Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LPG na trasach do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 10.08.2014 16:35

Jadę w tym roku drugi raz do CRO tym razem do Gradac. Wyjazd 16 sierpnia.
Cieszyn - Bratysława - Gyor - Nagykanizsa - Gradac.
Jadę autostradą M7 obok Balatonu.

Zaplanowałem tankować w Bratysławie / Zlate Piesky / a pożniej po przekroczeniu granicy z Cro.

Czy muszę zjechać na stare przejście Letenye by zatankować chorwacki gaz czy jest gdzieś w okolicy nowego przejścia stacja LPG.

Pytanie kolejne: wracając do Polski gdzie znajduje się ostatnia stacja LPG po stronie Chorwacji tuż przed Węgrami. W zeszłym roku akurat byłem pełny więc nie zależało mi na tankowaniu.
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 10.08.2014 16:48

Np. tutaj, ale tez trzeba zjechać z autostrady https://www.google.pl/maps/place/Leteny ... 1375127795

Na mapie - 46.351793, 16.520354
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 10.08.2014 23:19

wikol napisał(a):Jadę w tym roku drugi raz do CRO tym razem do Gradac. Wyjazd 16 sierpnia.
Cieszyn - Bratysława - Gyor - Nagykanizsa - Gradac.
Jadę autostradą M7 obok Balatonu.

Zaplanowałem tankować w Bratysławie / Zlate Piesky / a pożniej po przekroczeniu granicy z Cro.

Czy muszę zjechać na stare przejście Letenye by zatankować chorwacki gaz czy jest gdzieś w okolicy nowego przejścia stacja LPG.

Pytanie kolejne: wracając do Polski gdzie znajduje się ostatnia stacja LPG po stronie Chorwacji tuż przed Węgrami. W zeszłym roku akurat byłem pełny więc nie zależało mi na tankowaniu.



Na oba pytanie odpowiedź ta sama: stare przejście Letenye - Goričan.

Tam spokojnie zatankujesz bez potrzeby szukania czegoś w bok od trasy.

Tyle, że od strony Zagrzebia trzeba uważać, żeby nie przejechać zjazdu, bo nie jest on oznakowany żadnym numerem węzła, nie ma drogowskazów na żadną drogę ani miejscowość. Trzeba jechać za znakami dla ciężarówek (pionowe i poziome).
tamtam
Croentuzjasta
Posty: 182
Dołączył(a): 17.06.2009
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) tamtam » 15.08.2014 09:26

Dzień dobry

Czy ktoś może podać ceny LPG na stacjach Czechy, Austria z informacją na której stacji?
Ceny na oficjalnych stronach (nP; PZMOT) są uśrednione, a przy autostradach wiadomo wyższe...
Szukam też stacji 24h w tych krajach z LPG.

Pozdrav
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 15.08.2014 16:22

tamtam napisał(a):Dzień dobry

Czy ktoś może podać ceny LPG na stacjach Czechy, Austria z informacją na której stacji?
Ceny na oficjalnych stronach (nP; PZMOT) są uśrednione, a przy autostradach wiadomo wyższe...
Szukam też stacji 24h w tych krajach z LPG.

Pozdrav


ceny w połowie lipca i początek sierpnia 2014:
- Czechy Shell Mikulov - 19 KC/l, w tamtym roku 18.5
- Austria Agip Loipersdorf - 0,87/l eu w tamtym roku po 0,89

obie czynne 24h
trajano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 320
Dołączył(a): 27.07.2007
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) trajano » 17.08.2014 15:44

W Cro za LPG płaci się obecnie od 4,89 do 5,05 HRK. Bardzo opłaca się płacić kartą kredytową, kurs bardzo dobry 1 HRK = 0,55 PLN :-)
efendi
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 16.08.2010
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) efendi » 18.08.2014 14:10

gusia-s napisał(a):
tamtam napisał(a):Dzień dobry

Czy ktoś może podać ceny LPG na stacjach Czechy, Austria z informacją na której stacji?
Ceny na oficjalnych stronach (nP; PZMOT) są uśrednione, a przy autostradach wiadomo wyższe...
Szukam też stacji 24h w tych krajach z LPG.

Pozdrav


ceny w połowie lipca i początek sierpnia 2014:
- Czechy Shell Mikulov - 19 KC/l, w tamtym roku 18.5
- Austria Agip Loipersdorf - 0,87/l eu w tamtym roku po 0,89

obie czynne 24h

no w Mikulovie to zdzierwstwo jest straszne, 2 lata temu jak leciałem spowrotem to musiałem się tam zatankować o wyszło więcej niż w Austrii :D
tamtam
Croentuzjasta
Posty: 182
Dołączył(a): 17.06.2009
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) tamtam » 18.08.2014 17:11

Dziękuje gusia-s i trajano za informację o cenach :)
rebus
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 28.03.2014
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) rebus » 18.08.2014 21:43

Cześć, wróciłem właśnie z Cro. Dzięki wszystkim za informacje które tutaj znalazłem, dorzucę też swoje. Jechałem w jedną stronę CZ, AU, SLO(bez autostrad), CRO, wracaliśmy przez BiH (Trebinje/Mostar/Sarajevo), CRO, HU, SK(też bez autostrad).
Ceny już po przeliczeniu przez bank.
Chałupki - 2,65zł
Mikulov - 2,95zł
A1 za Lucko - 2,86zł
A1 za Splitem - 2,99zł
Gruda - 3,02zł
Trebinje - 2,70zł
Doboj - 2,40zł
Beli Monastir - 2,76zł
Koszyce - 3,30zł
Spaliłem średnio 9,4 Fordem Focusem 1.6. W sumie koszt podróży 980zł + 280zł opłaty.
raptorf22
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 10.01.2014
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) raptorf22 » 19.08.2014 00:33

Mam pytanie czy na Agip w Mikulovie jest lpg? byłem tam w nocy i na tablicy z cenami nie znalazłem nic o gazie? Mijałem Shella i podobnie, na tablicy tylko ceny benzyny i ON.Jakoś dokulałem się za Wiedeń i tam na BP zalałem. Ta stacja w Loipersdorf rozumiem że wracając do PL mogę na nią zjechać? Czy w Breclawie na Agip będzie lpg? widzać co się dzieje przed Mikulov, obiorę inny kierunek.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 19.08.2014 07:24

W Mikulov jest lpg na shell po lewej stronie jadąc w kierunku cro. Osobny dystrybutor zaraz na wjezdzie na stację nie sposób przeoczyć. Cena jest przy dystrybutorze.
W Loipersdorf zatankujesz tez na powrocie, mimo że stacja po przeciwnej stronie autostrady ale zjazd jest do niej z obydwu kierunków.
Jarek999
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 473
Dołączył(a): 09.06.2007
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek999 » 19.08.2014 07:34

Tuż przed Mikulovem jadąc w stronę Austrii po lewej stronie jest też stacja z LPG, ostatnio tam tankuję i mają raczej dobry gaz, bo takiego zasięgu nie uzyskałem nigdy w Polsce na zbiorniku.
gitmar
Odkrywca
Posty: 85
Dołączył(a): 10.07.2011
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) gitmar » 19.08.2014 11:02

Wróciłem 15.08.14r (piątek). Ceny kształtują się następująco:

Jastrzębie-Zdrój BP (trzeba zjechać z autostrady ok.4km) - 2.69zł

Czechy:
Mikulov-Bavory stacja Benzina (po lewej stronie jadąc w stronę Wiednia) - 18.8KC (czynna 5-23)
Shell Mikulov - 18.99KC (24h)
jest też oznakowana mała prywatna stacja LPG po prawej z ceną 17.5KC (podobno 24h - nie zajeżdżałem tam)
w okolicach Brna można znaleźć za ok.17KC

Austria - jak wyżej pisano ok.0.87e, ja omijałem szerokim łukiem. Raz że nie musiałem dotankowywać, dwa miałem dużo polskiej Pb w razie czego na brakujące km do stacji LPG
Jadąc z powrotem mijałem też Lukoil (chyba) między Graz a Wiedniem (jeszcze przed Loipersdorf) z LPG - 0.82e

Słowenia - coś tam mijałem w Ptuju (objazd), ale i tak wolałem dojechać na oparach LPG a później Pb (ok.15km) do Cro, więc nie zwracałem uwagi

Hrvatska:
stacja Tifon Sveti Kriz Zacretje (trzeba zjechać ok.1km z autostrady w stronę Zagrzebia lub na powrocie) - 4.84HRK
na autostradach ok.5.05-5.19HRK
Tifon na Pagu (Novalja) - 5.05HRK
tmk5252
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 28.06.2014
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) tmk5252 » 19.08.2014 21:50

Jarek999 napisał(a):Tuż przed Mikulovem jadąc w stronę Austrii po lewej stronie jest też stacja z LPG, ostatnio tam tankuję i mają raczej dobry gaz, bo takiego zasięgu nie uzyskałem nigdy w Polsce na zbiorniku.


Czesc Jarek,

Czy jestes w stanie podac dokladne namiary, albo cos charakterystycznego dla tej stacji ?

Ja znalazlem te stacje z LPG w okolicy:


NAME ADDRESS POSTAL CODE CITY ON HIGHWAY PRICE STATION CONFIRMED?

Benzina Bavory 692 01 Mikulov /
80 CZK/L (09.03.2014)
Confirmed 24 times
(last time on 05.08.2014)

LPG Station Mikulovice /
/
Confirmed 1 time
(on 08.12.2013)

LPG Station Sedlec u Mikulova /
17.2 CZK/L (08.12.2013)
Confirmed 1 time
(on 08.12.2013)

Mbz K Vápence 692 01 Mikulov /
18.9 CZK/L (18.05.2014)
Confirmed 27 times
(last time on 19.08.20

Dzieki,
TMK
Jarek999
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 473
Dołączył(a): 09.06.2007
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek999 » 19.08.2014 22:22

tmk5252 napisał(a):
Jarek999 napisał(a):Tuż przed Mikulovem jadąc w stronę Austrii po lewej stronie jest też stacja z LPG, ostatnio tam tankuję i mają raczej dobry gaz, bo takiego zasięgu nie uzyskałem nigdy w Polsce na zbiorniku.


Czesc Jarek,

Czy jestes w stanie podac dokladne namiary, albo cos charakterystycznego dla tej stacji ?



Przed Mikulovem jadąc w stronę Austrii jest skrzyżowanie i przy nim stacja trochę za krzakami, ale widać ją z drogi.
W/g Google to współrzędne: N 48.831696º, E 16.613872º.
Zresztą post wyżej jest ona opisana jako Mikulov-Bavory stacja Benzina
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
LPG na trasach do Chorwacji - strona 81
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone