Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LPG na trasach do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marecki37
Croentuzjasta
Posty: 147
Dołączył(a): 03.05.2014
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marecki37 » 22.06.2017 22:38

Jakby ktoś potrzebował to ceny LPG w Słowacji 0.58 - 0.6 Euro, Węgry nie tankowałem i Hr przy autostradzie 4.08 kuny a np. Crodoux w Zagrzebiu ( pierwszy zjazd na Zagrzeb od Letenye ) 3.88 kuny. Przy autostradzie cena jednakowa od Letenye do zjazdu na Omiś :)

Jak ktoś zjedzie to blisko do Kauflanda i Lidla na zakupy przy okazji tankowania :)
Ostatnio edytowano 23.06.2017 22:10 przez Marecki37, łącznie edytowano 1 raz
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 23.06.2017 20:49

Pozytywne informacje o spadających cenach :wink:
W weekend majowy najtaniej jak udało mi się zatankować to za 4,17 kuny.
W PL tanieje, w Cro niech będzie podobnie :wink:
Jacenty89
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 24.04.2016
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacenty89 » 24.06.2017 07:48

A jak wygląda sytuacja z LPG w Niemczech jadąc w stronę AT? Trzeba przejściówki do LPG?
Użytkownik usunięty
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.06.2017 13:37

Jacenty89 napisał(a):A jak wygląda sytuacja z LPG w Niemczech jadąc w stronę AT? Trzeba przejściówki do LPG?


Niemcy mają bajonet ACME, tj. wkręcany (czyli inny, niż w Polsce).
Przejściówkę wypożyczają za 50 €...
osjann
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 154
Dołączył(a): 18.06.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) osjann » 25.06.2017 15:49

W tym roku pierwszy raz do CRO na LPG :D
Z tego co przeczytałem większość tankuje:

PL Mszana
CZ Mikulov
CRO Zaraz za granicą?

W Austrii przy autostradzie nie ma LPG, jest drogi?
W Cro tak z doświadczenia ktoś może napisać czy dużo jest stacji z LPG ? Np. na INA?

Czy dobrze pamiętam ostatnia stacja przed Drvenikiem jest w Makarskiej? Pozdr.
gigi
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 27.07.2014
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) gigi » 25.06.2017 16:46

Mikulov tani też nie jest, nie lubię poza tym tankowania w Czechach bo płacąc kartą jakoś strasznie drogo zawsze u nich wychodzi. Jak masz normalny zbiornik to bez problemu dojedziesz od tankowania w Mszanej do pierwszej stacji z Autoplinem w Cro. Bynajmniej jak w ubiegłym roku nastałem się prawie godzinę w tym Mikulovie, wnerwiłem się i w końcu odpuściłem, poleciałem dalej i dojechałem na zbiorniczku do Cro. W najgorszym wypadku przejedziesz chwilę na benie co silnikowi też dobrze zrobi. W Cro przy autostradzie praktycznie co trzecia stacja ma autoplin ale sporo taniej jest jak się zjedzie z autostrady :wink:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 26.06.2017 00:03

osjann napisał(a): ... W Austrii przy autostradzie nie ma LPG, jest drogi?
W Cro tak z doświadczenia ktoś może napisać czy dużo jest stacji z LPG ? Np. na INA?

Czy dobrze pamiętam ostatnia stacja przed Drvenikiem jest w Makarskiej? Pozdr.

Wejdź sobie na mylpg.eu ... ceny aktualne raczej są bo co raz ktoś potwierdza i stację i cenę na niej.
W Austrii jest bardzo drogo na tej stacji.
W Grazie czy Wiedniu będzie taniej o jakieś 20 eurocentów ale trzeba zjechać z autostrady.

gigi napisał(a):Mikulov tani też nie jest, nie lubię poza tym tankowania w Czechach bo płacąc kartą jakoś strasznie drogo zawsze u nich wychodzi...
Może tak liczy twój bank, mi tak nie wychodzi. Ostatnio w maju kurs korony niecałe 0,16 - taniej niż w kantorze bym je kupiła za zł.
gigi
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 27.07.2014
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) gigi » 26.06.2017 00:07

Płacisz w Czechach kartą walutową czy płatniczą złotówkową?
U mnie na koronach, podobnie na kunach wychodzi podwójne przewalutowanie... :evil:
luk006
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 1505
Dołączył(a): 19.12.2006
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk006 » 26.06.2017 07:07

gusia-s napisał(a):W Austrii jest bardzo drogo na tej stacji.

Rety - powariowali! W tamtym roku na tej stacji była cena 0,699 za litr jeśli dobrze pamiętam.
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 26.06.2017 07:50

luk006 napisał(a):
gusia-s napisał(a):W Austrii jest bardzo drogo na tej stacji.

Rety - powariowali! W tamtym roku na tej stacji była cena 0,699 za litr jeśli dobrze pamiętam.


Jedna z "zalet" trasy przez AT przez którą jechałem pierwszy i ostatni raz...
Użytkownik usunięty
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.06.2017 07:54

Yanush napisał(a):
Jedna z "zalet" trasy przez AT przez którą jechałem pierwszy i ostatni raz...


Bez przesady - wystarczy zaplanować trasę np. z mylpg.eu i zjechać z autostrady. Należy po prostu omijać Eni i BP. Na Węgrzech LPG wcale nie jest tańsze.
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 26.06.2017 09:23

Pääkäyttäjä napisał(a):Bez przesady - wystarczy zaplanować trasę np. z mylpg.eu i zjechać z autostrady. Należy po prostu omijać Eni i BP. Na Węgrzech LPG wcale nie jest tańsze.

Ale jest tańsze w SK i potem w HR (przez HU przelecisz na najmniejszym zbiorniku)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 26.06.2017 13:11

gigi napisał(a):Płacisz w Czechach kartą walutową czy płatniczą złotówkową?
U mnie na koronach, podobnie na kunach wychodzi podwójne przewalutowanie... :evil:
Konto złotówkowe, karta płatnicza Mastercard, nie wiem jak oni przewalutowują bo nie wnikam w to ... kurs korony z 30.04. był 0,1571.
Sprawdziłam na powrocie dla porównania jak to jest z kredytową tez Mastercard - kurs wyszedł po 0,1627, to było tydzień później. Ciut drożej, ale też możliwe że wzrósł nieco kurs akurat po 7 dniach. Na 1000 koronach 5,60 zł różnicy.

luk006 napisał(a):
gusia-s napisał(a):W Austrii jest bardzo drogo na tej stacji.

Rety - powariowali! W tamtym roku na tej stacji była cena 0,699 za litr jeśli dobrze pamiętam.
1.07.2016 - 0,799 - mam nawet foto.
W majówkę między Loipersdorf a Griffen była różnica faktyczna 0,20eu a ceny na obu były zgodne z tym co podawali na mylpg. We Włoszech też nam się ceny z tego serwisu potwierdziły z dokładnością do 0,001 eu :)
Także można mu zaufać, no chyba, że jakaś stacja nie była potwierdzana od kilku miesięcy.
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 26.06.2017 13:59

gigi napisał(a):Mikulov tani też nie jest, nie lubię poza tym tankowania w Czechach bo płacąc kartą jakoś strasznie drogo zawsze u nich wychodzi.


Tu się zgodzę, Mikulov poza tym, że jest drogi to jeszcze zawsze kolejka jest. Ja tam raz kartą płaciłem i jakiś kosmiczny przelicznik potem w domu zobaczyłem.
luk006
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 1505
Dołączył(a): 19.12.2006
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk006 » 26.06.2017 14:01

Czyli źle pamiętałem...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
LPG na trasach do Chorwacji - strona 117
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone