkownik usunięty
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.07.2017 20:34

sito_zabrze napisał(a):Przy pierwszej poważniejszej awarii zatęsknisz :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Spoko, mam jakieś znajomości - 1.8 TDCi to fordowska konstrukcja, nie to co ten francuski 2.0 TDCi :mrgreen: Ale spoko - silnik w Fiacie Ulysse, 3.0 V6 też dało się mi we znaki: cewki (trzy z sześciu) dwa koła zmiennych faz rozrządu a do tego rozrząd... francuski silnik, nie ma co :mrgreen:
t-o-m-o
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 22.03.2014
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) t-o-m-o » 13.07.2017 21:20

giffki napisał(a):1. To jeszcze Polska - MOP Wieszowa na A1, lecę z Warszawy, więc idealny punkt dla mnie
2. Czechy, okolice Brna przy drodze E461 - Top Petrol, Rajhrad. Tam jest jeszcze opcja w Motoreście u Toma - pokazuje stacje na myLPG, ale google nie widzi, więc nie jestem pewny
3. Austria - stacja przy A2, jeszcze przed Gratzem - Loipersdorf, stacja ENI
4. to już Chorwacja E65 - nieco za Zagrzebiem, Stacja Petrol Odmoriste Jastrebarsko
5. E 65, za Szybenikiem - Lukoil Odmoriste Vrpolje Primorsko
6. Już sam koniec, okolice Orebica Ravlic Petrol Station

no to wszystkie punkty, proszę o jakąś podpowiedź i ocenę planów

Słonecznie pozdrawiam :)

Daj se spokój z MOP Wieszowa bo przy A1 zawsze będzie drożej. Ja też lecę z Wawy i zawsze tankuję w Bytomiu. Lukoil Strzelcó Bytomskich 66f. Z Luka powinieneś dolecieć do Mikulowa do tej stacji Benzina czy jakoś tak. Austria tak jak koledzy i koleżanki proponują ProRast i ew. na Slo. MOL przy Puhova ulica 19, 2250 Ptuj - jeśli jedziesz objazdem. A w Cro to praktycznie na każdej stacji jest
Użytkownik usunięty
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.07.2017 21:25

A właśnie - w Wieszowej jest jeszcze jeden Orlen, nie tylko ten na MOP. Trzeba tylko zjechać z A1 zjazdem Zabrze Północ i stacja jest zaraz w pobliżu (czasem się tam zapuszczałem, jak jeździłem do rodziców a gaz się mi kończył).
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 13.07.2017 21:34

Też na kapuje tego tankowania na MOP-ach.....
Aglomeracja Śląska jest duża , wystarczy zjechać do obojętnie jakiego miasta ( Zabrze, Bytom, Gliwice itp. ) i tankujesz za kilkadziesiąt groszy mniej na litrze......

W Zabrzu na osiedlu mam gaz po 1,65 przy A4 widziałem wczoraj 2,05. Benzyna lub ropa to jakieś 50gr różnicy
Stacje są u nas co 500m.....
zbartek
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 13.07.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbartek » 14.07.2017 13:29

A jaka jest aktualna cena LPG na stacji w Mikulovie a jaka cena na tej mniejszej stacji przed miastem i czy nie oszukują przy tankowaniu ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
LPG na trasach do Chorwacji - strona 120
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone