Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LPG na trasach do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kuba1394
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 10.07.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kuba1394 » 17.07.2016 22:01

Witajcie,
mam pytanie dotyczące wlewu gazu. Czy w dzisiejszych czasach jest to jakoś unormowane? Trasa czechy-austria-slowenia-chorwacja. Czy są jakieś inne końcówki do wlewu, czy może identyczne takie jak nasze?
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 17.07.2016 22:03

kuba1394 napisał(a):Witajcie,
mam pytanie dotyczące wlewu gazu. Czy w dzisiejszych czasach jest to jakoś unormowane? Trasa czechy-austria-slowenia-chorwacja. Czy są jakieś inne końcówki do wlewu, czy może identyczne takie jak nasze?

W tych krajach takie jak nasze.
kuba1394
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 10.07.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kuba1394 » 18.07.2016 09:05

Super wiadomosc :) planing zatankowac w Polsce potem Czechach i dopiero w Chorwacji w Słowenii i Austrii z tego co patrzyłem po stronach to LPG drozsze
anlama
Croentuzjasta
Posty: 321
Dołączył(a): 06.06.2016
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) anlama » 18.07.2016 12:14

kuba1394 napisał(a):Super wiadomosc :) planing zatankowac w Polsce potem Czechach i dopiero w Chorwacji w Słowenii i Austrii z tego co patrzyłem po stronach to LPG drozsze

No na prawdę "mocno" można swój budżet zrujnować tankując w Austrii czy Słowenii :oczko_usmiech:
Użytkownik usunięty
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.07.2016 12:47

kuba1394 napisał(a):Super wiadomosc :) planing zatankowac w Polsce potem Czechach i dopiero w Chorwacji w Słowenii i Austrii z tego co patrzyłem po stronach to LPG drozsze


Nie cieszyłbym się za bardzo - w AT, litr LPG kosztuje 0.65-0.80 € za litr a w Słowenii między 0.55 a 0.75 € :mrgreen:
Zatankować LPG na ostatniej stacji w CZ - na Shellu w Mikulovie do stacji Tifon w Cro i przekulać się 100-150 km na benzynie :mrgreen:
sebcio89
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 04.08.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebcio89 » 18.07.2016 19:13

zależy jaki kto ma zasięg na LPG ale racja powyżej 3 pln/l lpg to lepiej już śmignąć za ok 4 pln/l (w Polsce zatankowane) na benzynie a niech silniczek ma ;)

a jak z jakością lpg ??
Użytkownik usunięty
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.07.2016 21:04

sebcio89 napisał(a):zależy jaki kto ma zasięg na LPG ale racja powyżej 3 pln/l lpg to lepiej już śmignąć za ok 4 pln/l (w Polsce zatankowane) na benzynie a niech silniczek ma ;)

a jak z jakością lpg ??


Jak nie poganiam V6 to min. 270-300 km na 37.7l LPG zrobi... z jakością gazu jest bardzo OK.
Chociaż wycieczka Ulysse stoi pod znakiem zapytania z powodu tajemniczego brzęczenia.. i jak mi go nie naprawią to jadę pokemoniastą Ibizą SDI z funkcją odzyskiwania ropy :mrgreen:
kuba1394
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 10.07.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kuba1394 » 19.07.2016 10:24

U mnie zasięg na LPG to bedzie około 550km wiec chyba jak w Czechach na samym końcu zatankuje to dojadę do Chorwacji. Mam taka nadzieje :)
eStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 14.05.2012
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) eStefan » 22.07.2016 18:48

Nie wiem jak jest teraz, ale kiedyś cena lpg na ostatniej stacji w Czechach była taka sama co w Austrii.
paw_el
Croentuzjasta
Posty: 449
Dołączył(a): 08.05.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) paw_el » 22.07.2016 19:37

eStefan napisał(a):Nie wiem jak jest teraz, ale kiedyś cena lpg na ostatniej stacji w Czechach była taka sama co w Austrii.

W tamtym roku cena ok 14 koron w Czechach i ok 0.70 euro w Austrii także jest różnica w cenie.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 22.07.2016 21:09

paw_el napisał(a):
eStefan napisał(a):Nie wiem jak jest teraz, ale kiedyś cena lpg na ostatniej stacji w Czechach była taka sama co w Austrii.

W tamtym roku cena ok 14 koron w Czechach i ok 0.70 euro w Austrii także jest różnica w cenie.


W tum roku w Czechach - 14,5 koron w AU 0,7999 eu :) ceny lipcowe.
Użytkownik usunięty
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.07.2016 21:44

Czy ktoś może mi potwierdzić, czy na obu Shell'kach w Mikulowie w końcu mają autogaz czy nie?
Shell na swojej czeskiej stronie ma oznaczoną stację jako bez gazu a Benzinę w Bavorach zawsze przegapię :roll:
darekvideo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 227
Dołączył(a): 21.08.2012
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) darekvideo » 22.07.2016 22:41

Na Shellu w Mikulovie od strony Polski gaz jest tylko po lewej stronie. Po prawej masz gaz kilka kilometrów wcześniej na takim małym parkingu. Taniej ale nie dają paragonu. :papa:
Użytkownik usunięty
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.07.2016 07:24

darekvideo napisał(a):Na Shellu w Mikulovie od strony Polski gaz jest tylko po lewej stronie. Po prawej masz gaz kilka kilometrów wcześniej na takim małym parkingu. Taniej ale nie dają paragonu. :papa:


Dziękuję za info :papa: Tak, to małe LPG znam, tylko gaz się tam sprzedaje ale nie zawsze było otwarte jak tam byłem :mrgreen:
michu1978
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 23.07.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) michu1978 » 23.07.2016 09:45

darekvideo napisał(a):Na Shellu w Mikulovie od strony Polski gaz jest tylko po lewej stronie. Po prawej masz gaz kilka kilometrów wcześniej na takim małym parkingu. Taniej ale nie dają paragonu. :papa:

czy można u nich płacic kartą czy tylko gotówka wchodzi w rachubę- może by euro??
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
LPG na trasach do Chorwacji - strona 105
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone