Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LPG na trasach do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
luk006
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 1509
Dołączył(a): 19.12.2006
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk006 » 09.07.2015 09:18

W Mikulovie tak. W Gornji Macelj nie tankowałem.
sewryn
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 16.10.2012
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) sewryn » 09.07.2015 13:07

pass napisał(a):Dzięki za info!

Prosiłbym jeszcze o informacje czy stacje LPG w Mikulovie i Gornji Macelj (ewentualnie w Ptuj) są całodobowe. Wg planu w Mikulovie będe ok 00:00, natomiast w Gornji Macelj ok. 4:00 rano. Nie będzie problemu z zatankowaniem LPG???

Wielkie dzięki z góry za info :wink: !


W Mikulovie jest całodobowa (benzina), w Ptuj ta stacja koło OBI jest od 6:00 do 24:00. Jadąc do Chorwacji byłem tam parę minut po 1:00 i niestety ciemno.
Phobos
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 24.06.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Phobos » 09.07.2015 23:34

sewryn napisał(a):W Mikulovie jest całodobowa (benzina), w Ptuj ta stacja koło OBI jest od 6:00 do 24:00. Jadąc do Chorwacji byłem tam parę minut po 1:00 i niestety ciemno.


Jeśli masz na myśli stację Mol przy Obi, to faktycznie, nie jest całodobowa. Jednak rzut beretem od niej, jest stacja Petrol, na Ormoška cesta 26b, i zarówno petrol.si, jak i mylpg.eu podają, że jest czynna non stop.
grzesiek-swidnica
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 08.07.2010
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzesiek-swidnica » 10.07.2015 13:09

paul62
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 10.07.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) paul62 » 10.07.2015 16:21

Widmo napisał(a):wszystkie które tankowałem są na mylpg, potwierdzone i aktualne



Widmo
Czy stacja, o której pisałeś jest czynna w niedziele ?
paulus_pl
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 03.07.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulus_pl » 10.07.2015 21:10

Czy mogę prosić o dokładną lokalizację stacji w Gornji Macelj? :-) A no i czy jest całodobowa?

Na mylpg.eu nie ma tam pokazanej stacji.
speedpn85
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 3
Dołączył(a): 28.07.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) speedpn85 » 29.07.2015 00:23

paulus_pl napisał(a):Czy mogę prosić o dokładną lokalizację stacji w Gornji Macelj? :-) A no i czy jest całodobowa?

Na mylpg.eu nie ma tam pokazanej stacji.


Dołączam się do pytania :) Ponieważ jadę pierwszy raz do CRO to przedstawię mój plan tankowań, sugestie mile widziane :)

TRASA - Poznań -> Drasnice

Osobiście jadę z Poznania.. niestety maksymalny zasięg oscyluje się w granicy 250-280km na pełnej butli..
Planuję tankować:
Poznań -> Shell na A4 Rzędziwojowice -> BP MOP Mszana -> Czechy Shell Mikulov (mogę poprosić o dokładny adres bo nie wiem o który Shell chodzi) -> Austria ile się da na LPG później na PB95 -> Słowenia raczej autostradą.. tu mam zagadkę sam nie wiem czy tankować LPG czy jechać dalej na PB95 -> Chorwacja oby jak najszybciej LPG i pytanie tylko gdzie???

Pozdrawiam serdecznie :papa:
KarKoz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 759
Dołączył(a): 26.06.2012
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarKoz » 29.07.2015 01:03

speedpn85 napisał(a):
paulus_pl napisał(a):Czy mogę prosić o dokładną lokalizację stacji w Gornji Macelj? :-) A no i czy jest całodobowa?

Na mylpg.eu nie ma tam pokazanej stacji.


Dołączam się do pytania :) Ponieważ jadę pierwszy raz do CRO to przedstawię mój plan tankowań, sugestie mile widziane :)

TRASA - Poznań -> Drasnice

Osobiście jadę z Poznania.. niestety maksymalny zasięg oscyluje się w granicy 250-280km na pełnej butli..
Planuję tankować:
Poznań -> Shell na A4 Rzędziwojowice -> BP MOP Mszana -> Czechy Shell Mikulov (mogę poprosić o dokładny adres bo nie wiem o który Shell chodzi) -> Austria ile się da na LPG później na PB95 -> Słowenia raczej autostradą.. tu mam zagadkę sam nie wiem czy tankować LPG czy jechać dalej na PB95 -> Chorwacja oby jak najszybciej LPG i pytanie tylko gdzie???

Pozdrawiam serdecznie :papa:



Mnie w Słowenii LPG wyszło taniej niż w Czechach...

CZ: 16,9x0,155=2,6
SLO: 0,62x4=2,48
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 29.07.2015 10:19

KarKoz napisał(a):Mnie w Słowenii LPG wyszło taniej niż w Czechach...
CZ: 16,9x0,155=2,6
SLO: 0,62x4=2,48


Dokładnie tak :!: W Słowenii taniej niż w Czechach, w Austrii LPG był nie wiele droższy od LPG w Czechach. Nie mam paragonu pod ręką ale wydaje mi się, że 0,69 eu.

speedpn85 napisał(a):Planuję tankować:
Poznań -> Shell na A4 Rzędziwojowice -> BP MOP Mszana -> Czechy Shell Mikulov (mogę poprosić o dokładny adres bo nie wiem o który Shell chodzi) -> Austria ile się da na LPG później na PB95 -> Słowenia raczej autostradą.. tu mam zagadkę sam nie wiem czy tankować LPG czy jechać dalej na PB95 -> Chorwacja oby jak najszybciej LPG i pytanie tylko gdzie???

co do MOP Mszana - jakoś mi nie po drodze ta stacja, trzeba jakby zjechać z autostrady i się cofnąć kawałek, potem spowrotem dojechać do autostrady - niby nie dużo ale w sumie ze 3 km będzie, wolę stacje położone bezpośrednio przy drodze, dlatego tankujemy gaz nieco wcześniej tu
Potem Czechy Shell Mikulov - dojeżdżając do ronda zjedź na lewo k. Lidla - o tu
Następne tankowanie w Austrii Agip Loipersdorf
Kolejne tuż za Lucko tu
Potem to już bez problemu.
speedpn85
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 3
Dołączył(a): 28.07.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) speedpn85 » 29.07.2015 10:31

gusia-s napisał(a):co do MOP Mszana - jakoś mi nie po drodze ta stacja, trzeba jakby zjechać z autostrady i się cofnąć kawałek, potem spowrotem dojechać do autostrady - niby nie dużo ale w sumie ze 3 km będzie, wolę stacje położone bezpośrednio przy drodze, dlatego tankujemy gaz nieco wcześniej tu
Potem Czechy Shell Mikulov - dojeżdżając do ronda zjedź na lewo k. Lidla - o tu
Następne tankowanie w Austrii Agip Loipersdorf
Kolejne tuż za Lucko tu
Potem to już bez problemu.


W sumie masz rację co do tych stacji.. Muszę dokładnie nad tym pomyśleć.. A czy te stacje (Czechy, Austria) są otwarte w weekendy w nocy bo ja wyjeżdżam z Poznania ok 20.00 z soboty na niedzielę.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 29.07.2015 11:04

speedpn85 napisał(a):.. A czy te stacje (Czechy, Austria) są otwarte w weekendy w nocy bo ja wyjeżdżam z Poznania ok 20.00 z soboty na niedzielę.

Tak :) 24h
speedpn85
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 3
Dołączył(a): 28.07.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) speedpn85 » 29.07.2015 11:05

gusia-s napisał(a):Tak :) 24h


Rewelacja, dziękuję za szybką odpowiedź :)
Jarek999
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 473
Dołączył(a): 09.06.2007
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek999 » 29.07.2015 11:15

Potem Czechy Shell Mikulov - dojeżdżając do ronda zjedź na lewo k. Lidla - [b]

Nieco wcześniej przed Mikulovem jest stacja po LEWEJ stronie, gdzie LPG jest tańsze o ok 1 KSC na litrze i dobrej jakości (dojeżdżam na tym tankowaniu do Ptuja - 360 km mimo, że normalny zasięg w Polsce mam 330-340 km)
GPS N 48.831109 st, E 16.613354 st.
Pozdrawiam
AdamKce
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 27.01.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamKce » 29.07.2015 12:42

A jest ktoś w stanie mi polecić jakieś stacje ?? Jade przez Czechy Austrie omijam Słowenie i wjeżdżam do Cro. Stacje tak co 300-350KM
Wyjeżdżam z Katowic do Tribunj.
1 Tankowanie w Katowicach
2 Tankowanie w Mikulovie obok lidla po 310KM
3 ???
4 ???
Chciałbym zatankować jeszcze 2x po Mikulovie to akurat w sumie bede miec 1050KM jak braknie to na benzynie przejade te 50KM.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 29.07.2015 12:56

Jarek999 napisał(a):
Potem Czechy Shell Mikulov - dojeżdżając do ronda zjedź na lewo k. Lidla - [b]

Nieco wcześniej przed Mikulovem jest stacja po LEWEJ stronie, gdzie LPG jest tańsze o ok 1 KSC na litrze i dobrej jakości (dojeżdżam na tym tankowaniu do Ptuja - 360 km mimo, że normalny zasięg w Polsce mam 330-340 km)
GPS N 48.831109 st, E 16.613354 st.
Pozdrawiam


Tydzień temu w Mikulovie 16,90 a na tej wcześniejszej 16,40 więc różnica na baku max 3 zł
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
LPG na trasach do Chorwacji - strona 94
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone