Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LPG na trasach do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
paulus_pl
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 03.07.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulus_pl » 03.07.2015 10:50

Yanush napisał(a):przecież możesz rozplanować tak tankowanie aby dojechać do najbliższej stacji z LPG w Chorwacji.. na mylpg masz różne kraje przez które masz trasę..



Dam radę. Chciałem tylko tak zaplanować trasę by przejechać Austrię i Słowenię bez tankowania i dopiero w Chorwacji zatankować, ale według mylpg.eu to będzie trudne. Zresztą od czego jest benzyna w najgorzyszm przypadku.
paulus_pl
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 03.07.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulus_pl » 03.07.2015 10:54

Arek napisał(a):jest apka na androida mylpg.eu i stacje lpg są pod ręką :)


Tylko, że trochę nieaktualna ta mapka jest.
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 03.07.2015 10:57

paulus_pl napisał(a):
Arek napisał(a):jest apka na androida mylpg.eu i stacje lpg są pod ręką :)


Tylko, że trochę nieaktualna ta mapka jest.


A co konkretnie jest nieaktualne ?
Last update: 04.06.2015
paulus_pl
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 03.07.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulus_pl » 03.07.2015 11:09

Arek napisał(a):
paulus_pl napisał(a):
Arek napisał(a):jest apka na androida mylpg.eu i stacje lpg są pod ręką :)


Tylko, że trochę nieaktualna ta mapka jest.


A co konkretnie jest nieaktualne ?
Last update: 04.06.2015



Co z tego, że apka aktualna skoro sporo stacji, które są w rzeczywistości nie ma ich w apce.
Phobos
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 24.06.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Phobos » 03.07.2015 12:04

Bazę danych stacji paliw z gazem na mylpg.eu, tworzą użytkownicy. Więc skoro masz wiedzę o stacjach, mających w ofercie lpg, a których na tej mapie nie ma, to skontaktuj się z nimi, a taka stacja zostanie dodana. Na stronie jest zakładka "Add a new station".
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 03.07.2015 12:09

paulus_pl napisał(a):Co z tego, że apka aktualna skoro sporo stacji, które są w rzeczywistości nie ma ich w apce.


Ale marudzisz ;)

W aplikacji jest wystarczająco dużo stacji, aby przejechać całą trasę na LPG. Tylko na odcinku Macelj - Zagrzeb (na A2 i w okolicach) apka pokazuje 10 stacji. Mało ?

W ubiegłym roku jechaliśmy samochodem na lpg, dzięki stronie mylpg.eu całą trasę przejechaliśmy na gazie. A więc można.
paulus_pl
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 03.07.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulus_pl » 03.07.2015 12:24

Nie powiedziałem, że się nie da. :wink: Chodzi o to, że według stronki mylpg.eu to pierwsza stacja z lpg przy autostradzie jest za Zagrzebiem. Wcześniej są tylko, że trzeba trochę zjechać.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 03.07.2015 13:03

Mamy zasięg poniżej 300 km na butli (spory silnik i ciągniemy przyczepę) ale zero problemu z tankowaniem LPG na całej trasie Cz-A-Slo-Cro, tankowanie wypada nam niestety albo i stety w Austrii w Loipersdorf i na tym dojeżdżamy do Cro za węzeł Lucko a dalej na południe to już prawie na każdej stacji jest.
AdamKce
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 27.01.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamKce » 03.07.2015 23:22

Nie czekać aż gaz się skończy tylko dotankować.
Ja mam butle 28L i przejeżdzam maks 350KM

Gornji Macelj tutaj jest LPG.

Ja jade z Katowic i planuje tankowania

1. Katowice
2. Mikulov
3. Maribor lub Ptuj w Słoweni albo jeśli się uda to dopiero w Gornji Macelj po stronie Chorwackiej a potem już prosto do TRIBUNJ.
Widmo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 72
Dołączył(a): 13.06.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Widmo » 04.07.2015 12:53

paulus_pl napisał(a):Kicha straszna po przejechaniu granicy chorwackiej totalna długa susza z lpg. Niedobrze.


Nieprawda. Ja wracając do PL zatankowałem gaz ok 22 km przed granicą (jest potem jeszcze jedna stacja ale nie wiem czy ma LPG). Jadąc do CRO też można tam zjechać.

Ta o której pisze, jest 0,3km od autostrady - trzeba zjechać (opłacić bramki), potem spokojnie można wrócić.

46.09595, 15.9063
Station name
Tifon bp Švaljkovec
Address
Švaljkovec bb
49223 Sv. Križ Začretje
Croatia

3,53 HRK/L - cca 0.39 EUR/L from 01.07.2015 (widzę piszę 3 HRK/L, ale ja płaciłem 3,53)

AdamKce napisał(a):Nie czekać aż gaz się skończy tylko dotankować.
Ja mam butle 28L i przejeżdzam maks 350KM

Gornji Macelj tutaj jest LPG.

Ja jade z Katowic i planuje tankowania

1. Katowice
2. Mikulov
3. Maribor lub Ptuj w Słoweni albo jeśli się uda to dopiero w Gornji Macelj po stronie Chorwackiej a potem już prosto do TRIBUNJ.


ja jechałem do Mysłowic z Tribunj i spokojnie możesz przejechać omijając Ptuj i Maribor. Rozumie omijasz autostradę w Słowenii ?

Stacje po drodze spokojnie znajdziesz. W CRO karlovac, Ogulin, Jasienice. Po Mikulovie te 30km możesz na paliwie przejechać do Švaljkove. Lepiej wyjdzie niż płacić w Ptuj za gaz 0,63 E
paulus_pl
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 03.07.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulus_pl » 04.07.2015 20:40

A czy możecie zgłosić nowe stacje na mylpg.eu skoro tam tankujecie? Będzie łatwiej dla tych, którzy planują podróż z gazem.
Widmo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 72
Dołączył(a): 13.06.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Widmo » 05.07.2015 01:52

wszystkie które tankowałem są na mylpg, potwierdzone i aktualne
pass
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 08.07.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) pass » 08.07.2015 11:50

Witam,

prosiłbym jeszcze o info (chciałem się upewnić) odnośnie końcówek do tankowania LPG w Czechach, Austri, Słoweni, Chorwacji. Ktoś wcześniej wspominał, że mają takie wejścia jak w Poslce, prosiłbym o potwierdzenie... ja mam wejście holenderskie/belgijskie i do tego dokręcam adapter, żebym mógł w Polsce normalnie tankować. Czy nie będę miał problemów w drodze???

Z góry dziękuje za info :D !
KarKoz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 759
Dołączył(a): 26.06.2012
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarKoz » 08.07.2015 12:26

Potwierdzam, końcówki typu włoskiego... czyli polskie :mrgreen:
pass
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 08.07.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) pass » 09.07.2015 08:49

Dzięki za info!

Prosiłbym jeszcze o informacje czy stacje LPG w Mikulovie i Gornji Macelj (ewentualnie w Ptuj) są całodobowe. Wg planu w Mikulovie będe ok 00:00, natomiast w Gornji Macelj ok. 4:00 rano. Nie będzie problemu z zatankowaniem LPG???

Wielkie dzięki z góry za info :wink: !
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
LPG na trasach do Chorwacji - strona 93
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone