Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LPG na trasach do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 29.08.2018 06:50

jrd napisał(a):Czy ktoś może podać stacje LPG w rejonie Zagrzeb-karlovac (blisko autostrady najlepiej ) bo nie moge sie doszukac postu z propozycja stacji w tym rejonie i czy stacja jest calodobowa ?

I czy jest aktualnie jakaś oszczędność $$ żeby zjeżdzać z autostrady w Chorwacji ?

W Zagrzebiu jest taniej w centrum cena lpg w centrum to 4,75 przy autostradzie to 5,25.
zobacz tu https://map.hak.hr/?lang=hr&s=google;ro ... 09&poi=B41
Stacje tifon w Zagrzebiu
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 29.08.2018 07:02

Jarek999 napisał(a):Ja prawie zawsze tankowałem przed Mikulovem na stacji BENZINA, po lewej stronie trochę za krzakami.
GPS N 48.831107st., E 16.613372 st

Dzięki bardzo za info skorzystam.Dopisałem sobie znacznik już do mojej trasy.
Jeszcze jedno ważne pytanie .
Czy w HR i CZ tankuje LPG sam czy muszę czekać na obsługę ?
Użytkownik usunięty
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.08.2018 08:35

kodens79 napisał(a):
Jarek999 napisał(a):Ja prawie zawsze tankowałem przed Mikulovem na stacji BENZINA, po lewej stronie trochę za krzakami.
GPS N 48.831107st., E 16.613372 st

Dzięki bardzo za info skorzystam.Dopisałem sobie znacznik już do mojej trasy.
Jeszcze jedno ważne pytanie .
Czy w HR i CZ tankuje LPG sam czy muszę czekać na obsługę ?


W CZ w większości samemu - wyjątkiem była stacja Benzina w Ołomuńcu i stacyjka tylko z LPG w Bavorach (przed stacją Benzina ale po prawej stronie), gdzie nie pozwolili mi samemu tankować. W HR na Krku koleś mi tankował, w Varażdinie samemu.

Aha - stacja Benzina w Bavorach (przed Mikulovem) czynna jest od 5 do 23. Jeżeli nic się nie zmieniło, to dystrybutor ma strasznego laga - od wciśnięcia przycisku do rozpoczęcia napełniania, mijało w cholerę czasu a czasami okazywało się, że ludzie na stacji wyłączali dystrybutor "bo się bali".
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 29.08.2018 08:59

Pääkäyttäjä napisał(a):
kodens79 napisał(a):
Jarek999 napisał(a):Ja prawie zawsze tankowałem przed Mikulovem na stacji BENZINA, po lewej stronie trochę za krzakami.
GPS N 48.831107st., E 16.613372 st

Dzięki bardzo za info skorzystam.Dopisałem sobie znacznik już do mojej trasy.
Jeszcze jedno ważne pytanie .
Czy w HR i CZ tankuje LPG sam czy muszę czekać na obsługę ?


W CZ w większości samemu - wyjątkiem była stacja Benzina w Ołomuńcu i stacyjka tylko z LPG w Bavorach (przed stacją Benzina ale po prawej stronie), gdzie nie pozwolili mi samemu tankować. W HR na Krku koleś mi tankował, w Varażdinie samemu.

Aha - stacja Benzina w Bavorach (przed Mikulovem) czynna jest od 5 do 23. Jeżeli nic się nie zmieniło, to dystrybutor ma strasznego laga - od wciśnięcia przycisku do rozpoczęcia napełniania, mijało w cholerę czasu a czasami okazywało się, że ludzie na stacji wyłączali dystrybutor "bo się bali".

Widzę że nie tylko ta stacja ma problem z lagiem...Pod Pragą miałem to samo zanim zaczęło się tankować szlak by człowieka złapał.To chyba będę zmuszony zatankować na Molu lub gdzieś wcześniej bo zamierzam tam być około 3 w nocy.
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 29.08.2018 10:57

jrd napisał(a):Czy ktoś może podać stacje LPG w rejonie Zagrzeb-karlovac (blisko autostrady najlepiej ) bo nie moge sie doszukac postu z propozycja stacji w tym rejonie i czy stacja jest calodobowa ?

I czy jest aktualnie jakaś oszczędność $$ żeby zjeżdzać z autostrady w Chorwacji ?


My w tym roku z racji sporej ilości czasu na podróż jechaliśmy rekreacyjnie w pierwszą stronę i ominęliśmy większość autostrady jadąc jedynką. Jadąc od Słowenii zjechałem na węźle Jankomir w stronę Lubljany i potem pierwszym zjazdem na Zagrzeb i w stronę starej jedynki. Zaraz o zjeździe z autostrady była stacja z całkiem niską ceną LPG -jakieś 4,35kn.
Użytkownik usunięty
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.08.2018 13:27

kodens79 napisał(a):Widzę że nie tylko ta stacja ma problem z lagiem...Pod Pragą miałem to samo zanim zaczęło się tankować szlak by człowieka złapał.To chyba będę zmuszony zatankować na Molu lub gdzieś wcześniej bo zamierzam tam być około 3 w nocy.


W Mikulowie, gaz mają na Shell i MOL - z tym pierwszym podobno wiecznie coś jest nie tak, co do drugiego - kolega jechał tamtędy dwa razy i dwa razy gazu nie było. Ze swojego doświadczenia polecam jeszcze awaryjnie stację Shell w Schrick - całodobowo, mają gaz. A że drożej...

W tej "okolicy", LPG całodobowo mają tu - 48.8663167N, 16.8246969E (Malinka Rakvice przy D2 w stronę Bratysławy), 48.7563858N, 16.8759956E - MOL Brzecław. Mała stacja LPG VSGas w Walticach otwarta non-stop, konkretnie tu - 48.7464428N, 16.7523375E ale znaleźć ją jest trudno bo mieści się na terenie firmy "Stavebniny Hiclová".
jrd
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 28.07.2017
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) jrd » 29.08.2018 18:04

Yanush napisał(a):
jrd napisał(a):Czy ktoś może podać stacje LPG w rejonie Zagrzeb-karlovac (blisko autostrady najlepiej ) bo nie moge sie doszukac postu z propozycja stacji w tym rejonie i czy stacja jest calodobowa ?


https://www.mylpg.eu/stations/croatia/#map


Dzieki kolego, w sumie całe forum o LPG jest niepotrzebne bo jest strona mylpg.eu.... znam ta strone ale co z tego jak tam połowy stacji LPG nie ma ...

kodens79 napisał(a):
jrd napisał(a):Czy ktoś może podać stacje LPG w rejonie Zagrzeb-karlovac (blisko autostrady najlepiej ) bo nie moge sie doszukac postu z propozycja stacji w tym rejonie i czy stacja jest calodobowa ?

I czy jest aktualnie jakaś oszczędność $$ żeby zjeżdzać z autostrady w Chorwacji ?

W Zagrzebiu jest taniej w centrum cena lpg w centrum to 4,75 przy autostradzie to 5,25.
zobacz tu https://map.hak.hr/?lang=hr&s=google;ro ... 09&poi=B41
Stacje tifon w Zagrzebiu

i o taka odp mi chodziło , dzieki :)
CzechuXX
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 19.07.2018
Re: Aktualne ceny paliwa

Nieprzeczytany postnapisał(a) CzechuXX » 29.08.2018 19:13

Gdzie taniej zatankuje LPG, Węgry czy Chorwacja?
koval
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 06.08.2018
Re: Aktualne ceny paliwa

Nieprzeczytany postnapisał(a) koval » 30.08.2018 16:25

CzechuXX napisał(a):Gdzie taniej zatankuje LPG, Węgry czy Chorwacja?

Taniej jest na Węgrzech, ale jeśli masz specjalnie się zatrzymywać, to zatankuj w Chorwacji. :D
CzechuXX
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 19.07.2018
Re: Aktualne ceny paliwa

Nieprzeczytany postnapisał(a) CzechuXX » 30.08.2018 18:04

koval napisał(a):
CzechuXX napisał(a):Gdzie taniej zatankuje LPG, Węgry czy Chorwacja?

Taniej jest na Węgrzech, ale jeśli masz specjalnie się zatrzymywać, to zatankuj w Chorwacji. :D


Wg moich obliczeń to przed granicą chorwacką zostanie mi 100km zasięgu. Więc jak coś będzie po drodze to się zatrzymam bez jakiegoś zjeżdżania z trasy. Dzięki.
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 01.09.2018 06:49

W Chorwacji ceny w przeliczeniu na PLN zaczynaja się od 2.81pln a można i zapłacić 3.15pln.
https://map.hak.hr/?lang=hr&s=google;ro ... 9&poi=B41#
Jeśli chodzi o Węgry od 2,75pln do 3,65pln.
Info o cenach w H tu...https://holtankoljak.hu/
jrd
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 28.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) jrd » 01.09.2018 09:49

Wczoraj jechałem przez Węgry to jak przeliczyłem cenę gazu to byłem w szoku bo wychodziło ok 3.70 więc nie polecam tankowac na Węgrzech. W Słowacji takowalem za 0.54 € a cro to 5.05 kuny ( ceny nie na autostradach).
karus
Croentuzjasta
Posty: 248
Dołączył(a): 06.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) karus » 03.09.2018 08:38

Wczoraj jechałem do Cro i na ostatniej stacji przed austria za mikulovem OMV nie było gazu, wrocilem się i zatankowałem na tym dawnym shellu koło ronda. Mozna tam placic kartą i euro bez problemu, mam tylko zastrzezenia do ich licznika bo mi dziwnie duzo gazu weszlo ale moze spreżarkę mają mocną... co ciekawe to mijalem stacje lpg w austrii jakies 50 km przed marliborem, lpg po 0.7 euro ale nie dalo sie na nią zjechac bo byla po drugiej stronie autostrady. W cro od slowenii do zagrzebia zero lpg, zepsute dystrybutory itp pierwsza stacja z lpg zaraz za bramkami na obwodnicy zagrzebia. Generalnie pusto na trasie do Cro
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 03.09.2018 14:21

Ja jednak zdecyduje się na Náměstí 823, 691 03 Rakvice, bo z tego co się dowiedziałem niema tam problemu z tankowaniem LPG.
Kolega dziś w nocy tam tankował i problemów nie było.
A nastepne tankowanie mam zaplanowane w Zagrzebiu jest taniej i kosztuje 4,75kuny.
CzechuXX
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 19.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) CzechuXX » 04.09.2018 09:48

Pierwsze tankowanie za granicą wyszło w Bratysławie. Zjechałem na miasto i cena około 0.645E. Następne w Chorwacji. Wszystkie stacje autostradowe 5.25 kuny aż do Splitu. W Splicie na tą chwilę najtaniej znalazłem za 5.05.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
LPG na trasach do Chorwacji - strona 134
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone