Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LPG na trasach do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Paulo_gp
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 17.05.2017
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Paulo_gp » 20.05.2017 11:37

romuald22 napisał(a):Nie wiem gdzie i co widzisz.
Jeżeli na stronach internetowych cenę LPG - to nie miej złudzeń. Na stacji na Węgrzech będzie wyższa.
Pamiętamy też oczywiście o tym, że auto spala jednak więcej LPG niż Pb na 100 km.
Pakowanie się do centrum miasta żeby zatankować drożyznę???
Niektórzy tak robią i nikt im nie zabroni...


Średnia cena w węgrzech na mylpg.eu jest w okolicach 0.662 €/L i datowana na 20.05 br. Owszem to średnia, ale nawet gdyby kilka groszy więcej, to i tak uważam że strasznej tragedii nie ma. W centrum miasta planuje, ponieważ będąc w okolicach 4-5 rano, nie powinno być żadnych przeszkód.
Rzeczywistość pokaże.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 21.05.2017 15:17

Paulo_gp napisał(a):
romuald22 napisał(a):Nie wiem gdzie i co widzisz.
Jeżeli na stronach internetowych cenę LPG - to nie miej złudzeń. Na stacji na Węgrzech będzie wyższa.
Pamiętamy też oczywiście o tym, że auto spala jednak więcej LPG niż Pb na 100 km.
Pakowanie się do centrum miasta żeby zatankować drożyznę???
Niektórzy tak robią i nikt im nie zabroni...


Średnia cena w węgrzech na mylpg.eu jest w okolicach 0.662 €/L i datowana na 20.05 br. Owszem to średnia, ale nawet gdyby kilka groszy więcej, to i tak uważam że strasznej tragedii nie ma. W centrum miasta planuje, ponieważ będąc w okolicach 4-5 rano, nie powinno być żadnych przeszkód.
Rzeczywistość pokaże.

Jeżdżę na LPG od jakichś 15 lat. Gdzieś tyle samo do Chorwacji. Umiem liczyć i nie lubię wydawać pieniędzy wtedy, kiedy to niepotrzebne. LPG na Węgrzech zawsze było bardzo drogie w porównaniu do Chorwacji czy nawet Słowacji. O Austrii nie mówię nawet bo tam i drogo z tym paliwem i dostępność kiepska.
Teraz mam zasięg na LPG ponad 500 km, więc Węgry totalnie odrzucam w drodze do Chorwacji jako miejsce tankowania.
Jak miałem poprzednie auto z krótszym zasięgiem na LPG to Węgry też sobie "odpuściłem".

Policz to sobie ponownie. Również czas poświęcony. Bo za granicą Chorwacji zatankujesz taniej.
Bigbluee
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 21.05.2017
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bigbluee » 21.05.2017 15:18

del.
Ostatnio edytowano 22.05.2017 16:45 przez Bigbluee, łącznie edytowano 1 raz
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 21.05.2017 15:25

Bigbluee napisał(a):Ba, masa osób z całym szacunkiem ale po prostu ma słabą orientację w terenie i w stresie oraz za granicą w obcym języku, ciężko jest się odnaleźć i to jest fakt a nie zarzut.
Dlatego mam nadzieję, że pomogę.

Dziękujemy za pomoc.
Duża liczba osób jest jednak zorientowana w tym temacie. Niektórzy nie mają stresu przy wyjeździe za granicę kraju i znają obce języki.
Życzę powodzenia.
Bigbluee
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 21.05.2017
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bigbluee » 21.05.2017 16:18

del.
Ostatnio edytowano 22.05.2017 16:46 przez Bigbluee, łącznie edytowano 3 razy
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 21.05.2017 16:22

Bigbluee napisał(a):Przepraszam jak kogoś uraziłem ale sporo osób pytałem o trase i... naprawdę ciężko było uzyskać rzeczowe informacje.
Dopiero tu na forum wszystko zostało ładnie napisane ale rozbite na 115 stron.

Nikogo nie uraziłeś.
Ludzie piszą na bieżąco więc i stron się trochę pojawiło.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 21.05.2017 21:48

Adres strony mylpg.eu pojawił się w tym wątku z tysiąc razy więc nie widzę problemu w zaplanowaniu trasy z tankowaniem tegoż paliwa nawet dla pierwszaka. Jeden ma zasięg 500 km a drugi 300 km. Jeden omija autostradę drugi nie, jeden jedzie na Istrię a kto inny w dół więc podawanie konkretnych namiarów też nie jest jakimś uniwersum. Wystarczy wyznaczyć trasę i z pomocą ww. strony zaplanować na niej tankowanie. Trzeba też mieć na uwadze niespodzianki w postaci np. braku gazu na wyznaczonej stacji lub popsutego dystrybutora i być wtedy przygotowanym na pokonanie pewnego odcinka na benzynie lub zjazd gdzieś z trasy w celu zatankowania na innej stacji. Uważam, że w dobie internetu to jest proste jak drut.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 21.05.2017 22:01

gusia-s napisał(a):Adres strony mylpg.eu pojawił się w tym wątku z tysiąc razy więc nie widzę problemu w zaplanowaniu trasy z tankowaniem tegoż paliwa nawet dla pierwszaka. Jeden ma zasięg 500 km a drugi 300 km. Jeden omija autostradę drugi nie, jeden jedzie na Istrię a kto inny w dół więc podawanie konkretnych namiarów też nie jest jakimś uniwersum. Wystarczy wyznaczyć trasę i z pomocą ww. strony zaplanować na niej tankowanie. Trzeba też mieć na uwadze niespodzianki w postaci np. braku gazu na wyznaczonej stacji lub popsutego dystrybutora i być wtedy przygotowanym na pokonanie pewnego odcinka na benzynie lub zjazd gdzieś z trasy w celu zatankowania na innej stacji. Uważam, że w dobie internetu to jest proste jak drut.

Dobrze pisze. Polać jej wódki. :)
Bigbluee
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 21.05.2017
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bigbluee » 22.05.2017 16:45

gusia-s napisał(a):Adres strony MYLPG pojawił się w tym wątku z tysiąc razy więc nie widzę problemu w zaplanowaniu trasy z tankowaniem tegoż paliwa nawet dla pierwszaka. Jeden ma zasięg 500 km a drugi 300 km. Jeden omija autostradę drugi nie, jeden jedzie na Istrię a kto inny w dół więc podawanie konkretnych namiarów też nie jest jakimś uniwersum. Wystarczy wyznaczyć trasę i z pomocą ww. strony zaplanować na niej tankowanie. Trzeba też mieć na uwadze niespodzianki w postaci np. braku gazu na wyznaczonej stacji lub popsutego dystrybutora i być wtedy przygotowanym na pokonanie pewnego odcinka na benzynie lub zjazd gdzieś z trasy w celu zatankowania na innej stacji. Uważam, że w dobie internetu to jest proste jak drut.

W takim razie nie ma sensu trzymać tego wątku otwartego. Proponuję go zamknąć skoro już wszystko zostało powiedziane a temat wyczerpuje strona mylpg.
Po co robić dodatkowe zamieszanie niepotrzebnymi wpisami :)
Użytkownik usunięty
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.05.2017 18:31

Bigbluee napisał(a):W takim razie nie ma sensu trzymać tego wątku otwartego. Proponuję go zamknąć skoro już wszystko zostało powiedziane a temat wyczerpuje strona mylpg.
Po co robić dodatkowe zamieszanie niepotrzebnymi wpisami :)


Masz rację. Nawet jak będzie n-razy napisane, jak skorzystać z mylpg.eu to zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie chciał iść na skróty i będzie marudzić, że czemu wątek zamknięty i czy coś się zmieniło. A że ludziom się nie chce wysilać...


:roll: :roll: :roll:
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 13.02.2014
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 26.05.2017 06:39

Ja nie jestem użytkownikiem LPG ale może komuś się przyda ta https://www.mylpg.eu/ strona, gdzie będzie mógł znaleźć stacje LPG na trasie.

Tak to jest jak nie czyta się wątku. Chciałem być przydatny a wyskoczyłem jak Adrian w Brukseli :oczko_usmiech: Sorry za podanie strony znanej wszystkim gazownikom :D
Ostatnio edytowano 26.05.2017 10:24 przez Crocodyl, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.05.2017 07:20

Crocodyl napisał(a):Ja nie jestem użytkownikiem LPG ale może komuś się przyda ta https://www.mylpg.eu/ strona, gdzie będzie mógł znaleźć stacje LPG na trasie.


Trolololololo! 8)
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 26.05.2017 22:44

Crocodyl napisał(a):Ja nie jestem użytkownikiem LPG ale może komuś się przyda ta https://www.mylpg.eu/ strona, gdzie będzie mógł znaleźć stacje LPG na trasie.
....

Dobra strona , dobra strona. Nie jest ona tak szalona
jak i inne strony w necie, ale tamte też znajdziecie.


:wink: :D
Użytkownik usunięty
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.05.2017 08:04

Crocodyl napisał(a):Ja nie jestem użytkownikiem LPG ale może komuś się przyda ta https://www.mylpg.eu/ strona, gdzie będzie mógł znaleźć stacje LPG na trasie.

Tak to jest jak nie czyta się wątku. Chciałem być przydatny a wyskoczyłem jak Adrian w Brukseli :oczko_usmiech: Sorry za podanie strony znanej wszystkim gazownikom :D


Spoko, telemarketerzy nazywają to metodą zdartej płyty :mrgreen: Zresztą, zawsze znajdzie się ktoś, kto zapyta bo szukać nie chce ;-)
realista2
Cromaniak
Posty: 2238
Dołączył(a): 13.05.2004
je: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) realista2 » 30.05.2017 17:34

Czy ktoś tankował lpg w Mariborze na ulicy Na Poliju 24? Interesuje mnie czy wjazd jest bezpośrednio z autostrady, czy trzeba wcześniej skręcić żeby się tam dostać .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
LPG na trasach do Chorwacji - strona 114
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone