Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LPG na trasach do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
AdamKce
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 27.01.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamKce » 17.08.2015 08:22

Kurde faktycznie źle link wkleilelem a to dlatego że miałem tam tankowac i właśnie była zamknięta a bylem tam o 1 w nocy, ale nie ma się co martwić jak wrócisz na drogę to za jakieś 4km na rondzie będzie stacja shell i to właśnie tam tankowalem LPG i cena z tego.shell jest.
Mój błąd sory :-D
#Gregory#
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 29.08.2011
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) #Gregory# » 17.08.2015 09:37

Dzięki wszystkim za informację odnośnie cen w Austrii , czyli zbyt dużej różnicy w cenie pomiędzy Loipersdorf , a Ilz nie ma chyba
Informacyjnie - jest jeszcze 3km przed Mikulovem stacja Benzina po lewej stronie jadąc w kierunku Austrii , taka bodajże czerwona , też tam maja LPG i ceny słyszałem , że o kilka koron (2-3 korony) niższe aniżeli na Shellu w Mikulovie
AdamKce
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 27.01.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamKce » 17.08.2015 11:03

Gregory. Tylko ona jest nocą zamknięta. Napisalem wyzej :P
tempik14
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 01.03.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) tempik14 » 17.08.2015 11:28

AdamKce napisał(a):...jak wrócisz na drogę to za jakieś 4km na rondzie będzie stacja shell...
O Shellu wiem. Dopytuję o Benzine w Bavory za względów ekonomicznych :D
Ale skoro nie wydłużyli godzin otwarcia, to trudno. Dzięki za wyjaśnienie.
#Gregory#
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 29.08.2011
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) #Gregory# » 17.08.2015 11:39

AdamKce - ok , nie skojarzyłem , że o tą stację chodzi :) sorki
czyzo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 04.07.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) czyzo » 25.08.2015 22:00

Witam,

Będę miał przy sobie jedynie kartę płatniczą, kilka euro oraz kuny i teraz moje pytanie: Czy nie będzie problemu z płatnością kartą za LPG na trasie do CRO? Mogę się spodziewać jakichś dziwnych reakcji?
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 26.08.2015 00:12

czyzo napisał(a):Witam,
Będę miał przy sobie jedynie kartę płatniczą, kilka euro oraz kuny i teraz moje pytanie: Czy nie będzie problemu z płatnością kartą za LPG na trasie do CRO? Mogę się spodziewać jakichś dziwnych reakcji?

Dziwne reakcje? a niby czemu? Generalnie bez problemu ze strony ludzi - ale spodziewać to się trzeba zawsze, złośliwości przedmiotów martwych :mrgreen: np. może wysiąść terminal albo może być awaria systemu bankowego dlatego trzeba mieć awaryjną gotówkę w jakiejkolwiek walucie - przecież paliwa nie wypompujesz :mrgreen:
Na kilkadziesiąt tankowań w ostatnich 4 latach - w tym roku po raz pierwszy odrzuciło mi transakcję na stacji paliw w CRO 8O - dokładnie w Puli, drugą kartą do innego konta też nie szło zapłacić. Na szczęście mieliśmy gotówkę. Jakąś godzinę później bez problemu płaciłam tą samą kartą w sklepie, potem jeszcze wielokrotnie.
Z reguły wszystko co się da płacimy kartą - tankowania, winiety, bramki, zakupy, kemping, restauracje itp. - tegoroczny przypadek odrzucenia transakcji był jedynym do tej pory.
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 26.08.2015 06:56

czyzo napisał(a):Witam,

Będę miał przy sobie jedynie kartę płatniczą, kilka euro oraz kuny i teraz moje pytanie: Czy nie będzie problemu z płatnością kartą za LPG na trasie do CRO? Mogę się spodziewać jakichś dziwnych reakcji?

Zależy w jakim banku masz kartę. Ja miałem trzykrotnie przypadek odrzucania karty (PKO S.A.) w nocy z soboty na niedzielę. Dowiedziałem się (już w kraju), że w nocy z soboty na niedzielę robią konserwacje i blokują dostępy do kont. Potem już "szło gładko", bez problemów :mrgreen:
Teraz już wiem, żeby na przyszłość zaopatrzyć się w jakieś "drobne". Na wszelki wypadek...
#Gregory#
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 29.08.2011
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) #Gregory# » 26.08.2015 08:07

Jeśli chodzi o Mikulov to na 6 moich tańkowań tam do tej pory , w nocy można było płacić jedynie gotówką (można w EUR , ale przelicznik mają baaardzo korzystny , z tym , ze dla siebie ;) Jak jest w dzień nie wiem , nie pomogę
Na stacji w Loipersdorf można płacić kartą , w Słowenii nie wiem , nie tankowałem
Jeśli chodzi o tankowania w Chorwacji , to za każde tankowanie płaciłem również kartą
Autostrady w Chorwacji również kartą , co ciekawe nie proszą o PIN , nie wiem , może go znają ;) żartuję :)
Co do winiet , to jestem zwolennikiem spokojnej głowy i kupuje je wcześniej na tolltickets , naklejam na szybe w PL i zatrzymuję się jedynie na tankowania , a ceny tych winiet u nich są takie same jak na stacji w danym kraju , jedynie co płacisz więcej to 2,2€ za przesyłkę , która szła w moim przypadku równe 5 dni roboczych
czyzo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 04.07.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) czyzo » 26.08.2015 08:41

Jadę z Warszawy więc tak czy siak drugie tankowanko będę musiał robić w Czechach (zasięg na pełnej butli 400km) a po Waszych wypowiedziach doszedłem do wniosku, że muszę doładować trochę euro do portfela. Kartę mam z mBank więc nie powinno być problemu z płatnościami no chyba, że jak to mówicie "technologia" zawiedzie.

Wyjeżdżam w Czwartek koło godziny 17 z WWA do Baska Voda, oprócz zaplanowanej tradycyjnej trasy z objazdem autostrady w Słowenii nie zaplanowałem jeszcze konkretnych tankowań, więc wracam kilkadziesiąt stron z lekturą tematu wstecz. :)
AdamKce
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 27.01.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamKce » 26.08.2015 14:00

Na każdej stacji użyłem Karty. POLSKA,CZECHY,AUSTRIA,CHORWACJA
Jeśli ktoś tankuje tutaj to pistolet mają popsuty trzeba mocno pomarańczową zapadkę do góry wcisnąć by zaskoczyło. Dzwonienie na domofon nic nie da. Kobieta nie może podejść bo to samoobsługa. I po za tym do dystrybutora LPG jest spory kawałek bo jest od tyłu BUDYNKU STACJI.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 26.08.2015 14:20

AdamKce napisał(a):Na każdej stacji użyłem Karty. POLSKA,CZECHY,AUSTRIA,CHORWACJA
Jeśli ktoś tankuje tutaj to pistolet mają popsuty trzeba mocno pomarańczową zapadkę do góry wcisnąć by zaskoczyło. Dzwonienie na domofon nic nie da. Kobieta nie może podejść bo to samoobsługa. I po za tym do dystrybutora LPG jest spory kawałek bo jest od tyłu BUDYNKU STACJI.


tzn. gdzie :?: 8O
AdamKce
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 27.01.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamKce » 26.08.2015 20:28

gusia-s napisał(a):
AdamKce napisał(a):Na każdej stacji użyłem Karty. POLSKA,CZECHY,AUSTRIA,CHORWACJA
Jeśli ktoś tankuje tutaj to pistolet mają popsuty trzeba mocno pomarańczową zapadkę do góry wcisnąć by zaskoczyło. Dzwonienie na domofon nic nie da. Kobieta nie może podejść bo to samoobsługa. I po za tym do dystrybutora LPG jest spory kawałek bo jest od tyłu BUDYNKU STACJI.


tzn. gdzie :?: 8O


no bardzo przepraszam ale coś nie wkleiłem. Poprawiam

Tankowanie 3 Graz
https://goo.gl/maps/DVZcb
Cena: 0,669Euro / L

Nie mylić tej stacji z Shellem. Stacja którą wkleiłem to chyba SPAR nawet na nazwe nie spojrzałem :D Wjazd jest dosyć długi.
wafel
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 09.02.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) wafel » 29.08.2015 22:10

W tamtym roku ruszyłem w trasę w ciemno bez planowania. Tym samym przejechałem ok 400 km na benzynie zamiast LPG (jechałem z Krakowa do Czech - Austria - Słowenia - Brela).
W tym roku zmieniam trasę bo z Krakowa ruszam na Bratysławę, Graz, omijam autostradę na Słownii i dalej do Breli. Jak będzie z tankowaniem LPG po wjeździe do Chorwacji bo wcześniej zaplanowałem tankowanie w Zwardoniu i Bratysławie?
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 29.08.2015 23:49

Zerknijcie na www.mylpg.eu i zaplanujcie dokładnie trasę, sporo informacji jak godziny otwarcia czy ceny.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
LPG na trasach do Chorwacji - strona 97
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone