Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LPG na trasach do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 06.06.2016 15:54

czerwo napisał(a):Kwestia podgięcia pływaka :)
Ja mam zbiornik 51l wlewam 45 z ogonem :) Specjalnie kazałem podgiąć, żeby zrobić odcinek Czechy-Chorwacja ;]



Ja nie mam pływaka w ogóle, kazałem gazownikowi przy zakładaniu zdemontować go całkowicie z butli i leje gazu tyle ile pojemność nominalna butli, czyli jak dobrze wyjeżdżę to wejdzie dokładnie 53l.

Dla tych co to boja się parkować koło mnie :) to podaję, że nawet jak butla jest w 100% pełna to nie ma sie czego obawiać, po prostu nie zostawia się auta z pełniutka butlą na pełnym słońcu na dłuższy czas, (czego nigdy nie robię).
Butle gazowe są testowane wytrzymałościowo na ciśnienie nawet 8 krotnie większe niż podaje przeciętna pompa dystrybutora, a te w Cro to już w ogóle maja mniejsze ciśnienie niż w PL.
paw_el
Croentuzjasta
Posty: 449
Dołączył(a): 08.05.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) paw_el » 06.06.2016 16:11

AdamBeata napisał(a):
czerwo napisał(a):Kwestia podgięcia pływaka :)
Ja mam zbiornik 51l wlewam 45 z ogonem :) Specjalnie kazałem podgiąć, żeby zrobić odcinek Czechy-Chorwacja ;]



Ja nie mam pływaka w ogóle, kazałem gazownikowi przy zakładaniu zdemontować go całkowicie z butli i leje gazu tyle ile pojemność nominalna butli, czyli jak dobrze wyjeżdżę to wejdzie dokładnie 53l.

Dla tych co to boja się parkować koło mnie :) to podaję, że nawet jak butla jest w 100% pełna to nie ma sie czego obawiać, po prostu nie zostawia się auta z pełniutka butlą na pełnym słońcu na dłuższy czas, (czego nigdy nie robię).
Butle gazowe są testowane wytrzymałościowo na ciśnienie nawet 8 krotnie większe niż podaje przeciętna pompa dystrybutora, a te w Cro to już w ogóle maja mniejsze ciśnienie niż w PL.


Jednak ludzie dorośli często są mniej odpowiedzialni niż małe dzieci
Ostatnio edytowano 06.06.2016 16:32 przez paw_el, łącznie edytowano 1 raz
kryniu1
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 12.01.2016
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kryniu1 » 06.06.2016 16:28

AdamBeata napisał(a):
czerwo napisał(a):Kwestia podgięcia pływaka :)
Ja mam zbiornik 51l wlewam 45 z ogonem :) Specjalnie kazałem podgiąć, żeby zrobić odcinek Czechy-Chorwacja ;]



Ja nie mam pływaka w ogóle, kazałem gazownikowi przy zakładaniu zdemontować go całkowicie z butli i leje gazu tyle ile pojemność nominalna butli, czyli jak dobrze wyjeżdżę to wejdzie dokładnie 53l.

Dla tych co to boja się parkować koło mnie :) to podaję, że nawet jak butla jest w 100% pełna to nie ma sie czego obawiać, po prostu nie zostawia się auta z pełniutka butlą na pełnym słońcu na dłuższy czas, (czego nigdy nie robię).
Butle gazowe są testowane wytrzymałościowo na ciśnienie nawet 8 krotnie większe niż podaje przeciętna pompa dystrybutora, a te w Cro to już w ogóle maja mniejsze ciśnienie niż w PL.


Polak potrafi. Genialny pomysł. Pogratulować :!:
Wybuchnać nie wybuchnie, jednak nie po to dają zabezpieczenie aby je zupełnie eliminować. W razie wzrostu ciśnienia po prostu się zacznie ulatniać. Jednak już same opary mogą się od przypadkowej iskry zapalić.
Nie popieram.
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 06.06.2016 16:44

Absolutnie nikogo nie namawiam i nie polecam takiego rozwiązania. Poinformowałem, że tak zrobiłem i jesli ktoś sobie wyłączy wielozawór to jego sprawa.
Ja tak jeżdżę od ponad 10 lat i w każdym aucie mam butlę zawsze na 100% i cenię sobie to rozwiązanie. Jak tankuję na ful to tylko przed trasą i tyle.

Jeśli według Ciebie to głupie czy niebezpieczne to nie rób tego i tyle!!!!!
To chyba logiczne, że żaden producent butli nie poprze tego rozwiązania, tak samo jak żaden producent auta nie poprze zaślepienia egr czy wymiany zapchanego katalizatora na przelotówkę.

Oczywiście w Polsce tylu mechaników i znawców ilu włascicieli aut więc nie będę wdawał się w dyskusję z kimś, kto "coś tam gdzieś słyszał czy wyczytał albo sąsiad powiedział".

Polecił mi to gazownik i nie pan Janek złota rączka ze wsi, tylko gazownik w jednym z większych i bardziej znanych zakładów we Wrocławiu.
Za nim sam się na to zdecydowałem po raz pierwszy to zresztą wypytałem kilku gazowników o opinię czy to bezpieczne i poza tym aby nie tankować do pełna jak sie nigdzie nie jedzie nie usłyszałem od nikogo, że to jakoś szczególnie niebezpieczne.

Co trzeci taksówkarz ma zawór wyłączony, wystarczy posłuchać przy dystrybutorze w kolejce, że nie odbija wystrzałem tylko stopniowo zwalnia aż do zera.
Bartolo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 97
Dołączył(a): 10.06.2014
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartolo » 07.06.2016 08:35

AdamBeata napisał(a):Absolutnie nikogo nie namawiam i nie polecam takiego rozwiązania. Poinformowałem, że tak zrobiłem i jesli ktoś sobie wyłączy wielozawór to jego sprawa.
Ja tak jeżdżę od ponad 10 lat i w każdym aucie mam butlę zawsze na 100% i cenię sobie to rozwiązanie. Jak tankuję na ful to tylko przed trasą i tyle.

Jeśli według Ciebie to głupie czy niebezpieczne to nie rób tego i tyle!!!!!
To chyba logiczne, że żaden producent butli nie poprze tego rozwiązania, tak samo jak żaden producent auta nie poprze zaślepienia egr czy wymiany zapchanego katalizatora na przelotówkę.

Oczywiście w Polsce tylu mechaników i znawców ilu włascicieli aut więc nie będę wdawał się w dyskusję z kimś, kto "coś tam gdzieś słyszał czy wyczytał albo sąsiad powiedział".

Polecił mi to gazownik i nie pan Janek złota rączka ze wsi, tylko gazownik w jednym z większych i bardziej znanych zakładów we Wrocławiu.
Za nim sam się na to zdecydowałem po raz pierwszy to zresztą wypytałem kilku gazowników o opinię czy to bezpieczne i poza tym aby nie tankować do pełna jak sie nigdzie nie jedzie nie usłyszałem od nikogo, że to jakoś szczególnie niebezpieczne.

Co trzeci taksówkarz ma zawór wyłączony, wystarczy posłuchać przy dystrybutorze w kolejce, że nie odbija wystrzałem tylko stopniowo zwalnia aż do zera.

To nie jest tak, że ktoś coś tam gdzieś usłyszał od sąsiada, po coś te butle mają takie a nie inne fabryczne zabezpieczenia a że polak potrafi, to chyba każdy wie. Jeżeli wolisz zaufać panu tzw dobremu gazownikowi i ryzykować rozszczelnienie instalacji, dla przejechania 50 km więcej a nie rozwiązaniom technicznym i badaniom, które na pewno producent przeprowadził i miał powody aby stwierdzić, że musi być taka a nie inna tolerancja, no cóż, Twoja sprawa.
lukasz914
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 08.06.2016
LPG jadąc do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz914 » 08.06.2016 21:14

Witam serdecznie. Za miesiąc wybieramy się z dziewczyną do Chorwacji samochodem. Mam założoną instalacje gazową (jeszcze w Niemczech ale z przejściówką na Polski system). Opisze mi ktoś jak wygląda cała sprawa z gazem w Chorwacji i przede wszystkim na krajach tranzytowych tj w Czechach, Austrii, Słowenii i Chorwacji? Jakiego systemu się spodziewać? Potrzebuje jakiś przejściówek? Jakieś papiery od legalizacji butli czy coś? Wiecie, nie chciałbym się niemiło rozczarować że jakiejś końcówki nie mam czy coś, albo jakiś niespodzianek przy tankowaniu...
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014
Re: LPG jadąc do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 08.06.2016 21:22

lukasz914 napisał(a):Witam serdecznie. Za miesiąc wybieramy się z dziewczyną do Chorwacji samochodem. Mam założoną instalacje gazową (jeszcze w Niemczech ale z przejściówką na Polski system). Opisze mi ktoś jak wygląda cała sprawa z gazem w Chorwacji i przede wszystkim na krajach tranzytowych tj w Czechach, Austrii, Słowenii i Chorwacji? Jakiego systemu się spodziewać? Potrzebuje jakiś przejściówek? Jakieś papiery od legalizacji butli czy coś? Wiecie, nie chciałbym się niemiło rozczarować że jakiejś końcówki nie mam czy coś, albo jakiś niespodzianek przy tankowaniu...


W Cro, Czechach, Słowenii- końcówki takie same jak u nas w PL. W Austrii nie wiem- nawet bo tam nie tankowaliśmy, generalnie w Austrii jest mało stacji z gazem. W Czechach, Cro(tu na Tifonach i Croduxach jest gaz, na INA nie ma przeważnie), Słowenii- stacji z LPG sporo, raczej prawie nigdzie nie ma samoobsługi.

A z tymi papierami 8O nie wiem, nikt od nas niczego takiego nie chciał. :)
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007
Re: LPG jadąc do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 08.06.2016 21:27

lukasz914 napisał(a):Jakieś papiery od legalizacji butli czy coś?...


To raczej tylko na przeglądzie w Polsce.
10 lat i trzeba coś zmienić.
czerwo
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 21.08.2009
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) czerwo » 09.06.2016 21:02

W Austrii często jest nasza i niemiecka końcówka na zasadzie do wyboru.
Tak jest np. na PRORast Ilz
anlama
Croentuzjasta
Posty: 321
Dołączył(a): 06.06.2016
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) anlama » 18.06.2016 14:08

Czy na objezdzie autostrady jeszcze w Austrii albo już w Słowenii zatankuje się LPG 24h???
czerwo
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 21.08.2009
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) czerwo » 18.06.2016 21:21

Z tego co się orientuję to Austria Prorast przed Gratzem w Słowenii w Ptuju.
gonzo
Croentuzjasta
Posty: 409
Dołączył(a): 01.03.2010
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) gonzo » 19.06.2016 11:49

anlama napisał(a):Czy na objezdzie autostrady jeszcze w Austrii albo już w Słowenii zatankuje się LPG 24h???

Na objezdzie nie zatankujesz w nocy.
anlama
Croentuzjasta
Posty: 321
Dołączył(a): 06.06.2016
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) anlama » 19.06.2016 12:04

No właśnie. A to jest istotne jak się nocą jedzie.... :-(
Gino1983
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 06.02.2014
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gino1983 » 19.06.2016 12:23

Ja tankowałem gaz na objeździe w Ptuj na Ormoska cesta 26B czynna całą dobe.
Wiec nie wiem czemu informacja ze się nie zatankuje.
czerwo
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 21.08.2009
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) czerwo » 19.06.2016 14:30

Gino1983 napisał(a):Ja tankowałem gaz na objeździe w Ptuj na Ormoska cesta 26B czynna całą dobe.
Wiec nie wiem czemu informacja ze się nie zatankuje.

Bo to już koniec objazdu? Jak Ci brakuje to dolej na prorast Ilz a później w Zabok w CRO.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
LPG na trasach do Chorwacji - strona 103
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone