Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

łowienie darów morza na różne sposoby

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 28.07.2014 15:19

magg5 napisał(a):Ja w okolicach Pakostane widziałam wiele rozgwiazd, ale tylko oglądałam je pod wodą i przez myśl mi nie przeszło, żeby je jeść czy uśmiercać dla "zabawy".
W zeszłym roku natomiast wyłowiłam w jednym miejscu bardzo dużo muli i wielkim przejęciu urządziłam akcję ich gotowania - kolacja była pyszna. Było tam też dużo ostryg, widziałam, że jakaś Chorwatka odrywała je od skał jakimś specjalnym narzędziem, coś na kształt noża.

Ja z morza wyławiam to co mi sie uda :) Rozgwiazdy, ośmiornice, jeżowce, muszle... Wszystko co żyje, wraca do morza. Tam gdzie jeżdżę jeśli chodzi o muszelki to jest bardzo słabo. Najwięcej jest Piotrowych Uszu i skorup po jeżowcach. Kilka razy udało mi sie znaleźć zupkę.
vizila
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 15.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) vizila » 29.07.2014 07:20

Bocian napisał(a):
vizila napisał(a):Mam pytanie, czy macie jakieś doświadczenie z łowieniem owoców morza? Kalmary, ośmiornice? Kupiłem ostatnio przynęty są to małe rybki (sztuczne) które maja przypominać krewetki. Czy polecicie jakieś konkretne pory czy miejsca do łowienia? Czy mam jakąś szanse na złowienie czegoś? Jaki sprzęt polecicie? Jeśli mi się uda czy macie jakiś sposób jak zabić taką ośmiornicę? Słyszałem kiedyś, że trzeba wywinąć jej głowę na drugą stronę ale jakoś sobie nie potrafię tego wyobrazić:D Jeśli nawet się nie uda to będziemy mieli pretekst z kolegą żeby wyskoczyć na piwko albo sześć i odpocząć od dziewczyn :P

Moim zdaniem podstawą jest to aby wiedzieć co z takimi darami morza upolowanymi zrobić. Bo samo łapanie dla łapania, gdzie zwierzak później zdycha jest głupotą. Tak jak wyławianie krabów, jeżowców, rozgwiazd i suszenie ich na słońcu...

Uwierz, że jeśli uda mi się złowić będę wuedzial co z nimi zrobić. Nie raz nie dwa coś z nich robiłem.
vizila
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 15.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) vizila » 29.07.2014 07:25

piotrulex napisał(a):
vizila napisał(a): ... łowieniem owoców morza ... wyskoczyć na piwko albo sześć ...


ach ta PL mentalność, wakacje, relaks, 6 piwek, woda a później "ojej, a taki dobry chłopak z niego był" ...

sorki za OT

ja w tym roku nastawiam sie na polowanie z kuszą i pić podczas tej czynności z pewnością nie mam w planie

Nikt Ci nie każe pić jeśli nie lubisz. Jeśli mógł byś mnie nie usmierac przedwcześnie ;-) był bym wdzięczny... Jak byś nie zauważył było to powiedziane w formie żartu. Polska mentalność... każdy tylko wtyka nos w nie swoje sprawy i wszystkich ocenia... ;-)
DaJaRa
Cromaniak
Posty: 636
Dołączył(a): 11.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) DaJaRa » 23.12.2014 19:46

A ja w pierwszy dzień świąt będę robiła hobotnicę ispod peke a dokładniej z piekarnika :lol: .
Ośmiornice własnoręcznie złowione, zamrożone, umieszczone w lodówce z lodem, szczęśliwie dojechały do domu i zagoszczą jako specjalne danie na świątecznym stole :D
Smak Chorwacji ummm... już się nie możemy doczekać.
Wesołych Świąt życzę wszystkim Cromaniakom.
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 22.02.2015 20:37

A tak wiglondala pod wodom w skalach :wink:
Pozdrawiam Leon Grubišić
Załączniki:
P8020933.JPG
Leon Grubišić osmiornica pod woda
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 22.02.2015 20:45

Leon, to hobotnica czy muzgavac? :lol:
Pozdrav.
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 22.02.2015 20:58

Hobotnica lub osmiornica
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 22.02.2015 21:10

A tu jest matwa
Załączniki:
PB060015.JPG
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 22.02.2015 21:38

Leon napisał(a):A tu jest matwa


Są skubane dosyć szybkie.


Kilka razy w jeden sezon w okolicach Zeceva udało mi się złapac ośmiornice - specjalnie się nie wysilałem - tak dla sportu. Trochę ja posmyrałem aby pokazała swoje możliwości strzelania z kałamarza i wypuszczałem :-)
Nie wiem ale osobiście nie potrafiłbym jej uśmiercić. Ładny widok przedstawia pod wodą jak sunie po dnie w elegancki sposób dostosowując się do przeszkód :-)
rogal127
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 21.04.2015
Pozwolenie na łowienie ośmiornic?

Nieprzeczytany postnapisał(a) rogal127 » 21.04.2015 15:27

Witam, to mój pierwszy post na forum, więc proszę o wyrozumiałość w razie palnięcia głupiego pytania (aczkolwiek nigdzie na forum nie mogę znaleźć odpowiedzi.)

Otóż wszyscy piszą o połowie ośmiornic, krabów itd. w siateczki sprzedawane w sklepach - więc połów tego typu zwierzątek nie wymaga specjalnego pozwolenia ?

PS jak jest z kontrolami pozwoleń na wędkowanie ? często zdarzają się takowe w Chorwacji?

pozdrawiam.

Edit: Udaję się do miejscowości Gradac, jeśli ma to jakieś znaczenie:P
Zmyslak
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 03.08.2016
Szukanie Krabow itp

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zmyslak » 03.08.2016 15:17

Witam
Chciałem poszukać jakiś krabów i innych dziwolągów na plaży w Podstranie(okolice Splitu). Moje pytanie jest następujące gdzie i kiedy jest najwięcej stworzonek? :D Chciałbym porobić parę fotek, bo na chwile obecna widziałem tylko parę jeżowców i trochę małych rybek
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Szukanie Krabow itp

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 03.08.2016 17:26

Witam.
Najlepiej z samego rana kiedy nie ma jeszcze ludzi, którzy płoszą te stwory lub wieczorem (o zmierzchu).
Generalnie najlepiej szukać w ustronnych miejscach.

Pzdr
Zmyslak
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 03.08.2016
Re: Szukanie Krabow itp

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zmyslak » 03.08.2016 23:12

A jaka godzina jest dobra do zbierania malzy?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 04.08.2016 18:20

Nigdy nie łowiłem więc nie odpowiem.
Segitarius
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 26.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Segitarius » 07.01.2018 15:13

Witam, to mój pierwszy post na forum, więc proszę o wyrozumiałość w razie palnięcia głupiego pytania (aczkolwiek nigdzie na forum nie mogę znaleźć odpowiedzi.)

Otóż wszyscy piszą o połowie ośmiornic, krabów itd. w siateczki sprzedawane w sklepach - więc połów tego typu zwierzątek nie wymaga specjalnego pozwolenia ?


Uważam, że to dobre pytanie na, na które nie padła odpowiedź. A jako, że jest to temat poświęcony pozyskiwani darów morza, sądzę, że można mu poświęcić więcej niż kilka zdań. To spory temat z wieloma "białymi plamami" na kartach tego forum.
1.Czy pozwolenie na Spearfishing obejmuje również ręczy "połów" langust, kalmarów, ostryg, muli etc.?
2.Jak one wyglądają pod wodą, żeby było wiadomo co zbierać. Ostrygi chyba nieźle się kamuflują
3.W restauracjach podają często homary, ale czy występują one faktycznie w Adriatyku tak obficie? Czy to importowane z morza czerwonego?
4.Czy któreś z owoców morza mają swoje trujące lub chronione odpowiedniki
5. Jak je jeść? Ostrygi i inne (brązowe muszelki) widziałem, że jedli na surowo.

Prosiłbym nie odsyłać mnie do książek ponieważ uważam, że nie to jest rolą forum. Ostatecznie każdy pierwszy post, każdego tematu można by skwitować krótkim: "Tu jest link do książki poczytaj sobie" :P

Ps. Jako łowca podwodny nurkuję w polskich jeziorach i wydaje mi się, że w porównaniu z filmików z Chorwacji u nas jest tego życia dużo więcej. To tylko wrażenie, czy faktycznie Adriatyk to taka skalna pustynia ze sporadycznie występującym życiem?
Przejrzystość wody im zazdroszczę, to bez dwóch zdań. Ale ilość roślinności i ryb troszkę mnie martwi.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
łowienie darów morza na różne sposoby - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone