Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Łowienie ryb na wędkę

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 11.08.2017 15:53

wystarczy że przeczytasz ostatnich 5str, są z tego roku :)
ArturCzu
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 29.07.2017
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArturCzu » 11.08.2017 22:29

daisykf napisał(a):A potem skrobiemy, patroszymy i sa ribi z żaru:



Żadna z ryb na zdjęciu nie jest węgorzem.
ArturCzu
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 29.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArturCzu » 11.08.2017 22:35

fosiak napisał(a):Hej,

We wrześniu jedziemy do cro i nie wiemy jak to w końcu jest z tymi zezwoleniami.
W zeszłym roku Pan ze sklepu z zezwoleniami/kantorem/itp mówił, że jest obowiązkowe i że dużo sprawdzają a kary są duże.
Zapłaciliśmy ponad 200 zł za chyba 6 dni zezwolenia.
Teraz jedziemy drugi raz, tylko, że na wyspe KRK. Jak tam wygląda sprawa zezwoleń? Potrzeba je w końcu mieć jako turysta z jedną wędką? I proszę nie pisać o informacjach sprzed 7 lat, bo to pewnie już się pozmieniało. :D

Przepraszam, że nie czytam całego wątku, ale jest już ponad 60 stron, połowa sprzed kilku lat.

Proszę o pomoc i dziękuję z góry!

Pozdrawiam!


Chciałem wrzucić link ale mam za mały staż :(
Recreational fisheries at sea license
valid for one (1) day 60,00 Kn
valid for three (3) days 150,00 Kn
Valid for seven (7) days 300,00 Kn
valid for thirty (30) days 700,00 Kn
fosiak
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 11.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) fosiak » 12.08.2017 02:56

Nie chodzi mi o ceny, tylko raczej o to, czy sprawdzają faktycznie licencje?
Pan, który nam ją wydawał zapewniał, że musi być, że ciągle są kontrole, a nas żadna nie spotkała, więc tak myślimy jak to jest i czy w tym roku nie zrezygnować z wykupywaniem zezwolenia. :D
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 12.08.2017 06:38

Czyli po prostu zabawić się w kłusownika?
Pojechać do kogoś w gości i okradać go z jego zasobów :evil: ?
fxd
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 05.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fxd » 14.08.2017 08:47

a ktos mi powie co to za ryba . . .
Załączniki:
ryba.jpg
ArturCzu
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 29.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArturCzu » 14.08.2017 11:43

fosiak napisał(a):Nie chodzi mi o ceny, tylko raczej o to, czy sprawdzają faktycznie licencje?
Pan, który nam ją wydawał zapewniał, że musi być, że ciągle są kontrole, a nas żadna nie spotkała, więc tak myślimy jak to jest i czy w tym roku nie zrezygnować z wykupywaniem zezwolenia. :D


Kraść też możesz spróbować, może nikt nie zauważy. 8O
fxd
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 05.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fxd » 14.08.2017 16:23

Ja zapłaciłem.. bo nie wyobrażam sobie wypoczywać łapać rybki i oglądać się za siebie.... Przyjdzie ktoś i będzie kontrola czy nie przyjdzie .. to ma być urlop .. odpoczynek pod każdym względem ... A 300kn za 7 dni jeśli ktoś wędkuje i to lubi to nie jest dużo ...

A jak jeszcze zabierasz złapane okazy i zjadasz to zwraca się oplata :)))
PS. Co z tą moją ryba ... Bo już która z kolei .. i nie wiem co to jest hehehe .. zastanawiam się może jedna wsadzę na grilla ;))
dyzio74
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 24.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) dyzio74 » 14.08.2017 18:33

fxd napisał(a):a ktos mi powie co to za ryba . . .


U nas ta rodzina nazywana jest Rogatnicami
Nie jestem na 100% pewny, ale przypomina mi to Balistes capriscus
Ostrożnie z kolcami, głównie na ten w płetwie grzbietowej.

Tu masz linka
https://commons.wikimedia.org/wiki/File ... s_NOAA.jpg
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 14.08.2017 20:03

Cze!
Post kolegi dyzio74 naprowadził/przypomniał mi o artykule który kiedyś wpadł mi w ręce
https://www.24sata.hr/news/tropski-kost ... ati-481217
...ponadto często dochodzi do zatruć przy spożyciu Ciguatera.
pozdro
fly
jarek.osieczanin
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 09.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarek.osieczanin » 23.08.2017 21:02

Może ktoś podpowie co to za ślicznotka? [attachment=1]IMG_20170823_205433.jpg[/attachment]

[attachment=0]IMG_20170823_205604.jpg[/attachment]
Załączniki:
IMG_20170823_205604.jpg
IMG_20170823_205433.jpg
Ordutowski
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 28.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ordutowski » 28.08.2017 10:29

Wraz z rodziną od czterech lat jeździmy co roku do Chorwacji.

Jeśli ktoś łowi w centrum miasta,porty plaże i deptaki musi się liczyć z tym że spotka się z kontrolą.
Na plaży zaczyna się tak,że za każdym razem mówią nie powinien Pan tu łowić,niech Pan uważa na pływających.Następnie pada pytanie o nr licencji.Raz rok temu dzwonili gdzieś żeby potwierdzić że to co mam wydrukowane zgadza się.
Później mi tłumaczyli że niestety niektórzy podrabiają pozwolenia zmieniając tylko datę i rok.
Wychodzi na to że nasi rodacy są cwani i kombinują jak mogą.
Ja co roku płacę i nie widzę w tym problemu,nie rozumiem też jak można nie opłacić.
Skoro stać Cię na wczasy to na licencję też powinno.
Jak ktoś łowi co dzień i zabiera co nieco na obiad lub kolację to koszt licencji zwraca się trzykrotnie jeśli łowimy przez 4-5 dni.

Btw.
Łowię rano skoro świt i wieczorem tuż po zmroku i dwie godziny po.
Mam sprzęt surffcastingowy więc łówię na sporych odległościach,plus spławik pod wieczór ponieważ wtedy podchodzą okonie morskie pod brzeg.
Polecam nęcenie uniwersalna zanęta plus mąką aby wolniej się rozpuszczało,w tym roku spróbuje z atraktorami typu halibut.
Rok temu udało mi się złowić ośmiornicę,najlepsza przynęta twarda i praktycznie nie do zdjęcia, jakiej drobnica nie ma szans oskubać,dzięki czemu mamy szansę na konkretny przyłów.
Do gruntu stosuje zestawy flądrowe tak aby były co najmniej 40 cm nad dnem.
Unikamy wtedy krabów które nawet pancerne kawałki ośmiornicy zjedzą jeśli hak jest na dnie.
Spróbuje w tym roku też na te małe szkliste Krewetki,rok temu podpatrzyłem jak je pozyskiwać,myślę że nasza podrywka rozwiąże sprawę,choć są niesamowicie szybkie.
janoopc
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 10.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) janoopc » 31.08.2017 17:11

Witam
właśnie jestem w Vodice jak się okazało apartament który wynajmuje należy do policjanta. Pytałem się go o licencie i opowiedział że nic takiego nie potrzebuje na łowienie z brzegu na wędkę. Dopiero jak ktoś łowi na pistolet nurkując to coś potrzebuje.
Poleca może ktoś jakieś miejsce na wędkowanie w okolicy Vodice?
ZAQ_12
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 28.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZAQ_12 » 31.08.2017 17:33

Hejka,
Dzisiaj moja 11-letnia córcia złowiła taką rybkę. Niestety nie wiemy, co to za ryba. Prosimy o pomoc :)
Załączniki:
WP_20170831_10_37_59_Pro.jpg
krick163
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 14.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) krick163 » 20.09.2017 06:47

Zezwolenie na 7 dni to koszt 300 kn .Lepiej kupić i się nie rozglądać .Święty spokój nie ma ceny.Choć pani u której mieszkałem w tym roku mówiła,że z brzegu to raczej nie kontrolują na łódkach częściej.Oczywiście zezwolenie miałem wykupione. :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone