Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LPG na trasach do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 26.01.2015 20:29

Powrót do tematu.
Wiem że już było ... i to nie raz, dlatego z góry cierpliwym dziękuję.

Latem witaj Chorwacjo :), czyli pierwszy test Octavii lpg na takiej trasie. Na butli w mieście robię 400 km.
Na trasie nad nasze morze ok 500 km. Czyli na autostradzie zapewne te 450 spokojnie ( przy 130-140).
Wiem też że jedziemy przez Boboszów czyli ostatnie tankowanie pewnie na orlenie przed Międzylesiem, potem na nocleg do Mikulowa. Tankowanie w okolicy Mikulowa.
Czy tu jest jakaś preferowana stacja ?
Dalej kolejnego dnia jedziemy już przez Austrię i Słowenię ( bez winiety ) na Varażdin, ok 380 km, czyli na butli do Varażdina dolecę.
Gdzie tam tankować ? Czy tu też jest jakaś preferowana stacja ?

Jak płacić.
Pojedziemy całą trasę w dzień, czyli z lpg nie powinno być kłopotów z tego co wyczytałem.
Wiadomo że Euro na pokładzie będzie ale jak się najbardziej opłaca ?
Gdzieś czytałem że niezłą opcją jest płatność kartą mastercard.
Jak Wy płacicie na stacjach ?
Jarek999
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 473
Dołączył(a): 09.06.2007
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek999 » 26.01.2015 21:01

W okolicach Mikulova jest kilka stacji. Ja najczęściej tankowałem przed Mikilovem po lewej stronie, raz też w Mikulovie. Dobrze mieć gotówkę, bo często za gaz nie można płacić kartą.
Koło Varażdinu też jest stacja z LPG ( trzeba zjechać z autostrady), czy teraz jest tam przy autostradzie to teraz nie wiem.
Później na ringu Zagrzebia zaraz po zjeździe na Karlovac i dalej to już co 2-3 stacja jest z LPG.
Płatność w Chorwacji to jak najbardziej kartą, w Czechach, jak już pisałem często tylko gotówka za LPG.
redaktorm
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 05.01.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) redaktorm » 26.01.2015 22:06

sdolas napisał(a):Powrót do tematu.
Wiem że już było ... i to nie raz, dlatego z góry cierpliwym dziękuję.

Latem witaj Chorwacjo :), czyli pierwszy test Octavii lpg na takiej trasie. Na butli w mieście robię 400 km.
Na trasie nad nasze morze ok 500 km. Czyli na autostradzie zapewne te 450 spokojnie ( przy 130-140).
Wiem też że jedziemy przez Boboszów czyli ostatnie tankowanie pewnie na orlenie przed Międzylesiem, potem na nocleg do Mikulowa. Tankowanie w okolicy Mikulowa.
Czy tu jest jakaś preferowana stacja ?
Dalej kolejnego dnia jedziemy już przez Austrię i Słowenię ( bez winiety ) na Varażdin, ok 380 km, czyli na butli do Varażdina dolecę.
Gdzie tam tankować ? Czy tu też jest jakaś preferowana stacja ?

Jak płacić.
Pojedziemy całą trasę w dzień, czyli z lpg nie powinno być kłopotów z tego co wyczytałem.
Wiadomo że Euro na pokładzie będzie ale jak się najbardziej opłaca ?
Gdzieś czytałem że niezłą opcją jest płatność kartą mastercard.
Jak Wy płacicie na stacjach ?


Nie bardzo wiem dlaczego jadąc przez Austrię do Chorwacji lecisz na Varażdin? Nie lepiej przez Lenart, Ptuj? Chyba, że masz konkretny powód przejazdu przez Varażdin? Jak coś to w Ptuj w Słowenii jest stacja z LPG przy markecie OBI. Ja w zeszłym roku płaciłem tam za LPG kartą.
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 26.01.2015 22:14

Jadę ze znajomymi jako navi, jedziemy przez Słowenię bez winiety więc jedziemy bokami.
Jarek999
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 473
Dołączył(a): 09.06.2007
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek999 » 26.01.2015 22:24

Więc wystarczy przed Słowenią na chyba 226 km zjechać na Mureck, dalej na Lenat i Ptuj i za Ptujem wjechać na drogę bez winiety.
A w Ptuju też jest LPG
redaktorm
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 05.01.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) redaktorm » 26.01.2015 22:40

sdolas napisał(a):Jadę ze znajomymi jako navi, jedziemy przez Słowenię bez winiety więc jedziemy bokami.

No to po co jechać aż na Varażdin? Żeby ominąć płatną drogę w Słowenii wystarczy zjechać zjazdem nr 226 z Austriackiej autostrady na Mureck a tam przekroczyć granicę ze Słowenią i dalej na Lenart i Ptuj. W Ptuju jest wspomniana stacja LPG przy OBI. Opisów jak ominąć płatną trasę w Słowenii przez Lenart i Ptuj jest tu na forum mnóstwo.
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 26.01.2015 22:59

No i dzięki Wam bardzo za sugestie.
Możliwe że jest mnóstwo postów w temacie, wiecie też sami że forum jest na prawdę bardzo obszerne i w opaśnych wątkach nawet jak się coś czytało 2 lata temu to teraz nie jest wcale tak łatwo to ponownie znaleźć. Niestety po tych 2 latach odkrywam forum na nowo :(

Za Ptuj widzę dalej trzeba by lecieć na granicę przez Podlehnik czyli tam już ten sam odcinek co większość leci z Mariboru, nie korkuje się tam droga przed bramkami ?
redaktorm
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 05.01.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) redaktorm » 27.01.2015 10:35

sdolas napisał(a):No i dzięki Wam bardzo za sugestie.
Możliwe że jest mnóstwo postów w temacie, wiecie też sami że forum jest na prawdę bardzo obszerne i w opaśnych wątkach nawet jak się coś czytało 2 lata temu to teraz nie jest wcale tak łatwo to ponownie znaleźć. Niestety po tych 2 latach odkrywam forum na nowo :(

Za Ptuj widzę dalej trzeba by lecieć na granicę przez Podlehnik czyli tam już ten sam odcinek co większość leci z Mariboru, nie korkuje się tam droga przed bramkami ?


lecisz już do granicy w Macelj. Co do korkowania to zależy w jaki dzień pojedziesz. Jeśli w sobotę to masakra, bo postoisz na samej granicy i później na każdych bramkach, ale jak już pojedziesz w każdy inny dzień niż sobota to jedzie się lekko, łatwo i przyjemnie. Są też godziny w sobotę kiedy jest luźniej, ale ogólnie to tego dnia na podróż nie polecam a wręcz odradzam :)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 27.01.2015 15:59

sdolas napisał(a):... Tankowanie w okolicy Mikulowa.
Czy tu jest jakaś preferowana stacja ?

W Mikulov LPG tankujemy przy głównej trasie przelotowej tu Stacja Shell.

sdolas napisał(a):... Jak Wy płacicie na stacjach ?

Zawsze kartą, nigdy na trasie PL-CZ-A-HR nie było problemu z tym problemu.
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 27.01.2015 19:21

gusia-s napisał(a):
sdolas napisał(a):... Tankowanie w okolicy Mikulowa.
Czy tu jest jakaś preferowana stacja ?

W Mikulov LPG tankujemy przy głównej trasie przelotowej tu Stacja Shell.

sdolas napisał(a):... Jak Wy płacicie na stacjach ?

Zawsze kartą, nigdy na trasie PL-CZ-A-HR nie było problemu z tym problemu.


Ciekawe że jedni piszą że nie ma problemu z kartą, inni że warto mieć gotówkę bo za plg wołają tylko gotówkę.
Jarek999
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 473
Dołączył(a): 09.06.2007
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek999 » 27.01.2015 19:59

sdolas napisał(a):... Tankowanie w okolicy Mikulowa.
Ciekawe że jedni piszą że nie ma problemu z kartą, inni że warto mieć gotówkę bo za plg wołają tylko gotówkę.

Może to zależeć od stacji na której tankujemy. W okolicach Mikulowa jest ich kilka.
Ja sam pamiętam jak leciałem do bankomatu przy markecie wypłacać korony, bo nie mogłem zapłacić kartą.
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 27.01.2015 20:04

A było to w dzień czy nocą ?
Jarek999
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 473
Dołączył(a): 09.06.2007
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek999 » 27.01.2015 21:32

Raczej popołudnie - 17-18, ale ze 2-3 lata temu. Ostatnio zawsze mam te 500 koron na powrót akurat na tankowanie i tym płacę
AdamKce
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 27.01.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamKce » 28.01.2015 19:41

Orientuje sie ktoś czy w krajach przez ktore sie jedzie musi byc nalepka na tylnej klapie LPG-GAZ ?
Bo mi sie zdaje ze w czechach musi byc
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 28.01.2015 23:20

Nigdy nie miałem żadnej naklejki i nigdy nie była z tym problemów.

Pierwsze słyszę
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
LPG na trasach do Chorwacji - strona 83
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone