Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LPG koncowki?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bartstep
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 05.04.2006
LPG koncowki?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartstep » 10.04.2006 13:55

Czesc

Zamierzam przejechac moim samochodem przez Niemcy, Austrie, (moze Wlochy) do Chorwacji.
Z tego co wiem w niemczech jest inna koncowka do tankowania gazu, a na dodatek samoobsluga.
Czy ktos wie jak wyglada sprawa koncowek do tankowania w Austrii, Wloszech, Sloweni, Chorwacji i w Czechach?
Guzior
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 424
Dołączył(a): 23.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Guzior » 10.04.2006 15:54

W wymienionych przez ciebie państwach niema problemów, gaz tankuje obsługa. Jedynie w niemczech pożyczasz od obsługi stacji (za odpłatnością którą później zwracają przy zapłacie za gaz) tzw. gaz-adapter do włoskiego zaworu tankowania. Wkręcasz go do zaworu w samochodzie, dokręcasz do niego pistolet od dystrybutora, naciskasz przycisk (czasem dwa przyciski) na dystyrybutorze i tankujesz. Koszt zwrotnej pożyczki za gaz-adapter przeważnie ok. 10E.
Miłego tankowania. :lol:
Cayman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 16.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cayman » 10.04.2006 16:02

W Niemczech na ogół posiadają na stacjach do "pożyczenia" końcówki" włoskie. Ja nie płaciłem za wypożyczenie, kulturalnie skleiłem po niemiecku prośbe i Pani z uśmiechem na ustach wręczyła mi adapter Końcówkę taką można kupić za ok 50pln w Polsce.Popytaj w miejscach gdzie zakładają i sprzedają części do LPG.

W Austrii gazu prawie nie ma.Nie tankowałem ale końcówki mają takie jak w Niemczech.

We Włoszech stacja na stacji, końcówki włoskie (ale numer co ? :D), nie próbować tankować samemu bo będzie ochrzan.Co innego we Francji tam mało kto ruszy tyłek żeby pomóc zatankować

W Czechach tak jak u nas

W Chorwacji kilkanaście stacji, końcówki włoskie

POZDRAWIAM
RadaR
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 07.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadaR » 10.04.2006 20:24

Cayman napisał(a):W Austrii gazu prawie nie ma.Nie tankowałem ale końcówki mają takie jak w Niemczech.


Witam
Tankowałem w Austrii na autostradzie z Wiednia do Graz i mieli naszą (czyli włoską) końcówkę.
Nie wiem jak gdzie indziej ;)
Pozdrawiam.
velmo
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 16.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) velmo » 10.04.2006 23:07

prawie wszystko juz powiedziano poza tym ze w sloweni nie ma gazu (podobno) pytalem na wilelu stacjach w koncu na ktorejs z koleji pani poinformowala mnie ze u nich nie ma stacji lpg. trzeba jeszcze dodac ze czeski jak i chorwacki gaz jest duzo lepszej jakosci (a moze normalnej ) autko mniej pali, co za tym idzie bez problemu przejechalem austrie (gdzie gaz jest drogi) slowenie (gdzie go nie ma) ma jednej butli montowanej w kole (33L)
pozdrawiam
RadaR
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 07.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadaR » 10.04.2006 23:20

Czeski i Chorwacki gaz jest może nie tak bardzo lepszy. Oni po prostu tankuja na full. Zwróć uwagę ile Ci w butle nabiją...
Pozdro
Guzior
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 424
Dołączył(a): 23.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Guzior » 11.04.2006 09:04

RadaR napisał(a):Czeski i Chorwacki gaz jest może nie tak bardzo lepszy. Oni po prostu tankuja na full. Zwróć uwagę ile Ci w butle nabiją...
Pozdro

Tu masz rację. W ubiegłym roku wracając z Monachium knedel w Czechach zatankował mi samochód faktycznie do pełna. Do butli 45l naładował mi 44,5l LPG. :roll:
A to, że lepszy to coś w tym prawdy jest.

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone