Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LPG na trasach do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jurow
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 21.03.2009
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) jurow » 07.05.2015 12:08

gdzie najlepiej tankować zbiornik 50 l LPG zasieg 450 km na trasie Siewierz A1 - Ostrawa- Brno - Bratysława- Gyor- Granica Wegry - Chorwacja Letenye - Gradac..
luk006
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 1511
Dołączył(a): 19.12.2006
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk006 » 07.05.2015 14:01

Jurow masz odpowiedź w całym tym wątku, tylko chyba nie chce Ci się szukać ;-)?
Zerknij proszę na mapy krajów tranzytowych na tej stronie: http://www.mylpg.eu/ może ona pomoże Ci zaplanować podróż.
Pozdrawiam
Zenek06
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 07.05.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zenek06 » 07.05.2015 21:08

MOP Mszana - wyjazd kierunek Jastrzębie Zdrój, ok 1,5km stacja BP
jurow
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 21.03.2009
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) jurow » 08.05.2015 08:34

jadąc z Brna do Bratysławy D2 gdzie bedzie ostatnia stacja paliw na terenie Czech...
jurow
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 21.03.2009
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) jurow » 08.05.2015 13:15

czy może ktoś wie czy na stacji Shell Ladná koło Brzesław przed granica z Słowacka można zatankować LPG...
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 09.05.2015 10:49

Zenek06 napisał(a):MOP Mszana - wyjazd kierunek Jastrzębie Zdrój, ok 1,5km stacja BP


No to MOP Mszana https://goo.gl/maps/2RTPB , czy zjazd na Jastrzębie https://goo.gl/maps/T0a2U i BP na rondzie https://goo.gl/maps/RdzS2 :?: :?: :?: :wink:
czerwo
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 21.08.2009
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) czerwo » 10.05.2015 10:39

Na MOP Mszana nie tak dawno gaz po 2.50zł!

Czy ktoś wie w jakich godzinach jest czynna stacja w Ptuju koło Obi? MOL Ptuj - GPS 46.421555, 15.88664
Na stronie mylpg.eu napisane, że od 6 od Pon-Pią, a mi pasuje tam być koło 3 :cry:
glonik21
Croentuzjasta
Posty: 187
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) glonik21 » 14.05.2015 12:03

Ktoś z was orientuje się czy w Medulinie jest stacja lpg albo gdzie w pobliżu zatankuje ?
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 14.05.2015 12:13

glonik21 napisał(a):Ktoś z was orientuje się czy w Medulinie jest stacja lpg albo gdzie w pobliżu zatankuje ?


W Puli masz stacje http://www.mylpg.eu/stations/croatia/map
KarKoz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 759
Dołączył(a): 26.06.2012
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarKoz » 17.05.2015 21:36

1. Gdzie zatankować LPG w Czechach przed wjazdem do Austrii. Na której stacji jako ostatniej przed Austrią. Nadmienię, że będę jechał w nocy. Ze strony myLPG wynika, że to Shell Mikulov. Z kolei ze strony shell.cz wnika, że w Brnie. Jak to faktycznie wygląda?

2. Gdzie w Słowenii zatankować w nocy zaraz po wjeździe z Austrii? Bo chyba w Słowenii będzie taniej jak w Austrii.

Proszę o odpowiedź popartą doświadczeniami z podróży. Umiem skorzystać z internetu ale tak jak wspomniałem w punkcie pierwszym zdarzają się nieścisłości...
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 17.05.2015 22:54

1. Zawsze tankujemy LPG na Shelu w Mikulovie - jadąc do Cro jest on po lewej stronie, ten po prawej nie ma LPG.
2. Tu natomiast zawsze tankowanie w Austrii - Loipersdorf , b. dobry gaz. Nie wiem czy wybierasz się autostradą czy objazd w Słowenii - na autostradzie zaraz po przekroczeniu granicy jest stacja a jak objazdem to dopiero w Ptuj - nie mam porównania cenowego.
KarKoz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 759
Dołączył(a): 26.06.2012
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarKoz » 18.05.2015 11:34

gusia-s napisał(a):1. Zawsze tankujemy LPG na Shelu w Mikulovie - jadąc do Cro jest on po lewej stronie, ten po prawej nie ma LPG.
2. Tu natomiast zawsze tankowanie w Austrii - Loipersdorf , b. dobry gaz. Nie wiem czy wybierasz się autostradą czy objazd w Słowenii - na autostradzie zaraz po przekroczeniu granicy jest stacja a jak objazdem to dopiero w Ptuj - nie mam porównania cenowego.

Dzięki za odpowiedź. Powiedz mi jeszcze czy w nocy też zatankuję LPG?
Co do Słowenii, to chyba tutaj sobie zatankuję...
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 18.05.2015 12:05

KarKoz napisał(a):
gusia-s napisał(a):1. Zawsze tankujemy LPG na Shelu w Mikulovie - jadąc do Cro jest on po lewej stronie, ten po prawej nie ma LPG.
2. Tu natomiast zawsze tankowanie w Austrii - Loipersdorf , b. dobry gaz. Nie wiem czy wybierasz się autostradą czy objazd w Słowenii - na autostradzie zaraz po przekroczeniu granicy jest stacja a jak objazdem to dopiero w Ptuj - nie mam porównania cenowego.

Dzięki za odpowiedź. Powiedz mi jeszcze czy w nocy też zatankuję LPG?
Co do Słowenii, to chyba tutaj sobie zatankuję...


1. Tak - przywołać do dystrybutora obsługę dzwonkiem
2. Można i tam, tyle że trzeba zjechać poza autostradę - 20 km wcześniej na granicy też jest stacja przecież i nie trzeba odbijać aż tak.
darekvideo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 228
Dołączył(a): 21.08.2012
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) darekvideo » 18.05.2015 13:17

czerwo napisał(a):Na MOP Mszana nie tak dawno gaz po 2.50zł!

Czy ktoś wie w jakich godzinach jest czynna stacja w Ptuju koło Obi? MOL Ptuj - GPS 46.421555, 15.88664
Na stronie mylpg.eu napisane, że od 6 od Pon-Pią, a mi pasuje tam być koło 3 :cry:

Tankowałem tam gaz niedawno w drodze do Cro 28 kwietnia i w powrotnej drodze 7 maja. Czynne całą dobę, gaz po 0,638 E i jest samoobsługa.
KarKoz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 759
Dołączył(a): 26.06.2012
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarKoz » 18.05.2015 17:45

gusia-s napisał(a):
KarKoz napisał(a):
gusia-s napisał(a):1. Zawsze tankujemy LPG na Shelu w Mikulovie - jadąc do Cro jest on po lewej stronie, ten po prawej nie ma LPG.
2. Tu natomiast zawsze tankowanie w Austrii - Loipersdorf , b. dobry gaz. Nie wiem czy wybierasz się autostradą czy objazd w Słowenii - na autostradzie zaraz po przekroczeniu granicy jest stacja a jak objazdem to dopiero w Ptuj - nie mam porównania cenowego.

Dzięki za odpowiedź. Powiedz mi jeszcze czy w nocy też zatankuję LPG?
Co do Słowenii, to chyba tutaj sobie zatankuję...


1. Tak - przywołać do dystrybutora obsługę dzwonkiem
2. Można i tam, tyle że trzeba zjechać poza autostradę - 20 km wcześniej na granicy też jest stacja przecież i nie trzeba odbijać aż tak.

Dzięki. Myślałem o tej stacji w Mariborze bo mam wrażenie, że na tej przy granicy "zdzierają skórę" jeśli chodzi o ceny...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
LPG na trasach do Chorwacji - strona 87
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone