Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LPG na trasach do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 10.05.2016 09:55

stachu511 napisał(a):... Co myślicie o tych stacjach?
Stacje jak stacje :mrgreen: Tankujemy podobnie, Loipersdorf zawsze mają drogi LPG, teraz tam LPG sięga prawie 0,7 eu ... przy obecnej cenie eu to już 2 x tyle co u nas, lepiej sobie darować i ten kawałek przejechać na benzynie.
W Loipersdorf tankuje się samodzielnie.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 10.05.2016 12:32

stachu511 napisał(a):Dzięki wszystkim za odpowiedzi, wstępnie trasę zaplanowałem tankowanie do pełna w Krakowie następne Mop Mszana Północ czyli przed wjazdem do Czech, trzecie tankowanie Shell Mikulov II., 692 0. W Austrii znalazłem dwie stacje z LPG na którejś z nich mam zamiar tankować: Loipersdorf im Burgenland 280 lub Neudorf 163, Fürstenfeld, Słowenię mam zamiar zrobić bez tankowania. W Chorwacji wiadomo problemu z tankowaniem nie ma ale zaplanowałem że pierwsze będzie Poštanski ured Lučko p.p. 6, 10250,Lučko i później jak wyjdzie w drodze na Ciovo. Co myślicie o tych stacjach?

Myślimy dobrze. :)
Po raz n-ty tylko powtórzę, co nie jeden już tutaj napisał.
Tankowanie LPG w Austrii lepiej sobie odpuścić. Oszczędności minimalne przy ich cenach, a strata czasu niepoliczalna. A mówią, że silnikowi na benzynie (pewno polskie paliwo to i patriotą się poczuć można) też czasami jest miło. :)
Shibuya
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 23.04.2016
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Shibuya » 10.05.2016 17:27

Jechałam parę dni temu. Ominęłam tankowanie w Austrii a i tak przejechałam całą trasę na LPG. Zatankowałam przed Austrią a potem w Słowenii. Wracając ominęłam tankowanie zarówno w Słowenii, jak i w Austrii. Staraj się wybrać stacje najbliżej granicy, jeśli już planujesz tankowania. Ja pojechałam w ciemno, mając pół baku Polskiego paliwa w razie czego.
elkacper
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 29.09.2008
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) elkacper » 12.05.2016 11:17

Ja zawsze tankuję w Mikulovie, teraz są tam ponoć już 3 stacje i wtedy całą Austrię robię przelotem, a potem tuż za granicą ze Słowenią jest stacja poza Austrią.
Pamiętać tylko w Słowenii i Chorwacji nie pozwolić sobie na długie odbijanie zaworu. Oni podpinają gaz i sobie idą a potem zawór strzela przez długi czas zanim przyjdą. Mnie to pozbawiło tankowania na ostatnim odcinku powrotu, bo mi zawór nie wytrzymał.
Wyłączać tankowanie jak tylko zawór odbije.
Shibuya
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 23.04.2016
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Shibuya » 12.05.2016 20:50

Mi tylko raz tankował pracownik. Wszędzie sama się obsługiwałam.
paw_el
Croentuzjasta
Posty: 449
Dołączył(a): 08.05.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) paw_el » 14.05.2016 14:35

Tankowanie w Czechach to niezła komedia. Raz musiałem zadzwonić aby zatankować a dystrybutor zamknięty był na kłódkę. Innym razem dystrybutor był oddalony od stacji o jakieś 200 metrów. Takich cudów jak w Czechach nie widziałem nigdzie.
W Austrii jest spoko. Tankujesz sam.
W Chorwacji jak do tej pory Tankował pracownik stacji.
czerwo
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 21.08.2009
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) czerwo » 04.06.2016 20:22

Nie wiem ile robicie na gazie km, ja w tym roku pierwszy raz przetrenowałem tankowanie do pełna w Czechach i później w Chorwacji w Zabok. Co prawda trzeba odbić z autostrady jakieś 4km. W sumie do pokonania jest jakieś 420km a w nocy jak ktoś jedzie objazdem przez Słowenie to problem z tankowaniem gazu a i cena lepsza w Chorwacji. Stacja jest całodobowa.
czyzo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 04.07.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) czyzo » 04.06.2016 22:56

To już zależy jaki kto ma zbiornik.
Mi w tym roku wchodzi jakieś 26l gazunku.... na pełne tankowanie. Niestety większa butla nie mieści się w koło :(
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 05.06.2016 10:45

czyzo napisał(a):To już zależy jaki kto ma zbiornik.
Mi w tym roku wchodzi jakieś 26l gazunku.... na pełne tankowanie. Niestety większa butla nie mieści się w koło :(


To jakiś mały otwór masz w kole albo gazownik nie wstawił maksymalnej wielkości
Ja mam Astrę II, 53l zbiornik wszedł na maksa do koła i tyleż gazu zalewam do pełna.
czyzo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 04.07.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) czyzo » 05.06.2016 21:32

AdamBeata napisał(a):
czyzo napisał(a):To już zależy jaki kto ma zbiornik.
Mi w tym roku wchodzi jakieś 26l gazunku.... na pełne tankowanie. Niestety większa butla nie mieści się w koło :(


To jakiś mały otwór masz w kole albo gazownik nie wstawił maksymalnej wielkości
Ja mam Astrę II, 53l zbiornik wszedł na maksa do koła i tyleż gazu zalewam do pełna.



No właśnie muszę chyba podjechać do innego gazownika i zapytać czy da się wsadzić coś większego bo tankowanie co 220 km mnie nie bawi :( Auto Mazda Premacy 1.8. 2002r.)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 05.06.2016 22:20

czerwo napisał(a):Nie wiem ile robicie na gazie km...

czyzo napisał(a):To już zależy jaki kto ma zbiornik...

i silnik :)

AdamBeata napisał(a):... Ja mam Astrę II, 53l zbiornik wszedł na maksa do koła i tyleż gazu zalewam do pełna.
Jak to możliwe? pod sam dekiel?
Zbiornik 50 l ale wchodzi 43 l, dziś tankowałam a było wyjeżdżone do zera.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 06.06.2016 01:54

AdamBeata napisał(a):Ja mam Astrę II, 53l zbiornik wszedł na maksa do koła i tyleż gazu zalewam do pełna.

Cuda Panie , cuda...
:D
Monia zwana Krufką
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 58
Dołączył(a): 26.12.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monia zwana Krufką » 06.06.2016 09:56

Widać prawa fizyki nie dotyczą wszystkich :wink:
czerwo
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 21.08.2009
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) czerwo » 06.06.2016 11:07

Kwestia podgięcia pływaka :)
Ja mam zbiornik 51l wlewam 45 z ogonem :) Specjalnie kazałem podgiąć, żeby zrobić odcinek Czechy-Chorwacja ;]
kryniu1
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 12.01.2016
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kryniu1 » 06.06.2016 11:41

Po co kombinować z powiększaniem pojemności zbiornika. Jadąc autostradą w Słowenii na wysokości Ptuj jest stacja OMV i LPG za 0,55/l € http://www.mylpg.eu/stations/slovenia/s ... 3388418DBB
W Zabok jest po 0,44 €/l http://www.mylpg.eu/stations/croatia/st ... 807FC0632D
Mała różnica w cenie. Nie wiem czy warto. Od Mikułova w Czechach do stacji OMV jest ok 350 km. Tankując 42-43 l spokojnie się dojedzie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
LPG na trasach do Chorwacji - strona 102
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone