Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Lokva Rogoznica

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 11.04.2017 08:18

Co do ośmiornicy z recenzji wynika że bardzo dobre jedzenie w tym ośmiornica jest w Omis restauracja Bastion może ktoś z forum już tam jadł :?:
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 11.04.2017 08:37

Tak mają dosyć dobre tam jedzenie jednak ceny jak dla nas trochę spore, najczęściej jednak w Omis zagladalismy do Milo i Sagita. W wielu restauracjach w Omis menu jest w j. polskim co jest na duży plus.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 11.04.2017 11:35

Warto zajrzeć do pizzerii Antula http://i-bulic.wixsite.com/antula/menu Wielokrotnie polecanej na forum. Gdzie co prawda nie ma owoców morza ale są bdb pizze, sałatki, pasty.
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 11.04.2017 11:50

Dzięki za info Sagito sprawdzę na pewno a odnośnie pizzy Antula jedzie z nami znawca kuchni włoskiej - nasz syn więc też sprawdzimy na 100% :hut:
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 11.04.2017 12:27

Nie jedliśmy pizzy w Antuli chodz raz mieliśmy zamiar....niestety nie bylo miejsca w srodku a na zewnatrz był nieporządek, maja chyba tak duży ruch ze nie nie nadarzali z sprzątaniem. Pod drugie staramy sie szukac miejsc klimatyzowanych. Pizze jadami w cro rzadziej niz w Polsce jednak tez slyszeliśmy duzo dobrego o tej pizzeri.
cisa2
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 16.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) cisa2 » 11.04.2017 12:56

Proponuje odwiedzić w niedalekich Mimicach knajpkę Carevi Dvori
Załączniki:
osmio.jpg
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 15.04.2017 19:32

Zdrowych i spokojnych świąt dla wszystkich Cro.pl
Bartol
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 17.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartol » 18.04.2017 18:16

marko350 napisał(a):koło campu Sirena jest fajna knajpka :D


Mówisz może o Kod Mije? Czy gdzieś bliżej campu?

Do Lokvy wybieramy się drugi raz i do tego samego noclegu, (Zdravka Apartments Ante Brnadić - może ktoś również tam był?) przed tunelem trzeba skręcić na Camp Sirena i do góry Pierwszy raz byliśmy w 2014 na dwa samochody z rodzicami i tylko na tydzień, wyjazd trochę na wariata, ale coś udało się zobaczyć. W 2016 byliśmy w Marinie, chociaż pierw zachaczyliśmy o Plitvice, dobre miejsce wypadowe ale raczej nic więcej nas nie urzekło. W Lokvie przynajmniej było spokojniej :). W tym roku jedziemy busem, większą ekipą więc mamy nadzieje że będzie równie dobrze, a może nawet i lepiej :D
marko350
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2299
Dołączył(a): 14.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marko350 » 18.04.2017 21:32

Bartol napisał(a):
marko350 napisał(a):koło campu Sirena jest fajna knajpka :D


Mówisz może o Kod Mije? Czy gdzieś bliżej campu?


Kiedyś to była Plani Rat teraz może jest inna nazwa.
sydonia_buu
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 17.10.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) sydonia_buu » 19.04.2017 14:03

Odnośnie fish pikniku z Lokvy znalazłam coś takiego: Villa Sanja, pisze że właściciel może zorganizować.
1) https://www.booking.com/hotel/hr/villa- ... her;cdl=hr
2) http://www.hostelsclub.com/hostel-pl-1020.html
Robertino222
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 12.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Robertino222 » 25.04.2017 18:00

Witam. Pytałem już w innym wątku, ale widzę, że tu sami bywalcy Lokvy, więc mam pytanie. Czy był ktoś z Was w czerwcu w Lokvie. Jak wygląda sprawa z temperaturą wody? Podobno jest zimniejsza niż gdzie indziej?
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 25.04.2017 19:12

Kolego nie martw się wodą na 100% lepsza będzie niż w Bałtyku w Sierpniu :D :D
Robertino222
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 12.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Robertino222 » 25.04.2017 20:24

No ja mam taką nadzieję :) W tamtym roku niestety nie byliśmy w Cro, po 8 latach cudownych wyjazdów i pojechaliśmy końcówką sierpnia nad Bałtyk. Pogoda zajefajna, upał, po prostu bajka. Tylko było jedno ale. Córka, nastolatka wykąpała się raz, a jeden raz za dużo. Do szkoły przez pół września chodziła chora. Taki mamy klimat :) W tym roku nabraliśmy chęci na tę Lokvę, ale te informacje o temperaturze wody trochę nas przystopowały.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 25.04.2017 21:02

Nie ma co porównywać Bałtyku do Adriatyku:). Ja nie pamiętam kiedy ostatni raz pływałem w naszym morzu, do morza mam 17 km i nie ukrywam, ze nie pałam kąpielami w wodzie 11-17 stopni C!!To nie dla mnie:). Czasami zadrza mi sie wejść do kolan...:). Co do wody to moim zdaniem i rodziny (głownie córki, która cały czas sie moczy, nurkuje...) jest w Lokvie chłodniejsza od innych znanych nam miejsc.
supinum
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 14.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) supinum » 14.06.2017 11:12

fish74 napisał(a):
perpecia13 napisał(a):A moglibyście mi tak w przybliżeniu podać ile wydaje się na miejscu? Przy takim normalnym "wakacjowaniu ". Bez szaleństw ale z pozwoleniem sobie na co nieco ☺ będziemy gotować sami bo znajomi mają córkę uczulona na wiele produktów, a i mój najmłodszy do konserwatystów spożywczych się zalicza i z nowościami nie lubi się poznawać. Oczywiście 2/3 razy na jakiś obiadek skoczymy do kajpki i na jakieś wycieczki też pojezdzimy ale bez szaleństwa. Wiem ze to trudno określić ale tak w przybliżeniu w złotówkach, to ile na 8 nocy. (bez paliwa bo to mamy już odliczone)


Ja na 8 noclegów 2+2 (17 i 14 lat) liczę 5 razy 2 ...czyli 2tys dojazd , 2tys spanie , 2tys jedzenie , 2tys atrakcje, 2tys margines (było by miło jakby pozostał nienaruszony) jak myslicie uda się bez szaleństw ale i bez dziadowania ?



Witam wszystkich, forum czytam ostatnio regularnie i przyznaję wiele informacji jest użytecznych i przydatnych. W zeszłym roku dzięki informacji z forum trafiliśmy na przepiękną plażę na Korculi. Rajska plaża - tak nazywana przez forumowiczów - faktycznie okazała się niebiańską :) białe otoczaki, lazur wody i lekkie fale ciepłego morza, a do tego kilkanaście osób ...

Co zaś do planowania budżetu na wyjazd - odniosę się do własnych doświadczeń - ceny w sklepach o 30% wyższe niż w Polsce (porównuję ceny z Korculi - market Konzum) oraz znanego marketu w Poznaniu. Kwestia zakwaterowania - 2000 zł za 8 noclegów troszkę mało, no chyba że to okazyjna cena. Mnie udało się zarezerwować apartament na 11 nocy dla 4 osób za 3500 zł i mocno musiałam się naszukać :) Widok na morze i duży taras podnoszą cenę o kilkaset złotych na starcie.

Lokva Rogoznica to nasz target na ten rok.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Lokva Rogoznica - strona 48
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone