Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LPG na trasach do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jarko1976
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 19.01.2014
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarko1976 » 10.08.2016 09:01

W Omisiu lpg po 3,47 :)
gigi
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 27.07.2014
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) gigi » 10.08.2016 18:25

Jeśli miałbym być dokładny to w Omisiu na INA jest po 3.55kunek :)
ale przed Omisiem w Duce na Eurotanku jest po 3.47kunek a na np. Crodux na trasie do Trogiru widziałem po 3.46kunek...
jarko1976
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 19.01.2014
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarko1976 » 11.08.2016 12:34

oj tankowałem na INA i jest 3,47 :) stacja przed marketem STUDENAC :)
gigi
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 27.07.2014
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) gigi » 12.08.2016 20:12

Faktycznie :)
A jeszcze jak jechałem do Trogiru to była rano cena 3,55kunek a dzisiaj zalałem do pełna już po 3,47kunki na INA w Omisiu :oczko_usmiech:
Co ciekawe, zawsze wchodzi mi do baniaka jakieś 48-49 litrów gazika a tutaj ponad 50 litrów...
ryziu1989
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 22.05.2016
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) ryziu1989 » 20.08.2016 12:53

Hej wszystkim :-) Jutro rano ruszam do Makarskiej pierwszy raz. Bydgoszcz, Czechy, Austria (Wiedeń nocleg) Słowenia (ominięcie autostrady), Zadar, i trasą Magistrala do Makarskiej.
Mam pytanie jak z tankowanie LPG na tej trasie? Będzie jakiś problem, może ktoś kojarzy jakieś miejscowości gdzie będzie LPG.
Pozdrawiam :-) jeżeli komuś będzie się chciało coś napisać to już jestem wdzięczny :-)
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 20.08.2016 17:56

ryziu1989 napisał(a):Hej wszystkim :-) Jutro rano ruszam do Makarskiej pierwszy raz. Bydgoszcz, Czechy, Austria (Wiedeń nocleg) Słowenia (ominięcie autostrady), Zadar, i trasą Magistrala do Makarskiej.
Mam pytanie jak z tankowanie LPG na tej trasie? Będzie jakiś problem, może ktoś kojarzy jakieś miejscowości gdzie będzie LPG.
Pozdrawiam :-) jeżeli komuś będzie się chciało coś napisać to już jestem wdzięczny :-)

http://www.mylpg.eu/stations/
paw_el
Croentuzjasta
Posty: 449
Dołączył(a): 08.05.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) paw_el » 21.08.2016 17:00

Odradzam tankowanie na ostatniej stacji BP na A1 w Polsce. Drogo, 2.12 i duże kolejki.
Odradzam też Shella w Mikulovie. Nie można płacić kartą a nie miałem koron i zapłaciłem w euro. Kosmiczny przelicznik. Gaz 14.50 koron.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 21.08.2016 18:43

paw_el napisał(a):Odradzam tankowanie na ostatniej stacji BP na A1 w Polsce. Drogo, 2.12 i duże kolejki.
Odradzam też Shella w Mikulovie. Nie można płacić kartą a nie miałem koron i zapłaciłem w euro. Kosmiczny przelicznik. Gaz 14.50 koron.

Prawdopodobnie Cię naciągneli. Zawsze w Mikulovie od kilku lat płacę kartą, w tym roku też 2x. Ktoś już pisał o takich numerach, nie chcieli kartą że niby terminal nie działa, jak się uparł że nie ma euro to raptem zaczął działać. W razie takich sytuacji lepiej wypłacić gotówkę w koronach, obok w Lidl zdaje się jest bankomat... no chyba że w nocy to zamknięte. Na złość poszlabym w miasto do bankomatu a nie dała zarobić oszukańcom.
21monika
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2918
Dołączył(a): 25.04.2014
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) 21monika » 22.08.2016 00:08

gusia-s napisał(a):
paw_el napisał(a):Odradzam tankowanie na ostatniej stacji BP na A1 w Polsce. Drogo, 2.12 i duże kolejki.
Odradzam też Shella w Mikulovie. Nie można płacić kartą a nie miałem koron i zapłaciłem w euro. Kosmiczny przelicznik. Gaz 14.50 koron.

Prawdopodobnie Cię naciągneli. Zawsze w Mikulovie od kilku lat płacę kartą, w tym roku też 2x. Ktoś już pisał o takich numerach, nie chcieli kartą że niby terminal nie działa, jak się uparł że nie ma euro to raptem zaczął działać. W razie takich sytuacji lepiej wypłacić gotówkę w koronach, obok w Lidl zdaje się jest bankomat... no chyba że w nocy to zamknięte. Na złość poszlabym w miasto do bankomatu a nie dała zarobić oszukańcom.


Jeśli można to podaj mi miejscowości gdzie po drodze tankujesz gaz. Śmigamy przez Czechy, Austrię, Słowenię.
Ja osobiście nie posiadam takowej instalacji, ale będą za nami jechać znajomi ( pierwszy raz ) i o ile wiem to muszą tankować coś po około 300 - 380 km.
Z góry dziękuję.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 22.08.2016 08:37

21monika napisał(a):
gusia-s napisał(a):
paw_el napisał(a):Odradzam tankowanie na ostatniej stacji BP na A1 w Polsce. Drogo, 2.12 i duże kolejki.
Odradzam też Shella w Mikulovie. Nie można płacić kartą a nie miałem koron i zapłaciłem w euro. Kosmiczny przelicznik. Gaz 14.50 koron.

Prawdopodobnie Cię naciągneli. Zawsze w Mikulovie od kilku lat płacę kartą, w tym roku też 2x. Ktoś już pisał o takich numerach, nie chcieli kartą że niby terminal nie działa, jak się uparł że nie ma euro to raptem zaczął działać. W razie takich sytuacji lepiej wypłacić gotówkę w koronach, obok w Lidl zdaje się jest bankomat... no chyba że w nocy to zamknięte. Na złość poszlabym w miasto do bankomatu a nie dała zarobić oszukańcom.


Jeśli można to podaj mi miejscowości gdzie po drodze tankujesz gaz. Śmigamy przez Czechy, Austrię, Słowenię.
Ja osobiście nie posiadam takowej instalacji, ale będą za nami jechać znajomi ( pierwszy raz ) i o ile wiem to muszą tankować coś po około 300 - 380 km.
Z góry dziękuję.

Zerknij 4 posty wyżej romuald22 wrzucił link do strony przedstawiającej stacje LPG po trasie - też z niej korzystamy. My tankujemy częściej ponieważ jedziemy z przyczepą to i spalanie większe, w Czechach akurat zawsze wypada nam w Mikulovie i nie starcza na całą Austię, gdzie jest tak drogi gaz, że opłaca się ten kawałek dojechać do Słowenii na PB. Niech znajomi zaplanują wg tej strony tankowania. :)
21monika
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2918
Dołączył(a): 25.04.2014
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) 21monika » 22.08.2016 23:36

gusia-s napisał(a):Zerknij 4 posty wyżej romuald22 wrzucił link do strony przedstawiającej stacje LPG po trasie - też z niej korzystamy. My tankujemy częściej ponieważ jedziemy z przyczepą to i spalanie większe, w Czechach akurat zawsze wypada nam w Mikulovie i nie starcza na całą Austię, gdzie jest tak drogi gaz, że opłaca się ten kawałek dojechać do Słowenii na PB. Niech znajomi zaplanują wg tej strony tankowania. :)


Dziękuje :D
kuba1394
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 10.07.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kuba1394 » 23.08.2016 15:44

Czy w Czechach Austrii i Chorwacji bez problemu można na stacjach płacić kartka? Czy robią problemy? Mam na myśli stacje benzynowe na autostradach bo nigdzie zjeżdżać nie bede
kuba1394
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 10.07.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kuba1394 » 23.08.2016 15:50

Wkradła sie literówka, oczywiście chodzi o kartę
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 23.08.2016 16:14

Można, aczkolwiek bywają problemy np. w Mikulovie o czym pisał paw_el kilka postów wyżej. W razie podobnej sytuacji nie dać się namoczyć na płacenie gotówką w euro ... obstawać, że się nie ma gotówki. Pójść i wypłacić z bankomatu korony i tak im zapłacić ... choć raczej zacznie im działać terminal wtedy :D
elwiraa993
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 23.08.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) elwiraa993 » 24.08.2016 10:49

Witam, w tym roku pierwszy raz wybieramy się samochodem do Cro. Jedziemy trasą Boboszów,Czechy,Austria, objazd w Słoweni,Trogir. Stąd moje pytanie.Gdzie najlepiej zatankować lpg w Czechach? Czy jeśli chodzi o stację w Mikulovie (ktoś pisał, że jest po lewej stronie w kierunku Cro) jest na nią bezpośredni zjazd?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
LPG na trasach do Chorwacji - strona 109
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone