Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LPG na trasach do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
AdamKce
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 27.01.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamKce » 30.08.2015 08:38

wafel napisał(a):W tamtym roku ruszyłem w trasę w ciemno bez planowania. Tym samym przejechałem ok 400 km na benzynie zamiast LPG (jechałem z Krakowa do Czech - Austria - Słowenia - Brela).
W tym roku zmieniam trasę bo z Krakowa ruszam na Bratysławę, Graz, omijam autostradę na Słownii i dalej do Breli. Jak będzie z tankowaniem LPG po wjeździe do Chorwacji bo wcześniej zaplanowałem tankowanie w Zwardoniu i Bratysławie?


zobacz moje posty wcześniej, mozesz tankowac na sloweniu w PTUJU skoro omijasz platną lub po wjeździe do Chorwacji są już stacje i średnio są co 40KM
czyzo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 04.07.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) czyzo » 07.09.2015 10:55

Ja niestety nie zatankowałem LPG w Mikulovie i zmuszony byłem tankować gdzieś w Austrii - muszę poszukać rachunku, zamiast 80-90 zł za cały bak, wyszło około 140 zł przy cenie za litr - 0,99€
rchadzyn
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 25.06.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) rchadzyn » 07.02.2016 16:37

Po zimowej wizycie we Włoszech radzę omijac stację LPG w Czechach z uwagi na wybitnie nieprzyjazną Polakom obsługę.
Miejscowość Praslavice koło Ołomuńca, niestety mają na informacyjnym znaku drogowym podane LPG .
Byłem kilka razy i niestety nie ma mowy o przypadku.
Szczyt nieprzychylności wystąpił, kiedy stałem w kolejce do zakupu LPG (przede mną Litwin), a kiedy nadszedł czas na tankowanie mojego auta gość z obsługi zamknął dystrybutor na klucz i zaczął odchodzić. Na moją prośbę o zatankowanie (po polsku, angielsku i niemiecku) z szyderczym uśmiechem odpowiedział "ni rozumim".
Odradzam.
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 07.02.2016 17:33

rchadzyn napisał(a):.... z szyderczym uśmiechem odpowiedział "ni rozumim".
Odradzam.

Normalny regularny ku..s :evil:
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 07.02.2016 20:36

Tankowałem pod Mikulovem.
Na dystrybutorze dzwonek do obsługi, dzwoniłem kilka razy i nic.
Po 10 min czekania sam zatankowałem mimo że dystrybutor jeszcze starego typu, brak rękawic ....
Przy płatności nie odczułem jakiś niedogodności oprócz tego że do dystrybutora nikomu się nie chciało podejść.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 08.02.2016 17:33

sdolas napisał(a):Tankowałem pod Mikulovem.
Na dystrybutorze dzwonek do obsługi, dzwoniłem kilka razy i nic.
Po 10 min czekania sam zatankowałem mimo że dystrybutor jeszcze starego typu, brak rękawic ....
Przy płatności nie odczułem jakiś niedogodności oprócz tego że do dystrybutora nikomu się nie chciało podejść.


8O Nigdy nie miałem tam problemu.
No i chyba jest zakaz samoobsługi. :wink:
Jarek999
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 473
Dołączył(a): 09.06.2007
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek999 » 08.02.2016 20:07

Ostatnie 2 lata tankowałem tam samodzielnie i nikt z obsługi nie miał o to pretensji, po prostu tankowałem, płaciłem w kasie i w drogę...
czyzo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 04.07.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) czyzo » 08.02.2016 21:13

Mi w drodze powrotnej udało się zatankować w Mikulovie LPG ale jak poszedłem zapytać Panią czy można płacić kartą to już tylko mruknęła coś pod nosem.. :) Na szczęście w kolejce stały jeszcze 2 samochody z Polski.
euromissile
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 241
Dołączył(a): 19.05.2011
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) euromissile » 09.02.2016 18:15

bo im sie generalnie dupska nie chce ruszyc zza kasy zeby isc :) w sumie to sie nie dziwie bo troche km robią dziennie chodzac tam i spowrotem :)
gonzo
Croentuzjasta
Posty: 409
Dołączył(a): 01.03.2010
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) gonzo » 10.02.2016 08:57

sdolas napisał(a):Tankowałem pod Mikulovem.
Na dystrybutorze dzwonek do obsługi, dzwoniłem kilka razy i nic.
Po 10 min czekania sam zatankowałem mimo że dystrybutor jeszcze starego typu, brak rękawic ....
Przy płatności nie odczułem jakiś niedogodności oprócz tego że do dystrybutora nikomu się nie chciało podejść.

Tam sie samemu tankuje.
gonzo
Croentuzjasta
Posty: 409
Dołączył(a): 01.03.2010
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) gonzo » 10.02.2016 09:01

czyzo napisał(a):Ja niestety nie zatankowałem LPG w Mikulovie i zmuszony byłem tankować gdzieś w Austrii - muszę poszukać rachunku, zamiast 80-90 zł za cały bak, wyszło około 140 zł przy cenie za litr - 0,99€

Tutaj jest tani gaz https://www.google.at/maps/place/Eni+Ta ... 5?hl=de-AT
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 10.02.2016 14:10

W Austrii przy autostradach ceny gazu są lekko niepoważne :)
Ja nie tankuję nawet w Mikulovie bo w zeszłym roku cena gazu na ostatnim shellu przy rondzie była jakaś kosmiczna i dodatkowo taki mi z konta przelicznik korony zrobili, że szczęka mi opadła jak zobaczyłem potem w domu ile mi wyszło za litr gazu.
W Austrii na Loipersdorf koło Grazu było własnie, z tego co pamiętam, jakoś 0,99e, a dosłownie 1km od autostrady koło Ulm było niecałe 0,7e na Prorast. Wystarczy zjechać na którąkolwiek stację poza autostradę i ceny są nawet ponad 0,3e niższe.
Na stacjach Prorast jest bardzo tanio i sporo jest też całodobowych.
euromissile
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 241
Dołączył(a): 19.05.2011
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) euromissile » 10.02.2016 14:17

czy to Austria czy Czechy czy Polska wszedzie paliwo przy autostradach jest duzo droższe ;)

sttacje przyautostradowe rządzą sie swoimi prawami :)
Ostatnio edytowano 10.02.2016 14:44 przez euromissile, łącznie edytowano 1 raz
Jarek999
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 473
Dołączył(a): 09.06.2007
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek999 » 10.02.2016 14:27

Po tankowaniu w Mikulowie dojeżdżam na gazie do Ptuja, a gdyby nawet 20-30 km przejechać na benzynie, to raptem podroży całą trasę o kilka zł, więc chyba nie ma o co się martwić. A w Ptuju tankowałem poniżej 0,7€ za litr ( chyba to było 0,67 €).
Wprawdzie to może jedno Karlovacko mniej, ale od tego są wczasy, żeby popuścić węża z kieszeni :D
gonzo
Croentuzjasta
Posty: 409
Dołączył(a): 01.03.2010
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) gonzo » 11.02.2016 07:58

AdamBeata napisał(a):W Austrii przy autostradach ceny gazu są lekko niepoważne :)
Ja nie tankuję nawet w Mikulovie bo w zeszłym roku cena gazu na ostatnim shellu przy rondzie była jakaś kosmiczna i dodatkowo taki mi z konta przelicznik korony zrobili, że szczęka mi opadła jak zobaczyłem potem w domu ile mi wyszło za litr gazu.
W Austrii na Loipersdorf koło Grazu było własnie, z tego co pamiętam, jakoś 0,99e, a dosłownie 1km od autostrady koło Ulm było niecałe 0,7e na Prorast. Wystarczy zjechać na którąkolwiek stację poza autostradę i ceny są nawet ponad 0,3e niższe.
Na stacjach Prorast jest bardzo tanio i sporo jest też całodobowych.

Na tej stacji co podalem wyzej jest naprawde tanio jak na Austrie 0,70 e dzisiejsza cena.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
LPG na trasach do Chorwacji - strona 98
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone