Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Łowienie ryb na wędkę

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kk
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 09.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) kk » 10.08.2007 22:13

Pewnie to troche smieszne pytanie ktore chce zadac ale pierwszy raz jade do chorwacji i chcialem polowic... ale kto pyta nie bladzi... jakie trzeba miec uprawnienia aby wedkowac w adriatyku w chorwacji?? jesli mozna to prosilbym o dokladne wskazowki, jakie karty(jesli tak) gdzie kupic za ile................... :) na co glownie sie lowi w adriatyku?
WLODEK40K
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 19.11.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) WLODEK40K » 29.08.2007 18:37

Witam
W Adriatyku łowi się takie rybki jak pływają w akwarium. Są bardzo ładne i kolorowe. Właśnie wróciłem z CRO i też sobie połowiłem. Z lądu możesz łowić ile chcesz, nikt tego nie sprawdza. Tylko zapamiętaj jak wygląda rybka opisana na wstępie. Ja taką złapałem i za nim jej się przyjrzałem zdążyła mnie ukuć. Ból nie do opisania, a miała tylko około 12 cm.
Życzę miłych połowów
lennon
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 02.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) lennon » 03.09.2007 12:32

Hunter a jak takowe rybki łapałes?? Spining czy może jakaś inna metoda i przynęta?? trochę brak skali porównawczej przy ocenianiu wielkości rybek ten najmniejsze są wielkści średniej dłoni? Jadę niedługo i co mi tam też wezmę wędkę.
lennon
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 02.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) lennon » 03.09.2007 15:26

Przejrzałem dokładnie tematy o edkowaniu i poweim szczerze że nie znalazłem za wiele na temat spiningu! Raczej sceptyczne wypowiedzi i niezbyt pewne. Jest możliwość złapania czegoś na spinning?? Jakiej przynety mozna używac? Twistery zdają egzamin czy może bardziej jakieś obrotówki czy wachadłówki?
WLODEK40K
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 19.11.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) WLODEK40K » 04.09.2007 16:52

Ja łowiłem również na spinning. Testowałem różne przynęty, ale żadna z nich nie zdała egzaminu. Moim zdaniem trzeba znaleźć odludne miejsce z dosyć głęboką wodą i wtedy można pokombinować.
mariusz nowak
Croentuzjasta
Posty: 168
Dołączył(a): 22.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz nowak » 03.12.2007 12:55

Witam.
Wędkowanie w Adriatyku jest zupełnie inne niż w polskich rzekach czy jeziorach jak również w Bałtyku.Do PZW należę od 35 lat i mało jest miejsc w Polsce gdzie nie moczyłem kija,ale łowienie w Chorwacji dało
mi bużo do myślenia.Pierwsze próby /dwa kolejne lata/to klęska,wszystkie
próby kończyły się łowieniem rybek nadających się do akwarium a nie na patelnie.Większe ryby wyciągałem dopiero za trzecim razem po zmienieniu całkowicie metody łowienia.
Największy sukces to ugor ok.1,20m i parę iglic ok 0,5m z tymi to jest
zabawa.
Jeśli moje doświadczenia zainteresują wędkujących w Chorwacji to się
chętnie nimi podziele.
Pozdrawiam nowak.
Korala
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 28.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Korala » 08.12.2007 18:31

mariusz nowak napisał(a):Witam.
... łowienie w Chorwacji dało
mi bużo do myślenia.Pierwsze próby /dwa kolejne lata/to klęska,wszystkie
próby kończyły się łowieniem rybek nadających się do akwarium a nie na patelnie.Większe ryby wyciągałem dopiero za trzecim razem po zmienieniu całkowicie metody łowienia.
Największy sukces to ugor ok.1,20m i parę iglic ok 0,5m z tymi to jest
zabawa.
Jeśli moje doświadczenia zainteresują wędkujących w Chorwacji to się
chętnie nimi podziele.
Pozdrawiam nowak.

Napisz Napisz,
zawsze dobrze poczytać jak ktoś ma ciekawe doswiadczenia.
Tu albo na priv
mariusz nowak
Croentuzjasta
Posty: 168
Dołączył(a): 22.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz nowak » 09.12.2007 17:55

Witam.
Najłatwiej jest moim zdaniem złowić węgorza/ugor/.Choć często są
to sznurówki ale jest trochę emocji bo zazwyczaj wpływają w szczeliny
i trudno je wyciągnąć z wody.
Ja łowię w nocy, w miejscu gdzie cały dzień pływa dużo ludzi,wcale to
nie przeszkadza węgorzą a mnie ułatwia poranne wyciąganie ich z zaczepów.Na kotwiczkę zakladam kila pociętych w lastry rybek lub
/najlepiej/macki ośmiornicy są trudniejsze do zjedzenia przez kraby.
Obciążenie to 50g ołów przelotowy.Kotwiczek nie zakladam więcej niż
cztery.Z doświadczenia ustaliłem że najlepiej łowić na ok.2-3metrach
czyli blisko brzegu.
A teraz to co najważniejsze -nęcenie.Ja używam suszoną krew z namokniętym chlebem bez tego złowienie węgorza to raczej przypadek.
Na tym kończę i pozdrawiam./opiszę póżniej inne ;;techniki;; nowak
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 04.01.2008 22:58

Mariuszu Conger to jednak nie wegorz....
teras rada wiprobuj ja na nastepnich wczasach w chorwacji. Proboj lowic naca w portach gdzie rybaci wibieraja rybi z swoich siatek i reszte zucaja do wody, albo tam gdzie cumuja duze kutry rybacke. Chak pojedinczi duzy, lub kotwice, przipon stalowy i gruba zylke. Nieraz tak w samim miescie na riwie zlowile okazi od 3 do 8 kilo (Trogir, Marina, Slatine, Milna na Braču, Supetar, Omis, Mali Lošinj), na ta sama przinente mozna wyciagnac na podniowej Dalmacji murene lub osmiornice....
powodzenia i polamanich kijow...
nkamil
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 09.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) nkamil » 09.01.2008 20:43

Od razu uprzedzam! Nie znam sie na wedkowaniu! ale potrzebuje informacji jak tam łowic? Spinning czy normal? Jakie przynety? Łódka czy Brzeg? Pozdrawiam
Ribar Tedi
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 20.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ribar Tedi » 21.02.2008 00:44

Wędkowałem z brzegu i z łódki.Na dziko.Teraz trochę mało ryb bo dużo turystów.Ale wcześniej nałowiłem się sporo.Przeważnie małe rybki ok.20cm i iglice.Raz popłynąłem z gospodarzem na nocne połowy.Zakładaliśmy haki na noc.Rano zbieraliśmy łup.Było tego sporo.
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 01.03.2008 15:59

Czy ktoś już widział w Cro rekina ludojada? Bo taki jest wymieniany w literaturze.
Ribar Tedi
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 20.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ribar Tedi » 01.03.2008 23:56

Rekina widziałem.Nie miał metra.To raczej chyba nie ludojad. :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.03.2008 00:30

MWN napisał(a):Czy ktoś już widział w Cro rekina ludojada? Bo taki jest wymieniany w literaturze.


Ludojada nie widziałem - ale są tam rekinki
tom.wi
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 13.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tom.wi » 13.04.2008 11:26

Witam.
Wybieram sie w tym roku do Chorwacji. Z zaciekawieniem zaczałem czytac ten temat i okazuje sie, że w 95 % postów piszecie, że z plazy mozna złapac tylko małe rybki.
Chciałbym zapytac, bo takie wyniki osiagnieto zarówno metoda gruntową, spiningiem, czy spławikowa..ale blisko od brzegu tak..? Nikt nie okreslił tego dokładniej.
Chcę się nastawic na surfcasting, ciężarki 150-175gr, wyrzuty ponad 100m. Czy w chorwacji tak sie łowi..? Nie przeczytałem narazie żadnego postu o tej tematyce.
Z góry dziekuje za odpowiedzi.
Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano 13.04.2008 21:34 przez tom.wi, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone