Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LPG na trasach do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
michu1978
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 23.07.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) michu1978 » 04.08.2016 18:00

czy kots wie od której godziny jest otwarta stacje benzyna z lpg przed Mikulowem w Czechach. Bo bedac ok 4 rano to była zamknieta i wszscy musieli tankowac na Shelu , a tam maskra albo korony albo euro, niet karta
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 04.08.2016 18:23

michu1978 napisał(a):czy kots wie od której godziny jest otwarta stacje benzyna z lpg przed Mikulowem w Czechach. Bo bedac ok 4 rano to była zamknieta i wszscy musieli tankowac na Shelu , a tam maskra albo korony albo euro, niet karta


5:00 - 23:00
https://www.google.pl/maps/@48.831772,1 ... 312!8i6656

Pzdr
gigi
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 27.07.2014
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) gigi » 04.08.2016 18:41

Tankowanie w Mikulovie odradzam.
Cena bez rewelacji i strata kupy czasu.
Zajechałem o północy na tego Shella - kolejka kilka aut i nie tankowali bo jakaś awaria systemu czy rozliczanie zmiany, bynajmniej ponad pół godziny czekania. Zrezygnowałem i pojechałem dalej, w efekcie gazu starczyło aż do Chorwacji ale to głównie dzięki temu, że przez całe Czechy lało i jechałem wolno... Moim zdaniem lepiej dokulać się na benzynie do Chorwacji niż stracić czas na Mikulov...
Użytkownik usunięty
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.08.2016 19:17

gigi napisał(a):Tankowanie w Mikulovie odradzam.
Cena bez rewelacji i strata kupy czasu.
Zajechałem o północy na tego Shella - kolejka kilka aut i nie tankowali bo jakaś awaria systemu czy rozliczanie zmiany, bynajmniej ponad pół godziny czekania. Zrezygnowałem i pojechałem dalej, w efekcie gazu starczyło aż do Chorwacji ale to głównie dzięki temu, że przez całe Czechy lało i jechałem wolno... Moim zdaniem lepiej dokulać się na benzynie do Chorwacji niż stracić czas na Mikulov...


No coż, shit happens. W Shricku jest Shell z LPG.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 04.08.2016 21:57

gigi napisał(a):Tankowanie w Mikulovie odradzam.
Cena bez rewelacji i strata kupy czasu.
Zajechałem o północy na tego Shella - kolejka kilka aut i nie tankowali bo jakaś awaria systemu czy rozliczanie zmiany, bynajmniej ponad pół godziny czekania. Zrezygnowałem i pojechałem dalej, w efekcie gazu starczyło aż do Chorwacji ale to głównie dzięki temu, że przez całe Czechy lało i jechałem wolno... Moim zdaniem lepiej dokulać się na benzynie do Chorwacji niż stracić czas na Mikulov...
To że Tobie się tak trafiło nie jest powodem do odradzania, przez ostatnie 4 lata kiedy jeździmy przez Mikulov nigdy nie staliśmy w kolejce i nigdy nie mieliśmy problemu z zapłatą kartą o różnych porach dnia i nocy w obie strony. Fakt ze cenę mają wyższą niż w Pl, Słowenii czy Cro ale wolę tam zatankować by tylko Au przelecieć na Pb... tam to dopiero łoją cenowo.
O północy często jest pół godz. przerwy na wielu stacjach... między 23.45 a 0.15
krzkrz
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 23.02.2012
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzkrz » 05.08.2016 12:24

poda ktoś aktualne ceny LPG po trasie
Boboszów lub Międzylesie
Mikulov
Austria - ok 105 km za Wiedniem (nie pamietam nazwy stacji) i Cro
gigi
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 27.07.2014
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) gigi » 05.08.2016 16:30

Oczywiście odradzam tankowanie w Mikulovie tylko w sytuacji mega kolejki jak ostatnio...
Tankowałem tam przez dwa poprzednie lata z rzędu i było ok, choć nigdy tam obsługa nie była jakaś szybka, nawet jak byłem sam przy dystrybutorze to trzeba było kwadrans odczekać na Pana z obsługi aż podejdzie :)
W Austrii to LPG lepiej zapomnieć, w tym roku profilaktycznie zalałem jedynie trochę austriackiej benzynki po jedyne 1,20ojro za litr ale poza autostradą można znacznie taniej...
rybnic
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 29.06.2014
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) rybnic » 05.08.2016 19:01

Pula-Petrol Lpg - 3,45 Kn
gigi
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 27.07.2014
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) gigi » 05.08.2016 21:03

Przy autostradzie w Chorwacji po 3,68kn, w Omisiu 3,55kn za litr autoplina...
Użytkownik usunięty
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.08.2016 22:57

Makabra - najdroższy gaz, jaki do tej pory widziałem. BP Mödling (Guntramsdorf) 8O Na dodatek, dustrybutor ma dwa różne pistolety - końcówka ACME a druga Tomasetto. Oczywiście, na moje szczęście stanąłem po stronie tego złego a obok stał Austriak tankując ropę... Uciekłem ma benzynie :mrgreen:
DSC_0157_20160806224533436.jpg


W Cro względnie normalna cena.
DSC_0155_20160806224705468.jpg
kuba1394
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 10.07.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kuba1394 » 07.08.2016 00:01

Witajcie, znalazłem na takiej stronie zarówno ceny paliw jak i dysze do instalacji LPG w danych krajach. Zauwazyłem że w chorwacji i czechy jest ACME a w Polsce końcówka to DISH, na samym dole stronie są ich kształty. To jednak ta końcówka jest wymagana?
kuba1394
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 10.07.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kuba1394 » 07.08.2016 00:02

Użytkownik usunięty
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.08.2016 08:25

kuba1394 napisał(a):Witajcie, znalazłem na takiej stronie zarówno ceny paliw jak i dysze do instalacji LPG w danych krajach. Zauwazyłem że w chorwacji i czechy jest ACME a w Polsce końcówka to DISH, na samym dole stronie są ich kształty. To jednak ta końcówka jest wymagana?


Italian dish aka Tomasettoi takie same mają e ČR i HR.
anlama
Croentuzjasta
Posty: 321
Dołączył(a): 06.06.2016
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) anlama » 08.08.2016 14:09

Mam pytanie bo planuję trasę do cro pierwszy raz na lpg i chciałem zapytać czy stacje w Mikulowie w Cz i Omv przed autostradą w A są czynne 24/h i czy na obu jest lpg. Czy na obu można płacić kartą bez problemu za lpg i gdzie wg Was lepiej zalać ten gaz jeżeli chodzi o cenę....????
Użytkownik usunięty
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.08.2016 15:03

anlama napisał(a):Mam pytanie bo planuję trasę do cro pierwszy raz na lpg i chciałem zapytać czy stacje w Mikulowie w Cz i Omv przed autostradą w A są czynne 24/h i czy na obu jest lpg. Czy na obu można płacić kartą bez problemu za lpg i gdzie wg Was lepiej zalać ten gaz jeżeli chodzi o cenę....????


W Austrii gaz jest drogi, zatankuj LPG w Mikulovie. Shell jest czynny non-stop, Benzina w Bavorach od 5 do 23 i mniej więcej w tym samym miejscu, mała stacja z gazem ale czynna od 6 do 22 (z tym, ze jak tam byłem po 6.15 to bylo zamknięte). Wszędzie da się płacić kartą.

Jeżeli przez OMV masz na mysli tą "naszą" w Wilfersdorfie, to ta też jest czynna 24h. I ekipa mówi po czesku, więc rodaków rozumią ;-)

Mnie udało się przy spokojnej jezdzie, przy 3.0 przejechać po zatankowaniu w Mikulově aż do Ptuja. W Austrii gaz jest absuesalnie drogi, co zresztą widać na BP powyżej (tu jest kosmos...).
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
LPG na trasach do Chorwacji - strona 108
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone