Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Łowienie ryb na wędkę

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.08.2007 00:14

Tak, bo ponton to prawie to samo co łódź, wędkować bez pozwolenia można tylko z brzegu. Ale autorytatywnie wypowie się Leon.
niedzwiedz40
Croentuzjasta
Posty: 210
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) niedzwiedz40 » 07.08.2007 06:09

o to jeszcze jedno pytanko do Leona :)
ile kosztuje takie zezwolenie i jak mozna lowic ,na co ,ile haczykow ile wedek na 1 osobe :)
dzieki :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.08.2007 07:33

Leon coś ostatnio milczy :cry:

kilka słów o wędkowaniu
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 07.08.2007 09:08

Do wędkowania, czy z łódki czy z pontonu potrzebne jest zezwolenie (opłata).
W br.( czewiec) byłem swiadkiem na Korculi jak przyłapano gościa na pontonie, zabrano mu wędkę, oraz kilka marnych rybek jako dowód. Prawdopodobnie sprawa skończyła się w sądzie.(ale to był niemiec). Rybki zabrano jako dowód. Moi gospodzarze twierdzili że ktoś go podkablował. Ja tez tak myśle , od kilku lat wędkuje i nawet do głowy mi nie przyszło , aby kupowac pozwolenie. No cóż wszystko się zmienia.
niedzwiedz40
Croentuzjasta
Posty: 210
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) niedzwiedz40 » 07.08.2007 12:25

niemiec?? chcesz powiedziec ze tam niesa lubiani i traktuja ich inaczej?
a znasz moze wysokosc tej oplaty za lapanie rybek?
tak czytam te forum i dochodze do wniosku ze ta chorwacja to kraj gdzie za wszystko trzeba placic i to slono a jak nie to surowe kary ,zaczynam sie bac tego wyjazdu bo jak zlapia mnie na nurkowaniu w abc lub lapaniu rybek i cos im sie nie spodoba to zabiora mi pontonik ,a na wykupowanie wszystkich pozwolen tez mnie nie stac
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.08.2007 12:54

artykuł "naszego" Leona :D :D :D
tylko troszkę stary, ale pewnie aktualny jeśli chodzi o przepisy

Ps. Niedźwiedziu 40 - w Polsce (nie w polsce :wink: ) podobnie jak w Chorwacji (nie w chorwacji :wink: też są przepisy odnośnie wędkowania i też za pozwolenie trzeba płacić (choć nie wszędzie, czasem masz możliwość połowić i zapłacić za ilość złowionej ryby)
Ostatnio edytowano 07.08.2007 14:56 przez Janusz Bajcer, łącznie edytowano 1 raz
niedzwiedz40
Croentuzjasta
Posty: 210
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) niedzwiedz40 » 07.08.2007 13:46

masz racje
w Polsce wystarczy zaplacick za karte i wykupic wody gorskie i na rok mozna lapac rybki z lodzi i koszt okolo 170zl na rok a tam? winieta na ponton i na lapanie rybek to wyjdzie z 400zl chce sie od was doswiadczonych jak najwiecej dowiedziec by wypoczynek byl pozbawiony stresu o utrate sprzetu :)
C4SH
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) C4SH » 08.08.2007 09:23

Dobrze wiedzieć że można wędkować bez pozwolenia z brzegu :) ja natomiast mam jeszcze jedno pytanko, ponieważ słyszałem że są też organizowane połowy z łodzi interesuje mnie coś w okolicy splitu tak więc jakby ktoś wiedział coś na ten temat proszę o info. Pozdrawiam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.08.2007 09:58

Nie nastawiajcie się na wielkie połowy z brzegu, zdarzy się złapać kilka małych rybek, nie widziałem żeby ktoś miał rewelacyjne połowy.
Czasami efekty były zerowe.
Mnie tylko w jednym roku udało sie w Zatonie złapać trzy belony, jedna z nich (największa) jest tu:

forum/album_page.php?pic_id=631
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.08.2007 10:11

C4SH napisał(a):Dobrze wiedzieć że można wędkować bez pozwolenia z brzegu :) ja natomiast mam jeszcze jedno pytanko, ponieważ słyszałem że są też organizowane połowy z łodzi interesuje mnie coś w okolicy splitu tak więc jakby ktoś wiedział coś na ten temat proszę o info. Pozdrawiam


Jest coś takiego na wyspie Murter

http://www.big-game-adria.com/hr/gdjesmo.htm

W Spicie też, ale to droga impreza

http://www.adriatic-club.hr/hr/ribo_s_na_brodici.htm
Kaśka733
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 25.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kaśka733 » 08.08.2007 12:20

Pytam w imieniu mojej drugiej połówki która w tym roku jedzie "łowić" -gdzie mozna nabyć atlas ryb w celu zidentyfikowania? Czy jakiś gatunek jest niejadalny?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.08.2007 14:15

Kaśka733 napisał(a):Pytam w imieniu mojej drugiej połówki która w tym roku jedzie "łowić" -gdzie mozna nabyć atlas ryb w celu zidentyfikowania? Czy jakiś gatunek jest niejadalny?


http://www.pfri.hr/fish/fish.html

http://ekiosk.tisak.hr/knjige/prirucnic ... nskog_mora

Pravila
http://www.efsa.hr/Ribolovna_pravila.htm
C4SH
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) C4SH » 08.08.2007 14:42

Wielkie dzięki za linki do tych stron, faktycznie droga impreza ale 3dniowa więc może uda mi się na miejscu coś na jeden dzień znaleść. Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam. :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.08.2007 14:48

C4SH napisał(a):Wielkie dzięki za linki do tych stron, faktycznie droga impreza ale 3dniowa więc może uda mi się na miejscu coś na jeden dzień znaleść. Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam. :D

:D

Życzę Wielkiej Ryby :smo:
karol 11
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 151
Dołączył(a): 15.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) karol 11 » 08.08.2007 19:37

Janusz na temat pozwoleń Leon wypowiedział sie tu http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=15727
a i ja mam pewne swoje "doświadczenia"
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone