Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LOSINJ- zakątki nieznane, w 2013 poznane...

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Stasiek18
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 857
Dołączył(a): 05.04.2011
LOSINJ- zakątki nieznane, w 2013 poznane...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stasiek18 » 28.12.2013 14:21

Wreszcie trochę wolnego czasu więc pomyślałem o relacji z wakacji.Tym bardziej że człowiek już nie młody i pamięć coraz bardziej ulotna. :-|
Po ubiegłorocznym "koszmarze" w Metajnie ,zgotowanym przez Grześka( :evil: ) i Beatę( :evil: ), pomyślałem o jakimś spokojnym miejscu na prawdziwy WYPOCZYNEK.Po przeglądzie różnych relacji pomyślałem o wyspie Losinj.
Zachęciły mnie relacje kilku osób a zwłaszcza ines,themoon,longtom (tylko gdzie on nie był?!), zack,dangol, i oczywiście kuklka53, który był chyba wszędzie.Kilka osób oczywiście pominąłem... :papa:
Szukam kwatery i niestety ceny zwalają z nóg ,od 50E do 80E za kwaterę trzyosobową.Masakra.
Wyspa Losinj uważana jest za kurort z najczystszym morzem (są delfiny) i najzdrowszym klimatem i może dlatego jest tak drogo.
Na zawsze zielonej wyspie Losinj rośnie ponad 1200 gatunków roślin a od 1892 roku Mali i Veli Losinj mają status miejsc uzdrowiskowych.
Ale nie poddaje sie i szukam dalej.Znajduję za 45E ale to nadal drogo jak na robotniczą pensje. :?
Zawsze płaciłem maksymalnie 35E a nawet 28E.Kiedy już miałem zrezygnować ,wysłałem kilka maili z własną propozycją cenową i
otrzymałem pozytywną odpowiedz. :lol: Udało się utargować cenę na 39E w szczycie sezonu z klimatyzacji bez dopłaty.
Cena 550E za 14 dni(zamiast 630) została ustalona,na pytanie o zaliczkę otrzymałem odpowieć że... niepotrzebna.
Wystarczy tydzień wcześniej potwierdzić jeszcze przyjazd na kwaterę i to tyle.Już po raz trzeci z rzedu w Chorwacji nie chcą ode mnie zaliczki ....dziwne.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 28.12.2013 14:36

Doskonała metoda szukania apartmana w odpowiedniej cenie. 8O Muszę ją zastosować następnym razem....
Tymczasem z ciekawością czekam na dalszy ciąg. :)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 28.12.2013 15:05

Stasiek18 napisał(a):Mali i Veli Losinj

dla mnie wciąż nie odkryte, więc chętnie obejrzę i poczytam, bo zaczyna się dość szczegółowo co lubię
Darkos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1480
Dołączył(a): 17.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 28.12.2013 17:20

Losinj kusił.
Poczytam . . .
Kto wie?
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 28.12.2013 20:26

I ja chętnie poczytam i pooglądam, bo tak wszędzie to jednak nie byłem :wink:
Cres wspominam baaaardzo miło, a Losinj.... trochę za mało czasu mu poświęciliśmy.

Pozdrawiam

PS 1. Liczę na trochę kocich fot :D
PS 2. Bardzo fajną relację z Cresu i Losinja pisała też Joanna G.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 28.12.2013 20:41

Stasiek18 napisał(a):Znajduję za 45E ale to nadal drogo
Zawsze płaciłem maksymalnie 35E a nawet 28E.
Udało się utargować cenę na 39E w szczycie sezonu z klimatyzacji bez dopłaty.
Cena 550E za 14 dni(zamiast 630) została ustalona..


Miejsce zamieszkania zobowiązuje.... :lol:
No to i ja popacze coś tam widział za te pięć i pół setki ojro... :mrgreen:
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 28.12.2013 20:44

Zasiadam:)
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 28.12.2013 20:46

jestem i czekam :)
a o koszmarze .... pogadamy :evil: :evil:

:)
Stasiek18
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 857
Dołączył(a): 05.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stasiek18 » 28.12.2013 21:47

:oczko_usmiech: Witam wszystkich zaciekawionych:
Mikromir,te kiero ,Darkos ,kulka53 , anakin, loverosa,Bea.ta
kulka53 napisał(a):Liczę na trochę kocich fot :D

Oczywiście koty to podstawa :wink:

Bea.ta napisał(a): :evil: :evil:
:)

:la: :la:
Pozdrawiam
:papa: :papa:
........
Czas wyznaczyć najdogodniejszą trasę.Okazuje się że najlepiej jechać przez Słowację,Austrię i Słowenię.Co prawda trzeba zapłacić za Słoweńską winietę
miesięczną 35E ale omijamy bramki w Chorwacji i to dwukrotnie bo winietę mamy na miesiąc a za bramki płacimy w obie strony.
Odległościowo też nie jest żle ,tylko 1100km.
Wyruszamy po południu 1 sierpnia,jedziemy przez Słowację następnie kierujemy się na Wiedeń ,ale po przekroczeniu granicy z Austrią jedziemy na Eisenstadt i Wiener Neustadt
(aby ominąć stolicę) gdzie wjeżdżamy na autostradę.
W okolicach chyba Grazu pech. :( Czeka nas remont autostrady.Ale o dziwo pomimo remontu jazda jest w miarę płynna
i jedziemy 100-120 km/godz.W Polsce to nie do pomyślenia,kiedy był remont A4 to można było jechać 40-60km/godz.
Za Grazem kierujemy się już na południe, na Maribor i Ljubljanę potem Postojna.
Na chwilę dla rozprostowania kości zatrzymujemy się w miejscowości Pivka.Zwiedzamy park militarny,ale niestety w środku jest jeszcze zamknięty ,więc ograniczamy się do dziedzińca.
...
Obrazek
...
Czy to czołg?
...

Obrazek
...
Rudy?
...
Obrazek
...
Obrazek
...
Jakiś samolocik.....
...
Obrazek
...
U-Boot P-913
...
Obrazek
...
To jakieś dziwadło,nie wiem co to jest.
:?:
...
Wkrótce mijamy granicę z Chorwacją potem przed Rijeką mała bramka ze śmieszną opłatą...8kn ,Rijeka i most na Krk.Most robi niezłe wrażenie,za przejazd opłata jednorazowa,powrót jest "bezpłatny". :P
..
Obrazek
...
Obrazek
...
Przejeżdżamy prze Krk i wreszcie dotarliśmy do Valbiska na prom.Ufffff :sm:
...
Obrazek
...
Obrazek
...
Obrazek
...
Przed nami dziura w Merag
...
Obrazek
...
Dziureczka
...
Obrazek
...
Dziura
...
P.S.
Zdjęcia nie retuszowane i krzywe (pozd.Beatko :oczko_usmiech: ) chociaż kupiłem aparat z poziomicą.
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 28.12.2013 21:51

Stasiek18 napisał(a):P.S.
Zdjęcia nie retuszowane i krzywe (pozd.Beatko :oczko_usmiech: ) chociaż kupiłem aparat z poziomicą.


hmmm.... :roll: kupiłeś powiadasz .... to jeszcze zacznij używać :lool: albo prostuj w kompie - to proste - dasz radę :smo:
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4868
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 28.12.2013 23:14

Stasiek18 napisał(a): Po ubiegłorocznym "koszmarze" w Metajnie ,zgotowanym przez Grześka( :evil: ) i Beatę( :evil: ), pomyślałem o jakimś spokojnym miejscu na prawdziwy WYPOCZYNEK.


Siemarozumieć - delfinki plumkają.....zieleni radiacja nie "zeżarła".....cykady nie muszą w jednym chórze z baranami występować .... :mrgreen:

Popatrzę jak wyglądała Twoja Chorwacja - reaktywacja.... :oczko_usmiech:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.12.2013 00:39

Przysiadam się, Losinj za mną chodzi :wink:

PS: omijanie Wiednia od strony Bratysławy nie ma sensu, ruch jest płynny, masz cały czas autostradę, szybciej, a przede wszystkim wygodniej się jedzie niż przez Eisenstadt :wink:
anubis2423
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anubis2423 » 29.12.2013 08:40

Witam tez chetnie przylaczam sie do relacji i czekam na ciag dalszy :D
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 29.12.2013 09:01

Cześć Stasiek

Jechałem jesienią podobną trasą jak Twoja, ale z pominięciem Słowacji ...
Austriacy chronicznie remontują autostradę ... czasem wyłącza pas na kilka kilometrów, a roboty są na 200 metrach ... ale jechać się da...

Fajne fotki z Pivki - spędziłem tam z 1,5 godzinki ... miłe miejsce - zwłaszcza dla chłopaków dużych i małych - w środku też jest ciekawie :D .

Dobrze, że piszesz o Łosiu - relacji stamtąd nigdy za dużo ...
Chętnie będę poczytywał ...

PZDR
Stasiek18
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 857
Dołączył(a): 05.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stasiek18 » 29.12.2013 14:25

O :o są następni widzowie,to cieszy :lol:

Lednice napisał(a): omijanie Wiednia od strony Bratysławy nie ma sensu,


Masz racje!
Wracałem przez Wiedeń i jechało się bardzo dobrze, a przy okazji przypomniałem sobie i zobaczyłem "rodzinne" strony :P
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
LOSINJ- zakątki nieznane, w 2013 poznane...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone