Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LPG na trasach do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
AdamKce
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 27.01.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamKce » 28.06.2015 22:02

Końcówek do LPG nie musze mieć nigdzie ???? By potem nie było, że gdzieś będzie ZONK
Jarek999
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 473
Dołączył(a): 09.06.2007
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek999 » 29.06.2015 06:31

sdolas napisał(a):
I przy okazji :
czy auta wam palą podobne ilości na naszym gazie, co na gazie czeskim czy chorwackim czy są różnice ?


Czasem takie odczucia co do przejechanych kilometrów bywają złudne, bo zdarza się, że na jednej stacji automat odbija ci trochę wcześniej (mniej zatankujesz), a na następnej trochę później (tankujesz trochę więcej i wychodzi z obliczeń, że więcej spaliłeś gazu ( mniej przejechałeś). Nie jest to tankowanie za każdym razem pod korek jak benzynie, gdzie miarę masz stałą.
Poza tym, jak jedziesz cały czas autostradą 130 km/h więcej spalisz, a na innym odcinku, zwykłą drogą, ale bez korków i ograniczeń 80-90 km/h, to też mniej spalisz.
W Austrii, na początku jest ok.30-40 km bez autostrady,ale spokojna jazda, w samym Wiedniu też są ograniczenia 80-90 km - ale spokojnej jazdy, sporo jest odcinków z robotami i ograniczeniami do 80km/h, przed Grazem, w tej pięknej górzystej okolicy też jest często 100-110 km/h, więc i spalanie jest mniejsze.
Jeśli do tego dodamy możliwą trochę lepszą jakość gazu, to wyjdzie nam spora różnica.
Ja z Mikulova do Ptuja przejeżdżam na gazie (ponad 360 km), mimo, że normalnie robię 330 do 340 km na baku.
W Cro jak wjeżdżasz za Zagrzebiem, to oprócz tuneli nie ma praktycznie żadnych ograniczeń i jedziesz te 130 aż pod kwaterę :D , w Polsce - na "1" co kawałek światła na skrzyżowaniach gdzie jest kilka samochodów na dzień, albo przejazd przez miasto (Łódź, Częstochowa, nie wspominając o tych mniejszych), gdzie też trochę się spala przy ruszaniu i zatrzymywaniu na kolejnych światłach. Myślę, że płynność jazdy z ekonomiczną prędkością (90-100 km/h) ma większy wpływ na zasięg jazdy, niż jakość gazu, choć przy każdej zmianie filtra w instalacji gazowej mechanik mówi, że jest bardzo brudny. Ciekawe jakby wyglądał, gdyby tankować przez kolejne 10000 km tylko w Austrii?
Pozdrawiam
Jarek
Phobos
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 24.06.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Phobos » 29.06.2015 09:50

AdamKce napisał(a):Końcówek do LPG nie musze mieć nigdzie ???? By potem nie było, że gdzieś będzie ZONK


Po drodze obowiązują takie same końcówki, jak w Polsce.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 29.06.2015 12:08

sdolas napisał(a):I przy okazji :
czy auta wam palą podobne ilości na naszym gazie, co na gazie czeskim czy chorwackim czy są różnice ?

Phobos napisał(a):
AdamKce napisał(a):Końcówek do LPG nie musze mieć nigdzie ???? By potem nie było, że gdzieś będzie ZONK


Po drodze obowiązują takie same końcówki, jak w Polsce.
gusia-s napisał(a):Najwięcej km w trasie udało nam się pokonać na gazie tankowanym w Austrii.


A u mnie w Chorwacji. W PL ok. 360-420 km, w HR 501 km.
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 29.06.2015 23:12

Jarek999 napisał(a):
Czasem takie odczucia co do przejechanych kilometrów bywają złudne, bo zdarza się, że na jednej stacji automat odbija ci trochę wcześniej (mniej zatankujesz), a na następnej trochę później (tankujesz trochę więcej i wychodzi z obliczeń, że więcej spaliłeś gazu ( mniej przejechałeś). Nie jest to tankowanie za każdym razem pod korek jak benzynie, gdzie miarę masz stałą.


Ja mam tak butlę ustawioną, że tankuje mi 100% pojemności i mimo wszystko praktycznie na każdej stacji pompy w dystrybutorze mają inne ciśnienie maksymalne ustawione i nieraz jest nawet różnica 3-4 litrów.
Jarek999
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 473
Dołączył(a): 09.06.2007
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek999 » 30.06.2015 07:23

AdamBeata napisał(a):
Jarek999 napisał(a):
Czasem takie odczucia co do przejechanych kilometrów bywają złudne, bo zdarza się, że na jednej stacji automat odbija ci trochę wcześniej (mniej zatankujesz), a na następnej trochę później (tankujesz trochę więcej i wychodzi z obliczeń, że więcej spaliłeś gazu ( mniej przejechałeś). Nie jest to tankowanie za każdym razem pod korek jak benzynie, gdzie miarę masz stałą.


Ja mam tak butlę ustawioną, że tankuje mi 100% pojemności i mimo wszystko praktycznie na każdej stacji pompy w dystrybutorze mają inne ciśnienie maksymalne ustawione i nieraz jest nawet różnica 3-4 litrów.


Całkowicie się zgadzam i stąd też mogą wynikać pewne różnice w obliczeniach spalania i zasięgu. Dopiero średnia z całej trasy daje jakiś ogólny pogląd na całość.
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 30.06.2015 08:43

Jeśli komuś bardzo zależy na dokładnym wyliczeniu to tankuje się gazu do pełna na stacji x pod domem, zlicza się wszystkie tankowania i sumę kilometrów i potem na tej samej stacji po domem do pełna po przyjeździe i wyjdzie dokładne spalanie.
Ja jednak zamierzam trochę wtryski na benzynie przepalić więc nie biorę pod uwagę aż tak dokładnych pomiarów. Suma sumarum ostatecznie ile byśmy się nie naliczyli to i tak tyle samo wyjdzie z portfela, a mózg będzie parował podczas obliczeń.
Wiktor936
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 01.07.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wiktor936 » 01.07.2015 21:47

AdamKce napisał(a):Końcówek do LPG nie musze mieć nigdzie ???? By potem nie było, że gdzieś będzie ZONK


nie musisz mieć , jeśli masz taką samą końcówkę jak w Polsce :D
sewryn
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 16.10.2012
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) sewryn » 02.07.2015 05:40

Witam. W niedziele wróciłem z Baska Voda.
Aktualne ceny gazu:
Chorwacja INA MAKARSKA - 3,32 kun
Słowenia Petrol w PTUJ - 0,66 euro
Czechy Benzina MIKULOV - 15,50 koron
Chorwacja przy autostradzie - 3,48 kun
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 02.07.2015 06:32

sewryn napisał(a):Witam. W niedziele wróciłem z Baska Voda.
Aktualne ceny gazu:
Chorwacja INA MAKARSKA - 3,32 kun
Chorwacja przy autostradzie - 3,48 kun


To potaniało. i to sporo.
W zeszłym roku tankowałem po 5.
Phobos
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 24.06.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Phobos » 02.07.2015 07:55

I to jest konkretna informacja :) Tym bardziej, że ceny podawane na różnych stronach, przeważnie są mocno nieaktualne. Swoją drogą trzeba się cieszyć z naszych cen. U mnie na wsi na Orlenach 1.73-1.75, a na Statoilach 1.72. Jak nic, trzeba brać wiadro gazu ze sobą :mrgreen:
Jarek999
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 473
Dołączył(a): 09.06.2007
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek999 » 02.07.2015 08:33

Phobos napisał(a): Jak nic, trzeba brać wiadro gazu ze sobą :mrgreen:


A przed wyjazdem zjeść grochówkę i na drugie kapustę z grochem... :D :D :D
Wiktor936
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 01.07.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wiktor936 » 02.07.2015 12:41

ja rok temu na pełnym baku samochodem 2.4L, do zbiornika średnio wchodziło 38l gazu robiłem około 400km, z tym że auto doładowane bagażami, 4 osoby na pokładzie, klima na całej trasie no i średnio 140km/h na tempomacie ;) czasami przełączyłem na benzynę, wiadomo dla zdrowia wtrysków ;)
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 02.07.2015 19:50

Dzisiaj:
Orlen w Międzylesiu - 1,73 zł
Mikulov 15,50 ckr jak ktoś już pisał.
Phobos
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 24.06.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Phobos » 02.07.2015 22:07

Do zbiornika też wchodzi mi około 38 litrów gazu i będę się cieszył, jeśli uda mi się zrobić na tym 340km. Tak więc czekają mnie trzy przymusowe przystanki w Mikulovie, Ptuj i na stacji Ina Zir lub Tifon Jasenice. Ma to swoje dobre strony. Nikt nie będzie mi marudził, że nie daje gnatów rozprostować :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
LPG na trasach do Chorwacji - strona 91
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone