Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LPG na trasach do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
paulus_pl
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 03.07.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulus_pl » 03.07.2015 08:11

Obliczyłem, że od Mikulova do Chorwacji powinienem dojechać bez tankowania. Czy po przekroczeniu granicy chorwackiej znajdę jakąś stację z gazem gdzieś blisko granicy?
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 03.07.2015 08:57

Dopisz www do adresu:
mylpg.eu/stations/croatia
i znajdziesz co potrzeba
paulus_pl
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 03.07.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulus_pl » 03.07.2015 09:44

Kicha straszna po przejechaniu granicy chorwackiej totalna długa susza z lpg. Niedobrze.
robert22313
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 22.03.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) robert22313 » 03.07.2015 09:47

paulus_pl napisał(a):Kicha straszna po przejechaniu granicy chorwackiej totalna długa susza z lpg. Niedobrze.


w Ptuju w Słowenii masz lpg przy rondzie po 0,62 euro - kolega tam tankował... zawsze taniej niż w Austrii... w HR gaz taniutki za to diesel cena masakra
paulus_pl
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 03.07.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulus_pl » 03.07.2015 09:53

No i chyba tak będę musiał planować postój. Mogli by coś zaraz za granicą chorwacką postawić z lpg byłby niezły punkt na trasie.
paulus_pl
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 03.07.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulus_pl » 03.07.2015 09:57

Ale z tego co widzę to przy samej autostradzie też za wiele gazu nie. Trzeba za każdym razem zjeżdżać gdzieś w bok. Chyba, że źle patrze. Jeśli się mylę poprawcie. Chyba, że ktoś ma namiary na konkretną stację...?
robert22313
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 22.03.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) robert22313 » 03.07.2015 10:02

paulus_pl napisał(a):Ale z tego co widzę to przy samej autostradzie też za wiele gazu nie. Trzeba za każdym razem zjeżdżać gdzieś w bok. Chyba, że źle patrze. Jeśli się mylę poprawcie. Chyba, że ktoś ma namiary na konkretną stację...?


w HR po lpg zjechać w bok?? było sporo plina po drodze na autostradzie w CRO, jadąc będziesz miał tabliczki informacyjne gdzie jest gaz...
paulus_pl
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 03.07.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulus_pl » 03.07.2015 10:13

To mnie trochę uspokoiłeś. To oznacza tylko, że mapka jest nie do końca aktualna.
robert22313
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 22.03.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) robert22313 » 03.07.2015 10:15

paulus_pl napisał(a):To mnie trochę uspokoiłeś. To oznacza tylko, że mapka jest nie do końca aktualna.


kolega miał mały bak na lpg - bo zasięg tylko 300km i nie miał problemów z tankowaniem
sewryn
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 16.10.2012
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) sewryn » 03.07.2015 10:17

Nie ma powodów do paniki co 2-3 stacja jest gaz. A tabliczki nie zawsze pokazywały prawdę. Sam w zeszłym tygodniu zjechałem bo na tabliczce był auto-plin ale niestety nie było. Może kiedyś będzie.
czlowiek_bigos
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 01.08.2011
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) czlowiek_bigos » 03.07.2015 10:18

Dokładnie, ja też mam wrażenie, że większość stacji przy autostradzie ma gaz w ofercie.
Ostatnio na gazie jechałem 6 lat temu i z tego co pamiętam, to chyba pierwsza czy druga stacja po przekroczeniu granicy HR miała gaz w ofercie.
To tylko sugestia, żeby potwierdzić Wasze informacje w innym źródle, na pewno nie sugerować się mną, bo średnio się tematem ostatnio interesowałem.
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 03.07.2015 10:31

paulus_pl napisał(a):Kicha straszna po przejechaniu granicy chorwackiej totalna długa susza z lpg. Niedobrze.


Ja zamierzam tankować w okolicach Bratysławy i potem spokojnie dojadę do najbliższej stacji w cro...
Do zbiornik wchodzi mi 48l LPG a do przejechania mam ok. 1150km
paulus_pl
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 03.07.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulus_pl » 03.07.2015 10:38

No nie każdy ma taki zbiornik jak Ty. U mnie ok. 38l tylko.
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 03.07.2015 10:44

przecież możesz rozplanować tak tankowanie aby dojechać do najbliższej stacji z LPG w Chorwacji.. na mylpg masz różne kraje przez które masz trasę..
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 03.07.2015 10:49

jest apka na androida mylpg.eu i stacje lpg są pod ręką :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
LPG na trasach do Chorwacji - strona 92
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone