Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LPG na trasach do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 18.05.2017 08:23

guzu napisał(a):
gusia-s napisał(a):Shell Mikulov ten z lpg czynny całą dobę.

Już byłem zdecydowany przez Breclav jechać, bo bez korków, remontów, ale i bez stacji LPG 24/h...
Pozostaje jednak Mikulov.
W nocy i tak nie uświadczysz korków bo ruch jest znikomy to raz a dwa, że w Breclav masz MOLa całodobowego z LPG
el_grego
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 12.02.2016
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_grego » 18.05.2017 08:49

gusia-s napisał(a):Shell Mikulov ten z lpg czynny całą dobę.


...ale LPG mają tylko w tym Shell'u po lewej stronie jadąc do CRO, (są 2 po obu stronach drogi/ronda)
Paulo_gp
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 17.05.2017
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Paulo_gp » 18.05.2017 11:26

Czyli ten koło lidla zaraz ?
guzu
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 25.03.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) guzu » 18.05.2017 11:31

gusia-s napisał(a): W nocy i tak nie uświadczysz korków bo ruch jest znikomy to raz a dwa, że w Breclav masz MOLa całodobowego z LPG


Tylko nieciekawe opinie ma ta stacja - często brakuje tam LPG....

https://www.mylpg.eu/stations/czech-rep ... BF579FAA9F
el_grego
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 12.02.2016
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_grego » 18.05.2017 11:37

Paulo_gp napisał(a):Czyli ten koło lidla zaraz ?


dokładnie tak, co ciekawe mapa google mija się z prawdą i pokazuje że lpg jest po przeciwnej stronie niż rzeczywiście (no chyba że coś się zmieniło od sierpnia 2016)

Bez tytułu.jpg
Paulo_gp
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 17.05.2017
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Paulo_gp » 18.05.2017 12:25

Tak, dokładnie o ta mi chodziło ;) Dzięki wielkie.

Zapytam jeszcze o jeden rejon. Chodzi mi o Szombathely na Węgrzech? Tankował ktoś tam? Jest tam stacja Shell w centrum miasta. Ktoś, coś ? Linka niestety nie mogę wkleić...
Użytkownik usunięty
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.05.2017 14:39

el_grego napisał(a):
gusia-s napisał(a):Shell Mikulov ten z lpg czynny całą dobę.


...ale LPG mają tylko w tym Shell'u po lewej stronie jadąc do CRO, (są 2 po obu stronach drogi/ronda)


Kilka kilometrów wcześniej, masz stację Benzina (czeski Orlen; po lewej, jadąc od Brna), z tym, że czynna jest od 5 do 23. Po prawej, jeszcze wcześniej - jest mała stacja tylko z LPG, tutaj. Czynne od 6 do 22 - zawsze są to jakieś alternatywy co do Shella, głównie z racji niższej ceny i mniejszego obłożenia.
Ostatnio edytowano 18.05.2017 15:50 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 18.05.2017 15:49

guzu napisał(a):
gusia-s napisał(a): W nocy i tak nie uświadczysz korków bo ruch jest znikomy to raz a dwa, że w Breclav masz MOLa całodobowego z LPG


Tylko nieciekawe opinie ma ta stacja - często brakuje tam LPG....

https://www.mylpg.eu/stations/czech-rep ... BF579FAA9F
Przez ostatnie 5 lat w tę i nazad tankowaliśmy na tej stacji i nigdy nie było problemu z LPG.
Cenę windują wyższą, to fakt - ponoć niekorzystnie przeliczają euro, czasem ściemniają, że kartą się nie zapłacić ale mi nigdy się to osobiście nie przytrafiło.
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 18.05.2017 18:20

gusia-s napisał(a):
guzu napisał(a):
gusia-s napisał(a): W nocy i tak nie uświadczysz korków bo ruch jest znikomy to raz a dwa, że w Breclav masz MOLa całodobowego z LPG


Tylko nieciekawe opinie ma ta stacja - często brakuje tam LPG....

https://www.mylpg.eu/stations/czech-rep ... BF579FAA9F
Przez ostatnie 5 lat w tę i nazad tankowaliśmy na tej stacji i nigdy nie było problemu z LPG.
Cenę windują wyższą, to fakt - ponoć niekorzystnie przeliczają euro, czasem ściemniają, że kartą się nie zapłacić ale mi nigdy się to osobiście nie przytrafiło.



My też od jakichś 5 lat zaliczamy Shell w Mikulov i nigdy z gazem nie było problemu. Nie licząc kolejki naszych do dystrybutora i to za każdym razem w środku nocy i jakichś koszmarnych cen, które mi z karty raz przeliczyli to zawsze był gaz. Teraz zawsze mam zapas koron na tankowanko.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 18.05.2017 20:53

Ostatnio 6 maja tam gazowaliśmy po 14,90 koron :mrgreen: , płatność kartą 1 korona = 0,1627 zł. to chyba nie najgorzej :?:
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 18.05.2017 20:59

Paulo_gp napisał(a):
Zapytam jeszcze o jeden rejon. Chodzi mi o Szombathely na Węgrzech? Tankował ktoś tam? Jest tam stacja Shell w centrum miasta. Ktoś, coś ?...

Ktoś, coś? Co to znaczy ?

W Szombathely jest co najmniej jedna stacja z LPG przy głównej trasie. MOL.
TUTAJ

Nie tankowałem tam nigdy ponieważ cena LPG na Węgrzech jest tak wysoka, że kawałek Węgier honorowo jechałem sobie na polskiej benzynie aż do Chorwacji i tam zatankowałem LPG.
Przeliczając koszty Pb/Polska vs LPG/Węgry - praktycznie bez strat.
Paulo_gp
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 17.05.2017
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Paulo_gp » 19.05.2017 07:57

Myślałem bardziej o stacji Shell w centrum miasta. Z tego co widzę, cena za LPG jest poniżej 3zł z przelicznika, więc jednak wciąż taniej niż u nas Pb.
raw26
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): 03.04.2017
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) raw26 » 19.05.2017 10:56

Jadąc M7 przez Węgry między Budapesztem a granica z HR jest sprawdzona stacja LPG w miejscowości Siofok zjazd z M7 na 7 powrót do M7.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 20.05.2017 09:30

Paulo_gp napisał(a):Myślałem bardziej o stacji Shell w centrum miasta. Z tego co widzę, cena za LPG jest poniżej 3zł z przelicznika, więc jednak wciąż taniej niż u nas Pb.

Nie wiem gdzie i co widzisz.
Jeżeli na stronach internetowych cenę LPG - to nie miej złudzeń. Na stacji na Węgrzech będzie wyższa.
Pamiętamy też oczywiście o tym, że auto spala jednak więcej LPG niż Pb na 100 km.
Pakowanie się do centrum miasta żeby zatankować drożyznę???
Niektórzy tak robią i nikt im nie zabroni...
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 20.05.2017 10:04

Mi ceny podane na mylpg potwierdziły się w realu co do przysłowiowego grosza. Trzeba tylko patrzeć z kiedy jest ostatnie potwierdzenie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
LPG na trasach do Chorwacji - strona 113
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone