Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Łowienie ryb na wędkę

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wojciiech
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 13.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojciiech » 03.06.2012 00:17

A ktokolwiek łowił w głębi lądu?

Pstrągi w rzekach? Jakieś zaporówki?
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 05.06.2012 19:55

jaro k napisał(a):Witam serdecznie.
Na filmiku jest bez wątpienia rybka z rodziny Babkowatych (Gobiidae).
Leon pisząc o babkach miał na myśli Ślizgi (Blenniidae), które mają płetwę grzbietową przez całe ciało i są węższe.
"Ryby morza śródziemnego i atlentyku" - Helmut Debelius
Pozdrawiam


Obrazek
http://biophysics.sbg.ac.at/rovigno/rovigno2.htm
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 05.06.2012 19:57

SDI
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 22.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) SDI » 07.06.2012 22:38

.....Witam Kaczor ja w ubiegłym roku byłem również w Kastel Stafilic.i jadę w tym roku we wrześniu.Nasz kolega od rekina łowił chyba z łódki..przepraszam jaśli nie doczytałem Ja z brzegu.Udało mi się złapać kilkanaście rekinków z czego największy miał 118 cm i ważył chudzina około 1,5 kg.Jeśli chcesz się pobawić i chcesz złapać dużo drobnicy 15..20 cm to bierzesz delikatny kij np okoniówkę do 12g wyrzutu i budujesz taki zestawik 5..8g na końcu i jeden lub więcej bocznych troków ,zarzucasz i jak ciężarek opadnie trzymaną cały czas w ręce wędke lekko unosisz do lekkigo ugięcia szczytówki..ryba sama się zacina ,reasumując rzut,ryba,rzut,ryba.....daje wyniki ale męczące i nudne.A na rekinka chociarz o 22 przyszła też mama czyli duży rekin który zdemolował mi wędki i podniósł ciśnienie,nawiasem mówiąc sam byłem sobie winien bo pierwszego którego złowiłem tego 118cm wypuściłem i powiedziałem idż po mamę i chyba przyszła.Czyli ja dałem duży ciężar 60..80g a podyktowane to było koniecznościom dalekiego wyrzutu,i tak jak wyżej ciężarek na końcu ale przynęta choć na troku leżała na dnie.Tak to wymyśliłem i dało efekt bo przecież rekinek ma pysk z dołu czyli w moim przypadku podnosił ligni z dna a że trafiłem rzutym na piaszczyste dno to nie mogło być lepiej.To na razie tyle bo jutro do pracy ps.może miałbym i większe sukcesy ale ta smaczna rakija.uf pozdrawiam
kaczor69
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 5
Dołączył(a): 23.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaczor69 » 12.06.2012 12:52

Dziękuję pięknie za wszelkie rady i sugestie. Niestety nie będzie dane nam się spotkać gdyz jadę na początku sierpnia. Pozdrawiam i oczkuję na dalsze porady.
kaczor69
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 5
Dołączył(a): 23.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaczor69 » 12.06.2012 12:58

Jeszcze jedno pytanko. Stosowałeś na przypon przy połowie rekinków wolfram czy fluorocarbon oraz jaki Stosowałeś przedział rozmiarowy haków na "cięższe" wędkowanie (numeracja mustada).
Mentasm
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 13.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mentasm » 23.06.2012 11:27

witam , w sierpniu będziemy tydzień na wyspie Pag oraz tydzień w okolicach Omis ( dokładnie Stanici -4km od Omis) czy ktoś wie gdzie najlepiej pojechać lub popłynąć ( będziemy mieć mały ponton z silnikiem) na ryby i gdzie zarzucić wędki ?:)

pozdrawiam
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 23.06.2012 11:53

Mentasm napisał(a):witam , w sierpniu będziemy tydzień na wyspie Pag oraz tydzień w okolicach Omis ( dokładnie Stanici -4km od Omis) czy ktoś wie gdzie najlepiej pojechać lub popłynąć ( będziemy mieć mały ponton z silnikiem) na ryby i gdzie zarzucić wędki ?:)
pozdrawiam

O zasadach/przepisach związanych z pływaniem pontonem wszystko wiesz?

"W Chorwacji patent trzeba mieć na wszystko co ma silnik. Bez względu na moc silnika."
O winietach, jak wykonać numery na pontonie? (str.178) jest w temacie do którego link podałem.

Okolic Pagu nie znam. W Stanici wyjątkowych miejsc na połów nie ma. Brzeg od Stanici do Pisaka podobny. A jeżeli wpadnie do głowy przepłynąć na Brac to przeczytaj o wzajemnej samopomocy.

Pozdrav
Yelcyn
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 23.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yelcyn » 24.06.2012 00:54

Mam nadzieję, że ktoś odpowie na Twoje pytanie, ja niestety musze dolać drugą łyzkę dziegciu: musisz mieć wykupione pozwolenie wędkarskie.

Od strony wędkarskiej wertowałem forum i zewsząd wyłania się następujący obraz: chorwackie siły policyjno, morsko, ormowskie, czy jak je tam zwał olewają turystów łowiących z brzegu, natomiast ostro gonią i sprawdzają tych z wszelkiego rodzaju łódek. Na tych łowiących kuszą to wręcz polują.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.06.2012 01:12

Yelcyn napisał(a):Od strony wędkarskiej wertowałem forum i zewsząd wyłania się następujący obraz: chorwackie siły policyjno, morsko, ormowskie, czy jak je tam zwał olewają turystów łowiących z brzegu


Mnie raz nie olali :cry:
Yelcyn
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 23.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yelcyn » 24.06.2012 01:26

Tak Janusz, wiem, czytałem, ale... stanowisz tak malutki procent wśród morza olanych, ze naprawdę mozesz czuć sie wybitnie wyróżniony :)
Aki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 21.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aki » 26.06.2012 15:05

kaczor69 napisał(a):Witam wszystkich, jestem tu nowicjuszem. Pierwszy raz wybieram się do CRO miejcowość Kastel Stafilic. Proszę o porady co do sposobów wędkowania w tej okolicy. Z góry dziękuję za wszelką pomoc. Głownie interesuje mnie surfcasting, choć inne metody także preferuję.


Witam,

Ja się również wybieram do Kastel Stafilic od 1.07. Kolega w jakim terminie się wybiera? Ja pierwszy raz będę w Kasteli, ze 4 lata temu byłem kawałek za Splitem w Podstranie, Trogir znam z krótkich wizyt wycieczkowych:)

Pozdrawiam.
kaczor69
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 5
Dołączył(a): 23.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaczor69 » 28.06.2012 09:17

Niestety nie będzie dane nam się spotkać, chyba że kolega "pociągnie" do 5 sierpnia. Liczę choć na króciutką relacyjkę. Będę w Cro pierwszy raz, boję się upałów :cry: ,ale uległem rodzinie. Zdecydowanie wolę północ.
Pozdrawiam serdecznie i życzę udanego wypadu.
fario1969
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 21.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) fario1969 » 28.06.2012 12:58

Mam również pytanie związane z wędkarstwem. Czy ktoś próbował na Cetinie łowić na muchę? Mam małego travelka #4/5 i chętnie bym zabrał, tylko nie wiem czy jest sens.
Będę wdzieczny za wszelkie sugestie.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 29.06.2012 19:38

fario1969 napisał(a):Mam również pytanie związane z wędkarstwem. Czy ktoś próbował na Cetinie łowić na muchę? Mam małego travelka #4/5 i chętnie bym zabrał, tylko nie wiem czy jest sens.
Będę wdzieczny za wszelkie sugestie.

nie wiem czy na muchę ale był taki jeden co łowił pauki :roll: :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone