Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LPG na trasach do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.08.2016 10:54

elwiraa993 napisał(a):Witam, w tym roku pierwszy raz wybieramy się samochodem do Cro. Jedziemy trasą Boboszów,Czechy,Austria, objazd w Słoweni,Trogir. Stąd moje pytanie.Gdzie najlepiej zatankować lpg w Czechach? Czy jeśli chodzi o stację w Mikulovie (ktoś pisał, że jest po lewej stronie w kierunku Cro) jest na nią bezpośredni zjazd?


Tam są trzy stacje, gdzie można zatankować gaz - jedna, tylko z gazem (czynna od 6 do 20) po prawej stronie i trzeba zjechać z drogi. Stacja jest słabo oznaczona. Druga - kawałek dalej, to stacja sieci Benzina - skręca się na skrzyzowaniu w lewo jadąc "tam". No i ostatnia to Shell, którego ja unikam - najdroższy gaz z tych trzech stacji (pierwsza - po 12 CZK, druga 13 trzecia chyba 15 jak nie więcej).

A jak chcesz planować trasę, to do znudzenia będziemy przypominać wałkowaną stronę mylpg.eu
kuba1394
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 10.07.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kuba1394 » 25.08.2016 09:58

Czy ktoś kojarzy cenę gazu na stacji "ostatnia stacja Bp w Polsce" oraz na wcześniejszej stacji lotos w rowieniu. Jak to przez telefon powiedzieli:" nie możemy mowić jaka jest cena" :D
Użytkownik usunięty
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.08.2016 10:02

kuba1394 napisał(a):Czy ktoś kojarzy cenę gazu na stacji "ostatnia stacja Bp w Polsce" oraz na wcześniejszej stacji lotos w rowieniu. Jak to przez telefon powiedzieli:" nie możemy mowić jaka jest cena" :D


Chyba 1.9 Zł w obu przypadkach :D Uniwar kawałek dalej - taka sama cena :D Jak będę wracał z roboty, mogę zerknąć :D
paw_el
Croentuzjasta
Posty: 449
Dołączył(a): 08.05.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) paw_el » 25.08.2016 10:13

kuba1394 napisał(a):Czy ktoś kojarzy cenę gazu na stacji "ostatnia stacja Bp w Polsce" oraz na wcześniejszej stacji lotos w rowieniu. Jak to przez telefon powiedzieli:" nie możemy mowić jaka jest cena" :D

BP 2.12
kuba1394
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 10.07.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kuba1394 » 25.08.2016 10:27

Cena z Bp to złodziejstwo :D
Użytkownik usunięty
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.08.2016 10:32

kuba1394 napisał(a):Cena z Bp to złodziejstwo :D


Nie liczyłbym na cud. W Rybniku LPG chodzi po 1.79-1.80 (Lotos, BP, Orlen, Crab).
paw_el
Croentuzjasta
Posty: 449
Dołączył(a): 08.05.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) paw_el » 25.08.2016 20:36

kuba1394 napisał(a):Cena z Bp to złodziejstwo :D

To już takiej jest na pierwszej stacji w Czechach- Shell
AdamKce
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 27.01.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamKce » 30.08.2016 22:18

A ja zapytam o słowację :P

Jadę z Krakowa przez Zwardoń i do Bratysławy później na Graz.
Kojarzy ktoś LPG w Słowacji :D?
bajprzeznet
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 15.12.2014
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) bajprzeznet » 09.09.2016 16:17

Najlepiej tankować przed granicą, jest Orlen w Węgierskiej Górce , potem jest stacja tuż przed granica, ale już dwa razy się nadziałem na brak LPG tam.

Potem przed Czadca jest stacja, ale gaz dosyć drogi, taniej zawsze wychodziło w Zilinie, tam przed wjazdem na autostrade można chyba zatankowac LPG - o ile dobrze pamietam.

Ja zawsze tankuje w PL i na zbiorniku jade spokojnie do Bratysławy - tam widać kolejne stacje, a zatankować można tuż przed granicą z Austria na autostradzie - na tym spokojnie dolecieć do Słowenii :)

Mnie natomiast interesują ceny LPG w tym rejonie obecnie - ktoś podrzuci jak to wygląda?
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 09.09.2016 20:03

AdamKce napisał(a):Kojarzy ktoś LPG w Słowacji :D?

http://www.mylpg.eu/stations/slovakia/list
anlama
Croentuzjasta
Posty: 321
Dołączył(a): 06.06.2016
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) anlama » 16.09.2016 10:04

Pääkäyttäjä napisał(a):Makabra - najdroższy gaz, jaki do tej pory widziałem. BP Mödling (Guntramsdorf) 8O Na dodatek, dustrybutor ma dwa różne pistolety - końcówka ACME a druga Tomasetto. Oczywiście, na moje szczęście stanąłem po stronie tego złego a obok stał Austriak tankując ropę... Uciekłem ma benzynie :mrgreen:
DSC_0157_20160806224533436.jpg


W Cro względnie normalna cena.
DSC_0155_20160806224705468.jpg


Kolega lał na tej stacji w tym roku. Litr gazu skromne 4,10 pln prawie :mrgreen:
Try3ek
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 16.09.2016
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Try3ek » 16.09.2016 21:04

trzeci raz do Cro tym razem autem które spala 13-14l raz zdarzyło się 16l przy średniej powyżej 120km/h przelotowa 150km/h więc zasięg max 400km trasa Poznań - Primosten.

Tankowania i ceny w
Międzylesie 1,80zł
Czechy stacja przed Mikulov ta czerwona po lewej czynna do 23 2,53zł
Słowenia Ptuj jakie 300m w prawo na przedostatnim rondzie czynne 24h 2,67zł
Potem już Cro ceny autostradowe to 3,99 kuny a po zostałe 3,70-3,79 kuny średnio ok 2,40zł więc troszkę drożej niż u nas.
Jechałem też do Dubrownika i tankowałem w BiH na stacji INA po lewej tutaj 2,05zł więc warto tankować, tutaj też mała przygoda podpinam do auta i widzę grzyba dużego czerwonego do go dusze i nic, potem znalazłem dalej zielonego i też nic. No to idę do obsługi a tam Panowie sobie na w środku budynku przy stoliku palą papierosy, poprosiłem o pomoc i okazało się że czerwony to awaryjny a był bliżej niż też zielony który później znalazłem.

Gorzej było na powrocie bo tankowanie w Cro na autostradzie za Zagrzebiem i jadąc przez Ptuj na liczniku 60km to głupio wjechać i tankować a do Mikulov jeszcze 380km, cóż nie tankuje i jadę najwyżej przejadę kawałem na PB i tu zdziwienie zrobione 440km i można powiedzieć że co do km się zmieściłem, chyba w Cro da się więcej zatankować niż u nas.

Łącznie zrobione ok 4,5tyś km spalone ok 600l gazu więc duża oszczędność jadąc praktycznie cały czas na gazie bez specjalnego zjeżdżania z autostrad i szukania stacji, ale trzeba wcześniej posprawdzać co i jak.
89neo
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 07.08.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) 89neo » 16.09.2016 23:38

Cześć Cromaniaki! To mój pierwszy wpis :) Także w poniedziałek z samego rana wyjeżdżam z Polski do Chorwacji z pit stopem w Wenecji a potem prosto do Puli. Pierwsze tankowanie planuję w Dolní Dunajovice, Czechy czyli przed Mikulovem i teraz mam zagwozdkę, czy dotankować coś za Wiedniem i dokulać się do Włoch gdzie jest taniej, czy jechać aż do Włoch aż gaz się skończy i na poturlać się na PB?

Zasięg na LPG to 400 km, z Mikulova do w miarę taniej stacji we Włoszech jest ok 550 km także nie ma opcji dojechać na "czystym" LPG.
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 22.01.2017 22:09

Powoli się zabieram za planowanie trasy.
Przy okazji zerknąłem na ceny i widzę że LPG w Cro z początkiem roku sporo droższy niż w zeszłym roku :roll:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 22.01.2017 22:36

sdolas napisał(a):Powoli się zabieram za planowanie trasy.
Przy okazji zerknąłem na ceny i widzę że LPG w Cro z początkiem roku sporo droższy niż w zeszłym roku :roll:
a w PL inaczej? też drożej
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
LPG na trasach do Chorwacji - strona 110
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone