Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Łowienie ryb na wędkę

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.06.2015 15:50

Wróciłem niedawno z wakacji, wykupiłem pozwolenie na tydzień (300 KN) ze strony chorwackiego ministerstwa: mpshr -> ribarstvo/default.aspx?id=71
Byłem na wyspie Murter. Łowiłem w zatoce Jersan (na przeciwko wysp Vinik Maly i Duży) - która jest bardzo płytka, około 1 - 1.5 m.
sea1.jpg

Zasiadałem wieczorami, kiedy dzieci już spały:
sea2.jpg

Metoda która dała wyniki to:
- grunt z zestawem: kotwica, stalka, rurka antysplątniowa, żyłka morska 0.4 (25 kg wytrzymałości)
- przynęta: kalmar z Konzuma (mrożona porcja 20 KN) + kawałki mięsa (wieprz/woł :) )
- kołowrotki na wolnym biegu
Najlepsze brania były w okresie przypływu, wtedy to zahaczył, a właściwie mało co nie porwał wędki Seabass (okoń morski) - ze zdjęcia - smakował wybornie z grilla :).
seabass.jpg

Żyłka musi być mocarna, bo kilka prób na 'zwykłej' żyłce to utrata kilku zestawów - kamienie, skałki, wodorosty - mocna żyłka pozwala wyrwać zestaw z zaczepu. Na spławik tylko drobnica.

Widziałem też miejscowych łowiących w zatoce Podvorski z betonowego pomostu - ich metoda to takie trollingowanie przynęty, tj rzut i powolne podciągniecia - zapewne w celu uniknięcia zaczepu.
Marco55
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 01.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marco55 » 24.06.2015 23:37

Kochani - slyszalem, ze jesli ma sie winiete na lodke, to nie trzeba kupowac dodatkowo zezwolenia na wedkowanie?! Wydaje mi sie to bzdura. Czy ktos wie cos na ten temat?
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 25.06.2015 09:41

Z całą pewnością, choćby ze względu na cenę. Za gumjaka płacę na rok tyle co kosztuje pozwolenie na moczenie kija przez tydzień.

piotr.winiarz napisał(a):Wróciłem niedawno z wakacji, wykupiłem pozwolenie na tydzień (300 KN) ze strony chorwackiego ministerstwa: mpshr -> ribarstvo/default.aspx?id=71


Kupowałeś przez neta ? Czy dostałeś jakieś potwierdzenie od nich czy na podstawie opłaty łowiłeś. Ja w ubiegłym roku wykupiłem miesięczne pozwolenie za 700 kn przez stronę, ale nic mi ani do chałupy nie doszło ani na meila. Wydrukowałem sobie tylko te zgłoszenie i potwierdzenie zapłaty. Kontroli nie miałem więc nie wiem czy to było wystarczające. W razie czego miałem jednak papier że zgłaszałem i opłaciłem.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.06.2015 14:32

Tak, dostałem potwierdzenie mailem - wygnerowany PDF wraz z nr licencji.
robert22313
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 22.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) robert22313 » 01.07.2015 11:34

w Rogoznicy nikt się nie interesował turystami - wędkarzami łowiącymi z brzegu - pełny luz, gospodarz nawet opowiadał jak miał stłuczkę samochodem z winy turysty, to policja poszła na rękę turyście :-)
mums71
Croentuzjasta
Posty: 135
Dołączył(a): 25.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mums71 » 02.07.2015 00:23

Kolego Piotrze co jeszcze opròcz tego pięknego brancina udało Ci się złowić na zestaw z kotwicą?
kajkaj
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 23.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kajkaj » 06.07.2015 09:32

Janusz Bajcer napisał(a):
kajkaj napisał(a):Witam wszystkich
Mam pytanko, czy dozvola za "športski ribolov na moru" i to ich członkostwo za 50kn można wykupić w każdym kapitanacie?

http://brela.hr/pl/124/wedkarstwo

Wielkie dzięki za pomoc Janusz!
W linkach na podanej przez Ciebie stronie są wszystkie adresy, gdzie można zezwolenia kupić :D
A to dokładny link z adresami dla tych, co nie chcą lub nie mogą kupić zezwoleń prze internet:
http://www.hssrm.hr/udruge.html?resetfilters=0
arek71
Croentuzjasta
Posty: 242
Dołączył(a): 17.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek71 » 14.07.2015 03:45

Za dwa dni jedziemy do Igrane, oczywiście wędki też. Może ktos wędkowal w tym miejscu i coś podpowie. :D
numenius
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 30.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) numenius » 22.07.2015 14:21

Witam.
Poczytałem trochę ten watek (bardzo obszerny), ale nie znalazłem informacji mnie interesującej, stąd prośba
o odpowiedź. Nie jestem wędkarzem, w życiu wyłowiłem może z 10-12 ryb na Mazurach i było to dosyć dawno. Z wędka sobie raczej poradzę. Nie chcę nastawiać się na cokolwiek, ale raczej chce zbadać rozpuszczalność żyłki
w Jadranie, a jeżeli uda się coś wyciągnąć, to będzie fajnie. Jadę do małej miejscowości (Molunat) i chciałbym spróbować łowić przy domu z gruntu lub z wiosłowego, dmuchanego pontonu, oczywiście na jednego kija. czy formalnie muszę coś wykupić w Cro? Jaki jest aktualny koszt? Jak wyglądają w praktyce kontrole ich jakiejś staży rybackiej w takich małych miejscowościach? Jakie są ewentualne kary? A może lepiej sobie odpuścić?
sopelkolin
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 05.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) sopelkolin » 31.10.2015 19:12

Sezon wakacyjny dawno się zakończył, a o sukcesach w wędkarstwie adriatyckim jakoś cisza :( No może poza śliczną rybką piotra.winiarza. Nie bądźcie tacy skromni! ;)
sopelkolin
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 05.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) sopelkolin » 20.12.2015 13:00

Niesamowity odzew ;)
sopelkolin
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 05.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) sopelkolin » 20.12.2015 13:08

No to może ja zacznę :)

Ryba.jpg


A kto zgadnie jak nazywa się ta piękna ryba?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.12.2015 20:56

Fachowcem od ryb nie jestem ale podobna jest do Kurka.
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 10.01.2016 19:00

Kokot
bezrobotny500
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 189
Dołączył(a): 25.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) bezrobotny500 » 19.03.2016 00:53

sezon się zbliża a tu w temacie cisza.... wrzucam belonke z pozdrowieniami dla wędkarzy

IMAG0126.jpg
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone