Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LPG na trasach do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gigi
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 27.07.2014
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) gigi » 06.06.2017 20:58

Do mojej butelki zwykle wchodziło 47-48literków ale jak zobaczyłem w Omisiu na dystrybutorze prawie 51l to już chciałem uciekać daleko od auta... Butla 55l w nominale :P
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 06.06.2017 22:10

Ja mam teraz butlę 60l i jak wyjeżdżę do zera to wchodzi dokładnie 60 :) Chociaż w Cro czasem tylko 40 wchodziło przez te ograniczenia na pompach.
robson2020
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 07.03.2017
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) robson2020 » 07.06.2017 22:02

Witam :D ,
jak wygląda tankowanie LPG w Czechach, Austrii, Słowenii i Chorwacji, tzn czy jest tak samo jak u nas ze kierowca sam sobie tankuje, czy trzeba czekać na kogoś z obsługi stacji? (jezeli moje pytanie juz bylo zadane to wybaczcie) :D
Użytkownik usunięty
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.06.2017 22:28

robson2020 napisał(a):Witam :D ,
jak wygląda tankowanie LPG w Czechach, Austrii, Słowenii i Chorwacji, tzn czy jest tak samo jak u nas ze kierowca sam sobie tankuje, czy trzeba czekać na kogoś z obsługi stacji? (jezeli moje pytanie juz bylo zadane to wybaczcie) :D


Czechy - w większości tankowałem sam, choć na jednej stacji pani z obsługi mi nie pozwoliła (mała stacja pod Mikulovem), na innej stacji w Ołomuńcu trzeba było wołać obsługę a tankowanie samemu odbywało się dopiero po okazaniu certyfikatu z obsługi :D (muszę tam wrócić i sfocić to cudo)

Austria - w większości sam, w Schricku na Shellu Pani coś wydziwiała, że jej nie zawołałem (pomimo kartki m.in. po polsku...) - odczepiła się, jak zobaczyła, że mam własny adapter; na niektórych stacjach widziałem dwa typy adapterów - Acme i Tomasetto: raz kwitłem przy Acme bo jakiś baran zablokował (czytaj - poszedł gdzieś i go uprowadzili) dystrybutor a przewód był cholernie krótki

Słowenia - sam

Chorwacja - często sam a innym razem na Petrolu na Krku tankował pan z obsługi
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 08.06.2017 00:50

Pääkäyttäjä napisał(a):
robson2020 napisał(a):...
jak wygląda tankowanie LPG w Czechach, Austrii, Słowenii i Chorwacji, tzn czy jest tak samo jak u nas ze kierowca sam sobie tankuje, czy trzeba czekać na kogoś z obsługi stacji?...


Czechy - w większości tankowałem sam, choć na jednej stacji pani z obsługi mi nie pozwoliła (mała stacja pod Mikulovem), na innej stacji w Ołomuńcu trzeba było wołać obsługę a tankowanie samemu odbywało się dopiero po okazaniu certyfikatu z obsługi :D (muszę tam wrócić i sfocić to cudo)

Austria - w większości sam, w Schricku na Shellu Pani coś wydziwiała, że jej nie zawołałem (pomimo kartki m.in. po polsku...) - odczepiła się, jak zobaczyła, że mam własny adapter; na niektórych stacjach widziałem dwa typy adapterów - Acme i Tomasetto: raz kwitłem przy Acme bo jakiś baran zablokował (czytaj - poszedł gdzieś i go uprowadzili) dystrybutor a przewód był cholernie krótki

Słowenia - sam

Chorwacja - często sam a innym razem na Petrolu na Krku tankował pan z obsługi


Generalnie tankuje się samemu jak napisał Pääkäyttäjä.
Ale trzeba być przygotowanym na mniej lub bardziej wymuszoną "pomoc". Zawsze też można o nią poprosić.
Ostatnio (w tym roku) nawet w Polsce zdarzyło mi się kilkakrotnie, że stał pan i tankował. Podziękowałem - w sumie nie musiałem się schylać.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 08.06.2017 08:00

A ja mam odmienne doświadczenia. Tylko w Austrii i Słowenii mogliśmy tankować samodzielnie. W Czechach w Mikulovie zawsze obsługa to robi, w PL i Cro w różnych miejscach ale jakoś nie trafiłam na te stacje, na których można było samemu. Także może i tak się trafić.
Użytkownik usunięty
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.06.2017 08:42

gusia-s napisał(a):W Czechach w Mikulovie


EuroOil, Shell, Benzina, PapOil, OMV - na tych stacjach w ČR tankowałem sam :D

To był właśnie jeden z powodów, dla których moja noga za czasów Fiata z LPG nie postała - czekać na ślamazarną i miejscami marudną obsługę - to nie dla mnie :) Chwala Wielkie Benzynie i Kopcącemu Dieslowi za Benzinę w Bavorach :D
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 08.06.2017 09:07

Pääkäyttäjä napisał(a):
gusia-s napisał(a):W Czechach w Mikulovie

EuroOil, Shell, Benzina, PapOil, OMV - na tych stacjach w ČR tankowałem sam :D

To był właśnie jeden z powodów, dla których moja noga za czasów Fiata z LPG nie postała - czekać na ślamazarną i miejscami marudną obsługę - to nie dla mnie :) Chwala Wielkie Benzynie i Kopcącemu Dieslowi za Benzinę w Bavorach :D

Skąd możesz wiedzieć że ślamazarnie skoro Twoja noga nie postała :lol: :mrgreen:
Ja nie narzekam, zawsze sprawnie i ok tam gdzie jest obsługa, za to tam gdzie nie ma jak coś nie działa to ciężko im dupę ruszyć.
Jedną z takich przygód opisywałam w relacji
gusia-s napisał(a):... W SLO podobnie jak w AU przy LPG obowiązuje samoobsługa – tyle, że automat nie chce z nami współpracować :evil:
Zawziął się i d...a. Przywołujemy obsługę, naburmuszona paniusia podchodzi do dystrybutora … przekonuje się jednak, że to nie w nas jest problem tylko w maszynie – wraca na stację, odblokowuje dystrybutor i wreszcie możemy zatankować. Po dokonaniu opłaty odstawiamy zestaw kilka metrów do przodu, za nami próbuje zatankować Niemiec. Niestety z nim też maszyna nie chce gadać – mimo że my już zapłaciliśmy licznik nie zeruje się i nie podaje gazu. Niemiec coś pruje się do nas, że niby stoimy sobie i blokujemy dystrybutor zamiast zapłacić – a weź się :papa: ... pokazuje paragon. Skrzywiony idzie po obsługę. Po chwili wraca machając do nas ręką ok. ok. – odblokowali mu. Bujaj się se myślę - najpierw z paszczą a potem ok. pfff :? ...

Tak też bywa i co zrobić ... życie :mrgreen:
Użytkownik usunięty
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.06.2017 10:33

gusia-s napisał(a):Skąd możesz wiedzieć że ślamazarnie skoro Twoja noga nie postała :lol: :mrgreen:
Ja nie narzekam, zawsze sprawnie i ok tam gdzie jest obsługa, za to tam gdzie nie ma jak coś nie działa to ciężko im dupę ruszyć.
Jedną z takich przygód opisywałam w relacji


Ekskuze mła, użyłem słowa w niewłaściwym czasie - miało być "więcej nie postanie" :mrgreen: Raz tam tankowałem i myślałem, że mnie rozerwie a fala uderzeniowa zmiecie pół stacji :mrgreen:

gusia-s napisał(a):... W SLO podobnie jak w AU przy LPG obowiązuje samoobsługa – tyle, że automat nie chce z nami współpracować :evil:


Sorry, ze się czepiam - AU to Australia :D

Obrazek

Maksymalny hardkor z tankowaniem gazu... na stacji w Bavorach. Tankuję, tankuję, idzie to jak krew z nosa - po wskaźniku widzę, że w zbiorniku ciśnienie niskie. Moja poszła kupić coś do picia i skorzystać z porcelany. Wraca i co? Przestało mi lecieć paliwo... pani wystraszyła się, że za paliwo nie zapłacę i zakręciła mi źródełko :mrgreen: W Ołomuńcu na Benzinie przy drodze nr 55 czekałem 15 minut, aż obsługa raczy podejść - taaa, to ta stacja, ze napełnianie samemu tylko po okazaniu certyfikatu ze szkolenia obsługi dystrybutora LPG. W końcu po mojej trzeciej interwencji i trzecim olaniu mnie, jak już pani zaczęła iść - pokazałem jej na zegarek i zawinąłem się stamtąd
roberto1301
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 17.06.2017
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) roberto1301 » 17.06.2017 22:22

Pääkäyttäjä napisał(a):
robson2020 napisał(a):
Czechy - w większości tankowałem sam, choć na jednej stacji pani z obsługi mi nie pozwoliła (mała stacja pod Mikulovem), na innej stacji w Ołomuńcu trzeba było wołać obsługę a tankowanie samemu odbywało się dopiero po okazaniu certyfikatu z obsługi :D (muszę tam wrócić i sfocić to cudo)

Austria - w większości sam, w Schricku na Shellu Pani coś wydziwiała, że jej nie zawołałem (pomimo kartki m.in. po polsku...) - odczepiła się, jak zobaczyła, że mam własny adapter; na niektórych stacjach widziałem dwa typy adapterów - Acme i Tomasetto: raz kwitłem przy Acme bo jakiś baran zablokował (czytaj - poszedł gdzieś i go uprowadzili) dystrybutor a przewód był cholernie krótki

Słowenia - sam

Chorwacja - często sam a innym razem na Petrolu na Krku tankował pan z obsługi



Witam,

mam pytanko z racji tej że jadę z rodziną pierwszy raz do chorwacji i w ogóle w tak daleką podróż
co do tych adapterów, czy trzeba się zaopatrzyć w taki jeśli mam lpg?
i drugie pytanko, o co chodzi z tym certyfikatem?

pozdrawiam
Użytkownik usunięty
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.06.2017 23:09

roberto1301 napisał(a):Witam,

mam pytanko z racji tej że jadę z rodziną pierwszy raz do chorwacji i w ogóle w tak daleką podróż
co do tych adapterów, czy trzeba się zaopatrzyć w taki jeśli mam lpg?
i drugie pytanko, o co chodzi z tym certyfikatem?

pozdrawiam


Taki, jaki masz teraz, w zupełności wystarczy. W Austrii zdarzyło się mi dwa razy odbić od dystrybutora LPG (Graz, Innsbruck) bo miał inną końcówkę. Certyfikatem się nie przejmuj - na Benzinie w Ołomuńcu wydziwiają, na tej stacji nie zatankujesz sam.
szakal36
Croentuzjasta
Posty: 212
Dołączył(a): 23.05.2009
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) szakal36 » 18.06.2017 09:16

Pytanie być może z serii dziwnych. Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem LPG. Czy konieczne są jakieś przejściówki przy tankowaniu gazu poza RP?
gigi
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 27.07.2014
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) gigi » 18.06.2017 09:32

Dwa posty wyżej masz odpowiedź... :)
Na Niemcy warto mieć przejściówkę, do Chorwacji nie potrzebna.
luk006
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 1510
Dołączył(a): 19.12.2006
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk006 » 18.06.2017 09:55

szakal36 napisał(a):Pytanie być może z serii dziwnych. Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem LPG. Czy konieczne są jakieś przejściówki przy tankowaniu gazu poza RP?

Tradycyjnie rozpiska adapterów i krajów ich przeznaczenia znajduje się na stronie www.mylpg.eu.
Użytkownik usunięty
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.06.2017 10:15

szakal36 napisał(a):Pytanie być może z serii dziwnych. Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem LPG. Czy konieczne są jakieś przejściówki przy tankowaniu gazu poza RP?


W tej części Europy (Polska, Czechy, Słowacja, Austria, Słowenia, Włochy, Chorwacja), w użyciu jest wlew tzw. italian dish - czyli zawór Tomasetto.

tomasetto.JPG
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
LPG na trasach do Chorwacji - strona 116
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone