Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LPG na trasach do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gigi
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 27.07.2014
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) gigi » 03.06.2017 22:02

A po co sobie utrudniać życie szukaniem stacji LPG...
Temat jest prosty - tankuję w Polsce a następne tankowanie w Chorwacji, oczywiście trzeba mieć tylko normalną butlę a nie baniaczki na 20litrów :lol:
W Czechach aby zatankować np. w Mikulovie wieczne kolejki do jedynego na stacji dystrybutora LPG, w Austrii jeszcze lepiej bo nie ma praktycznie w ogóle, w Słowenii kto bym się tym przejmował a w Chorwacji praktycznie na każdej bocznej stacji i co drugiej przy autostradzie...
Jak mały baniak to wlejta wachy i po problemie, jechać cieszyć się widokami a nie tylko ciągle rozglądać się za stacją LPG...
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 03.06.2017 22:28

gigi napisał(a):A po co sobie utrudniać życie szukaniem stacji LPG...
Temat jest prosty - tankuję w Polsce a następne tankowanie w Chorwacji, oczywiście trzeba mieć tylko normalną butlę a nie baniaczki na 20litrów :lol:
W Czechach aby zatankować np. w Mikulovie wieczne kolejki do jedynego na stacji dystrybutora LPG, w Austrii jeszcze lepiej bo nie ma praktycznie w ogóle, w Słowenii kto bym się tym przejmował a w Chorwacji praktycznie na każdej bocznej stacji i co drugiej przy autostradzie...
Jak mały baniak to wlejta wachy i po problemie, jechać cieszyć się widokami a nie tylko ciągle rozglądać się za stacją LPG...


Tutaj w kilku punktach się zgodzę. Mikulov w sezonie jest zawsze zatłoczony o prawie każdej porze dnia i nocy. W tym roku jak będzie kolejka to odpuszczam. 50 czy 100km na benzynie tylko dobrze zrobi wtryskom.

Co do butli to jakoś tak mi wychodzi, że każde auto kupowałem bez gazu i dopiero zakładałem. Zawsze butlę maksymalną wkładam i taka powiedzmy 40l do prawie każdego auta wejdzie w koło.
Tym razem wepchnęli mi 60l odblokowaną na maksa więc też chyba skorzystam z ostatniej stacji na granicy i potem albo w Ilz gdzie mają dobrą cenę gazu albo dopiero rzeczywiście w Cro.
Użytkownik usunięty
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.06.2017 09:23

Dlatego co do Mikulova, zawsze będę powtarzać - Benzina Bavory. Jedyny problem - jest czynna od 5 do 23. Potem awaryjnie (ale to naprawdę awaryjnie) - Shell Schrick. Znając ludzi - to zapewne większość jeździ na permanentnej rezerwie ;-) i wpada w panikę, gdy gaz się kończy ;-)

Nie widziałem nigdy zbiornika LPG dwudziesto litrowego :P Byłe 3.0 V6 miało 40 i wystarczało to na 250-330 km. Zbiornik beny - 80 litrów...
dangru
Odkrywca
Posty: 106
Dołączył(a): 23.05.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangru » 04.06.2017 12:50

AdamBeata napisał(a):
gigi napisał(a):A po co sobie utrudniać życie szukaniem stacji LPG...
Temat jest prosty - tankuję w Polsce a następne tankowanie w Chorwacji, oczywiście trzeba mieć tylko normalną butlę a nie baniaczki na 20litrów :lol:
W Czechach aby zatankować np. w Mikulovie wieczne kolejki do jedynego na stacji dystrybutora LPG, w Austrii jeszcze lepiej bo nie ma praktycznie w ogóle, w Słowenii kto bym się tym przejmował a w Chorwacji praktycznie na każdej bocznej stacji i co drugiej przy autostradzie...
Jak mały baniak to wlejta wachy i po problemie, jechać cieszyć się widokami a nie tylko ciągle rozglądać się za stacją LPG...


Tutaj w kilku punktach się zgodzę. Mikulov w sezonie jest zawsze zatłoczony o prawie każdej porze dnia i nocy. W tym roku jak będzie kolejka to odpuszczam. 50 czy 100km na benzynie tylko dobrze zrobi wtryskom.

Co do butli to jakoś tak mi wychodzi, że każde auto kupowałem bez gazu i dopiero zakładałem. Zawsze butlę maksymalną wkładam i taka powiedzmy 40l do prawie każdego auta wejdzie w koło.
Tym razem wepchnęli mi 60l odblokowaną na maks.

Witam
Odblokowaną na maks ??
Ja posiadam butlę 55l brutto gdzie gazu zatankuję max 46 litrów.
Użytkownik usunięty
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.06.2017 13:58

dangru napisał(a):Witam
Odblokowaną na maks ??
Ja posiadam butlę 55l brutto gdzie gazu zatankuję max 46 litrów.


Butle LPG mają rezerwę między 15 aż 20% ze względów bezpieczeństwa (polskie normy). Gazownik pytany przeze mnie o to kiedyś mówił, żeby nie przekraczać 95% napełnienia aby ciekły gaz miał miejsce na rozszerzanie się przy wzroście temperatury (czy jakoś tak to szło).
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 04.06.2017 14:03

dangru napisał(a):
Witam
Odblokowaną na maks ??
Ja posiadam butlę 55l brutto gdzie gazu zatankuję max 46 litrów.


Przy montażu poprosiłem aby wyrzucili pływak z butli, mogą też podgiąć. Przy braku pływaka wchodzi 100% pojemności, a przy podgiętym w zależności od podgięcia też więcej niż 80%.

W ogóle odkąd jeżdżę do Cro to zauważyłem że bardzo często jakieś słabe ciśnienie w pompach na wielu stacjach tam mają bo nieraz wejdzie niewiele ponad pół baku i dalej nie pompuje.
dangru
Odkrywca
Posty: 106
Dołączył(a): 23.05.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangru » 04.06.2017 16:35

AdamBeata napisał(a):
dangru napisał(a):
Witam
Odblokowaną na maks ??
Ja posiadam butlę 55l brutto gdzie gazu zatankuję max 46 litrów.


Przy montażu poprosiłem aby wyrzucili pływak z butli, mogą też podgiąć. Przy braku pływaka wchodzi 100% pojemności, a przy podgiętym w zależności od podgięcia też więcej niż 80%.

W ogóle odkąd jeżdżę do Cro to zauważyłem że bardzo często jakieś słabe ciśnienie w pompach na wielu stacjach tam mają bo nieraz wejdzie niewiele ponad pół baku i dalej nie pompuje.


Radzę zmienić gazownika , możliwe jest tylko podgięcie .W moim aucie jest podgięty tak na około 2 litry.
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 04.06.2017 18:20

Akurat gazownika to bym za żadne skarby nie zamienił na innego. We Wrocławiu próżno szukać lepszego. Kolega z Przemyśla przywiózł mi kiedyś auto żebym do niego zawiózł bo tam na wschodzie nikt nie potrafił mu problemów z gazem rozwiązać. Podgięcie też mnie nie zadowalało i cały zawór kulkowy wraz z pływakiem mam wyjęty.
Paulo_gp
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 17.05.2017
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Paulo_gp » 05.06.2017 10:18

gusia-s napisał(a):Ostatnio 6 maja tam gazowaliśmy po 14,90 koron :mrgreen: , płatność kartą 1 korona = 0,1627 zł. to chyba nie najgorzej :?:



gusia-s czyli kartą można tam płacić z tego wnioskuje? Ostatnio znajomi mówili, że mieli tam z tym problem...
Użytkownik usunięty
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.06.2017 11:02

Paulo_gp napisał(a):
gusia-s napisał(a):Ostatnio 6 maja tam gazowaliśmy po 14,90 koron :mrgreen: , płatność kartą 1 korona = 0,1627 zł. to chyba nie najgorzej :?:



gusia-s czyli kartą można tam płacić z tego wnioskuje? Ostatnio znajomi mówili, że mieli tam z tym problem...


Jak planujesz być w Mikulowie o po 6.00 rano lub przed 22/23, to jeszcze taniej jest na małej stacyjce LPG we wsi Perná albo Benzina w Bavorach - w obu miejscach da się płacić kartą. Nie ma tam tłoku ani problemów ;)
el_grego
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 12.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_grego » 05.06.2017 11:37

AdamBeata napisał(a):
dangru napisał(a):...
W ogóle odkąd jeżdżę do Cro to zauważyłem że bardzo często jakieś słabe ciśnienie w pompach na wielu stacjach tam mają bo nieraz wejdzie niewiele ponad pół baku i dalej nie pompuje.


też to zauważyłem - zastanawiałem się dlaczego i jedyny powód jaki przyszedł mi do głowy to że może względy bezpieczeństwa, przy wyższych temperaturach tam - rozszeżalność temperaturowa cieczy i gazów może powodwać wzrost ciśnienia / wyższy niż u nas zakres maksymalny?
Paulo_gp
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 17.05.2017
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Paulo_gp » 05.06.2017 12:33

Pääkäyttäjä napisał(a):Jak planujesz być w Mikulowie o po 6.00 rano lub przed 22/23, to jeszcze taniej jest na małej stacyjce LPG we wsi Perná albo Benzina w Bavorach - w obu miejscach da się płacić kartą. Nie ma tam tłoku ani problemów ;)


Pewnie bym tak zrobił, ale będę w okolicach północy więc jestem zmuszony zawitać właśnie tam.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 05.06.2017 12:44

Paulo_gp napisał(a):
gusia-s napisał(a):Ostatnio 6 maja tam gazowaliśmy po 14,90 koron :mrgreen: , płatność kartą 1 korona = 0,1627 zł. to chyba nie najgorzej :?:

gusia-s czyli kartą można tam płacić z tego wnioskuje? Ostatnio znajomi mówili, że mieli tam z tym problem...

Wiele razy tam tankowałam i nigdy nie było problemu z płatnością kartą.
W razie czego jest bankomat obok przy Lidlu ale kurde nie pamiętam czy zewnętrzny czy wewnątrz :mrgreen:, w mikulovie też na pewno jest kilka bankomatów jakby co, ale powtarzam ... nigdy problemów nie miałam aby zapłacić kartą.
dangru
Odkrywca
Posty: 106
Dołączył(a): 23.05.2015
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangru » 05.06.2017 12:52

[quote="el_grego"][quote="AdamBeata"][quote="dangru"]
...
W ogóle odkąd jeżdżę do Cro to zauważyłem że bardzo często jakieś słabe ciśnienie w pompach na wielu stacjach tam mają bo nieraz wejdzie niewiele ponad pół baku i dalej nie pompuje.[/quote][/quote]

też to zauważyłem - zastanawiałem się dlaczego i jedyny powód jaki przyszedł mi do głowy to że może względy bezpieczeństwa, przy wyższych temperaturach tam - rozszeżalność temperaturowa cieczy i gazów może powodwać wzrost ciśnienia / wyższy niż u nas zakres maksymalny?[/quote]

Tak jak napisałeś "el_grego" względy bezpieczeństwa .
Posiadam astrę 1.4T ,gdzie na jednym tankowaniu robię około 460 km .
Lpg na trasach to cro jest dostępny co kilkadziesiąt kilometrów .
el_grego
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 12.02.2016
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_grego » 05.06.2017 13:18

dangru napisał(a):
el_grego napisał(a):
AdamBeata napisał(a):
dangru napisał(a):...
W ogóle odkąd jeżdżę do Cro to zauważyłem że bardzo często jakieś słabe ciśnienie w pompach na wielu stacjach tam mają bo nieraz wejdzie niewiele ponad pół baku i dalej nie pompuje.


też to zauważyłem - zastanawiałem się dlaczego i jedyny powód jaki przyszedł mi do głowy to że może względy bezpieczeństwa, przy wyższych temperaturach tam - rozszeżalność temperaturowa cieczy i gazów może powodwać wzrost ciśnienia / wyższy niż u nas zakres maksymalny?


Tak jak napisałeś "el_grego" względy bezpieczeństwa .
Posiadam astrę 1.4T ,gdzie na jednym tankowaniu robię około 460 km .
Lpg na trasach to cro jest dostępny co kilkadziesiąt kilometrów .


ja mam Seata Altea i w PL tankuję 55-60l (butla zakładana jeszcze w DE) co mi wystarcza na +/- 600-650 km a w CRO wchodzi mi max 45l i ani mililitra więcej :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
LPG na trasach do Chorwacji - strona 115
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone